Vášeň a cit

• Velká Británie Becoming Jane (více)

Vášnivý milostný příběh o skutečném setkání mladé Jane Austenové a Toma Lefroye, který pravděpodobně inspiroval její největší romány. Roku 1795 byl pro mladou anglickou dámu hlavním životním cílem sňatek s bohatým mužem. Jane Austen (Anne Hathaway) však věří na lásku. Ve svých 20-ti letech se konečně setkává s temperamentním mladým Irem Tomem Lefroyem (James McAvoy). Jeho intelekt a opovážlivost ji naprosto uchvátí a Jane brzy nemyslí na nic jiného, než na Toma. Může si ale dovolit odmítnout nabídku k sňatku s vnukem Lady Gresham (Maggie Smith), vzepřít se autoritě svých rodičů a uprchnout před sociálními konvencemi? Díky filmu Becoming Jane můžeme zjistit, že mezi Rozumem a citem a Pýchou a předsudkem se odehrál opravdový životní příběh… (oficiální text distributora)

jojoping

Nemám vášeň pre citové filmy a ani tento ma presvedčil, že by mali začať patriť medzi moje naj. Vášne tu bolo minimum a režisérov cit pre natočenie pútavého filmu je takmer nulový. Takže vášne a city v takomto prevedení v žiadnom prípade nie! ()

LuNaj

Nezajímal jsem se o osud Jane Austen, takže jsem samozřejmě ani nevěděl, jak to celé dopadne. Jasně, je to červená knihovna jako vyšitá, ale herci mi byli sympatičtí, takže jsem se ani náhodou nenudil. Pýchu a předsudek jsem ještě neviděl, čili nemůžu posoudit tvrzení ostatních, jak Vášeň Pýchu vykrádá. Viděl-li bych jako první snímek s Kierou Knightley, asi bych dal filmu s okouzlující A. Hathaway nižší hodocení. Nyní pro to ale nemám rozumné odůvodnění. ()

elleyne

Ano, není tak oblíbený a tak dobře hodnocený jako Pýcha a předsudek, ale mě se prostě líbí víc. Ale pokud bych tyto dva filmy opravdu měla srovnávat, tak jako pro mě největší nedostatek Pýchy a Předsudku vidím představitele pana Darcyho herce Matthewa Macfadyena. Jako pan Darcy se mi totiž nelíbil a nezaujal mě. Zato James McAvoy mě zde zaujal mnohem víc. Ani proti Anne Hattaway nemám výhrady. ()

Maica

Ať si říká, kdo chce, co chce, mně se to líbilo. Je to romantika, ale co se dá jiného od filmu s tímhle názvem čekat? Strašně jsem jim fandila, i když jsem věděla, že to tak nemůže skončit. A James McAvoy vypadá v tomhle filmu mimořádně k světu! ()

MirkaP

Těžká nuda. Kdo zná PP a RC, ví co se bude dít, takže se nudí dvojnásob. Fakt slabé - tak možná k žehlení. ()

Grondal

Tento film dostáva od Pýchy a Predsudku s Keirou Knightly brutálny výprask. Tu je jasne vidno ako niekto dokáže z rovnakého materiálu(aspoň v mojich očiach) vytrieskat mnohonásobne viac resp. menej. Tu aj tam hrali kvalitný herci, ale raz darmo, tam kde Meria podala zrejme životný výkon je Anne Hathaway zúfalo nudná a v tomto kontexte vyzerala ako mŕtvola. McAvoy klasicky super, ale nudný film nezachráni ani on. Škoda, na vlastné počudovanie som si všimol, že filmy z tohto obdobia anglickej histórie celkom môžem. ()

Miloško

V porovnaní s Pýchou a predsudkom,je to také obyčajnejšie,povedal by som televíznejšie.A ani Anne Hathaway mi neako nepasovala do ulohy Jane Austen ()

SB

Přeslazené, ukňourané, trpitelské, nenápadité, schematické, prázdné, únavné. Mám rád anglické filmy, ale nějakej ten obsah by to mít mělo... 1,5 *. ()

Kackucka

Po té, co jsem si četla příspěvky některých z Vás, ráda bych přidala také svou trošku do mlýna. Po přečtení všech knih od Jane Austenové a snaze zjistit kdo byla a jak žila je zřejmé, že do svých knih vkládala velké množství skutečností z jejího života. Snaha o životopisný snímek s prvky románu je vždy velmi kamenitá cesta, a je velmi jednoduché práci kritizovat. Nechci se pouštět do kritiky hereckých výkonů, protože někteří herci ať už se snaží sebevíce pro mne nebudou nikdy dost dobří, ne proto že dobří nejsou, ale proto, že prostě mám averzi vůči některým výstupům či přehrávání. Každopádně na obranu Anne Hathawayové, její postava Jane se pouze chovala tak, jak se v té době očekávalo. Jane Austenová sice ve svých dílech jako je například Pýcha a Předsudek tehdejší svět popisuje velmi naturalisticky, na druhou stranu si příběhy jako žena idealizuje. Hrdinka vždy dostane po čem touží, a to i přes to že je žena. V tomto snímku to tak není a to je dle mého názoru pro mnohé zklamáním. Film podle mnoha lidí nemá šťávu, vášeň je moc málo vášnivá, city málo citlivé a tak dále. Dle mého názoru, po studiu co vše se ve vztahu žen a mužů ať už přátel, rodiny či milenců a manželů nesmělo říct či udělat je tento snímek realně ukazující tehdejší mravy vášnivý a citlivý až dost. (pokud neberu v potaz procházky muže a ženy bez gardedámy, což bylo nemyslitelné a v tomto filmu to je) Nezapomínejme, že Jane Austenová koneckonců byla na svou dobu poměrně kontroverzní a z mužské části nepřijímaná autorka i kvůli tomu že vůbec psala. Udělat film o zidealizované postavě, vymyšlené je věc jedna, ale udělat film o skutečné osobě, a jejím životě, jež pro mnohé postrádá rychlý spád a zápletku je velmi těžké. ()

spookee

Dobře, uznávám, že to zase taková pecka není, ale s ohledem na mé dva oblíbené herce a trochu té tíživé romaťyky je to jeden z mých oblíbených. ()

sunjata

Nemastná, neslaná adaptace spisovatelčina života, která v podstatě vykrádá filmové adaptace spisovatelčiných románů. ()

Dobrotka

Pri tomto filme som mala "šťastie" a uvidela som ho v kine. Hm, neviem, ale v deji som nepostrehla žiadny životopis-ak sa tam neráta jedna romanca a čítanie knihy milencovej dcére. Už tam len chýbalo, že príde a povie: Toto je moja dcéra Jane, matka zomrela pri pôrode. A vrhnú sa do náručia. Ak to bolo všetko, čo sa stalo v živote tejto geniálnej spisovateľky, tak ju ľutujem. Alebo je tu druhá možnosť a to, že štáb nemal ani poňatia, čo sa stalo v jej živote a tak sa to snažili zaplátať veľkou a smutnou romancou. Nabudúce nech radšej pošlú peniaze do Afriky, než by mali natočiť takýto film. Anna Hathway mi je stále nepríjemná a nedokážem sa zbaviť jej obrazu ako Princeznej, avšak určite dobre orientované na mužské publikum, a jej opakom bol krásny a nezbedný James. Trošičku prešpekulované na mňa. Ale tie oči mal fakt pekné:-))) Samozrejme tento film nezatracujem, dala som mu dve hviezdy a raz si ho určite pozriem znovu- tak o desať rokov alebo so svojimi deťmi tak o 30rokov:-) ()

Akyno

Oceňujem príjemnú a peknú angličtinu, ako to už v historických filmoch býva zvykom. Okrem toho tu hrali moje obľúbené herečky Maggie Smith a Julie Walters. Ďalšie plus je, že Anne Hathaway vie hrať aj v niečom normálnejšom ako idiotský Denník princeznej. Nekoná sa žiadna sláva, ale ak to máte radi romatiše historikuš, tak Vás to neurazí. ()

Gwilwen

Herdek tenhle film zraje jako víno! Nebo snad za tím stojí moje pochopení Jane Austenové? Obojí je možné. Z počáteční nedůvěry a domnělé sterilnosti, které jsem dříve ve snímku spatřovala, se vyklubal skutečný příběh bez sladkého konce. Příběh s trpkým dovětkem tak strašně odlišným od osudů hrdinek románů Jane Austenové, které po počátečních nezdarech čekala "láska až za hrob". Právě v civilnosti a realističnosti zobrazení "nepohádkového" skutečného života Jane Austenové a jejího nenaplněného vztahu k Tomu Lefroyeovi je ten nefalšovaný půvab. Navyšuji o hvězdičku. ()

Režisér To a drákulovský prequel

Režisér To a drákulovský prequel

09.09.2017

Trend filmů o spisovatelích, kteří v podstatě zažívají svůj vlastní román, ještě neskončil. Možná si pamatujete romanci Vášeň a cit s Jane Austen nebo Havrana s Edgarem Allanem Poem, no a teď se… (více)