Knight Rider - legenda se vrací

(TV film)
  • USA Knight Rider (více)

Od čias, keď Michael Knight (DAVID HASSELHOFF) vo svojom čiernom Pontiacu Firebird brázdil svet, ubehlo už veľa rokov. Televízia NBC sa však rozhodla legendu reinkarnovať a roku 2008 uviedla na televízne obrazovky nového jazdca, zabudnutého Michaelovho syna Mikea Traceura, aby bojoval proti zločinu a bezpráviu pod hlavičkou Knight Industries. Neprichádza však len nový hrdina, ale aj nový KITT, Ford Shelby GT500KR, ešte výkonnejší a dokonalejší ako jeho predchodca. Za Mikeom Knightom (JUSTIN BRUENING), vyslúžilcom z Iraku, príde jeho priateľka z detstva Sarah Graimanová (DEANNA RUSSOOVÁ), ktorá ho požiada, aby pomohol zachrániť jej otca, geniálneho vynálezcu a stvoriteľa auta KITT, Charlesa Graimana (BRUCE DAVISON). Mike sa spočiatku zdráha, ale napokon sa rozhodne dať sa do služieb Knight Industries. Mikeovi, Sarah a KITTovi pomáhajú agenti FBI Carrie Rivaiová (SYDNEY TAMIIA POITIER) a Alex Torres (YANCEY ARIAS), technickú podporu poskytujú Billy Morgan (PAUL CAMPBELL) a Zoe Chaeová (SMITH CHO). Napokon sa rozhodnú predstierať Mikeovu smrť. Mike Traceur tak prestane existovať a prichádza Michael Knight... 23-ročný Mike Traceur (JUSTIN BRUENING), syn legendárneho Michaela Knighta, slúžil ako vojak v Iraku. Po návrate domov chcel na všetko zabudnúť, a tak na istý čas zakotvil v metropole hazardu Las Vegas, kde sa zaoberá hazardnými hrami, automobilovými pretekmi a naháňaním dievčat. Z ničoho nič mu ozve jeho kamarátka z detstva Sarah, aby jej pomohol zachrániť jej otca Charlesa Graimana (BRUCE DAVISON), geniálneho vynálezcu a stvoriteľa auta KITT, ktoré vytvoril pre pentagonský projekt Légia. Charlesa uniesli bezohľadní gangstri. Mikeovi sa spočiatku nechce, ale napokon súhlasí. A tak Mike nasadne do nového automobilu KITT, ktoré poskytla firma Knight Industries, aby spolu so Sarah jej otca oslobodili. V ich činnosti ich podporujú agenti FBI Carrie Rivaiová (SYDNEY TAMIIA POITIEROVÁ) a Alex Torres (YANCEY ARIAS), technicky ich zabezpečujú. Billy Morgan (PAUL CAMPBELL) a Zoe Chaeová (SMITH CHOOVÁ). Napokon sa rozhodnú predstierať Mikeovu smrť. Mike Traceur tak prestane existovať a prichádza Michael Knight... (oficiální text distributora)

HomeAlone

Prva hviezdicka za hlavny motiv aj ked mierne prerobeny a male cameo Hasselhoffa , druha hviezdicka z nostalgie a nadherne shelby aj ked mi ten stary pontiac firebird chybal , bol len na zaciatku a aj to rozobraty kto si to ovsem vsimol . Inac cely pilotny film za vela nestal a posobil velmi amatersky a mozem poved ze po jeho zhliadnuti ma serial uz vobec nezaujima . Keby tak niekto este natocil jeden celovecerak so starym pontiacom a v hlavnej ulohe s Hasselhoffom , lebo jednoducho sa tam nikto iny nehodi ()

Ironfood odpad!

Původní Knight Rider sice nebyl žádný zázrak, ale něco takového si myslím nezasloužil. Remake stahuje ke dnu místy nesmyslný a hlavně totálně nudný děj a nezáživné dialogy. Autoři se mnohokrát zjevně snaží vytěžit z rozhovorů KITTa s lidmi nějaký vtip, ale ani jednou se jim to nepodaří. Scény, které mají být napínávé, jsou pouze zdlouhavé, scény, které mají překvapit, nepřekvapí. Mně osobně navíc připadal jako dost tragický výběr představitele hlavního hrdiny... ()

Wbcko

Dvě hvězdy za Kitta. Mám pro Mustangy slabost, zbytek je příšernost ve Stylu německých kriminalních seriálů z minulé dekády šmrncnutými s pobřežní hlídkou... Taková koncentrace modelek a fešáků na oddělení tu už dlouho nebyla ()

Mr.Nigga

Mustafa jako KITT? No to snad ne... neslaný a nemastný hlavní hrdina, příběh o ničem(ne, že by původní Knight Rider byl lepší, ale alespoň se člověk mohl kochat Davidem :o)) ()

FIBO

Vcelku to není až takový průser, jako jsem čekal z ostatních ohlasů. Pro mě osobně tenhle film ničím nezklamal a zároveň ničím nepřekvapil. Teď samozřejmě opomíjím stránku srovnání s původním KR, kterej jsem jako kluk miloval. ()

kenkaku

Připomíná to parafrázi na "vypadá jako kočka, ale není to kočka". Prostě recyklace kultovního seriálu s použitím všech provařených a odzkoušených přísad (mluvící auto, jinoch za jeho volantem, jednoduchoučký scénář) se nějak nedaří... že by to bylo faktem že 25 let stará myšlenka naivního seriálu (který zachraňuje nostalgie) vypadá v jednadvacátém století spíš komicky? No... tak to jste ještě neviděli seriál. Ty dvě hvězdičky jsou za odvahu a za Ford Shelby GT500 (a za to že víckrát už to vidět nechci) ()

rozbris

Jelikož jsem v mládí sledoval starý seriál s Davidem Hasselhoffem a připostl mi k srdci nemohu jinak než 4*. Jednu strhávám za trošku nedopilované efekty, které šly poznat, že jsou tam násilně vloženy, a trošku chabý scénař - chybí více akce. Ale rozhodně se budu těšit na další pokračování s tímto super autem, které bych mimochodem bral všemi jedenácti:-) ()

Paity

Jednu hvězduuuu, ale jen jednuuu a to ještě z véééélkééé nostalgie, kterou ve mě i po těch hrozně letech vzbuzuje původní seriál a navíc to Shelby v novém. Jinak by to byl ultra odpad. ()

MkSallam

Vemte původního KITTa, trošku ho zmutujte s Barricadem a nějakou tou vymožeností a lá Zmije, za Hasselhoffa dosaďte docela pohodovýho truhlíka (megaotravnou ženskou bych radši nezmiňoval), přidejte na naivitě, přimíchejte tunu logických chyb a dostanete předigitalizovaný paskvil (s pouštní Prahou), který si hraje na "velký" seriál. Pilot za 3/10. ()

Dallas

Na kittovi z rokov 80´ som sa bavil viacej. Tým bavil myslím, že som bol krpec a jednoducho sa mi páčilo to hovoriace auto. Keď to náhodou vidím niekedy teraz tiež sa bavím, ale tak, že sa smejem aká je to síce neškodná, ale predsa hovadinka. Toto nové spracovanie síce vypadá krajšie (modernejšie), ale inak som sa nudil. Ale ak sa človek dosť veľa nudí možno ho to nachvílu zabaví. A možno aj nie. 50% a to vrátane Forda a pár pekných báb. ()

1945

Knight Rider se vrátil v čele s novým Kittem a srovnatelnou kvalitou jako tehdejší seriál. Je dobře, že se na něj nezapomnělo ()

zdenur

A tak je to celkem sranda, myslel sem že to bude horší. Jediné co mi nějak nesedí je obsazení (viz galerie). ()

Luukec

Joo mustang, kterej se umí měnit (tohle tvůrci zřejmě okoukali u seriálu Zmije) vypadá sice dobře, ale to je asi tak jediný.. jinak je to chabý a ani zdaleka to nedosahuje toho co nabízel původní seriál.. ()