Knight Rider - legenda se vrací

(TV film)
  • USA Knight Rider (více)

Od čias, keď Michael Knight (DAVID HASSELHOFF) vo svojom čiernom Pontiacu Firebird brázdil svet, ubehlo už veľa rokov. Televízia NBC sa však rozhodla legendu reinkarnovať a roku 2008 uviedla na televízne obrazovky nového jazdca, zabudnutého Michaelovho syna Mikea Traceura, aby bojoval proti zločinu a bezpráviu pod hlavičkou Knight Industries. Neprichádza však len nový hrdina, ale aj nový KITT, Ford Shelby GT500KR, ešte výkonnejší a dokonalejší ako jeho predchodca. Za Mikeom Knightom (JUSTIN BRUENING), vyslúžilcom z Iraku, príde jeho priateľka z detstva Sarah Graimanová (DEANNA RUSSOOVÁ), ktorá ho požiada, aby pomohol zachrániť jej otca, geniálneho vynálezcu a stvoriteľa auta KITT, Charlesa Graimana (BRUCE DAVISON). Mike sa spočiatku zdráha, ale napokon sa rozhodne dať sa do služieb Knight Industries. Mikeovi, Sarah a KITTovi pomáhajú agenti FBI Carrie Rivaiová (SYDNEY TAMIIA POITIER) a Alex Torres (YANCEY ARIAS), technickú podporu poskytujú Billy Morgan (PAUL CAMPBELL) a Zoe Chaeová (SMITH CHO). Napokon sa rozhodnú predstierať Mikeovu smrť. Mike Traceur tak prestane existovať a prichádza Michael Knight... 23-ročný Mike Traceur (JUSTIN BRUENING), syn legendárneho Michaela Knighta, slúžil ako vojak v Iraku. Po návrate domov chcel na všetko zabudnúť, a tak na istý čas zakotvil v metropole hazardu Las Vegas, kde sa zaoberá hazardnými hrami, automobilovými pretekmi a naháňaním dievčat. Z ničoho nič mu ozve jeho kamarátka z detstva Sarah, aby jej pomohol zachrániť jej otca Charlesa Graimana (BRUCE DAVISON), geniálneho vynálezcu a stvoriteľa auta KITT, ktoré vytvoril pre pentagonský projekt Légia. Charlesa uniesli bezohľadní gangstri. Mikeovi sa spočiatku nechce, ale napokon súhlasí. A tak Mike nasadne do nového automobilu KITT, ktoré poskytla firma Knight Industries, aby spolu so Sarah jej otca oslobodili. V ich činnosti ich podporujú agenti FBI Carrie Rivaiová (SYDNEY TAMIIA POITIEROVÁ) a Alex Torres (YANCEY ARIAS), technicky ich zabezpečujú. Billy Morgan (PAUL CAMPBELL) a Zoe Chaeová (SMITH CHOOVÁ). Napokon sa rozhodnú predstierať Mikeovu smrť. Mike Traceur tak prestane existovať a prichádza Michael Knight... (oficiální text distributora)

Ai.ma odpad!

Velmi inteligentní pilot. Opravdu jsem se skvěle bavil. Neuvěřitelně brilantní scénář, triky, výkony, prostě všechno na jedničku. ()

JohnCZ

Pilotní díl je trochu jiný než seriál. Bere se o dost vážněji, méně se hláškuje a zábavnost celkově je trochu nižší, možná i díky slabšímu úvodnímu scénáři. Nicméně jde o vcelku povedený úvod do světa staronového Knight Ridera. Cameo Hasselhoffa překvapilo a potěšilo. ()

corpsy

Chudobný odpich, k podobne pokašľanému seriálu. Hasselhof v závere trošku zabrnkal na nostalgickú strunu, ale to je asi tak všetko. ()

Dero

Je to jako nechat si dobrovolně vyrazit mozek z hlavy kladivem ovázaným saténovým šátkem. Jednu hvězdu za nostalgii. ()

mysiak odpad!

Veľmi zlé, kára je suprová, ale Val Kilmer ako K.I.T.T. to je vtip, že?...na zasmiatie je akurát cameo Davida Hasselhoffa...neodporúčam pozerať v triezvom stave ()

Praxis

Tak jako pilot to relativně funguje, záporák nic moc a celkově mě hlavní postavy vůbec nepřišly sympatické. Ale auto, to sympaták rozhodně je! ()

SonGokussj

"I'm Mike. Michael Knight. I'm your father". Až na dojemné scény, "divné" padouchy, děj a trapně zpracovaných komentářů Kitta vcelku povedený kousek :) Mám dojem, že spoléhají až moc na grafiku. Ano. Vypadá to dobře :) Ale to nestačí ^_^ 3*. Víc bez šance :) Třeba se to ale zlepší. ^_^ ()

PKD

Pilot je dobrý, ale zbytek seriálu stojí za starou belu. Co si ovšem spolehlivě zaslouží 100% jest remix pův. main theme. To je na celém tom, the best! ()

Her0.89

Už jsem asi vyrostl....... Jinak si to nedokážu si to vysvětlit. Seriál jsem strašně žral, ale toto... Není to sice nejhorší a dá se na to podívat, ale čekal jsem víc. Tvůrci to dokonce spojili se Zmijí (vzpomínte to někdy červené a někdy šedé auto, které se měnilo podle potřeby). Ale toto všechno mi přišlo takové plitké. Nerozvedený děj (vždyť nám KITT ani pořándě neukázal co umí) a chabé dialogy nezachránila ani TA legenda co se mihla na konci. Jo a ještě něco - to má být Bruce Davison náhrada za Edwarda Mulhara ??? Ani náhodou ()

Tony.cs

KITT je zpět v novém kabátě a koupil si ho v mém oblíbeném obchodě Mustang. Pontiacu odzvonilo a černý Mustang Shelby GT 500 nové generace se prohání neutěšenou americkou krajinou. Velmi mě nadchlo, že pokračování kultovního seriálu je na světě a snímek samotný mě určitě nezklamal. Opět nádherné auto, opět statečný, právo hájící řidič Michael ( Knightův syn). A do toho se ještě přímíchala moderní kamera a vizuální počítačové efekty byly vybroušeny téměř k dokonalosti. Snímek se ale přeci jen trošku táhl a nebyl v tempu jaké bych od něj požadoval. ()

gogos

Čtvrtý film z KR řady, tentokráte jako úvodní pilot k nové seriálové řadě... V době, kdy se reinkarnují staré projekty (seriál Terminátora, 90210, seriál hvězdných válek atd...) mi toto připadá jednoznačně nejzbabranější... Ale zase tolik šílené to nebylo. Efekty celkem slušné, nový model KITTa taky ujde, starej Michael Knight na konci a Praha... Lehkej podprůměr mi dává jasnej impulz, abych se po nový řadě seriálu nijak nepídil... ()

YURAyura odpad!

0/10 No tedy pro nas, co jsme tento kultovni serial sledovali se zatajenym dechem pred zpravama na ORF2, je to opravdovy otres. Kdyby misto Kilmera nasadili Brosnana a vymenili i vsechny zbyvajici herce - pravda - v uvodnim pilotu k serialu to tak udelali - tak by se dalo jeste o necem premyslet. I kdyz odporna pocitacova animace i pri prejezdech miniaturniho auticka v pousti + detaily na metamorforzu... takze asi nic. Mimochodem, KITT, ktery neskace a nema jine podobne vychytavky, je asi zajimavy jako posledni JB bez charismatu, zato s velkou maskulaturou... ()

MATADOR

Očekával jsem odpadový materiál. Očekával jsem více méně dobře, ale ve výsledku pilot působí alespoň trošku obstojně, scénáristé nejsou takoví pitomci, jako někteří. I když se dopustili řady klišé, jak říkám, ve výsledku se na to dá obstojně dívat. ()

Dexter1

Veľké plus je to, že sa nejedná o remake ale o pokračovanie. A tým to tak hasne. Z 80 minút sa pozeráme na K.I.T.T.a zhruba 30 minút a pekne to začne otravovať. V podstate je to akoby jedna časť, ak by sa vynechali tieto zbytočné zábery a nikam nevedúce kecy. Na druhej strane soundtrack neznel zle. ()

Joe321

Tak jako neni to nejhorší, ale pořád dost low. Herci jsou zoufalí, scénář má mezery, některé scény jsou k zasmání (všechny kde někdo drží zbraň). Jediný co se mi překvapivě líbilo byl KITT, jeho hlas a vůbec předělání do té modernější verze, čehož jsem se hodně obával. ()