Knight Rider - legenda se vrací

(TV film)
  • USA Knight Rider (více)

Od čias, keď Michael Knight (DAVID HASSELHOFF) vo svojom čiernom Pontiacu Firebird brázdil svet, ubehlo už veľa rokov. Televízia NBC sa však rozhodla legendu reinkarnovať a roku 2008 uviedla na televízne obrazovky nového jazdca, zabudnutého Michaelovho syna Mikea Traceura, aby bojoval proti zločinu a bezpráviu pod hlavičkou Knight Industries. Neprichádza však len nový hrdina, ale aj nový KITT, Ford Shelby GT500KR, ešte výkonnejší a dokonalejší ako jeho predchodca. Za Mikeom Knightom (JUSTIN BRUENING), vyslúžilcom z Iraku, príde jeho priateľka z detstva Sarah Graimanová (DEANNA RUSSOOVÁ), ktorá ho požiada, aby pomohol zachrániť jej otca, geniálneho vynálezcu a stvoriteľa auta KITT, Charlesa Graimana (BRUCE DAVISON). Mike sa spočiatku zdráha, ale napokon sa rozhodne dať sa do služieb Knight Industries. Mikeovi, Sarah a KITTovi pomáhajú agenti FBI Carrie Rivaiová (SYDNEY TAMIIA POITIER) a Alex Torres (YANCEY ARIAS), technickú podporu poskytujú Billy Morgan (PAUL CAMPBELL) a Zoe Chaeová (SMITH CHO). Napokon sa rozhodnú predstierať Mikeovu smrť. Mike Traceur tak prestane existovať a prichádza Michael Knight... 23-ročný Mike Traceur (JUSTIN BRUENING), syn legendárneho Michaela Knighta, slúžil ako vojak v Iraku. Po návrate domov chcel na všetko zabudnúť, a tak na istý čas zakotvil v metropole hazardu Las Vegas, kde sa zaoberá hazardnými hrami, automobilovými pretekmi a naháňaním dievčat. Z ničoho nič mu ozve jeho kamarátka z detstva Sarah, aby jej pomohol zachrániť jej otca Charlesa Graimana (BRUCE DAVISON), geniálneho vynálezcu a stvoriteľa auta KITT, ktoré vytvoril pre pentagonský projekt Légia. Charlesa uniesli bezohľadní gangstri. Mikeovi sa spočiatku nechce, ale napokon súhlasí. A tak Mike nasadne do nového automobilu KITT, ktoré poskytla firma Knight Industries, aby spolu so Sarah jej otca oslobodili. V ich činnosti ich podporujú agenti FBI Carrie Rivaiová (SYDNEY TAMIIA POITIEROVÁ) a Alex Torres (YANCEY ARIAS), technicky ich zabezpečujú. Billy Morgan (PAUL CAMPBELL) a Zoe Chaeová (SMITH CHOOVÁ). Napokon sa rozhodnú predstierať Mikeovu smrť. Mike Traceur tak prestane existovať a prichádza Michael Knight... (oficiální text distributora)

raffspIn odpad!

K návratu do stejné řeky chybí v tomto případě jen dvě věci: povedený scénář a kvalitní herci. Oživení legendárního Michala Rytíře zůstává stále nekonečně daleko. ()

Tomik12345

No co k tomu říct? Žádná slušná akce, trapné dialogy, snad jen to auto je celkem slušný. Jestli se na to budete chtít mermomocí podívat, tak doporučuji u toho dělat ještě něco jiného, jinak se asi unudíte... ()

bukowski83

Návrat Kitta a jeho neohroženého jezdce Michaela Knighta vypadá na pohled celkem dobře, ale bohužel v průběhu filmu a později i seriálu to všechno ztrácí veškerou soudnost...Tupé dialogy a herci neherci, pěkný auta a pěkný ženský toť vše, ale jako zabiják času může být! 55% ()

c.tucker

Taková trochy zbytečná a trochu podprůměrná (v dnešní době) věc s nabušenou károu, která je pokryta nanotechnologií (no ještě aby ne, vždyť je to těď tak populární). 2* za to, že to na oko vypadá cool a za Davida na konci. ()

reky

Slabé, slabé. Scénář nic moc, chování postav místy vyloženě debilní (Co mělo proboha znamenat řešení osobních vztahů v momentě, kdy byli našim - v tu chvíli na místě stojícím a konverzujícím - hrdinům v patách záporáci??), auto ujde, bohužel hned první honička ho sráží někam na vrakáč - kam jinam, když mu na vlnící se horské silnici stačí obyčejné MPVéčko. Malé plus za Hasselhoffovo cameo. ()

Cedr

Silná dávka nostalgie v na prvním pohled velmi líbivém balení. Druhý - detailnější - pohled však za moc nestojí. Je třeba podotknout, že objektivně vzato byl původní seriál dost příšerný sám o sobě, takže všehovšudy jde o docela zdařilý remake (a to myslím naprosto bez ironie) původního Knight Ridera. Je to stejně "cheesy" jako dřív... a kdyby mi bylo tak deset, tak jsem nadšen podobně jako před lety z předlohy :) ()

Kjůkíí

Auto vynikající, ostatní? Katastrofa. Děj naprosto o ničem, snad 10 minut se člověk díval jen na auto, bez jakéhokoliv děje, bezduché dialogy, téměř žádná akce, nudné honičky. Téměř hodinu jelo auto jen v noci kamsi, po Route 66, no to snad ani není možné ne. OBčas se přebarvilo, občas něco kváklo. To dělá aji náš Favorit. Opravdu jsem čekal víc. K tomu ani nemá cenu něco psát, propadák prostě. Val Kilmer jediný trošku zachraňuje tenhle dlouho očekávaný a velmi nadsazený seriál. Nechápu,proč zas NBC blbne:D Ale David Hasselhof je pořád proutník, jako za mlada. Slabé po všech stránkách. ()

Jackxx

Jediné, co se mi opravdu ve filmu líbilo, byla na konci přítomnost Davida. Mám rád takové nostalgické propojenosti. A to mi opět připomíná, že se nemůžu dočkat Expendables:o)) ()

Mrkvič odpad!

tohle mi doporučil bejek a myslím, že hned jak budu moct, tak ho za to kopnu do koulí! Nejsměšnější mi na filmu přijde střih :) všechna akce a záběry nadupaných kár by se daly natočit s mou babičkou (mrtvá) a jakoukoliv starou škodárnou 120kou. Prostě je to směšný, směšný, směšný. Herci jsou... hlas KITTa je asi tím nejlepší, jinak jsem stěží rozpoznal černošku od bělošky. Záporáci jsou asi takový, že bych se jim v obchodě pul hodiny tlemil, potom, co by ukradli jednu paštiku. To je asi největší zločin, na který jsou schopný se vypracovat. Původní seriál mě nijak zvlášť nebral, ale po tomhle bych si ho hned pustil, aby mi spravil dojem. ()

filmmovier

K.I.T.T. je zpátky ! Kultovní seriál s Hasselhoffem je nepřekonatelná klasika. Seriál celkově mám už ohodnocený a jako celek je to jen průměr, ale pilot je něco jiného. Nabitý akcí vám nabídne poctivý začátek seriálu, ze kterého se postupem času stala sračka. Chvíli mi trvalo, než jsem si zvykl na Brueninga, jeho postava mi v tomto filmu ještě moc nesedla, to samé o K.I.T.T.ovi. Ale Sára je kost..... Film je nabitý akcí a humorem, hudba dobrá, efekty velmi povedené. Nejlepší je ovšem Davidovo cameo a ten bourák... 80 % film, 60% seriál. ()

ecceHOMMO

Dve hviezdičky a to len preto, že ide o TV film....inak by som taký zhovievavý nebol. Celé to pôsobí lacno, dej je čajový, akcia úbohá. Snáď len KITT potešil. ()

Brandon

Pryč jsou ty ladný křivky Trans-Amu, pryč je ten sexy šustivej zvuk motoru. Dvoutisícovku nahradila třítisícovka v podobě tuctovýho Mustangu. Na druhou stranu hlas K.I.T.T.a, který mu propůjčil Val Kilmer perfektně sedí a není ani nouze o typický kompjůtrový humor. Musel jsem zamáčknout slzu při pohledu na několik záběrů polorozebraného původního krasavce a při scéně s nesmrtelným Davidem Hasselhoffem. P.S. A kde je K.I.T.T.ova specialitka, skoky? :-) ()

Ichabod

Hvezdicka za auto, pul hvezdicky za Poitierovou a pul za Val Kilmera. Zbytek je jen snuska hovadin, televizniho adrenalinu a naprosto tupych nelogicnosti. Kitt by mel vzit lekce jizdy od Bumblebeeho, protoze jezdi naprosto neprakticky a evidentne si sam na pedal nedosahne, ja doufal ze pouzivani zrychleni prehravani filmu za ucelem navozeni pocitu rychlosti vymrelo v minulem stoleti. Sam zazivam nekolikrat tydne vetsi akci cestou do prace. Hlavni zivy hrdina by zase si mel uvedomit svuj vek a netvarit se jak ctrnactilety spratek, dost mi pripomina to herecky poleno z Tokyo drift. Libi se mi barevne ladeni filmu, auto je naprosto krasny, zvolena hudba neni spatna, score ujde, rostenky vypadaji dobre. Ale sledovat to pravidelne bude asi k nepreziti a je to jen dalsi promarnena sance, diky netalentu a nizkemu rozpoctu. I clovek, ktery neni zrovna rypal si casem bude pripadat ze kazda postava v tomto serialu ma vlastni stroj casu diky neexistujici logice sledu udalosti. A kdyby neprisel Hasselhoff tak by hlavni hrdina byl zdaleka nejotresnejsi postavou v cemkoli co jsem videl za posledni dva roky, takhle si u mne Cernyho Petra vytahnul David za poctive odvedenou praci. Tak neprirozeny vyraz v obliceji a prkennou chuzi clovek vidi jedine pred verejnyma toaletama kde dosel papir :-) -update- Vse vyse zminene plati, ale po druhem zkouknuti zvysuji hodnoceni o jednu, protoze par OK scen tam je a v podstate pilotni dil nijak neurazi a nektere momenty mne dokopali pustit to jeste jednou a dat druhou sanci. ()

blackJag

Jako šprk jsem původní seriál hltal z německých programů, sbíral samolepky ze žvýkaček a na poutích skupoval černobílé nekvalitní fotky. No nekupte to, když to auto bylo tak pekelně cool :-) Dnes, s xtým opakováním na našich televizních kanálech a s opadnutím dětského nadšení, už to samozřejmě není ono. Nostalgie ale pracuje na plné obrátky a tak jsem neodolal a nejnovější podobě seriálu KNIGHT RIDER dal šanci. Výsledek? Čekal jsem to o dost horší. Noví herci jsou úplně o ničem, zápletky jsou skelnou vatou v televizním kožíšku, ale nový KITT je napasován do nádherného vozu (Ford Mustang - v originále mluví Val Kilmer), triky při přeměně KITTa jsou na pohled v naprostém pořádku, vykládka vozu neprobíhá z obligátního kamiónu, ale z letadla a... a nakonec dojde i na Hasselhoffa :-) I ta legendární znělka je v nové úpravě na první poslech rozpoznatelná. Nebudu škarohlíd a ze staré známosti trošku filmu přilepším. 55% ()

Corey

Hlas Vala Kilmera jako KITTa..nevím nevím...jinak Jason Bruening jako Mike...taky mi tam krapet chybí Deanna Russo jako Sarah Graiman... ()