Vojenský veterán Hank Deerfield se snaží spojit se svým synem, který by měl být zpátky na základně po návratu z mise v Iráku. Dozvídá se však, že zmizel a nikdo netuší, kde by mohl být. S tím se ale Hank nechce smířit, a proto sám pátrá po synovi. Čeká jej však poznání, o které možná ani nestál. (Hollywood Classic Entertainment (H.C.E.))

revere

Film o vojácích, dobře obsazený, podbarvený dobrou hudbou, snaha o psychologické drama, morální dilema ... ale přece jen film o vojácích. K tomuto žánru mám averzi a Paul Haggis mne jí nezbavil. A o staré roztrhané vlajce, co toho už hodně zažila, zpíval Johnny Cash už v roce 1974. ()

Stoupa07

Nebyl jsme zrovna v dobré náladě, ale film neurazil. Možná stokrát omleteé téma, ale díky lidské hlouposti, sobectví, odevzdanosti atd stále živé. ()

lola10

Tommy byl v roli "armádního" otce přesvědčivý a hrál jak jinak než skvěle. Téma je velmi silné a závěrečné rozuzlení spolu s poslední scénou mě naprosto dostalo...Líbí se mi, že se USA nebojí natočit i takovýto film, myslím, že je to jedině dobře! Armáda mi svým způsobem imponuje a zároveň pro mě zůstává zcela nepochopeným světem ... ()

DrifterSoul

Dobře a chytře natočený film na téma "jak prožité krutosti válečného konfliktu" změní lidskou psychiku a vzorce jednání. Platný univerzálně, kdekoliv a napříč dějinami. Ponurý, v pomalém tempu a napínavý; s výbornými hereckými výkony představitelů obou hlavních postav (Deerfield a Det. Emily Sanders). Film, který zaujme, strhne, ale rozhodně nepotěší. ()

Komny

Skvělé obsazení Hollywoodskými herci, velikán Tommy, krásná Sarandonka a Charlize. Role jim padli jak ušité na míru netvrdím že, na Charlize Theron nejsem ujetej- jsem :-)....Děkuji Haggisovi za tento film. Dávám 98% ()

Marčus

Kostrou filmu je pátrání otce, vysloužilého vojenského důstojníka, po vrahovi svého syna. Brutálně zavražděný syn byl řadovým vojákem americké armády a nedávno se vrátil z mise v Iráku. Celým vyšetřování se jako nit táhne pevná víra otce v morální kvality jak syna, tak ostatních vojáků. Bohužel se průběžně dopracovává k tomu, že jeho představy, vycházející z vlastního působení v armádě, již dávno neplatí a závěrem filmu je nucen rezignovat i na osobní kvality syna. Celý film je velice dobře logicky poskládán a vykazuje rysy kvalitní detektivky s perfektní gradací a logickým závěrem. 90 % ()

LůCZa

Tento snímek je takovou agitkou proti válce v Iráku. Tvůrci se očividně velmi snažili zapůsobit na naše city. Možná jsou však sami dost necitlivý, jinak by nás nepodrobovali takové dávce ZOUFALSTVÍ! Této emoce bylo ve filmu plno a pokud budete mít nálada spíš na komedii, neudělejte stejnou chybu jako já a tenhle film nechte na jindy. Těšila jsem se na Susan Sarandon, ale její role byla spíše okrajová. Přesto jsem si užila její herecké umění. Pro slabší žaludky také nejsou úplnou lahůdkou pěkné záběry ohlodaných lidských kostí apod. Ale najdou se i vtipné momentky a líbilo se mi nahlédnout do mentality vojáků i lidí, kteří žijí v těch městečkách u vojenské základny. Každopádně je to silný film a pokud nesouhlasíte s americkou vojenskou politikou přijdete si určitě na své. Jen toho zoufalství je opravdu moc. ()

radostR

Rovláčnější tempo velmi ponurého příběhu otce, který hledá svého syna filmu nijak neubírá na napětí. Tommy Lee Jones v roli trvale zachmuřeného muže zdánlivě bez emocí, který postupně zjišťuje, že válka dokáže člověka, o kterém si myslíte, že ho dobře znáte, pořádně poznamenat, podává skvělý výkon. Kvalitní jsou ostatní herecké výkony, výborný je scénář a režie. ()

RonnieR

Malé sklamanie! Film je dobrý, ale niečo mu chýba, taký ten správny "říz". Haggis po Crashi natočil kvázivojnovú drámu s prvkami detektívky a s riadnou dávkou patriotizmu. Tie dve hodiny prešli veľmi rýchlo, ale divný pocit z filmu nevyprchal... 60%. ()

lahvi

V podstate jen dalsi film s tematikou vlivu valky na americke vojaky a jejich blizke. Filmove zadny terno, ale co bych to byl za cloveka, kdybych neocenil namet. Posledni scena vyda za cely film. Celou dobu tak nejak koukam, koukam..az behem poslednich 10s me to koplo. ()

P/\/EL

Irák neni Vietnam, ve smyslu, že tam neloví důkazy zas až tak moc nezávislý fotoreportéři, ale zvěrstva a ty různé nekompromisní praktiky vypouštějí do světa Wikileaks a tak (kůli těmhle sviňáckejch snad ještě pofidérnějším válkam - páč jako sorry, zastavit šíření komunismu, to by se dalo ještě chápat, ikdyž za jakou cenu a kde, ale tady.....), jo, ale stejně, to, co občas uteče na veřejnost, obávám se, že to film zatim ještě dostatečně nezreflektoval, např. ty pěkné případy brutálních znásilnění a vražd, zneucťování těl, mučeníčka, i to Guatamáno..hihi..je jasný, že to nedělaj všichni, ale když si vezmu, kolik je dneska pitomejch videoher na téma současné bojiště, akční figurky mariňáků....je toho trošku moc a veřejnost - mládež proti válce nic nekoná, protože prostě neni čas, hrajou se ty videohry a holki se fotěj ajfounem, to dá zabrat, než se nějaká fotečka povede........), tak si tak řikám, Obama a nobelovka za mír, už se můžeme dočíst, že dojde možná i ten ošklivej Írán (kdy teda se dá říct, že západ za to vlastně může, kdo se tam dostal k moci..), tak ještě KLDR a Kubu a pár dalších zemiček a na světě bude krásně, co ale bude americkej vojensko-průmyslovej komplex dělat? Raději na to ani nepomýšlet, Tommy Lee Jones je tu nejdrsnější a nejbystřejší (na svůj věk), až na menší úlet s Mexikáncem, kdy bych rasismus neřešil, podle mě byla jeho reakce logická, byl totiž v tu chvíli nejvíc podezřelej a prchal, proč pak, že prchal? Asi kvůli něčemu z dřívějška, ale to neva, atmosféra je hodně pochmurná, Charlize vypadá, že na to nemá žaludek, ale vlastně to zvládá, tak zvláštně jí to zošklivování sluší, jinak jako detektivka nevím, kolik prostoru tu má divák pro vlastní pátraní, já nevim, trošku, ikdyž mi to pak došlo (to bylo tak....né těsně před, ale..tak.. :), taky jsem chtěl komplexnější poentu, né, scénář je opravdu dobrej (pochopitelně trochu překombinované a něco málo by se dalo brát i za jistý klišé..), jen to nemá úplně grády, ale dávám 4, protože je to lepší než spousta jinejch..explicitní záběry, nj, ale ty moc děsivé nejsou (zpracování..), natvrdo Vám všechno ukažou, aby Vás správně znechutili, podle mě možná trochu zbytečné, herci to hrajou slušně.......ježiš, bavili se o tý vlajce, co to znamená, když je vzhůru nohama, ke konci si Tommy vystaví rámečky (hodně americké..) a jde věšet vlajku a já si řikám, cože?!? Aha, zapomněl jsem, no, bezva.....tak teď už jen, aby ho následovali i další... ()

Honey007

Zajímavý krimi příběh postavený překvapivě na dialozích než na akci, což v americké produkci nebývá zvykem. Vysloužilý voják Tommy Lee Jones přichází o svého druhého syna, tentokrát ovšem za více než podivných událostí. Chladný, zatvrzený voják, který se některých vojenských návyků už do smrti nezbaví se za pomoci Charlize Theron vydává po stopách vraha, který jeho syna rozřezal na kusy a pokusil se spálit. Během vyšetřování ale pomocí obnovených dat ze synova telefonu zjišťuje, že rozhodnutí bojovat za svou vlast v Iráku nebylo tak správné, jak se ostatním na první pohled zdá. Srovnání válečné reality Vietnamu a Iráku v hlavě jednoho tvrdého vojáka, které je obrazem dnešních USA. Morální drama přinášející nezvyklý a bolestivý pohled do duše americké armády, kterému ale chybí trochu svižnější spád. Vše stojí na dialozích, které místy působí až moc dokonale a hlavně patetický závěr působí dojmem, že už scénárista nevěděl kudy kam. 60% ()

Vindemiatrix

Filmové zpytování konzervativního konceptu "přísné lásky" (ať už se týká rodiny, vztahu k bohu či vlasti/armádě). Haggis tyto hodnoty nezatracuje (alespoň ne jednoznačně), jen je postupně otáčí a zkoumá z čím dál negativnějších stran prostřednictvím chytlavě tajuplného děje a pozvolných charakterových proměn hlavních postav. Jejich precizní herecké ztvárnění je na celém filmu asi to nejpůsobivější. ()

billcarson

Mám rád Tommy Lee Jonesa a Charlize Theron mě rajcuje, takže objektivně hodnotit nelze. A přesto mě pedantský veterán sgt. Hank Deerfield naprosto konsternoval svou osobností. Tenhle film není žádná bomba, ale svým pozvolným tempem a výbornými dialogy patří mezi ty lepší. A Charlize, ta už dávno není jenom hezkou tvářičkou s dlouhýma nohama a blond vlasy, stala se z ní opravdu výborná herečka. ()

ImDude_man

Tento film je silným protikladem propagandistické slátaniny Smrt čeká všude od Kathryn Bigelow. Komorní drama postupně rozkrývající rozklad lidské psychiky vystavené válečnému stresu v podivné válce, která nikomu neslouží, jen velkým penězům. Vše je okořeněno o rozměr single matky, vychovávající syna bez mužského vzoru. A tak se před námi rozvíjí obrázek jednoho z aspektů dnešní Ameriky. Té Ameriky, v níž vlastenecky naladění lidé křičí, že chtějí svou zem zpět. Ameriky, která musí vyvěsit vlajku vzhůru nohama. Ameriky, která volá o pomoc. America calls for help! 80% ()

tommco

Detektívna dráma zameraná na vyšetrovanie, nie na akciu. Nájdenie vinníka vraždy pritom nie je jedinou a hlavnou pointou filmu. Tempo to má ozaj pomalé, ale nudné (ako tu mnohí píšu) sa mi to nezdalo. U mňa je to tak na 3 a pol hviezdy. ()