Vojenský veterán Hank Deerfield se snaží spojit se svým synem, který by měl být zpátky na základně po návratu z mise v Iráku. Dozvídá se však, že zmizel a nikdo netuší, kde by mohl být. S tím se ale Hank nechce smířit, a proto sám pátrá po synovi. Čeká jej však poznání, o které možná ani nestál. (Hollywood Classic Entertainment (H.C.E.))

PauloZ

Paul je opravdu dobrý režisér, který točí s obrovským citem, poutavě a hodně detailně a díky tomu mám jeho film rád. V údolí Elah je šíleně záhadný film a i přes možná zbytečnou scénu v domě Theron mě absolutně vtáhl do dění a nenechal ani trošku chladným. Ta záhadnost a spojenost současnosti se snímky z Iráku je silně zneklidňující, protože divák pořád čeká, co se tam objeví, čeká nějakou spojitost a Haggis tak brilantně staví na nejistotě a posouvá děj kupředu. K tomu rozpory ve výpovědích vojáků a postupné objasňování jejich zapojení do příběhu, silné charaktery Jones/Theron a rázem se nám klube výborný thriller. Jenom to rozuzlení mi přišlo takové jakoby vynucené ze strany příběhu. ()

yakoob

Jojo...právě tam v tom údolí se odehrála opravdová bitva mezi Davidem a Goliášem, kde Bůh dodal Davidovi sílu a mohl se tak postavit s obyčejným prakem proti monstru Goliášovi...Poklidcný tón vyprávění dodává ohroumnou sílu tomuto snímku...Válka v Iráku je ve filmu až druhořadým dějem, ale vystihuje jeho název...Ať už Tommy Lee Jones vypátrá svého syna či nikoli, každý stojíme před svým vlastním Goliášem, ve vlastním údolí Elah...Otázkou zůstává, na koho se spolehneme...Na brnění od lidí nebo jako David, na Boží moc? ()

EastWicka

Pozoruhodný, tíživý snímek s jedinečnou výpovědní hodnotou: nejen o tom, co zmítá americkou společností v období irácké války. Po jeho skončení ve vás nezůstane takový ten spokojeně kontemplativní pocit jako po Haggisově smířlivějším Crash. Spíš bolest a hořkost. Každý z nás ve svém vlastním údolí Elah čekáme před bojem a doufáme, že On bude na naší straně. Pro Tommyho Lee Jonese je pátrání po důvodech hrozné smrti syna osobním Goliášem, jehož porážka nemůže přinést vítězství. Zjistí, že válka z jeho dítěte udělala někoho, koho neznal. Ve filmu se chlapeček ptá mámy: "A proč nechal král Davida bojovat s obrem? Byl to malej kluk...." Tak v skrytu duše nahlíží na své dítě každý rodič, i když je už zodpovědné za své činy. Ten film je i elegií za ty ztracené děti. ()

schizmo

Poněkud komorní drama vyprávějící o osudu vysloužilého seržanta, který se na vlastní pěst pouští do vyšetřovaní záhadné vraždy svého syna, při kterém vychází napovrch nelichotivá pravda o nejen psychickém stavu americké armády. Nebýt tradičně skvělého výkonu T.L. Jonese, působil byl snímek jako filmová varianta amerického seriálu JAG akorát bez dramatického nádechu. Na vině je také až příliž provařené téma bez zásadnějšího zvratu či vyvrcholení, na které celý film podvědomně čekáte. ()

baribal

Film o drsném vystřízlivnění a o tom, že chyba je v nás všech. Tommy Lee Jones je naštěstí tak dobrý herec, že dokáže držet pozornost díváka dvě hodiny i když sledujeme pouze jednoho herce. Možná chvílemi zdlouhavé a lehce nesrozumitelné, ale citově hluboké a drsné. ()

havLord

Témat Haggis nakousává hodně a pár myšlenek zde prezentovaných rozhodně stojí za delší zamyšlení, však želbohu na mě film místy působil lacině a prvoplánově, někdy snad i nekonzistentně(?), jakoby Haggis nevěděl, co si s těmi všemi zajímavými nápady počít, ale především strááášně zbytečně dlouze. Ale už jen kvůli Tommymu a Charlize stojí za to ten čas filmu věnovat, vlastně je to celkem slušná podívaná, jen by to chtělo prostříhat. 70% ()

Asgy

Jak už tady bylo zmíněno, Američané asi tento snímek prožívají víc, ale i tak mě zaujal. Žádné výraznější pasáže, prostě psychologické drama, na které je potřeba mít tu správnou náladu. Pochvalu si zaslouží hlavně Tommy Lee Jones, který svou roli zvládl skvěle. ()

mysiak

Iné ako Crash...ale snaží sa to byť ako Crash...vynikajúce obsadenie...pomalé tempo...ponurá atmosféra...tak to beriem ()

Wysch

Až mě napadá klasická cimrmanovská věta: "Je to hezký, ale že bych to musel vidět dvakrát...?" Uznávám, že možná zážitek stáhla nutnost pustit si film v českém dabingu, pač otec prostě nemá rád angličtinu a hlavně titulky, ale silně pochybuju, že by zážitek byl až o tolik horší. In the Valley of Elah je totiž klasická pomalá rozprávka, jejíž pointa je postupně a až staromilsky budována a vlastně tak celkem nezáživně podána. Problém je v tom, že na pomalé vyprávění musíte mít chuť a na tenhle způsob vyprávění musíte mít echt chuť. A to já prostě neměl. Nejspíš druhá projekce proběhne přesně podle chuti a v originále, ale teď jen za 60% nejen kvůli scéně s utopenou ženou, ale i samotné nevýrazné myšlence, kterou kazí i politický (irácký) přesah. Škoda ho. [DVD] ()

Ridick

mierne sklamanie panovalo po zhliadnuti. od haggisa som ocakaval trosku viac emocii, ale predsa len su to tri a velmi silne * ()

Freemind

Jedno z nejpříjemnějších překvapení za poslední rok. Ani nevím, jak se to stalo, ale ten film mi totálně sedl - po formální ani obsahové stránce nemám co vytknout, je to neotřelé, skvěle natočené a zahrané. Podle mne nejlepší role Tommyho Lee Jonese vůbec, Charlize Theron (kterou tady pár lidí zdrbalo) podle mne podala standardně velmi dobrý výkon. Rozhodl jsem se dávat pět hvězdiček jen filmům, které mne totálně rozrušily nebo dojaly - tohle sice není ten případ, dějové zvraty jsou překvapivé, ale ne zdrcující, přesto tohle bude jeden z mých favoritů na nejlépe natočené krimi roku 2007. ()

numi

Paul Haggis využil úspěchu svého oscarového snímku Crash k tomu, aby mohl vykřičet svůj názor na situaci v Iráku. Ale nedělá to s přehnanou razancí, zaslepeně či demagogicky, naopak - nevtíravě a s citem, na pozadí průměrné detektivky s vynikajícím Tomem Lee Jonesem v hlavní roli. Je sympatické, že se Haggis nesnaží za každou cenu šokovat drsnými a krutými záběry, ale nechává soudy na divákovi, kterého postupně strhává do vybublávajícího silného podpříběhu, který se odehrává v hlavě bezelstného mladíka. Rafinovaně natočená silná myšlenka, s výraznými momenty a výbornými hereckými výkony. [říjen 2008] ()

buldock

Výborné krimi drama sázející na výtečné výkony ústřední herecké dvojice Tommy Lee Jones - Charlize Theron , vykreslující některé neduhy současné lidské populace jako jsou válka a s tím spojené utrpení a traumata všech zůčastněných na obou stranách barikády a všudypřítomná diskriminace žen v zaměstnání postihující nejen zde vyobrazenou ameriku. Paul Haggis u mě opět zabodoval jednak svou režií , ale také výborným zakomponováním ožehavých témat dnešního světa do tohoto hodnotného snímku. Vřele doporučuji , nebudete litovat. Film: 85% ()

blackrain

Velmi inteligentní příběh, ale jeho pomalé tempo a přílišná délka mi dělali trošku problém. Přestávala jsem se na film soustředit, to byla docela škoda, protože určitě stojí za pozornost. Všechno se snažili zachránit Tommy Lee Jones a Charlize Theron, ale jejich snaha přišla v niveč. S nimi film stojí a padá. I když mám oba herce ráda, tak nemůžu dát víc jak tři hvězdy. ()

Tony.cs

!!!SPOILER!!! 46 bodných ran jen na kostech. A nakonec se vrah přizná, že ho bodnul? To ho bodnul jednou do 46 (jen na kostech!!!) míst naejdnou???Toto zjištění a podle mého brutální pochybení scénáře a režiséra samotného, podráží celý film a jakoukoli snahu o důstojný příběh. Námitky nepřijímám, čekal jsem víc právě díky údajům o bodných ranách. Takže nakonec blbost, i když je film nabitý atmosférou a dobrými herci. Fakt jsem nemohl věřit vlastním očím, když naběhli závěrečné titulky. Ztracený čas a to i přes dobrou řemeslnou práci. Zajímavé je, že jsem snad jediný, kdo tady vidí snímek jako nepovedené drama a ne jako válečné drama. Na to téma jsem totiž viděl mnohem lepší filmy. Dva ... a jeden z nich je remake toho druhého. ()

Maq

Pomalá, zamyšleně plynoucí detektivka. Provedení je precizní, všechna čest. Jenže je na věc naroubované falešné, zmatené a matoucí poselství. Vietnamský veterán vyvěšuje vlajku obráceně kvůli Iráku. "Teď teprv jsme v prdeli," říká. Jako by vietnamská válka nepoznamenala Američany úplně stejně jako ty pozdější. I ta nejspravedlivější válka je přece zlá a všechny zúčastněné poznamená. Nijak z toho nevyplývá, že by irácká válka měla být jakkoli "horší". ()

scroochy

Po vynikajícím Crashi přišlo velké zklamání. Je to dlouhé a nepřináší nic, co by v hlavě utkvělo delší dobu. ()

MATADOR

V údolí Elah bojoval David s Goliášem. Ale tento film není o tomto boji, ale o hledání pravdy uprostřed návratu vojáku z Iráku. Ničím nevybočující, přesto velmi slušná detektivka o hledání pravdy, která může mít velmi nebezpečnou cestu. Po celou dobu se sice nic moc neděje, ale svou atmosféru to má a v polovině snímku ji i dokonce zvýší, ale přesto se jedná o ničím zajímavé vojenské drama. Hledání pravdy uprostřed vojenských navrátilců z Iráků. ()

katuska138

Postava Tommy Lee Jonese mi okamžitě přirostla k srdci. Celkem originální nápad celkem zajímavě zpracovaný. Vše se rozjíždí celkem pomalu a ono to vlastně docela pomalu dojde až do konce, ale ta polemika a ironie a vše, co říkají, vám (nebo alespoň mně) uvízne v hlavě. Dlouho jsem o něm po shlédnutí přemýšlela, velmi dlouho. ()