Vojenský veterán Hank Deerfield se snaží spojit se svým synem, který by měl být zpátky na základně po návratu z mise v Iráku. Dozvídá se však, že zmizel a nikdo netuší, kde by mohl být. S tím se ale Hank nechce smířit, a proto sám pátrá po synovi. Čeká jej však poznání, o které možná ani nestál. (Hollywood Classic Entertainment (H.C.E.))

herr_carter

Tommy Lee Jones pro mě vždycky byl, je a bude jedním z nejcharizmatičtějších herců novodobé filmové éry a v tomhle filmu tomu není jinak. Chvíle, kdy nejprve zjišťuje smrt svého syna a posléze momenty, kdy přichází na ne zcela pozitivní skutečnosti, jak to doopravdy bylo a co je jeho vlastní syn zač, jsou hodně silnými momenty a jen tak Vám z paměti nezmizí. Charlize Theron zase ukazuje své herectví v plné kráse a jenom dokazuje, že dokáže zahrát jak nádhernou přirozenou blondýnku, po které větší část mužského filmového obecenstva slintá a zároveň i roli ne zcela ve společnosti oblíbené nenalíčené puťky - která z dalších známých soudobých hereček tohle dnes ve své herecké škále má?Výborný, mrazivý thriller.........................moje hodnocení = 8 z 10. ()

Seti

Tak tenhle filmek mě bohužel nijak závratně nezaujal. Ne že by byl špatný, ale spíš jsem očekával něco jiného. Téma frustrace válkou v Iráku a americkou armádou vůbec, nejsem ze své pozice schopen náležitě docenit. Film balancuje na hraně detektivky a psychologického dramatu, ovšem pro mě byl v obou rovinách nevýrazný a chvílemi celkem nudný (kratší stopáž by rozhodně nevadila). Nejsilnějším momentem pro mě byla určitě závěrečná scéna s vlajkou, která skvěle vystihovala celou tehdejší situaci. ()

jondoe

Toto je presne ten tip filmu, ktory sa mi sice paci ale uz sa k nemu asi nevratim. Proste som ho kukol, pacil sa mi, zanechal vo mne a aky taky dojem, ale keby som si ho mal pozriet druhy krat tak by ma proste nebavil a nedopozeral by som ho. Netvrdim ze by bol nudny, ale sy proste take typi filmov, ktore ma pri druhom pozerani uz nedokazu zaujat. Tommy Lee Jones v ulohe zamysleneho otca, ktory sa chce dopatrat pravdu o svojom synov hra velmi dobre ale viac sa mi pacila a zaujala ma nenamalovana a stale pekna Charlize Theron, ktora ulohu nie moc respektovanej policajty zahrala vyborne a znova presvedcila, ze pravom patri medzi herecku elitu. ()

xaver

Takový obyčejný příběh, kterýs nad ani nestál za sfilmování .Obyčejný tuctový příběh, jakých je mnoho a jakých si mnoho mohu vymyslet. ()

Rssa

No, po spoustě pozitivních ohlasů jsem byl hodně zklamaný, neboť film je to celkem nudný, bez špetky nápadu. Haggis by se měl spíše vrátit k psaní scénařů pro Bonda, neboť tam mu to vyšlo parádně. 55 % ()

dopita

Paul Haggis je schopnej scénárista i režisér, ale tentokrát vypotil jen mírnej nadprůměr a to na obou frontách. Jako scénáristovi se mu nepodařilo sestavit dostatečně nosnej příběh a jako režisérovi se mu to zachránit nepodařilo. Příběh a zpracování působí tak nějak matně, Haggis určitě neměl v plánu diváka bavit, ale asi ani nechtěl, aby se divák chvílema nudil. Nejspíš mu šlo o to zaujmout, ale to se mu aspoň v mém případě moc nepovedlo. Přiznám se, že sem po jeho předchozím filmu čekal víc... ()

bila.tecka

Hodně zajímavý motiv odkrývání pravdy nebo spíš skrytých vlastností pohřešovaného syna jeho otcem. Trpké vojenské írácké pozadí se bude brzy připodobňovat k vietnamským traumatům, to současné s sebou nese zprávu o dnešním nemocném světě. Nezvyklé detektivní drama, kde vedle režie Paula Haggise (jeho debut Crash musím vidět) zaujmou buldočí Tommy Lee Jones a opět skoro nepoznatelná Charlize Theron. ()

Merkin

Jak to vysvětlit. Výborný potenciál, který Paul Haggis držel v rukou, si nechal příliš lacino proklouznost mezi prsty. Vykýčená postava otce hledajícího ,,spravedlnost" není na obtíž, je-li ztvárněná velikánem typu Tommy Lee Jones....okoukaná matka drsňačka neuškodí, jde-li víceméně o jedinou ženu ve filmu, dokonce i jisté věci k neuvěření by člověk scénáristům odpustil(polonahá barmanka se najednou objeví uprostřed dne a vzpomene si na partu vojáků, hlavní hrdina beze stop pozná, kde bylo pravé místo činu, nevysvětlené hodinky, nevysvětlená synova špatná nálada...). Co ale představuje problém nebo ono zklamání je samotné rozuzlení případu. Na jednu stranu chápu-obyčejní lidé by od spáleného a rozřezaného těla čekali, že vrahem bude přinejmenším úchylný poloblázen s masochystickými sklony -a to nemusí být správná idea, naopak, vojáci, jejichž denním chlebem je zabíjet a to všelijakými způsoby mohou zavraždit takto surově přítele, klidně jít na večeři a ani jim to nepřijde(pěkná paralela s mužem, který utopil psa stejně jako pak utopil i ženu). V tom, kdo zločil spáchal zklamání nevězí. Jde o to proč, jak, nikdo nevysvětlil, co Mikea tak rozzlobilo, že všechny pošťuchoval, nepřišlo žádné vysvětlení. Možná že i to byl záměr, že to celé postrádalo smysl, ale z hlediska detektivního žánru a i tak trochu psychologického mně tam prostě tohle scházelo. Mimojiné na to, že prvního potenciáoního vraha Hank málem zabil, se k těm opravdovým zachoval až nápadně vřele. A závěrečné pověšení vlajky bylo příliš americké, stačil pohled na synovu fotku. ()

DannyBoy80

Průměrný krimi film ozvláštněný jutjub videjkama z Iráku. Herecké výkony průměrné. Tommy Lee v klasické roli, on snad ani nic jiného neumí zahrát. Hlavně celý důvod tohohle filmu je nesmyslný. ()

Schuldiner

Nemůžu si pomoct, herci mě v tomto filmu moc nepřesvědčili, nevěřil sem jim.. A to pro mě osobně sráží celý děj i jednotlivé scény dost dolu... Navíc..nemůžu si pomoct (ano, znovu), ale mě prostě už nebaví poslouchat ty americké vojenské armádní kecy a zvláště v souvislosti s Irákem... Vše by to šlo určitě udělat lépe... ()

Standito

Haggis točí filmy prevažne pre Američanov (a tým pádom aj tento snímok ocenia Američania viac ako my). Po Crashi to dokazuje aj svojim druhým celovečerným snímkom V Údolí Elah. Síce to nie je taká pecka ako Crash, ale aj tak sa mi to veľmi páčilo. Snímok plynie pozvoľna, pomaly a príjemne (a to ja rád), príbeh síce nie je nijak nadupaný a ani sa nedočkáte nejakých silnejších scén či zvratov ako v Crashi, ale nudiť sa určite nebudete. Herci veľmi dobrí, ale to sa samozrejme dalo čakať. Snímok jemne poukazuje na viacero problémov, pritom netlačí na pílu a nevnucuje divákovi nejaké názory. Haggis u mňa po tretí krát boduje (+scenár k Million Dollar Baby). Rozhodne taký malý majstrštyk a určite nie film pre každého. ()

Itar

Solidně natočené psychologické drama, které se bohužel celou první polovinu snaží vypadat jako detektivka, což mu ve výsledku trošku podráží nohy. Závěr je více než dobrý, ale Haggis umí i líp. (Isham tentokrát velmi nenápadný, přesto stále výborný) ()

bloodcountes

Klišovitý příběh o synovi, který byl marnotratnější, než si rodiče mysleli a v Iráku zlobil, ne ovšem natolik zlobivém, aby jel v obchodu s drogami, ne to opravdu néé. Nudila jsem se celkem poctivě, ale dokoukala jsem to. A to je dobře, protože poslední záběr dal tomuto dílku smysl. Ahá... tak to jo, tohle už klišé není, respektive je to velice krutá parodie na velice milované emerické klišé:) Přiznám se, že Charlize jsem nepoznala, přečetla jsem si ji až teď tady nahoře. No tyjo, tomu říkám umění, udělat ze sebe takovou nenápadnou myšku !! Poled na utahaného Lee Jonese je depresivní, i kdyby neměl pořád ten trpitelský výraz, ale jelikož ho měl, dost mě s tím otravoval.... ale co, měl to v roli, žejo... Takže já vám nevím... film s vidět dá, ale jenom jednou a místama je to fakt nudný, vycpaný, natažený, místy trochu nelogický. Když to neuvidíte, svět fakt nespadne - o zážitcích a traumatech z Iránu, Iráku a dalších blízkovýchodních destinací byly natočený i lepší filmy. ()

derryl

Krásný a velmi potřebný fim. Biblický příběh jako základ boje Hanka (Davida) s armádou (Goliášem). Bravurně vystavěný děj a výborně zahraný: Tommy Lee Jones by si Oscara zasloužil. ()

Klay

Skvělé kriminální drama s emocionálním přesahem, stejně jako Affleckovo Gone Baby Gone. I přes všemi zmiňované pomalé tempo nuda nehrozí, jednak díky skvělým hercům, druhak díky řemeslně dokonalé režii oscarového Paula Haggise a jeho typicky nekompromisnímu postoji k americkým tabu. A taky stojí za zmínku jednoduchá avšak nádherná a skvěle padnoucí hudba Marka Ishama, který s Haggisem pracoval už na Crashi. ()