Vojenský veterán Hank Deerfield se snaží spojit se svým synem, který by měl být zpátky na základně po návratu z mise v Iráku. Dozvídá se však, že zmizel a nikdo netuší, kde by mohl být. S tím se ale Hank nechce smířit, a proto sám pátrá po synovi. Čeká jej však poznání, o které možná ani nestál. (Hollywood Classic Entertainment (H.C.E.))

DJ Kritik

Z vojny sa nemôže nikto vrátiť. A ak sa vráti je poznamenaný na celý život. Aj tí, čo prežijú sú takmer mŕtvi. .............................. Akčnosť * Dráma ***** Myšlienky *** Reálnosť **** ()

HEROMAN

Tazko sa hodnoti smutny , film , pre mna bol velmi ale velmi smutny ,ale zas som nemyslel na nic ine iba na dej filmu. Normalne som dostal nervy , jak debilni ludia su , vybere noz a dopicha kamosa pre blbost ... ()

xxlch

Mezinárodní znamení "Jsme v bryndě,zachraňte nám prdel,protože my,už se můžeme jenom modlit".Tommy Lee Jones to řekl skvěle.Mám dojem že by nebylo naškodu, občas vyvěsit vlajky naopak a malý" David" by mohl pokořit "Goliáše"všech nesmyslných válek,nejen v údolí Elah. ()

RobbieM@N

Ne tak prvoplánové jako Crash, Haggis podstatně méně tlačí na pilu a působivosti jeho díla to přidává než naopak. V důsledku má film a zvolené téma opravdu hodně toho co říct divákovi. Stavebním kamenem byl samozřejmě skvělý TL Jones. ()

jprmusic

Po crash jsem tohle zrovna necekal, je to trochu jiny salek. Ale moc se mi libi jak tomy lee jones tak charlize theron. Moc dobry scenar i celkove provedeni. Fajn film. ()

nula87

Tento Haggisův film je zářným příkladem toho, jak je celý film dobrý, když se napíše propracovaný scénář s vypointovanými, precizními dialogy. Pak není vůbec problém, že film ne úplně respektuje pravidla žánru, a nabízí nám silný zážitek. Film sice pomalý, ale takový, který vás na začátku pevně stiskne a rozhodným krokem vás dovede do finále. 80% ()

gicous

Výborný scénář, který má příběh, jenž se na první pohled zdá být obyčejnou detektivkou. Pod povrchem se ale skrývá téma iracké války a traumatu, která si sebou vojáci z tohoto konfliktu přiváželi. Filmu vládne Jones, který dokáže velmi citlivě zahrát rozpor mezi otcem-vojákem, vyznávajícím tvrdý drill a disciplínu a otcem-přítelem, který je synovi oporou. Tady ale Hank selhal a v klíčové chvíli se rozhodl pro první roli vojáka. Nejspíš proto cítí částečný pocit viny za synovu smrt. Elah hlavně ke konci nabírá druhý dech a například scéna výslechu a doznání je velmi skličující a tísnivě smutná. Film je možná až příliš pozvolný a pomalý, ale určitě stojí za strávený čas. ()

kubilov

Pozvolně plynoucí vyšetřování v krimi dramatu + další z výborných filmů o tom, jaké jizvy v nás nechává služba v armádě. Věčně zachmuřený Tommy Lee Jones jako potichu truchlící otec je pro svou postavu výborným archetypem, stejně jako zaťatá detektivka Charlize Theron. Na druhou stranu Susan Sarandon, James Franco a Josh Brolin se tu kromě několika záběrů fakt moc neohřejí. Dost silný, temný, tesklivý a místy i brutální příběh postavený na klasickém portrétu muže, pátrajícího na vlastní pěst. ()

subic

Pokud se nepletu, tak po Tahle země není pro starý (taky 2007) je to druhý film, kde se potkávají Tommy Lee Jones a Josh Brolin, a následují další. Další z řady filmů o tom, že USA jsou od ll. světové války vlastně pořád s někým ve válce. Jiný je v tom, že tentokrát se mladý voják po misi v Iráku sice vrátí do států, ale už se nevrátí domů. Jeho otec vojenský veterán se ho rozhodne jít hledat. Najde se ohořelé tělo na hranici vojenského prostoru, takže pátrání mezi místní policií a armádou je docela složité. Rozhodně na škodu je, že film je docela táhlý. A vadí mi, že ono to vlastně nedopadne nijak. ()

Miloško

Paul Haggis nemože natočiť obyčajný film,a potvrdil to aj teraz.In the Valley of Elah je film zložený na detektívnom ponímaní,ale nie v tom klasickom klišé štýle,ale skor v premýšlaní nad tým čo vidíme.Vojna v Iraku sa dostáva čoraz viac a viac do filmov,a hlavne v tom kritickom pohľade.Ale treba pripomenúť,že Haggis tu v žiadnom prípade nehrá protibushovskou kartou,ale takou inteligentnou formou kritizuje vojnu v Iraku.Hviezdou filmu je opäť skvelý T.Lee Jones,ktorý neskutočne pasuje na podobné úlohy(ako naposledy aj vo filme Táto krajina Nieje Pre starých).Škoda že taký J.Franco,alebo J.Brolin sa tu objava pár sekúnd. ()

samuelsson

Film o vojnovom veteránovi (Tommy Lee Jones), ktorému zavraždili syna po príchode domov z Iraku. Jeho otec sa snaží vypátrať vraha, čo sa mu samozrejme aj podarí (však je to americký film). Keď už som pri tej Amerike- asi prvých 10 minút sa pozeráte na krásne vlajúce americké vlajky, čo možno poteší amerických patriotov, zahraničného diváka ale nie. Počas pátrania sa zoznámi s detektívkou a tá mu dovolí byť na všetkých výsluchoch svedkov a ukáže mu všetky zápisnice, čo napísala. Je neuveriteľné čo všetko a hlavne ako ľahko sa dá dostať k utajovaným policajným záznamom v Amerike. Medzi pozitíva by som spomenul výborný herecký výkon Tommy Lee Jonesa a „brutalitu“ niektorých scén, napr. keď sa vojak úprimne smeje pri spomínaní týrania väzňov. Tomuto filmu, k aktuálnej americko- irackej téme dávam slabé 3 hviezdičky. ()

Jack.Pott

Hlavní hrdina si v průběhu filmu uvědomuje, kam až to dopracovala Ameria - že povídačky komunistů o "Západních imperialistech" se bohužel staly pravdou. Bohužel mu zřejmě nedochází, kde leží nejhlubší příčiny tohoto marasmu, v němž sympatičtí američtí mladíci odjíždějí kamsi (s vírou, že poslouží vlasti), aby tam způsobili chaos a vracejí se do vlasti coby trosky. Je to přece právě Hank, který opět vypráví malému chlapci, jaký by měl "správný Američan" být - a jako metaforu používá nacionalistický, militantní příběh o Davidu a Goliášovi, jenž je založen na předpokladu, že konflikt mezi jednotlivými "kmeny" ("národy") je nevyhnutelný. V historce o Davidovi, jak ji vypráví náš Sherlock Holmes, proti sobě stojí Izraelité (dobro) a jejich oponenti (zlo). Podle Hanka musí Izraelita (David) jít a zabít zlosyna z opačného tábora (Goliáše). Podobnými rozprávkami jsou vychovávaní další a další vojáčci, kteří na opačné straně zeměkoule (v dobré víře) rozputají peklo a sami se stanou šílenci. Podobné báchorky zapadají do starozákonní (velmi brutální) tradice i do teorie Samuela Huntingtona o střetu civilizací (více o tomto tématu je např. v dokumentu The Power of Nightmares). Takovýto pohled na svět vůbec nepočítá s konsensem, s možností, že by se každý s každým mohl domluvit po dobrém. Takovýto pohled na svět ignoruje fakt, že "i Sověti mají rádi své děti", jak zpíval v 80.letech Sting (nyní je možné doplnit si místo Sovětů Araby či Rusy), že každý člověk má stejné potřeby, naděje a že kooperace celého lidstva je tím nevyhnutelnější, čím jsou technologie vyspělejší, rizika globálnější a svět komplexnější. Války, jako je ta v Afghánistánu či Iráku, nemají vítěze - a s postupujícím časem to bude stále zřejmější. Toto ale Hank - starý voják - ještě nechápe; zatím je jen zmatený. ()

ShotgunED

K čemu je myšlenka k zamyšlení,když je poddána tak nudně a nepoutavě. Problémy co se dají nastínit za 10 minut jsou roztaženy a ukázány ve dvouch hodinách,které se vlečou. Jones A Theronová jsou přirození a standartně skvělý. Prostě drama k zamyšlení,které u mě sráží vypravěských styl na průměrnou nudu. ()

pasqviL

Hezký film ale poněkud bez obsahu. Konec filmu je zmatený a pokud divák nedává naprostý pozor co určité postavy říkají ani se nemusí dočkat rozuzlení kdo unesl syna, co se s ním stalo apod.. ()

Dextwer

Velmi citlivě a dobře zpracovaný thriller, který je zajímavým podíváním se na následky války působící na mladé vojáky, kteří se musí vypořádat s touto zkušeností po návratu domů. Je zde vidět, že to svým způsobem více či méně ovlivní každého. Dobré zpracování, výborný herecký výkon v hlavní roli. Libilo. Zajímavosti: * Inspirováno skutečnými událostmi, konkrétně reportážním článkem „Smrt a zneuctění", kterým byl Haggis upřímně dojat. Článek vyšel v magazínu Playboy a byl napsán Markem Boalem * Charlize Theron (s trochou nadsázky) říká, že roli v tomto filmu získala díky tomu, že je kuřačka. Režisér Paul Haggis slíbil, že pro ni napíše film, když se oba potkali coby jediní dva kuřáci na "rauchpauze" během udílení jakýchsi cen. Moje hodnocení: 75% ()

blanic

I když Tommyho Lee Jonese dvakrát nemusím, tady opravdu zaválel. V roli ustaraného milujícího otce pátrá po synovi zmizelém z americké vojenské základny, ale nachází pravdu tak syrovou a trpkou, že závěrečná scéna se státní vlajkou jeho rozpoložení dokonale vystihuje. Skvěle mu sekunduje mírně zanedbaná (přesto okouzlující) Charlize Theron, jejíž až přílišná zapálenost pro případ vnáší drobné mínus do tohoto jinak působivé dílka. Susan Sarandon zde moc prostoru nedostala, ovšem její telefonát s Tommym žene slzy do očí. Celkově velmi silný zážitek. ()