Hranice smrti

• Francie Frontière(s) (více)

Parta zlodějů prchá s ukradenými penězi přes hranice. Na chvíli zakotví ve starém hostinci, kde narazí na podivínského chlapíka a jeho rodinu, která se zde skrývá. Z obyvatel zapadlé putyky se vyklubou fanatičtí neonacisté se sklony ke kanibalismu. Strhne se neuvěřitelný souboj, ve kterém jde o krk. Začíná boj na život a na smrt!

Scenárista a režisér v jedné osobě Xavier Gens se netají zálibou ve filmech Texaský masakr motorovou pilou (The Texas Chainsaw Massacre, rež. Marcus Nispel, 2003), Noční můra v Elm Street (A Nightmare On Elm Street, rež. Jack Sholder, 1985), Saw (Saw) nebo Barbar Conan (Conan The Barbarian, rež. John Milius, 1982). O natáčení filmu říká: „Na začátku jsme měli spoustu problémů s násilnými scénami ve filmu. Poté, co se do střižny přišel podívat koproducent Luc Besson, (právě jsem pracoval na scéně jak si rodina vaří jednoho z hrdinů), a utvrdil nás v tom, že máme natočit film tak, jak to cítíme, se mi ulevilo. Krátce na to mi nabídl režii filmu Hitman (Hitman, 2007)“. (oficiální text distributora)

JohnCoffe

I přes několikrát použitý námět zvrácené rodiny ve které se vždycky najde jedna neposlušná ovečka, která vždycky na konci pomůže dobru, mě díky ponuré kameře a tmavých záběrech z podzemí tahle hororově laděná věcička bavila a splinila moje očekávání.Za zmínku určitě stojí i přesvědčivý výkon hlavní protagonistky takže velmi silné 3* ....65 % ()

Cechyno4

Shlédnutí tohoto filmu jsem delší dobu odkládal. Když jsem zjistil, že na něm pracovali francouzi, tak jsem si jej pustil. Začátek začíná velice dobře a velice slibně. Jenže film nedrží napětí, v mnoha částech je hluchý a hlavně je až zbytečně dlouhý. Na začátku je pár dobrých scén, poté nějaké honičky a na konci znovu pár dobrých scén. O tom je celý film. Rozhodně tento horor patří mezi lehčí nadprůměr. Body mu ale strhává zbytečná délka a pár nudných scén + německé řeči. Za ty dobré scény dám tři hvězdy. Ovšem jestli chcete vidět nějaký dobrý francouzský horor doporučuji spíše film Uvnitř, Mučedníci nebo Noc s nabroušenou břitvou. ()

CrazymanM

Tyhle vyvražďovačky mě už moc neberou,ale tady musím uznat,že jsem byl skoro unesen.Opravdu drsnej film,plnej krve,násilí a beznaděje,to mě teda dostalo! ()

mgerlich

Perfektní vizuál a barevné ladění. Srovnání s Martyrs sice neustojí (král je jenom jeden) ale i tak je to hodně jedlý :D ()

Ltblue

Peckoidni film!..u Hostelu som sa nudil ako prasa no len u začiatku nie.V tomto filme som si myslel prvích 20min že čo je to za pičovinu? Ale nie,ked prišli do toho hostinca tam sa to všetko začalo.Starý pán bol milý.Já som vedel že k nacistom mám blizky vztah ale nie žartujem. ()

djbarrel

Dost blbá zabijácká slátanina, co ničím nepřekvapila, koukat se na to dalo, ale chyběla atmosféra a vlastně vůbec všechno. Jediný co bylo potěšitelný, byl fakt, že s krví se nešetřilo, ale to je asi tak všechno. Podprůměr žánru. 39 % ()

m.xFuck

Crossover mezi Hostelem a Domem tisíců mrtvol. Místy slaboduché, ale vizuální stránka věci, jako například střih je skvělá. Estelle Lefébure by zasloužila cenu za nejžhavější filmovou děvku. ()

opox

Srovnání s všemi známým Texaským masakrem se zde opravdu vyloženě nabízí. I zde se jedná o partu lidí, která si zvolí na své cestě velmi špatnou zastávku... Narazí na bandu kanibalských neonacistů, kteří sice nijak zvlášť děsivě nevypadají, ale čtveřice hlavních hrdinů se má brzy přesvědčit o tom, že jde o partu všehoschopných maniaků. Místy skvělé napětí, ale hlavně brutální a mnohdy vyloženě nechutné scény (stříhání šlach), kterých je zde skutečně dost. Ale i hodně morbidní humor (občas dost dobře hláškující nazi děda - hlava celé povedené rodinky) . Navíc chování především postavy Yasminy mi přijde opravdu hodně dobře zahrané, člověk by ji fakt uvěřil, že si ta všechna zvěrstva opravdu prožila, když její špatný psychický stav z prožité hrůzy se stupňuje. Hodně na mě zapůsobila i třeba scéna stříhání vlasů. Postavy jejich kamarádů mi ale zase tak moc nesedly, ani mi na nich tolik nezáleželo. Místy rozhrkaná kamera mi častěji spíše vadila. Jinak ale opravdu výborná, byť ne nijak originální, francouzská vyvražďovačka. Jo, Francouzi mě opravdu nepřestávají překvapovat, v tomto žánru se jim moc daří, jen tak dál! ()

PamelaJJK

Hodně ponurý a "špinavý" snímek, jehož problémem (a dost velkým) je předlouhý uspávací úvod. Takřka třetinu filmu je to neskutečně trapná nuda. To dost diváků odradí. Pak to sice začne být maso, ale nějak tomu chybí šmrnc. A když se přičte několik průšvihů s logičností a reálností, tak mi to na víc než tři hvězdy (a to ještě s odřenýma ušima) nevychází. Nezlobte se na mě, ale já dostat palicí do ksichtu tak jako Karl, tak už asi nikdy nevstanu a když, tak budu mít obličej na maděru a on je za pár okamžiků OK a bez šrámů a spokojeně sedí u rodinného stolu. To prostě ubírá body... A to je škoda, protože námět není vůbec špatný. Celou dobu, co to píšu, tak přemýšlím, jestli jsem to hodnocení nepřehnal a nemám to sundat na dvě hvězdičky. Jsem na vážkách. Ale i přes ty výtky nechávám tři... ()

Facerr

Brutality a nechutnosti je tady na pět hvězd, příběh tak na čtyři, ale díky naprostý imbecilitě "hlavních hrdinů" a řadě nelogičností max. tři hvězdy. Každopádně krvák to teda je pěknej, i když možná obšlehlej z řady masakrů, ať už texaských, nebo jiných. I když v tomhle případě je značně překonává svojí krvavostí. ()

elanista1

Stale neviem prist na to cim je tento film takym zaujimavym ako ho tu opisuju. Nepostrehol som ani drsne mucenie, ani to neznesitelne nasilie ktore tu vsetci vychvaluju. To sa uz fakt skorej znechutim pri smiesnom Hosteli, ako pri tomto. Neviem co chceli tymto tvorcovia povedat, tym zaverom, ked sa akoze mame vcitit do trpiacej hrdinky a lutovat ju akym peklom si presla...naopak, bola mi ukradnuta, ako vsetky zvysne obete a ani na sekundu som sa nedokazal vzit do ziadnej postavy, nulovy sucit. Ked som dal obom remakom Texaskeho masakra len 40%, tak toto si zasluzi najviac 20%. ()

ShortyIC

Výborná vyvržďovačka s kvalitnými gore prvkami okorenená občasnými akčnými scénami (pár prestreliek). Veľké plus premňa - prostredie, herecké výkony a kvalitné mučenie. A môžem si odškrtnúť ďalší francúzsky horor, ktorý nesklamal... ()

mikessc

Toto bola rodinka uzasnych, panebože! Francuzskym hororom sa nevyhybam,nemam zle skusenosti spomeniem například: uvnitř alebo noc s nabrusenou britvou a ani tento nebol zly akurat musí mat clovek silnejsy zaludok ked ho chce dopozerat ()

route60

Proč tomuto výtvoru říkat horor strach jsem v tomto samoúčelném Francouzkém zvratku nepocítil ani náhodou, zato zhnusení a filmařská neschopnost vytvořit trochu napětí provází Hranici smrti od začátku až do konce jen další z mnoha zbytečných filmů hodný zapomnění. ()

honzic

Takový průměr, hodně krve, ale už je toho moc a chybí mi tam víc napětí a vtažení do děje a postav, takhle mi bylo úplně jedno, kdo tam koho pozabíjí, s žádnou postavou člověk nesdílel osud, byla mu ukradená. Hodnocení: 55 % ()

kacir

Som rád, že nie som jediný, kto si všimol, tú roztrasenú kameru, ktorá ma dosť vytáčala. Ale na hlavnú predstaviteľku, ktorá bola taká nelogická ba až sprostá a na konci roztrasená ako tá kamera, to nemalo ani zďaleka, pretože ona ma až urážala. ()

Francouzský řezník se vrací

Francouzský řezník se vrací