Dobrodružná pohádka vypráví o chlapci zvaném Sedmipírek (A. Navrátil), který proti své vůli žije mezi bandou zlodějů. Ani jejich „profese“ se mu pranic nelíbí. Co král zlodějů (S. Matyáš) ukradne, to Sedmipírek zase vrátí pravému majiteli. Ale srdce krásné princezny (D. Patrasová), které uloupil, se mu vrátit nechce. Jaké tajemství se skrývá za jeho původem? Prozradit vám můžeme, že mu čisté a dobré srdce pomůže nalézt cestu domů i k sobě samému. (Česká televize)

Pitryx

Klasika, nic, co by zacloumalo světem. Předvídatelný konec je zbytečně po rozuzlení natažen. Jako oddechovka velmi dobré. ()

ostravak30

Ani vyloženě špatná ani vyloženě dobrá pohádka. Taková průměrná vzhledem k roku natočení. Zde si ale dali trochu práce s kulisami a scénářem, takže vyložený púrůšvih to není. A svým průběhem a tím o čem pojednává docela originální. ()

Igy007

Dávám pět šternů za pěknej příběh, vyvedený zpracování (studiovky, to je moje) a hlavně za krystalocukrouše Tondu. ()

Petsuchos

Variace na Olivera Twista, zlodějský pomocník, kterému se příčí krást, po útěku učitele - Krále zlodějů, který ho vychoval a staral se o něj, najde v královských zahradách nadrženou krasavu, princeznu žížalu Jůlii Patrasovou, do které se na první pohled zamiluje a ona do něj. Ona je sice úplně blbá, když si myslí, že jí zachránil před uštknutím od hroznýše, ale nahoní si na tom body. A je jí úplně jedno, že se tam potlouká nějaký cizinec, co tam vůbec nemá co dělat. On nakonec zjistí, že je princ ze sousedního království a všichni žili šťastně až do smrti. Limonáda jak za protektorátu, ale pro děcka celkem dobrý. Studiovka, co aspoň tolik netříská do očí. ()