Starověká urna je nalezena na hřbitově na okraji Říma. Po jejím otevření se spustí série násilných příhod: loupeže, znásilnění a vraždy dramaticky vzrostou, zatímco zvláštní mystické, zle vypadající bytosti přicházejí odevšad a shromažďují se ve městě. Všechny tyto události zavinil návrat Mater Lacrimarum, poslední ze tří mocných čarodějnic, které šířily teror a smrt před staletími. Sama proti armádě běsů a démonů se Sarah Mandy (A. Argento), studentka s nadpřirozenými vlastnostmi, pokusí zabránit Matce slz ve zničení Říma. (oficiální text distributora)

CrazymanM

To si snad děláte prdel?Tohle byla kravina jako blázen,Argento asi usnul v čase nebo co?Natočit takový snímek v 80,letech,všechna čest,asi bych to vzal,ale teď?Divím se,že jsem vydržel až do konce,protože to byl fakt hroznej film!!!Nedám odpad jen z úcty k Dariu Argentovi a také pro těch pár brutalitek,ty byly povedené! ()

muti

zial trojka bola odfklaknuta v porovnani s predoslymi dielmi. na to ze cas uz pokrocil tak mohol Dario ukoncenie trilogie spracovat kvalitnejsie. uz od zaciatku mi dost vadila nelogickost ktora bola snad vsadepritomna. ci uz neodbornost pri vykladania sosiek z urny, alebo pohnutky hlavnej postavy... ak bol stavitel domov taky macher preco sme tu nevidlei labirinty ako napr v Inferne? ducharske vidiny matky boli tiez trochu offtopic a rychle ukoncenie matky ktora nevedlea vycitit pritomnost Sarah je tiez zvlastna. potesilo ale napr vyhodenie dietata z mosta, co mi pripomenulo scneu so suspirie kde sa slepecky pes obratil proti panovi a zabil ho :) co bolo na Inferne take temne boli psychoticke osvetlenia vsekeho mozneho, tu nic take nebolo, chybalo napatie. koment: Hunter2222 ()

jkpj22 odpad!

Nejsem fanoušek gore, přesto jsem z popisu filmu (na trailery se zásadně nedívám, abych nepřišel o překvapení, lekačky, atd.) čekal, že mě to bude bavit. Bohužel nebavilo a to takovým stylem, že jsem to ani neviděl celý. Přesto si troufám říct, že jde o odpad. ()

Elessar.

V rámci voľnej trilógie O Troch matkách je to rozhodne o dosť slabšie, no ako na samostatným film sa to pozerá docela fajne. Niečo na tom rozhodne bude. Ten lore sa mi dosť pozdáva, má to tajomno, čo ja môžem takéto záležitosti sa na to pozerať. Hlavne to má atmosféru, len občas myslím, že mi to prišlo také trochu až moc digitálne. Ale zas treba vyskúšať si rôzne pozície. Z Argenta rozhodne nejaký Cameron nebude, ale čo na tom. ()

Marv odpad!

Naprostá debilita skládající se z záběrů na běžící a ječící hlavní hrdinku, záběrů na kozy, tupých a naprosto nelogických rozhovorů a samozřejmě scén bezúčelného násilí. Ale byli tam i věci, které mě opravdu ohromili, například když hrdinka vyhodí mobilní telefon z okna jedoucího auta, aby ji přes něj nemohli najít a hned poté požádá o odvezení k sobě domů. A fakt tam jedou. Kniha od dávného římského alchymisty, psaná v angličtině a tištěná v laserové tiskárně, je taky moc dobrá atd. Těch kravin je tam opravdu hodně. O zápletce a hereckých výkonech psát nebudu, protože ty prakticky neexistují. Takže, kdo hledáte horor, který má mrazivou atmosféru nebo aspoň nějakou atmosféru a napětí, tak šáhněte někam hodně daleko od téhle sračky. Komu stačí pohled na kozy, vyhřezlé střeva, vyteklý mozek a kopí vražené ženě mezi nohy, tak tohle je film pro vás. ()

david666

Jsem vcelku zklamán - mimo cca 2 - 3 "chutné" scény je film vcelku nudný. Ale pro fandy Argenta to bude asi to pravé ořechové ()

Kečo

Nepomozem si...cakal som viac, ako krvave sceny boli huste a aj tie fesandy nahe boli dobre :), ale ten pribeh a hlavne ten koniec...keby tam bolo viac takych vrazd, tak by som mozno dal viac ()

Scenixia

Příběh, kde největší nejobávanější čarodějka Matka chodí polonahá a ukazuje prsa :D. Výborné prostředí Říma, dobrá hudba, kamera, herecké výkony - vše bylo tak, jak má být. Nic závratného, ale taky to nebyla žádná ztráta času. Normální horor. Brutalita byla výborná, to ano, ale něco tomu chybělo. Mohlo se více investovat do triků (hořící kostel byl na výsost trapný a konec mě úplně zklamal - hrozně laciné). Na jedničku to není, na dvojku také ne. Viděla jsem tento film jednou a dobré. Dobré je za 3. Bacha v Římě na opičky - svině! ()

Mkoren

Celkem dobrý film, bohužel jsem nucen dát jen dvě hvězdičky, kvůli mizernému a nepřesvědčivému hereckému výkonu hlavní hrdinky. ()

brasek

Tak aj posledná Matka to už má za sebou... a my ostatní s ňou. Film je vhodný do 80. rokov, ale dnes už tento filmársky štýl nemá čo povedať. Príbehovo najlepší snímok z trilógie o Matkách. ()

spawnxp

Slušný retro... třeba atmosféra davovejch scén nástupu temnejch sil je dost dobrá, exekuce ženský kopím je až nezvykle gore (a to už jsme lecos viděli), muzika je působivá... ale jinak je to slabší Argento ()

Scaevola

I řekli si jednou tvůrci, vezmeme všechna ta cizokrajně znějící slova z okultních knížek, které se tak dobře prodávají, přihodíme něco krve, skupinku hezkých děvčat (přičemž zbytek světa si do pojmu “hezká dívka” namýšlí něco úplne jiného než celá Itálie) a sem tam nějaký ten lesbický motiv a budeme mít čarodějnický horror par excellence. K takové tvůrčí snaze mám prostou odpověď: Nefunguje to! Nefunguje ani jediný prvek celého nelogického propletence sám o sobě a o struktuře ani mluvit nelze. Nejnižší hodnocení dávám alespoň za povedené úvodní titulky a náznaky náladové hudby. ()

Hlavonozec

Těžko uvěřit, že Dario, samozvaný Master of Horror a mistr Giallo. Člověk, který má na svědomí Suspiriu, Inferno, Přízrak Terroru či Tmavě červenou, má na svědomí i tento ubohý povzdech, který se snaží tvářit jako nefalšovaný italský horror, ale sakra, nemá to žádné aspekty tamní hrůzy. Kde je napětí, kde je pestrobarevná kamera, přehnané barvy v kontrastu s krví, kde je prapodivná hudba, která jenom popudí diváka v tom, že se dívá na něco zvláštního? Místo toho tady máme armádu polonaprcaných psů a povstání bandy fanatiků. Nechápu, že tohle dělá ten samý člověk, co předchozí díly. ()

MisoSR

Nuže...film je dosť drsný a nekompromisný k divákovy, takže slabším povahám moc neodporúčam. Inak, ako tu už niektorý borci spomenuli, má to pekelnú atmosféru, výbornú hudbu a hovadské gore scény. K dokonalosti mi tu snáď chýba len lepší záver a o niečo lepšie herecké výkony...Ale na hororové pomery je to až moc dobré;) ()

Katskin

Šílená patlanina s hroznými efekty jako z 80. let. Spousta krve a občas obnažené ženy. Zpracování je šílené, stejně jako herecké výkony. Jedna hvězdička za hezká umělá prsa Matky slz, zbytek nestojí za nic. ()

tom05 odpad!

Horor ? Haha !! Kvalitní ? Hahahaha !!! Máte rádi bezúčelné násilí ? Pokud ano , je to pro vás . Máte rádi atmosféru a napětí ? Vyhněte se tomu , a radši se tomu vyhněte stejně. Neznám předešlé dvě sestřičky a ani je znát nebudu. Asia Argento celý film zmateně pobíhá , do toho se míchají stupidní,stupidní,stupidní a nepochopitelné dialogy a k tomu se přidávají zbytečně brutální scény ( pro upřesnění - nový Texaský masakr jsem odmítl dokoukat , o Hostelu jsem ani neuvažval ) a megasměšný závěr. Tohle je špatný film a s hororem to nemá nic společného ( jen hnus nestačí ). ()

Ponocnej

No silne nabozensky zalozenej film ... fakt jen cekam az z nacku zacnou delat stejne jako z inkvizitoru svatousky ... no jinak ma film + za dost brutality a hodne nahych kocek jen se clovek musi smirit s tim ze od zacatku az do konce krome tohodle nic moc neuvidi kdyz teda nepocitam velmi stupidni dialogy jeden z nejdementnjsich koncu .... rozhodoval sem se mezi 1 a 2 hvezdy no nakonec sem musel dat jen jednu ()

Neel

Čtyři hvězdičky dávám za to, že po dlouhé době jsem narazila na skutečný horor. Když jsem procházela různé tituly, kde je velkým písmem napsáno: "Nejbrutálnější horor všech dob", musela jsem se jenom smát, protože jsem na tom hororu neviděla nic brutálního. Tohle skutečně můžu zhodnotit jako horor s velkým H. Pominu-li příběh, který nebyl až tak zajímavý, tak tohle je skutečně dílo, u kterého mi běhal mráz po zádech... ()

Zemřela herečka a scenáristka Daria Nicolodi

22.01.2008

Dario Argento natočí Giallo

Dario Argento natočí Giallo

19.01.2008

Nic nového pod sluncem, říkají si ti z vás, kteří vědí, že giallo je italské označení hororového subžánru specializujícího se na řádění maniakálních sériových vrahů. A mistr Argento už pár takto… (více)