Jarda Kuchař přenechává na léto svůj pražský byt asijským běžencům a odjíždí k jezeru Andělský Hronov, kde vlastní bufet Tropicana. Jeho jediným zaměstnancem je místní prosťáček Kamil. Ostatně u jezera není ani noha a jedinými návštěvníky jsou zdejší zemědělci, traktoristi Jirka a Péťa, a také sklerotický stařík Zachariáš. Jarda má nevyřízené účty s rybářem Vrtílkem, jemuž přejel před dvěma roky psa. Nyní má Vrtílek psa nového a toho bezostyšně posílá na Jardu i Kamila. Pak s pobavením sleduje, jak si ti dva lížou rány. Výměna invektiv z jednoho břehu jezera na druhý je každodenní záležitostí... (TV Nova)

Psema

Králičí nora vede do rybníka. Krajnák dokazuje, že Kotík není jediným Edem Woodem českého filmu a Čtvrtníček s Poláškem zase proměňují svou vtipnost z krátkých spotů a divadelního Ivánka do trapných hlášek o nedůvěře v DPH. Aby toho nebylo málo, přijede se na plac podívat i Jirka Lábus s mrožím knírem, zasloužilý rybář Rudolf Hrušínský, a v neposlední řadě také senilní Lubomír Lipský. Tahle pekelná kombinace eskaluje s každou minutou čiré demence a mě jenom napadá, kam natekly sponzorské finance. Do plastového sumce asi těžko. ()

somnar

Jarda Kuchař, toť existence pochybná, zbytečná a falešná. Poslední plavky jsou na tom podobně. Povedené fóry spočítáte na prstech jedné ruky, na vtipy třetí cenové skupiny vám však nebude stačit ani kalkulačka. Čtvrtníčkova postava zachraňuje leccos, ostatní zoufalci jsou buď trapní (Hrušínský), nudní (Polášek) nebo zbyteční (všichni ostatní). Bez tempa a pevnější dějové linky, vzhůru do filmového pekla cestou dlážděnou dobrými úmysly. 40% ()

Lynn

Bohužel jsem tento "výborný" český film musela zhlédnout kvůli své ročníkové práci na téma Product Placement - a nikomu těch 100 minut utrpení nepřeju. Protože tento film byl skutečně natočen pouze proto, aby bylo kam umístit reklamu (stačí kouknout na oficiální webové stránky - u těch jsem opravdu dostala záchvat smíchu). ()

Brouk odpad!

Smutné... opravdu smutné... nevěřil jsem vlastním očím a sluchu... Jímá mě podezření (oblíbený obrat Ignacia J.Reillyho - Spolčení hlupců), že největší kladem tohoto filmu je má úspora za vstupenku do multiplexu, neboť jsem měl nutkání tento film při jeho premiéře shlédnout na velkém plátně... A nakonec ono to není podezření, ale pravda ()

sud

V první řadě se připojuji k většině s konstatováním - je to blbost. Jasně, ale s tím nejspíš i tvůrci počítali, že natočí jenom takovou malou hovadinku bez ambicí s jednodušším humorem a pozitivní letní atmosférou. V hospodě u piva, kde jsem "Poslední plavky" sledoval já, naprosto ideální. 40%. ()

viperblade

Tak to se nám nepovedlo, viď Kamile? Teda Josefe... (Petr Čtvrtníček poté, co viděl film v premiéře). A já jen dodám, že kdyby to bylo o 20 minut kratší, tak možná jdu i na 3... ()

D.Moore

S Petrem Čtvrtníčkem, Jiřím Lábusem, Josefem Poláškem a Magdalénou Sidonovou je u vody docela legrace a ta řádka povedených scén Posledních plavek se povedla jen díky nim. Nicméně opravdový film to zkrátka moc nepřipomíná (natožpak dobrou komedii) a čím blíže je konec, tím silnější má divák pocit, že se může stát úplně cokoliv a bude to jedno. ()

troufalka

První pokus jsem vzdala asi po 15 minutách s tím, že tohle opravdu vidět nemusím. Dojmy z druhého kola: Na buranský humor musím mít náladu. Hlavní problém není až tak scénář, ale spíš to, že si Čtvrtníček uval celý prostor pro sebe, doslova se kochal sám sebou. Tohle si měl režisér uhlídat. Když už mám takové obsazení, snažím se využít celý potenciál a ne si to nechat převálcovat jedním hercem. Protože ta jednoduchá kostra mohla být nosná. Našly se i zábavné momenty, ne že ne. Ale žádný břchopopadák ... Jako amatérský film bych to brala, ta dokumentární kamera by k tomu krsáně sedla. Ale jako celovečení film určený na velké plátno? Tohle není jen problém sestřihu, ale základního materiálu. ()

JANARYBA

Pořád jsem se těm "plavkám" statečně bránila, ale nakonec neubránila. Dobré téma, k dispozici taková partu herců a udělat z toho takovou trapárnu, to už je umění.....ale pár "ftipných" scének tam přeci jen našlo a na rozdíl od spousty jiných příjemnějších průměrných filmů si tento alespoň budu pamatovat. ()

Spooner

A já jsem si pořád naivně i po těch zdejších negativních komentářích myslel, že by to mohlo aspoň trochu dobrý. No a zase jsem se spletl. Pár hlášek tam sice Čtvrtníček pronese a Hrušínskej si to evidentně užívá, ale to je tak všechno. Zbytek je opravdu hodně dlouhá a utahaná nuda u rybníka, kde Polášek furt blbě čumí a supersumec co žere psy. Tahle letní komedie se vážně nepovedla. ()

MMR

Jediné, co stojí za zmínku, je hudba u závěrečných titulků. Ale dávám dvě za docela ucházející konec. Jinak nuda. ()

Xmilden

Hlášky od Petra Čtvrtníčka spolehlivě zafungovaly a padly na úrodou půdu, protože sotva ten člověk otevře hubu tak já už mu zobu z ruky. Jinak dějově je to trošku rozhárané. ()

darkrobyk

Vlastně nevím, proč hvězdu dávám. Blábol strašlivý, ve kterém nezaujme nic. Asi na pošesté jsem konečně viděl téměř celý film. Tolik skvělých herců a tolik neuvěřitelné nudy. Já jsem člověk trpělivý, který zvládne ledasjaký experiment ( hlavně 60.léta se v nich vyžívala), ovšem tohle? Velebnosti, du blejt... ()

LiVentura

Ach, za co se vyhazují české prostředky pro film, za nefilm!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Hvězda jen kvůli Čtvrtníčkovi, kterého mám přese všechno rád a trochu té dobré hudby v pozadí. Velká ryba a kolem jen velký rybník "srač..k"..doslova.! ()

Jamal

Myslím že se nám pan režisér Krajnák snažil naporcovat pořádnou dávku legrace a nějaký ten vtip nacpal do každé možné scény. Ve výsledku to ale vypadá hrozně uměle a trapně, hlášky typu - Sežeru, vyseru a pak zase sežeru, mi moc vtipné nepřipadají a určitě nebudou patřit k těm, které si český film a veřejnost vryje do paměti. V jednoduchosti je síla, jenže tady to snad ani jinak něšlo udělat. Děj, který se točí kolem přerostlého sumce, který podle mě patří mezi nejtrapnější zvířata co jsem kdy ve filmu viděl, a v českých by podle mě dokonce atakoval první příčky, je příliš slaboučký a hlavně hrozně dlouhý. Hlavně ke konci se pomaličku začnete modlit, ať už to skončí!!! Každopádně jsem rád, že jsem to viděl, ale doporučovat to nikomu nebudu. ()

paascha odpad!

Uf, tohle jsem kdysi viděl, i když po kouskách, protože jsem mezitím chodil na záchod, telefonoval, něco psal, pil víno, pil vodu, jedl jídlo, trochu spal a hodně zíval. I tak to byl megashit. ()

Pepinec

Prosím pěkně - vysvětlí mi toto někdo? :-D Co to jako přesně mělo znamenat? Nebýt čarokrásné Kristýny Farkašové, raději bych snad zíral na vypnutou televizi (Tím se osvětluje ta jedna chuďoučká hvězdička). Snažil jsem se v té spleti hovadin, kterou se pokoušel lepit do celistvého útvaru jen Čtvrtníček chrlící jednu hlášku za druhou (méně je někdy více, Péťo), leč marně. Opravdu nevím, co víc dodat. Vzdávám veškerou argumentaci, největší chybou Posledních plavek je to, že vůbec vznikly. Doufám tedy alespoň, že byly vážně poslední. ()

Big Bear

Mám rád Čtvrtníčka, ještě raději mám Poláška. Letní příběh o osádce bufetu a jeho štamgastů mně bavil. Ne vše bylo vtipné, ale Čtvrtníčkovský sarkastický humor v jehož kořenech vždy vytušíte nějakou tu oprávněnou narážku na ,,některé mnohé z nás'' mi nevadí, i když je to někdy na hraně . Ta letní atmosféra je kouzelná a vědět, kde ten bufetík leží, hned tam zajedu na pivko... Pak bych se ,,vyvalil'' na pláž a sledoval ten temní stín stín pod hladinou..... :-). Hrušínský si tu dělá prdel sám ze sebe a ostatní si myslím natáčení také užívali. Poslední plavky jsou prostě taková Soda. Dva granáty. * * ()