Jarda Kuchař přenechává na léto svůj pražský byt asijským běžencům a odjíždí k jezeru Andělský Hronov, kde vlastní bufet Tropicana. Jeho jediným zaměstnancem je místní prosťáček Kamil. Ostatně u jezera není ani noha a jedinými návštěvníky jsou zdejší zemědělci, traktoristi Jirka a Péťa, a také sklerotický stařík Zachariáš. Jarda má nevyřízené účty s rybářem Vrtílkem, jemuž přejel před dvěma roky psa. Nyní má Vrtílek psa nového a toho bezostyšně posílá na Jardu i Kamila. Pak s pobavením sleduje, jak si ti dva lížou rány. Výměna invektiv z jednoho břehu jezera na druhý je každodenní záležitostí... (TV Nova)

honajz

Překvapivě příjemná komedie, která dokáže nabudit pohodovou letní náladu. Plyne pomalu jako letní dny u rybníka, sem tam fór, ale ke štěstí mi to u docela chytře postaveného scénáře stačí. ()

SOLOM.

Určitě souhlasím s většinou komentářů, že tahle komedie moc povedená není. Čtvrtníček a Lábus se sice snaží slabý scénář okořenit množstvím hlášek, ovšem vzhledem k přehnanému a hlavně místy dost trapnému ději, to bylo jako mlátit vyschlou slámou do vody (aby to občas „zašplouchlo). Zbytek osazenstva nic moc, snad jen Polášek se ještě snažil, co mu jeho talent dovolil. První polovina filmu se ještě dala, ale hlavně ten konec už stál vážně za hovno. Byla tu však vhodně zvolená píseň, která zcela jasně odpověděla režisérovi (Michal Krajňák), že je KOKOT… ()

HellFire

I herci potřebují žrát. Takhle dopadá film sponzorovaný značkami jako Acylpyrin, Soudal (prodejny stavebních materiálů), Blue Style (cestovka), Hellmans, Baťa, Hermelín, Míša (ano, ten nanuk), Primeros, Radox, Olympus, Gumotex a mnohé další. Jednoduše řečeno totální zbytečnost. On to taky pan režisér Krajňák už nikdy ve filmu nezkusil. ()

eraserhead666

Koukám, že jsem asi fakt mimoň, he, he. Film mě příjemně překvapil. Není to nic na přemýšlení, jen čistá letní oddechovka, ale mě sedla jak prdel na hrnec. Čtvrtníček si evidentně užíval a role mu sedla přesně, mě však nejvíc bavil polášek a Hrušínský (toho mám poslední dobou strašně rád a čím dál víc ukazuje, že se potatil). Takový lehký, mírně nadnesený letní trip u opuštěného rybníčku s bandou známých a pornem za poplatek. Tam bych chtěl ztrávit týdenní dovolenou... ()

kajda.l odpad!

Mé antipatie vůči panu Čtvrtníčkovi se po zhlédnutí tohoto "filmu" dostaly na samotný vrchol. Ani moc nevím co psát, pač toto je opravdové vyvrcholení české filmové žumpy posledních let. Kdyby Farkašová alespoň ukázala kozy, tak bych nad hvězdou možná zapřemýšlel, případně, kdyby to celé trvalo cca 15 minut ( a bylo tam dáno těch pár, jakžtakž slušných fórků), ale takto nezbývá nic jiného než sáhnout po nejnižším hodnocení, pač tento paskvil si nic jiného nezaslouží.. ()

MáŠa

Sem to sledoval tak na půl, protože recenze nebyly zrovna příznivé, ale nakonec z toho nemam nijak špatný pocit. Je to sice taková hříčka, ale proč ne. Čtvrtníčka a Gynekologii 2 mám rád, a tohle se trošku nese v tom duchu. Prostě mi kolikrát přijde vtipný už jen ten způsob, jakým se Čtvrtníček vyjadřuje, že kdyby ty repliky povídal někdo jinej, tak je to trapný, ale on to poví takovým způsobem, že se nakonec třeba i zažulim. Ale dost chvály. Samozřejmě žádný umělecký počin roku to není, ale dalo se to ()

becki_tu odpad!

Vůči Čtvrtníčkovi je mi to snad i trochu líto, ale vzhledem ke "kvalitě" celého filmu prostě nemůžu hodnotit jinak. ()

Kamca_

Řekla bych, že tenhle film byl natočený úplně zbytečně. Za celých 100 minut se toho tam opravdu moc nedělo. Pár vtipných momentů se tam našlo, ale žádná sláva to nebyla. Celkově dávám jen 35%. ()

rawen odpad!

Někde někdy v roce 2006: Péťa: "Poslouchej Pepíku seš tam?" Pepík: "No su no." Péťa: "Hele, pocem a Jiříka tam nemáš?" Pepík: "No někde tady leží, asi." Péťa: "No tak to ho nebuď, jestli mi rozumíš, to von je kluk zas jako žok, co? No to mi ho teda vyndej!" Pepík: "Tož tak asi." Péťa: "Poslechněte klucí, sem tak přemejšlel jak vydělat nějaký další zlatky, co tak udělat nějakou píčovinu s kamerama, no ... no jako film, jestli mi teda rozumíte?" Jiřík (rozespale): "hrrr... no to víš že jo, no a kvůli čeho jako?" Péťa: "Jiříku, kurva tys byl dycky chytrej kluk, prostě protože jsme v kurzu a lidi jsou blbí." Jiřík: "Se ti řekne vole film, a jakej vole, to jako vole myslíš, že jsou tak blbí, že by nám sežrali i nějakou úplnou píčovinu?" Péťa: "Si piš vole, když to zvládnou všecky ty čuráci mediální, tak to zvládnou i takový mrdky jako jsme my tři, né?" Pepík: "No ale já mám dost penéz z toho žvýkání..." Péťa: "Ty vole ty nemel, Brňáku, hoši vole, přece je všecky ještě trochu podojíme, co? Ať pustěj nějakej fenik... Dyk už taky nejsme nejmladší, co?" Jiřík: "Ty vole!" Péťa: "Ty vole, dyť českej film žije, tak mu to ještě trochu vosladíme!" ()

Tommassi3 odpad!

"To by člověk blil, kucí, co ?? Já vám radši pustím péčko.. Z tohodle se nikomu nepostaví.." ;) Máš pravdu, Péťo, lepší libovolný péčko než tohle nepovedené céčko !! Je přinejmenším zvláštní, že skutečně céčkových snímků u nás mnoho nevzniká, na rozdíl od vyloženě špatných áčkových komedií, byť je nutno říct, že třeba takový Zdeněk Troška se svými babovřískajícími kameňáky má do těchto vod vlastně už poměrně velmi slibně nakročeno, když se navíc vlastně vždy, ač si to sám není schopen přiznat ani uvědomit, on totiž mluví o lidové zábavě, tímto směrem pouští naprosto vědomě.. Těžko hádat, jak upřímně svoji šmíru vlastně Krajňák s Taušem zamýšleli, nicméně i dík jménu právě Viktora Tauše tiše doufám, že skutečně hodlali vzdát poctu Edu Woodovi, když takového svého Eda má vlastně takřka každá země.. A tak by se chtělo říct, že "je to tak strašně pitomé, až se to vlastně musí líbit", jen celá tahle teorie dost hapruje zejména dík castingu, protože sledovat jinak výborného herce Jiřího Lábuse, o Hrušínském raději ani nemluvím, jak se do nebe ztrapňuje, opravdu dost bolí.. A tak to celé táhne jen klasik Petr Čtvrtníček, který nad těmi ostatními karikaturami ční i dík jediné slušně napsané postavě, a rozkošná Kristína Farkašová.. Letní komedie ?? Jistě.. Pokud si pod tímto označením jeden představuje skorofilm se spoustou hlušiny, která nepředstavitelně uspává.. A ten Kraftův nekonečný hudební motiv ?? Mě bavil, alespoň něčím silně ozvláštňujícím se můžou poslední plavky pochlubit.. A pokud vás to uráží, měli jste poslechnout Fanánka !! On vás varoval..;) ()

Hismael

Ne příliš povedená situační komedie, která dostala nejlepší herecké obsazení jaké dostat mohla. Vše se točí kolem dřevěné boudy u rybníku, kde má být celá zábava postavená na vtipných rozhovorech, kterých je málo a zároveň většinou vtipné moc nejsou. Celkově nuda. ()

Mulosz odpad!

Den, kdy jsem zhlédl tento film společně s další zhůvěřilostí jménem Crash Road, považuji za jeden z nejhorších v mém životě. "Tak to budu muset ten pondělní mrd s Bláňou z účtárny zrušit!" ()

Terva

Bavil jsem se. Mám rád Čtvrtníčkův humor. Co to je? To je podpis? Nejsou to nějaký zaklínadla? Hned jsem tam, Kamile! ()

Chermy

Petr Čtvrtníček má věru dar. Jako jediný ustál tuhle pokleslou filmovou břečku se ctí. Jen díky jeho plkům neodsuzuji Poslední plavky do odpadu, kam ale asi beztak patří! Josefa Poláška si ani nevšimnete, Jiří Lábus je slizký, že se tomu nechce věřit(dialogy psal idiot) a Rudolf Hrušínský se hrát vůbec nesnaží, jeho projev je bezmála imbecilní! ()

Tatatranka

Naposledy v plavkách jako plameňák-brodka v mělčinách i hloubkách islandské laguny. Mezi zabělenými Japonci nestvůrné mlhy a padavý déšť se sněhem. Zamechované kameny nad vypráskanými gejzíry. - Poprvé v Posledních plávkách v listopadu a hned s husí kůží po těle i po duši. Studí rybník Plavkovec. Brr! Ble... ()

Kryton

Tenhle film měl být spíše do TV nebo třeba jako 6ti dílný seriál. Jako celovečerní film prohrává , protože jako celek nefunguje a vtipy se vkradají asi jako německý porno. Byt se Čtvrtníček snaží hlásit až to občas přijde trapné. Do druhé půlky se vkrade prapodivná pointa s Monstr-Sumcem Lojzou čím celý film jde do kytek. Pánové příště místo zfilmované reklamy zkuste třeba kratký komediální seriál a možná by to fungovalo. Toto nezachraní ani Lábus nebo pěkná dcera pana inženýra. Pane inženýre toto jste posral! ()

Cimr

Nejnudnější komedie široko daleko. Poslední plavky prý chtěly navázat na poetickou atmosféru Rozmarného léta, ale, ať se na mě nikdo nezlobí, film, ve kterém značnou část stopáže padají věty jako "Do prdele! To mě sere! To je fakt v prdeli!" se dá těžko srovnat s filmem prodchnutým Vančurovou geniální češtinou. A věčně nadržení hosti koukající na porno mají také značně (!) daleko k Hrušínskému, sedícímu na břehu a konstatujícímu "Hezkých holek je šlakovitě málo, avšak jsou." Není to až tak špatně natočené, ale scénárista.. jaj, to je kokot. ()

mustafa

Už dle hereckého obsazení je jisté, že film svým humorem zaujme pouze některého diváka. Bohužel bych řekl, že si to spoustu lidí uvědomuje a nedovedu se zbavit dojmu, že spousta uživatelů snímek prostě shlédla s odhodláním nekompromisně snímek odsoudit a napsat, že se jedná o dno české kinematografie. Když to zjednoduším - stačí si pustit Kinobox nebo jakýkoliv záznam Českého lva a divák ví, do čeho jde. Poslední plavky se prostě odvíjí v duchu tohoto typu humoru. Jak tento druh humoru přiblížit? Ve snímku je spoustu trapných a nevtipných momentů, které mi ovšem svou naivitou a trapností přišly vtipné. Už před projekcí je jasné, že se nebude jednat o geníální dílo, nýbrž o sled krátkých epizod, které jednoduše buď vtipné jsou nebo nejsou. Jak jednoduché. Nesnaží se o nějakou výpověď nebo skryté poselství. Vše závisí na ústřední dvojici Čtvrtníček - Polášek. A že snímek postrádá jakýkoliv nástin děje? To mi nevadí, klidně mě kamenujte, já se totiž pobavím u scény, kdy rybář používá jako návnadu na sumce cizího psa a opakovaný vtípek s probíjející pípou taky není k zahození. Poslední plavky jsou filmem na jedno použití. Docela jsem se bavil:-) ()