Jarda Kuchař přenechává na léto svůj pražský byt asijským běžencům a odjíždí k jezeru Andělský Hronov, kde vlastní bufet Tropicana. Jeho jediným zaměstnancem je místní prosťáček Kamil. Ostatně u jezera není ani noha a jedinými návštěvníky jsou zdejší zemědělci, traktoristi Jirka a Péťa, a také sklerotický stařík Zachariáš. Jarda má nevyřízené účty s rybářem Vrtílkem, jemuž přejel před dvěma roky psa. Nyní má Vrtílek psa nového a toho bezostyšně posílá na Jardu i Kamila. Pak s pobavením sleduje, jak si ti dva lížou rány. Výměna invektiv z jednoho břehu jezera na druhý je každodenní záležitostí... (TV Nova)

cariada

Neskutečná blbina. První polovinu filmu jsem si říkal ,že je to skoro do odpadu. Ale pak se to velice solidně rozjede. Hlavně po sežrání Pepíka sumcem Lojzou. Šílený děda Vrtílek (Hrušínský) byl k popukání ,stejně jako Jarda Kuchař (Čtrvtníček) ten vždy hraje takový bezpáteřný blby. ,ale sedí to k němu. Jirka Lábus jako vždy bezvadný. Do toho traktoristi a sličná zrzka. Rozhádáný malnželský pár. Šílený film ,ale má něco do sebe. ()

Skleena

Není to dobré. Není to ani průměrné. Ale čtvrtníčka mám rád a ten film jsem dokoukal až do konce. Troufnu si říct, že bych to zvládl i znovu. Prostě se jedná o záležitost pro konkrétní diváckou skupinu. Holt kapříci ne vždycky doplavou a ono se to přece samo neudělá... jen to chtělo lepší notičky, aby se to Čtvrtníčkovo charisma nějak pořešilo, jestli mi teda jako draku rozumíš! Každopádně pro mě srdcovka. Ať si kdo chce co chce říká. ()

Attta

Kecy dobré, ale humor nemusí sednout každému. Kdo nemusí Čtvrtníčka a jeho voloviny, tak ten ať se na film ani nedívá. ()

tomtomtoma

Poslední plavky jsou odlehčenou komedií s nevyrovnanou působností. Herci jsou předností, dějová linka naneštěstí kolísá a sázka na nadhled se místy svíjí v křečích. Herci hrají, nebo se ze svých všech sil snaží, ale tvůrci je občas nechají postávat v bezradnosti a zábava trpí. Divák nebude pobouřen, ani znechucen, jen se nebude k titulu vracívat v touze po odreagování. Hlavní postavou letní taškařice je Jaromír Kuchař (dobrý Petr Čtvrtníček), bezstarostný drobný podnikatel. Sluncem zalitý rybník, starý pamětihodný výčep, nepočetná stálá klientela a drobné absurdity všedního dne jsou základem. Stres je nepotřebnou komoditou, protože životem se lze bavit i ve chvílích zdánlivé porážky. Výraznou postavou je Kamil Hošpes (sympatický Josef Polášek), prostoduchý místní rodák a výčepní dřevěného lokálu. I když nejsou protipóly využity v plné míře, záchvěvy úsměvu přinést umí. Důležitou postavou je Pepa Vrtílek (velmi zajímavý Rudolf Hrušínský ml.), místní důchodce a vášnivý rybář, který miluje svého psa nade vše. Pomsta se stává v zatmění mysli nad životní ztrátou jedinou cestou. Nic není nemožné a žádný život není v bezpečí. Hlavní ženskou postavou je Pavla (Kristína Farkašová), atraktivní Jaromírova dcera na útěku před odpovědností obyčejného života. Mezi výraznější postavy patří také Zdenda (příjemný Jiří Lábus), vášnivý rybář s rozpálenými lýtky letní romance. A Marta (zajímavá Magdaléna Sidonová), nespokojená se svým nudným manželem a jeho plány. Z dalších rolí: Zdendův nevyzrálý syn Jan (Josef Rosen), manžel Marty a spořádaný antropolog Bohdan (Pavel Šimčík), veselí místní traktoristé Péťa (Hynek Chmelař) a Jirka (Leoš Noha), či senilní starý Zachariáš (Lubomír Lipský st.). Poslední plavky jsou blbinou na jedno použití, druhé většinou není zapotřebí. Kolísání jde na vrub scénáři, což je bohužel nepříjemná realita současné české kinematografie. ()

bouchy

Je pravda, že zhruba od půlky se děj začne ubírat do míst, o kterých džentlmen nemluví a konec... konec nebyl ničím jiným než zbytečně nastavovanou (a posléze i spálenou) kaší. Z filmu ale sálá silná atmosféra léta, Čtvrtníčkovo pohoštění mi připomíná jeden vodácký bufet na Vltavě, kde dělají geniální placky, a třetí hvězdičku dávám za Hrušínského a jeho ztvárnění psychoVrtílka :)). ()

destroy83

Na pět hvězdiček to sice není, ale na čtyři určitě. Čtvrtníček perlí jak blázen. Lábus: čau volové! Prostě pohodová nízkorozpočtová zábava, kterou mám rád. ()

Biggy

Po průměrném traileru přišel podprůměrný film, který z velké části zachraňují Petr Čtvrtníček a Rudolf Hrušínký. České filmy jsou pomalu z kopce a ti naši "noví nadějní" režiséři můžou zase nachvilku dát pokoj. ()

Maty85

Nebýt aspoň toho Čtvrtníčka kterej tam podá občas nějakou tu dobrou hlášku a tím ten filmek trochu okoření, tak by ten film nebyl ničím. ()

dr.fish

Původně jsem neměl v úmyslu film ani hodnotit, po druhém zhlédnutí už musím něco napsat. Závěr je asi takový, že s pečlivějším střihem a několikerým přepsáním scénáře bychom se mohli stát svědky vzniku výborné komedie. Takto jsme viděli jen nedodělek, jež sice aspiroval na víc, ale zůstal na základní metě. Balkánská dechovka zřejmě měla naodit atmosféru Černé kočky....Pár dobrých nápadů prostě dobrý film neudělá...50% ()

Radiq

Říkal jsem si, že maximum dám jednu hvězdičku, abych nebyl moc přísnej. Ale koukám, že je to průměrné hodnocení. A tak jsem si uvědomil, že máte pravdu. Stálo to za prdlačku a nezachrání to ani Čtvrtníček, ani Polášek, ani Lábus, ani Hrušínský. Čtvrtníček má ve scénáři pár sprostých slov, které mu dycky tak slušely, ale tady ne. Odlehčenej příběh, kterej je skoro bez děje, může někdy vyvolat úsměv nebo podiv, ale spíš vás nasere, co se to u nás točí za filmy. Ale stejně si musím trvat na svém jednohvězdicovém hodnocení, níž nejdu. ()

Noviik odpad!

Nedokážu vysvětlit, proč jsem se na to celé díval, když mě přitom celou dobu napadaly myšlenky na to, že si musím sehnat provaz, že se půjdu utopit, či že chci raději umřít velmi, velmi pomalou a bolestivou smrtí. Neuvěřitelně tragický a šíleně trapný Čtvrtníček, neuvěřitelně hloupý Polášek (jak jeho postava, tak on sám), asi nejhorší Lábusova role, Lubomír Lipský jako přehnaně senilní dědek (poslední dobou mě mrzí výběr jeho rolí, které jsou všechny o tom samém). Jediný, kdo předvedl alespoň vynikající smích byl Rudolf Hrušínský, kterému prostě rybář sedne jako ulitý. Celý film skvěle vystihuje úvodní song, kterým bych chtěl dát jasně najevo, co si myslím o týmu, který stojí za tímto filmem: Jaj, ty kokot! ()