Zápisník smrti: Poslední jméno

• Japonsko Desu nôto: The last name (více)

Pokračování minisérie podle komiksové předlohy. Light Yagami se konečně dostane do blízklosti L a jeho vyšetřovací skupiny. Navíc se ve světě objevuje nový Kira, který vyměnil půlku svého zbývajícího života za schopnost vidět pravé jméno každého člověka, se kterým se setká. Kdyby se Light s tímto novým Kirou spojili, mohli by se celkem snadno zbavit L a všech ostatních vyšetřovatelů. Podaří se L zabránit jejich setkání nebo už je pozdě a musí přijít na jiný způsob jak oba dopadnout? (Genryuusai)

cubajz

á, tak tohle mě dostalo - Light i L se ještě více zamotávají do vzájemných intrik (přičemž L je naprosto geniální a stylová osobnost neustále požírající sladkosti - neskutečně mě bavila každá jeho scéna), přichází zvrat za zvratem a vše spěje k závěrečnému finále, které zákonitě musí skončit smrtí obou protivníků, protože oba jsou natolik chytří aby tomu druhému nenechali žádnou únikovou cestu - inteligentní film, který by bez prvního dílu nebyl úplný, ale několikrát ho převyšuje. ()

DruidKarel

871. hodnocený film: Ať už se díváte na první či druhý díl, musíte být nadšeni z toho, co se před vámi odehrává. Dokonalá zápletka, skvělá kombinace animovaných postav a živých herů. Vynikající hra s divákem a slovíčkaření o smrti. Tohle je jeden z nejlepších filmů, který jsem kdy viděl. Sice nesahá animovanému seriálu ani po kotníky, ale přesto musím ocenit nápad s převedením Death note do filmové verze. Možná bych sice uvítal raději jeden díl a nebo dva díly, které by obsáhly více celý seriál, ale i tak jsem byl spokojen. 5* a spíše bych doporučil ostatním zájemcům shlédnout nejprve animovaný seriál a pak až oba filmové díly. Abyste pak nebyli na rozpacích. 5* ()

JohnRambo

Velmi dobré filmové spracovanie. Hodnotím pozitívne až na hercov hlavných hrdinov ktorí mi boli maximálne nesympatickí. Suma sumárov, anime seriál ostáva stále na vrchole. ()

carly

bola som silne zmätená. asi hlavne preto, že som nevidela ani seriál ani predchádzajúci film. ale zaujímavo sa na to pozeralo ()

animaxis

Je to jako první díl,akorát se ubírá na druhou půlku anime seriálu bez Mia a pořád s L.To je skoro lepší,než v anime,kdy byla škoda,že L zemřel.Dávám ale jen čtyři hvězdičky,protože na konce kdy(SPOILER)Ryuk zapíše jméno Lighta do zápisníku,tak se přitom tváří jakože HAHAHA,ale v anime to udělal spíše ze soucitu a kvůli dohodě.Tady navíc Lightovi řekl,že to on má zapsat jeho jméno do zápisníku až na konce a v anime to udělal už v prvním díle. ()

misulka03

Nedokážu se rozhodnout zda byl předchozí díl lepší či naopak, ale opět mě to nezklamalo. Light stále zůstává mnou trošku nepochopen nebo lépe řečeno spíše jsem už od začátku věřila, že je ve skrytu duše dobrý - a v prvním díle zabije svoji přítelkyni a v druhém chce zabít svého otce, který ho miluje a nedokáže připustit, že Kira je jeho syn. Stále jsme těmto faktům nemohla uvěřit - taková milá tvářička :( Ale koho jsem si neskutečně po tomto dílu zamilovala byl L. Ty jeho očička a způsob držení čokolády je prostě neodolatelný a s tou prasečí maskou mě neskutečně rozesmál. Pro tuto roli byl vybrán skutečně excelentní herec. ()

Prometheus69

O trochu víc efektů a postav.... jinak bez velké změny. Až na trochu slabší děj..... jako že už je vlastně všechno známé a není čím tedy překvapit. :) ()

A.Beech

Pokračovanie filmu a celé zakončenie seriálovej adaptácie. Zaujímavé pre fanúšikov tohto seriálu je menšie oživenie deju v podobe toho, že pokiaľ sa prvý diel držal seriálu, tak druhý má v sebe mierne dejové odlišnosti. Zámenu niektorých scén za iné možno považovať za pozitívum. Pretože aj diváka, ktorý videl celý seriál, nechávajú v napätí. ()

Remivsremi

Druhý díl je stejně kvalitní jako první. Alternativní konec oproti anime se povedl. Jeden z nejlepších hraných filmu na motivy anime. Díky. ()

LordSnape

První díl měl šťávu a šmrnc komiksové (anime) předlohy, ale tohle je už jen zmatený a parodující pokus o ukončení nahozených linek předcházejícího filmu. ()

Maki89

co chybalo prvemu hranemu Death Notu, to bohate vynahradza The Last Name... hoci koniec odlisny od anime, vobec to nevadi... aj napriek vyse dvojhodinovej stopazi film plynie prijemnym tempom, napatie stupa minutu od minuty a vyvrcholenie velmi dobre... autori sa posnazili tentokrat o nieco viac ako pri prvom dieli a je to poznat.... pre fanusikov povodneho anime to urcite nieje hanba... bohvie ako dopadne zasa raz americky remake ktory by mal vyjst o rok...8/10 ()

VasaX

Bohužel jsem nečetl manga předlohu tohohle díla, ale stejně musím říct že je to povedený kousek. Zajímavý příběh, dobrý scénář, příjemné obsazení, zábava po celou dobu. není to úplně dokonalé, ale v rámci žánru velmi velmi dobré. ()

Redi

Tohle už lze označit za čistý průměr. Nečekal jsem oproti jedničce takovou odlišnost od předlohy, ale pokud by tomu tak nebylo, tak by z toho musela být min. trilogie a už bych asi nevydržel se dívat na otřesné herecké výkony a na trapně ztvárněné hlavní postavy oproti anime serie. Rem se mi oproti Ryukovi líbila a aspoň nám ukázali malý kůsček Shinigamského světa. ()

VanTom

Komplikovaný, promyšlený, napínavý a gradující scénář, který nenechá vydechnout, to je zásadní triumf tohoto filmu. Nahuštěnost je sice značná, příběh upaluje vpřed jako zběsilý, ale za to, jak se podařilo zredukovat obsáhlou předlohu, si tvůrci zaslouží jen slova uznání. Navíc ve srovnání s anime (mangu jsem nečetl) přináší filmová verze výrazně lepší rozuzlení, při kterém mnohem více vynikne genialita L i Lightova pomýlenost. ()

Emerelle

Nejvíce se mi na tom líbí ta komplikovaná hra, kterou hrají L a Light, tento film mě donutil přemýšlet, což se mi líbí, pořád přemýšlím, čí bude "poslední jméno" a také, jestli L porazí Lighta nebo naopak. Prostě dokonale promyšlená "hra". ()

NoFiction

Opětovně žasnu, co jsou schopni japončíci vymyslet a ve filmu ukázat. Krásně zamotaný příběh. Oba dva díly jsem jenom hltal a ani mi nepřipadalo, že to trvá tak dlouho. ()

Ichabod

Televizní výpravy a herců ve vyhrocených situacích si nelze nevšimnout a jsou opravdu dost trnem v oku divákovi. Na druhou stranu ale film jede hodně věrně dle animované série a to včetně mnohých grafických prvků a samotných CGI Shinigami. Zápletka je absolutně geniální a druhý díl Death Note začíná hned z kraje neskutečným řetězem vynikajících zvratů, které ačkoliv si pamatuji ze seriálu, tak mne při nich opravdu film přikoval k obrazovce. Stylovost a atmosferičnost seriálu je nedostižná, ale scénář je jeden z nejlepších v historii a tak pět hvězd je navzdory TV výpravě a hercům hodně poctivých. Rozhodně mne film donutí pustit si seriál znovu (nejen díky vynikajícímu soundtracku, co ve filmech nebyl bohužel přítomen). ()

Lottr

Podle mého názoru slabší a rozhodně překombinovanější a vše přehnanější než první díl, ale i tak velmi zajímavé a rozhodně ne špatné. ()

Dethecus

Už jen kvůli scéně kdy Kira 2 zabíjí a má menší monolog na té televizní slavnosti, musím dát o * více než minulému dílu... ()