Zápisník smrti: Poslední jméno

• Japonsko Desu nôto: The last name (více)

Pokračování minisérie podle komiksové předlohy. Light Yagami se konečně dostane do blízklosti L a jeho vyšetřovací skupiny. Navíc se ve světě objevuje nový Kira, který vyměnil půlku svého zbývajícího života za schopnost vidět pravé jméno každého člověka, se kterým se setká. Kdyby se Light s tímto novým Kirou spojili, mohli by se celkem snadno zbavit L a všech ostatních vyšetřovatelů. Podaří se L zabránit jejich setkání nebo už je pozdě a musí přijít na jiný způsob jak oba dopadnout? (Genryuusai)

Baki

U dvojky musim ubrat jednu hvezdicku, protoze dej se mi zdal opravdu zamotany a moc prebity. Zase tam bylo vice veci, nez v jednicice. Ustredni dvojice hercu byla proste dokonala. Ale jednicu jsem si uzil vice ()

Cikinko

Záver dvojdielu snáď ani nemohol dopadnúť lepšie. O5 odo mňa ,,len,,4 hviezdy kvoli možno predvídateľnosti deja kedže už divák je oboznámený po predošlej časti. Zápletka dokonalá , snáď zvuková kulisa a efekty by mohli byť precíznejšie. AJ tak na mojej strane spokojnosť :) ()

maoc

V základu stejně dobré jako první díl, ale ty veletoče a nová pravidla deníku působily jako deus ex machina. Stopáž by slušela zkrátit. Pořád jde o nadprůměr, avšak po téměř bezchybné jedničce mi tohle vyvolalo pachuť v hrdle. ()

DExUS

Ryuk vypadal nadherne, ale tam to skoncilo. Spojitost z anime sice bola ale bolo to velmi slabe. Ubohá amaterska kamera prispela k mojmu dojmu ako velke sklamanie. ()

GoloBB

herci na úrovni maturitného večierku,lacné kulisy a celková atmosféra by normálne dávali tušiť že ide o porno paródiu výborného anime ale to sa (žiaľ) nekoná... hviezdička za Shinigami a pekné herečky... ()

Domas88

Právě jsem se dodíval na tenhle fascinující film a lituji jen jednoho, že už skončil.. Pro mě je jeden z nejúžasnějších jaké jsem kdy viděl, nevím proč se takových netočí víc(asi vím protože bychom si je tak nevážili).. Naprosto dokonalý úžasný, úchvatný,geniální,.... Jednička mi přišla skvělá, ale tady tahle dvojka je, nemám už ani slov.. Pokud jste fanoušci takových tajemných,dobrodružných,mysterioních filmů myslím si že tohle nevidět je trestuhodné :) Celou dobu jsem Lightovi fandil, ale posledních 6minut filmu mi změnilo názor...proto je to pro mě úžasný film..Ještě teď se třesu... ()

Tartalus

Pokračování první části filmu v ničem neztrácí, ba přidává na tempu. Mírně odlišný konec od anime seriálu je zajímavým zpestřením. ()

hrumsrt

Stihl jsem oba filmové díly tohoto japonského komiksového fláku za ani ne 24 hodin a teda rozhodně jsem si to užil. Trošku jiné než jednička, už jsme seznámeni s mytologií příběhu a vlastně to někomu může připadat jako lehce nastavená kaše.. Ale prakticky hned od začátku si to najíždí na daleko svírajícnější kriminální jízdu, kdy sedíme za krkem našeho hlavního hrdiny, který sedí za krkem těch, co mu defakto pořád jdou po krku.. Nový Kira, kterého nahání starý Kira.. Už to ale bohužel nemá ty až sociální témata a daleko více se soustředí na samotné krimi zprácování, jasně chápu, ale přichází tím snímek o svoji velikost. V některých momentech to na mě působí lehce nastaveně a holt nový Kira nemá ty morální zásady, které pro mě zvedali první snímek... Ovšem finální akt je zase naprostá paráda, kde jeden twist překoná jiný twist a kdy naše ctnostné postavy jsou rázem skutečně brány zase jen černobílou optikou.. Tajemný L svádíce svůj geniálně plánovitý souboj s Lightem, kde se jeden neustále snaží přečůrat druhého.. Ve druhém díle přijdeme o ty vraždičky a lidičky nám díky novému Kirovi umírají tak nějak bokem.. Sequel je o třídu horší než první film, ale i tak bych neměl problém se na sérii kdykoli podívat znovu.. 75% ()

brasek

Vždy som chcel mať taký notes. Ale čo potom s ním? :) Majiteľ nikdy nedopadol dobre a snímok? Príbeh zaujímavý, miestami však mierne detinský. ()

HanzoBureshi

GENIÁLNÍ! Stejně jako první díl! Příběh ihned navazuje na předchozí díl a perfektně nás zavede zpátky do děje. Příběh je prostě opravdu geniální, jedna chytrá postava předvede něco chytrého, druhá postava ještě něco chytřejšího, je super něco takového sledovat. Jak též u prvního tak i zde se mi líbí to, že v podstatě nefandím hlavní postavě, a spíše jejímu nepříteli, a je to sakra opravdu super změna. Je super, že tu určitě vzniknou dva tábory a pohledy na tuto danou situaci. Co se týče obsazení, tak Tacuja Fudžiwara a Ken'iči Macujama a sladká Erika Toda jsou prostě skvělí. V tomto díle je určitě povinností dávat větší pozor, protože je tu dost skvělých cliffhangerů, které se zakládají na přidaných pravidlech, které se ukážou na začátku filmu. Tady už to někomu může přijít překombinované, ale je to skvělé. Když jsem k tomu všemu slyšel hudbu, hned jsem poznal, že jde o Kenjiho styl. Konec žádným zklamáním není a je takový, jaký jsem si představoval. Bylo tu pár míst, které bych poupravil + mám nějaké otázky, ale jsem spokojený. Mé hodnocení: 9/10 ()

Vsacan

Různé názory již byly napsány. Můj pohled na věc je nasledujíci : ................... 5 hvězd vysvětluje vše. ()

La_Valette

Druhá část je podle mne ještě o něco lepší, než ta první! (což je docela překvapivé, většinou je to naopak) Ať se jedná o některé scény převedené jako přes kopírák, třeba když se L poprvé setká s Misou a následně jí zabásnou, nebo alternativní verze, kdy Takada na sebe vezme Higuchiho roli. Jelikož jsem v seriálu nikdy neměl rád N a M, jsem rád, že se zde vůbec neobjevují. Místo toho vše zůstává v kompetenci L, který vynikajícím způsobem dostane Lighta (ačkoli chcípne taky). Light opět posiluje svojí temnou stránku tím, že neváhá 'oddělat' svého otce, aby získal zápisník, nicméně L a následně Ryuk s ním dobře vyjebají. Nakonec se mne líbila jejich oficiální verze, kdy Kira 'zabil' Lighta. Připomnělo mne to Star Wars, kde Vader 'zabil' Anakina. ()

maneki_neko

Druhá část této filmové trilogie je plná akce, napětí, emocí a také dokonce méně předvídatelná (hlavně závěrečná část), protože se značně liší od anime. Především herec, který zde ztvárnil L, byl vynikající. Absence původního soundtracku ze seriálu zde až tolik nevadí, ale přece jen by byla pak atmosféra mnohem temnější a napínavější. ()

OdinSS

Stejně dobrý jako první díl, nové zvraty i postavy. Stále dobrá animace a bližší seznámení s vyšetřovacím týmem ()

Astu.

Ano, dvojka mi rozhodně přišla lepší než jednička. Psychologická válka mezi L a Lightem je výborná. A závěr? Geniální. 8,5/10 ()

zimi

Nemám rád asijské filmy a tento se mi zdá z nich jeden z nejlepší, zatím co jsem viděl, tak doporučuji! ()