Hlavní účetní Wesley Gibson je mladý sympatický muž, jen se mu v životě příliš nedaří. Deptá ho tlustá šéfová, přítelkyně je mu nevěrná, a navíc trpí záchvaty panického strachu, kdykoli se dostane do stresové situace. Jednoho dne se za dramatických okolností Wesley od tajemné Fox dozví, že je synem jednoho z nejlepších zabijáků tajného bratrstva bojujícího za vyšší dobro. Shodou okolností ho ale nedávno někdo zavraždil. Wesley svého otce nikdy neviděl a historce o tom, čím se zabýval, zpočátku moc nevěří. Okolnosti a působení krásné a tajemné Fox jsou ale silnější. Vstupuje tedy do řad prastaré organizace Fraternity, vedené záhadným Sloanem, který Wesleyho přesvědčí, že je zrozen k tomu, aby byl jedním z nich. Absolvuje náročný a naturalisticky pojatý výcvik, při kterém se přehlížený beránek změní ve vlka, který v něm vždycky číhal. (TV Nova)

veverysiak

V mnohých veciach je to trošku prekombinované, lenže všetko je to podriadené celkovej atmosfére, a tak sa to dá tolerovať, a že sa je na čo pozerať, to je fakt, od začiatku strhujúce tempo, akcia strieda akciu, efekty sú na úrovni, nechýba určité mystérium a mierne zahalená pointa, aj keď tá je predvídateľná a je asi najslabším ohnivkom v reťazi, ale ako celok je to nadmieru príjemné a efektné, takže 85%. ()

Ajay

Akční filmík, dost dobrých námětů v jednom balení. Herecky taky dobře obsazené, dávám 80 procent. ()

`barocco

Beckovy namet natoceny s Ackovymi hercami? Komu vystacia vizualne orgie ten je zrejme spokojny. Kto caka od filmu aj zmysluplny pribeh vsak zrejme tazko. Timur Bekmambetov si svoje ego s pomocou stedrejsieho rozpoctu ukojil dokonale. Trzbami sa ukazalo ze sa na tomto samoucelnom divadle pobavilo dost divakov. Mna len opat utvrdilo ze demencia a dekadencia filmu pokracuje aj vdaka novej digitalnej technike dalej. Zoberte tymto novym tvorcom computer a prinutte ich natacat len holu podstatu pribehu. Hned by sa par cisarov stojacich na novodobom digitalne akcnom trone ukazalo v ich plnej impotentnej nahote.... ()

pursuer

Bože, to byla hověďárna. Ono se řekne "efekty", ale za jakou cenu. Tohle se těžko rozdýchává. A co naprosto ve filmovém průmyslu odsuzuji, je bezostyšné porušování i těch nejzákladnějších fyzikálních zákonů. Navíc by mě zajímalo, kdy Češi v amerických filmech přestanou jezdit v žigulech, stodvackách, případně se pražskými ulicemi prohánět zablácenou oktávkou bez poklic (film Xxx). ()

tommei

Skvěle vypadající na pohled, akčně nabitý s netradičním námětem. Jen škoda, že vše kazí konec, kdy se se všichni pozabíjí a přežije jen hlavní hrdina. Z tohoto filmu se dalo vytěžit ještě víc. Lepší konec by určitě zajistil i horu fanoušků mířících do kin na 2. I tak ale jako akční film rozhodně nezklamal. ()

Clapped

Jediným kladem je Angelina a vlastně ten nápad se střílením. Už od začátku mě ale přestřelky otravovaly+McAvoy křičící dokolečka FUCK..2* ()

PatrikB

Pokud vypustíme, že tkalcovský stav určuje lidi k popravě a popřeme gravitační zákony společně balistikou, tak to byl podle mě a mého skromného názoru, velice slušný nářez plný akčních scén, několikrát přetočenou zápletkou, a vždy a v každém okamžiku krásnou Angelinou. Shrnuto, podtrženo, krásných 75%. ()

ZAUME

Konečně pořádný Akční film s velkým A ! Spoustu scén je sice naprosto naivních a pro některé možná hloupých, ale nelze jim upřít geniální provedení a to je to co na filmu oceňuji. Jednoznačně nejlepší scéna je, jak Wesley odchází z práce.. ()

krt7236826

priemerný film ktorý sa mi až tak druhý krát zapínať nechce hlavne kôli slabšej pointe ale jedna hviezdička navyše vdaka najlepšej žene v najlepšom aute :) Angelina a viper to je ooooooooohhhh márena ()

Ala007

Strhující tempo, cool hlášky a dobře zvolené herecké obsazení dělají z adaptace komiksu o outsiderovi, ze kterého se stane prvotřídní zabiják, podívanou pro opravdu široké divácké masy. Já osobně komiksy ani jejich filmové verze moc nemusím, ale film Wanted ruského režiséra Timura Bekmambetova se mi opravdu líbil a dokázal mě zcela a bezvýhradně vtáhnout do děje, a to bez potřeby nějak komentovat nebo zlehčovat řadu naprosto neuvěřitelných, ovšem pro správný komiks typických situací (nejšílenější byla asi ta megadaleko letící a superzatáčející kulka, ta byla fakt hustá :-)))), ať jí vystřelil kdokoliv z vystupujících zabíijáků). Angelina Jolie v roli, která jí sedí - žádné pokusy o charakterní herectví, ale sexy zarputilý výraz, který téhle holce na plakátu, co tak bere tátu, sedí asi ze všeho nejvíc. K tomu banda střílejících chlapů v čele se sympatickým Jamesem McAvoyem a nikdo se nebude nudit. Tedy alespoň já jsem se u sledování Wanted rozhodně nenudila. ()

Kada80

At' dělám co dělám pořád mi to připomíná jedničku Matrixu,kdy se nějaká bezvýznamná nula má stát spasitelem. No,ale příběh je to jiný,takže k čertu s tím.No a až na ten žigulík co zdatně sekunduje pendolínu (naštěstí amíci žigula neznají,jinak by asi lehli smíchem jako já ! ),je to docela slušná akční jízda. 70% ()

Dommie

Tri. Aj štvrtú by som dala, len tie teraz-idem-ja-a-nikto-ma-nedá-dole scény mi to pokazili (guľky sa zrážajú vo vzduchu? Žartujete? Plus, na scéne s Angelinou na kapote som sa pobavila). Ale aj tak musím povedať, že McAvoy zotrel svojim záverečným výstupom (so značnou pomocou potkanov) všetkých Seagalov. Ale to len podľa mňa, však viete, som len tíndežer čo sa nechal opantať tými modrými očami. Každopádne spokojnosť celkom a perfektný soundtrack. ()

Enzo555

Komu sa tento film nepáči, zaslúži si život, aký mala postava Jamesa McAvoya pre prerodom :o) Vizuálne orgie a triky, ktoré pobúria všetkých, čo napr. ako ja maturovali z fyziky ()

DansteR

"What did you say to me? It's a name, it's a target. I don't want this person dead, fate does! Well fate wanted you dead."...Mírně inovační akčňák, který stojí za to. James McAvoy jako obyčejný účetní hraje uchvatně, především ten konec stojí za to. Freeman jako hlavní boss a svině hraje taky dobře a Angelina s nějákým tím smyslem pro spravedlnost a hlavně svými řidičskými schopnostmi :-)...Spousta akce a děj navíc více než slušný. 85% ()

da_silva

I když si odmyslim, že je to hloupý a od začátku do konce naprosto nesmyslný a dívám se na to jen jako na blyštivé akční pozlátko, přesto nejsem spokojen. Ono to totiž zas tak blyštivé není. Kromě pár pěkných záběrů a vychytávek při akčních scénách zde neni nic, kvůli čemu bych to musel někdy vidět znova. Akce zběsile přestříhaná a přehnaná do té míry, že se dá sledovat jen obtížně. Příběh to asi má, ale je vyprávěnej tak, že nevtáhne a víceméně mě vůbec nezajímal. Jediný co mě úplně dostalo (a skoro taky jediný co si z filmu budu pamatovat), je ten plakát Klause a pak taky tento vynikající alternate opening http://www.youtube.com/watch?v=qv1_U1vUG00 (věčná škoda že nebyl že filmu použit) 50% ()

pavla.o

Když jsem se na tohle dívala poprvé, tak jsem myslela, že blbější film snad už neexistuje. Ale když jsem to shlídla podruhý, zamilovala jsem se. Člověk se Wanted musí koukat jako na komiks, to je základ. Je to akčňák plnej nezapomenutelch scén (Angelina řídící Porsche (nebo nějaký jiný auto - nevím :)), kulky lítající do oblouku), ale nečekejte něco typu Mission Impossible apod., tenhle film má své vlastní kouzlo. Super je práce s kamerou. Občas totiž nastane zpomalený záběr, který je do detailu promakaný, například když Wesley rozbije někomu hubu klávesnicí, z který následně vyletí písmenka tak, že vznikne "fuck you". James McAvoy je naprosto úchvatnej. Výbornej výkon, nechápu, jak může zahrát to, že mu rozčilením vyleze žíla na čele. Pro tuhle roli se snad narodil. Angelina podává průměrný výkon - v akčních scénách vypadá skvěle, jinak se nijak moc neprojevuje. ()

lepo

Ja toto nemusím. Pre mňa je to film pre adolescentov, i keď akcie a tempo filmu sú skvelé. Bol som príjemne ale prekvapený Jamesom McAvoyom. Samozrejme je to film, určený žánrom pre istú skupinu fanúšikov, ktorým vyššie hodnotenia neupieram. U mňa 3* - dobrý... ()

Fenri

Před shlédnutím filmu už jsem mu dávno dal nálepku "už jsi viděl ten film, jak tam Jolie střílí za roh?" No uznejte, že to neni zrovna nejlepší začátek. V tomhle filmu ale nejde o střílení za roh. Tedy ne prvoplánově. Celá myšlenka není kdovíjak převratná, ale je konzistentní a zároveň na divákovi nechává, aby si domyslel, coby kdyby... Shrnutě řečeno - je to klasická akce, a každý potřebuje jednou za čas upustit páru od každodenního nudného pracování v kanclu (doprovázeného buzerací tlustého šéfa) nějakou pořádnou hovadinou, vystřelenýma mozkama, několika bullet timama, explozí a koneckonců i mrdačkou. No ne? To střílení, to jen dává takovou třešínku na dortu, čímž ze sebe dělá ultimátně kulervoucí akční hovadinu a odliší se od desítek podobných filmů. Úkol splněn. ()

yelcin

Chcel som napísať k tomuto filmu nejaký zaujímavý a vtipný komentár , ale prečítal som si komentár od Enšpígla a skoro som sa ušúľal. A s tou strelou z Wall Streetu a parkovaním susedkinej škodovky ma dostal !!! ()

Bekmambetov a nový Ben-Hur?

Bekmambetov a nový Ben-Hur?

21.08.2013

Matthew Vaughn v tajných službách

Matthew Vaughn v tajných službách

28.03.2013

Poté, co nečekaně přenechal režii X-Men: Days of Future Past Bryanu Singerovi, spekulovalo se o skutečných důvodech tohoto kroku. Jedna verze jej spojovala se Star Wars: Epizodou VII, ale jak už… (více)

Pokračování: Wanted 2, Monsters 2, M:I:V

Pokračování: Wanted 2, Monsters 2, M:I:V