• Německo

Akční / Krimi / Thriller

USA / Německo, 2008, 110 min

Svěží, sympaticky "rusky" ušmudlaná, lehce (zvlášť oproti zvrhle amorálnímu comicsu - a to už jsem viděl a četl ledasco) nekorektní zábava, která dokazuje, že Bekmambetov je chlap s gulama a úspěch v Americe si fakt zaslouží. Že se film od předlohy odchyluje je jen logické a správné, jen se bojím, že ten mystický tkalcovský stav nebylo zrovna nejlepší vylepšení. James McAvoy se snad prostřílí do první ligy (kam minimálně od Pokání rozhodně patří), Angelina je neskutečně sexy a Morgan Freeman jede na autopilota, ale naprosto to stačí. Je pěkné, že pan režisér nezapomněl na svého hrdinu z obou Hlídek, rolička Konstantina Chabenského potěšila. P.S. A málem bych zapomněl, velkou radost mi udělalo skvělé využití písničky Nine Inch Nails - Every Day Is Exactly The Same.(5.7.2008)

Kdyby to nebyla taková krávovina, tak dám za pět. Wanted je skvěle odsýpajícím moderním akčním filmem, který v mnoha momentech vypadá neskutečně cool, ale najdou se i chvíle hodné pousmání, jejichž absenci bych jednoznačně uvítal. Ale každopádně jsem se bavil.(22.10.2008)

tak tenhle film ohodnotit mi dává hodně zabrat.. nevím jestli ho mám brát jako úplnou hovadinu.. nebo považovat za skvělé dílko.. vidím to asi tak.. že akční krimi thriller to není.. ale jako fantasy akční kriminální komedie je perfektní.. možná z toho nejsem tak nadšená, protože po traileru jsem se na to strašně těšila.. a když se těším.. většinou jsem zklamaná.. ale já zase nejsem až tolik zklamaná :) já jsem se u toho bavila.. možná by jsem neměla.. ale co :) přišlo mi to jako pěkná pohádka pro dospělé :) měla jsem v plánu dát 4* ale zatím dám jen 3.. nechám to uležet.. a za nějaký čas juknu znova.. na první dojem se nemá dávat :)(17.5.2009)

Jmenuji se Sloan. Tohle je Fox. A ti další kolem tebe umějí velmi dobře zabíjet. Být tebou, mířil bych na mě, ne na ně...... Rozhodne jeden z najlepších akčných filmov od roku 2000. Je to štýlové, má to potrebnú dynamiku, podarenú akciu a celé je to celkom dobre vymyslené.(14.9.2011)

Po nějakém čase jsem se rozhodl navštívit multikino za účelem vymytí mozku pořádně nářezovým akčňákem se všemi líbivými rekvizitami co jich jen na světě je. Kdo mě zná, ten ví, že na chroustání čehokoliv u filmu nevěřím, ale tentokrát jsem si koupil nachos. A bohužel musím říct, že ty nezdravé křupavé věci mě místy těšily víc než to, co se dělo na plátně. Nemám absolutně problém se zakřivením dráhy střely nebo skákáním po mrakodrapech, jen mě to prostě nevtáhlo dost na to, abych si například neříkal, co lidí muselo dost hnusnou smrtí zařvat v tom klenotu Českých Drah. A že celá ta situace byla fakt prča, těmi velehorami a mnohakilometrovými soutěskami Wanted v ohledu českých reálií překonalo i xXx, a to je co říct:) Nicméně narozdíl od Tylera si nemyslím, že by tahle letní vypalovačka byla nějak průměrný film, to ne. Je to dost zábavy najednou na to, abych si za nějakou dobu sehnal DVDčko a čistě pro odreagování se na některé kousky čas od času mrknul znova. Přece jenom McAvoyovo nadšení z toho, že někomu může konečně nakopat prdel, je až NEZDRAVĚ nakažlivé a životního optimismu není nikdy dost;) A navíc nemůžu neobdivovat ten jeho jako z políčka comicsu obkreslený výraz, když ve zpomaleném záběru se slovy "I am sorry" na rtech posílá střešním okýnkem olověný pozdrav pro film zcela nedůležitému hnusákovi. Ono takových záběrů, které nejde označit jinak než jako vymazlenost těžkého kalibru se v těch 110 minutách najde slušné množství. Možná, že tohle je to správné místo, abych Dannymu z Podfukářů alias Marcu Warrenovi pogratuloval k moc hezké vedlejší roli a mooooooc ošklivému konci:) Dost jsem přemýšlel jak vhodně popsat tu největší a nejlepší carnage scénu, ale Tyler to prostě napsal tak, že to nemá smysl řešit jinak - vymazat, to je to nejvýstižnější slovo pro to, co se těm hodně, hodně, hodně maníkům během těch několika hodně, hodně, hodně málo desítek vteřin stane. Nechci Bekmambetovův první hollywoodský počin zbytečně hanět, a ani by to ode mě nebylo fér, protože i když v mé lize stylových akčňáků je stále na špici Equilibrium, nelituju ani koruny a ani minuty, kterou mě Wanted stál. 70% PS: Alternative opening s Třískou a (vůbec mi to nejde z huby, ale holt to jinak nejde) Šimůnkem je naprostá klasa, měl být ve filmu ponechán jako úvod před použitou vstupní mrakodrapovou přestřelkou. Vřele doporučuju si to na netu najít. PPS: Jen velmi málo trailerů mělo tak nářezovou muziku jako ten na Wanted (Groove Addict - Drift).(8.7.2008)

• - Wesley Gibson (James McAvoy) jel pátrat dle vlastních slov na Východní Moravu, ve filmu ale navštívili pouze hrad Křivoklát a Prahu. (sator)

• - Angelina Jolie má na svojom tele vytetované nápisy "Poznám svoje práva" a "Drina a Slzy". (smolicek04)

• - Mark Millar, autor pôvodného komiksu, po prečítaní prvého scenára nebol spokojný. Podľa jeho slov to bolo príliš krotké a príliš zaváňal americkou kultúrou. (Greenpeacak)