• Německo

Akční / Krimi / Thriller

USA / Německo, 2008, 110 min

Akce, kterou pocítíte na vlastní kůži. Velmi intenzivně. Scénáristicky i herecky jen těsně nad laťkou žánrového průměru a naprosto přestřelená, jde-li o jakoukoli logiku (veškeré myslitelné bariéry proti filmové demenci s rozkošnou nenuceností boří závěrečné minuty, zahrnující mimo jiné brutální protipól k Ratatouille). Ovšem! Po audiovizuální stránce jde o něco natolik nabušeného, že čelist musí nutně spadnout i skeptikům, přesvědčeným, že "všechno už tady bylo". Šleha počítačovou klávesnicí přes něčí tlamu tak, aby byly následně ve vzduchu jasně viditelné nejen krvavé zuby, ale také klávesy F, U, C, K, tedy vážně ne. Film je to navíc úžasným způsobem apelativní a jeho anarchistické "poselství" - je přeci lepší najít své jméno poblíž nápisu WANTED, než jej nenajít ani s pomocí boží(ho Googlu) - na někoho jistě zaúčinkuje jako kopanec do zadku. Asi budu jedním z těch lidí. :-) Apendix: mohu jít pod čtyři hvězdičky u pecky, ve které Morgan Freeman pronese "Shoot that motherfucker! "? 80% Zajímavé komentáře: hirnlego, DaViD´82, Gimp, M.a.t.t., ScarPoul , Othello, johnn333(29.6.2008)

Z toho filmu jsem docela vedle..jelikož nesnáším šikanování a týrání, chtěla jsem film nejprve vypnout. Mám Angelinu ráda, ale v tu chvíli jsem ji nenáviděla! Celý film mi vlastně přišel jako fikce a jako hloupé vybití se na mladém klukovi. Tento dojem to asi ve mě zanechat nemělo. Naštěstí konec vše vyrovnal a film se mi jako celek kupodivu líbil..MOŽNÁ byl i chytrý?!(9.2.2011)

Velmi příjemné překvapení. Skvělí herci, dobrá akce, zdaleka ne tak blbý scénář, jak se čekalo a především vydatná porce režijních nápadů. Škoda nižšího rozpočtu a tím i nenápadité výpravy a možná až příliš zběsile natočených rvaček. Každopádně sympaticky anarchistická divočina, která se s tím nepáře.(23.6.2008)

Zatiaľ čo pri filmových adaptáciách Lukjanenkových Hliadok ma réžijný štýl Timura Bekmambetova samoúčelným vizuálnym besnením skôr odvádzal od komplikovaného a nie veľmi stráviteľne podaného príbehu, pri svojom prvom americkom pokuse sa mohol vyblázniť bez najmenších problémov. Wanted totiž našťastie nie je komplikované fantasy ale čistokrvný akčný film, v ktorom preštylizovaný vizuál s matrixovskými vychytávkami často popierajúcimi fyzikálne zákony, slúži ako pevná súčasť po väčšinu času priamočiaro nalinkovaného príbehu. Adaptácia komiksu o hrdinovi, ktorý nájde uplatnenie ako chladnokrvý a nemorálny superzabijak, snáď preto ani lepšieho režiséra, ako tohto ruského diabla dostať nemohla. Herecky veľmi zaujímavá a mimoriadna zábavná ultradrsná jazda od samého začiatku až do záverečných titulkov. Vďaka za ňu, Timur.(3.8.2008)

Jmenuji se Sloan. Tohle je Fox. A ti další kolem tebe umějí velmi dobře zabíjet. Být tebou, mířil bych na mě, ne na ně...... Rozhodne jeden z najlepších akčných filmov od roku 2000. Je to štýlové, má to potrebnú dynamiku, podarenú akciu a celé je to celkom dobre vymyslené.(14.9.2011)

• - V USA byly pro natáčení použity Chicago a New York. (M.B)

• - Ve scéně s Terencem Stampem na nádraží jsou v detailním záběru vidět nápisy na výtahových dveřích („Pozor, výtah s řidičem“) - tyto dveře jsou očividně uměle vytvořené, protože nápisy mají špatné kódování znaků. (jzvc)

• - Na filmu spolupracovali i čeští filmaři, zvukař Petr Forejt byl dokonce nominován na Oscara za nejlepší zvuk. (Danny F.)