poster

Wanted

 • USA

  Wanted

 • Německo

  Wanted

 • Slovensko

  Wanted

Akční / Krimi / Thriller

USA / Německo, 2008, 110 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • CheGuevara
  ****

  Mám rád ironii Hollywoodu, který za těžké peníze točí anarchistické bijáky pro popcornové masy, s nimiž to ale paradoxně nic neudělá, ale naopak si žádají přídavky, ve velkém konzumují popcorn a loví sběratelské edice.(5.7.2012)

 • M.a.t.t.
  *****

  Zatiaľ čo pri filmových adaptáciách Lukjanenkových Hliadok ma réžijný štýl Timura Bekmambetova samoúčelným vizuálnym besnením skôr odvádzal od komplikovaného a nie veľmi stráviteľne podaného príbehu, pri svojom prvom americkom pokuse sa mohol vyblázniť bez najmenších problémov. Wanted totiž našťastie nie je komplikované fantasy ale čistokrvný akčný film, v ktorom preštylizovaný vizuál s matrixovskými vychytávkami často popierajúcimi fyzikálne zákony, slúži ako pevná súčasť po väčšinu času priamočiaro nalinkovaného príbehu. Adaptácia komiksu o hrdinovi, ktorý nájde uplatnenie ako chladnokrvý a nemorálny superzabijak, snáď preto ani lepšieho režiséra, ako tohto ruského diabla dostať nemohla. Herecky veľmi zaujímavá a mimoriadna zábavná ultradrsná jazda od samého začiatku až do záverečných titulkov. Vďaka za ňu, Timur.(3.8.2008)

 • Nathalie
  ****

  Timur a jeho parta... Viděla jsem jen jednu Noční hlídku. Rembrandtovu. V Amsterdamu. Na Wanted mě nalákaly řízné trailery, zvědavost na akčního McAvoye, zpotvoření matičky Prahy a Adrianovo nakažlivé nadšení. Odcházela jsem se zkarbovanou lahví Coly, kterou jsem v rockových pasážích třepala do rytmu, bolavým pozadím od nadskakování v sesadle a naspeedovaná jak veverka předávkovaná Redbullem. Ano, Wanted je čistě fyzická lahůdka, ve které nedbáte na stupiditu scenáře, protože slouží jako odrazový můstek pro režijní salta, veletoče, zvedačky, lekačky, obracečky, vracečky a skákačky. Pod velením Matky Angeliny se úderná jednotka amorfních zabijáků zábavně probíjí stopáží za pomocí hlášek, ruských zlepšováků, českých lokací a změn tempa, skoro mi to připomínalo Brownův pohyb částic. Jen Morgan Freeman jakoby zabloudil z Božského Bruce a jeho sakrování je k smíchu. Ústřední myšlenku chápu jako spor determinismus vs voluntarismus. Koumák Bekmambetov prezentuje hravost, drzost i styl- z mého akčnělaického pohledu dopadla sovětská invaze na půdu amerického comicsu na výbornou, v koncovce takový hloupější Crank.Wanted se nebere vážně. Ale v Hollywoodu teď Jamese McAvoye vážně brát budou. 70%(30.6.2008)

 • Cival
  ***

  Instantní polívčička kuchtěná čistě pro efekt, anarchie bez rizika, rány bez polesti. Bekmambetov přesto překvapil - akce je přinejmenším velmi dobrá, vytřískání tkalců a tkadlen pak rovnou vyikající.(31.8.2008)

 • Arx
  ****

  Svižná a hlavně zábavná podívaná se sexy Angelinou a skvělým Jamesem McAvoyem. Na reálnost zapomente. Film se snaží hlavně bavit a být cool. Velmi dobře se mu to ale daří a tak u mě jasné 4 hvězdičky. 80%(14.7.2008)

 • - Angelina Jolie má na svojom tele vytetované nápisy "Poznám svoje práva" a "Drina a Slzy". (smolicek04)

 • - Protože je Pendolino elektrifikovaný vlak, není scéna, ve které projíždí přes otevření most mezi dvěmi skalami, ve skutečnosti možná. (Mauhur)

 • - V závěru filmu, kdy Wesley (James McAvoy) kontroluje stav účtu, na obrazovce bankomatu naskočí cifra $14,59. Ale Wesleyho hlas říká: "Zůstatek $15,59..." (český dabing). (funmaker)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace