• Německo

Akční / Krimi / Thriller

USA / Německo, 2008, 110 min

Na Night Watch dostal Bekmambetov zhruba 4M $$$ a výsledek byl zmatený guláš s místy dobrými nápady. Na Day Watch měl peněz o něco více a skončilo to v podstatě stejně špatně. Za 75M $$$ v případě Wanted se už něco málo natočit dá, ale výsledkem je i přes slušné herecké obsazení - tahoun McAvoy, charismatický Kretschmann a Freeman, který byl tentokrát dost nevýrazný a hrál jakoby bez duše (Angelina je víceméně antiherečka, takže se v sestavě nepočítá a ani její nahé tělo ji zde nezachrání), jen průměrná akční podívaná. Bekmambetova rozhodně nezatracuji, scénář je sice lehce děravý, což by u podobného filmu tak moc nevadilo, ale z celého snímku nevyzařuje ani špetka atmosféry a navíc se tu divák občas setká s nelogickými dialogy. Nakonec je to samé pif, paf, automobilové honičky, do toho nějaká ta vybuchující krysa a organizace zabijáků pod vedením magického tkalcovského stavu snad ani nepotřebuje dalšího komentáře. Přes veškeré efektní pozlátko létajících kulek, aut a lidí, zpomalených záběrů a reverzních hrátek s časem se tak Wanted řadí jen mezi (ne)obyčejné oddychové filmy. (5/10)(2.8.2008)

Mně je jedno, že náboje zahýbají případně dokážou opsat pěkný kruh a že podobných technických věcí je tady dost a dost, protože Wanted je zatraceně zábavný a plný nádherných akčních scén. Mimochodem, ty metody výuky nového zabijáka mi přišly od začátku podezřelé a nakonec jsem měla pravdu. Vše není tak, jak se zdálo na začátku a sovy nejsou tím, čím se zdají být. Ještě pár takových filmů a Bekmambetov si to zamíří do mé TOP režisérů.(28.6.2008)

tak tenhle film ohodnotit mi dává hodně zabrat.. nevím jestli ho mám brát jako úplnou hovadinu.. nebo považovat za skvělé dílko.. vidím to asi tak.. že akční krimi thriller to není.. ale jako fantasy akční kriminální komedie je perfektní.. možná z toho nejsem tak nadšená, protože po traileru jsem se na to strašně těšila.. a když se těším.. většinou jsem zklamaná.. ale já zase nejsem až tolik zklamaná :) já jsem se u toho bavila.. možná by jsem neměla.. ale co :) přišlo mi to jako pěkná pohádka pro dospělé :) měla jsem v plánu dát 4* ale zatím dám jen 3.. nechám to uležet.. a za nějaký čas juknu znova.. na první dojem se nemá dávat :)(17.5.2009)

Aneb jak k nám Rus (já vím, že je Kazach, ale stejně) za americké prašule podniká "přátelskou" návštěvu jak v osmašedesátém. Bekmambetov mi byl sympatický již od Noční hlídky, ale tu ještě nezvládl ukočíroval. V Denní hlídce naopak otěže popustil až příliš. A na začátku Wanted mi zarazil úsměv hned úvodní akční scénou. Takovou debilitu a čistou esenci trapnosti jsem na plátně léta neviděl. Co je moc, to je moc. Upřímně jsem se děsil věcí příštích. Ale po ní následuje odraz ode dna naprostého neumětelství až ke kvalitě nebývalé. Již Palahniukovské životní pachtění hlavního "pašáka" naznačuje, že Timur a jeho parta to možná přeci jen zvládnou. No a pak se rozjede a vrší jeden nápad za druhým. Jde o nepřístupný akčňák v každém směru a přitom to má funkční děj, dobré herce a i toho stagnujícího Danny Elfmana to vrací na vrchol. A v neposlední řadě si je pak třeba začít zvykat na pohled, kdy se nejeden teenager bude na ulici laskat se svým miláčkem. Myšleno pistolí, nikoli dívkou. Tak stylová oslava zbraní tohle je. A víte co? Je to ta nejlepší reklama jakou si zbrojní průmysl mohl vůbec kdy přát.(26.6.2008)

Zábavná a stylově natočená noční můra každého balistického experta.(28.7.2008)