Mohli jsme to vycítit šestým smyslem, viděli jsme znamení a teď se to stalo. Na světě se objevila úplně nová epidemie – rychle se šíří a je smrtelná. Nejhorším symptomem je totiž naprostá ztráta základního lidského pudu jedince – pudu sebezáchovy. Elliot Moore učí přírodní vědy na střední škole ve Filadelfii. Když napříč státy udeří tajemná smrtící epidemie, vyrazí spolu se svou ženou Almou, kolegou z práce Julianem a jeho osmiletou dcerou na zběsilý útěk před katastrofou. Míří do Pensylvánie a doufají, že na farmách mimo dosah velkých aglomerací se jim epidemie vyhne a jim se podaří přežít stále intenzivněji se šířící hrozbu. Brzy ale začne být jisté, že v bezpečí nebude nikdo a nikde… Režisér M. Night Shyamalan (Šestý smysl, Znamení) přichází s dalším ze svých paranoidních thrillerů, které se vyznačují neočekávanými zvraty, temnou atmosférou, promyšleným budováním pocitu nebezpečí a nečekanými pointami. Film Stalo se je návratem k poetice, kterou diváci i kritici tolik oceňovali v jeho prvních filmech. (oficiální text distributora)

Kracken

Od Shyamalana jsem žádnej zázrak nečekal protože až na Šestý smysl mě Vesnice ani Znamení nijak neoslovilo (Ženu ve vodě jsem neviděl). Výběr herců je víc než hrozný a ani by mě nevadilo kdyby se ve filmu vůbec nemluvilo. Jinak dramatický podtext filmu blížící se přírodní katastrofy je výbornej a určitě to někdy zhlídnu ještě jednou. Doufám že v budoucnu natočí pan režizér něco podobnýho ale mnohem kvalitnějšího. ()

rozbris

Nová epidemie, která nejde vidět protože je to sama příroda kolem nás, nudné a nezajimavé, kdyby tam nebyly pěkné záběry sebevražd nikdy bych neviděl konec:-) Bavil jsem se na 45% ()

misstake

Pozor komentář obsahuje SPOILERy. Fajn béčková jednohubka. Originální námět. Provedení a atmosféra tak "apokalyptická", jak to mám rád. Pár efektních sebevražedných a oběšeneckých scén. Místy podivné dialogy. Už jsem si myslel, že na nás Shy ušije něco ve stylu "za všechno může ta šílená stará paní" (což by se mi docela líbilo), ale šokantní pointa se tentokrát nekonala. Byl bych rád, kdyby se Shy udržel v téhle pozici, protože to mu umožní točit zvláštní filmy, upřímně - na Hollywoodské blockbustery nemá - naštěstí, naštěstí je na to dost podivín. ()

dris

Film, který mi jasně ukázal fakt, že i když je kritiky odsouzen a v recenzích nemilostně bičován nemusí to vždy znamet, že je doopravdy tak hrozný a nudný jak se o něm píše ba naopak.... Když byl Shyamalan kamenován, že po Ženě ve vodě (kterou boužel nemůžu posoudit) natočil další špatný film, že jsou časy jeho šestého smyslu tu tam, že v jeho filmech není žádné znamení a že se jeho filmy budou líbit jen vyvoleným dost mě to zarmoutilo. Proto sem nesmírně rád, že vám mohu napsat, že nás Manoj Night Shyamalan nezklamal natočil film za který se nemusí stydět a hrdě ho může zařadit do své biografie. Ve filmu je skvělá atmosféra, kterou právě umí pouze on napětí, které vás díky skvělé hudbe Howarda zatlačí do sedačky v koutě místnosti a vy bez dechu čekáte co se stane. Stalo se je jeden z nejlepších filmů od Shyamalana a taky jeden z nejlepších filmů za poslední dobu co jsem viděl. Všude přítomná smrt vás nutí dávat pozor nedá vám šanci dát oči od obrazovky a naprosto skvělé záběry ať mrtvol pověšených na stromě, nebo chlápka co se nechá přejet sekáčkou vás naprosto zarazí ta atmosféra nemá chybu a když v pozadí hrajou tony hudby ktere jsou sami o sobě užasné vy si v duchu, nebo aspoň teda já sem si v duchu "chrochtal". Obsazení je taky velmi trefné pro mě čím dál víc oblíbený Mark Wahlberg hrál perfektně a sám Shayamalan je taky hodně přesvědčivý a takhle bych mohl pokračovat dlouho snad ještě zmíním Zooey Deschanel neboť ta mě nejvíce překvapila od ní sem čekal, že film potáhne dolu, ale ona ho spíše ještě více pozvedla. Závěr: Mistr Manoj Night Shyamalan nám nabídl další jeho skvost tak si poslušte a nechte si chutnat. ()

uzzi

Stalo se, viděl jsem, přežil jsem. Každopádně se jedná o film, který žongluje s několika tématy najednou a několik mu jich nešikovně popadá. Shyamalan má poměrně čitelný režisérský rukopis, který ale v posledních filmech rozmělňuje do sebestředných úletů. Postavy se tedy pak chovají trochu zvláštně, pár jich je podivínských, zbytek má minimálně lehkou horečku. Hlavní motiv filmu by se neměl prozrazovat, je totiž na první poslech velice vratký a až vtipný a například z česání jablek, nebo nedej bože prořezání vašeho sadu, by Vás mohl chytit záchvat úzkosti. Kdo větu nepochopil, je buď normální, nebo motiv nezná. Hlavní role připadla na Marka Wahlberga, což věru není nijak skvělý herec, spíše takový snaživě zadumaný záprdek s pohledem opilého kotěte, každopádně do celkového průměru zapadá. Zooey Daschanel, jakožto jeho žena, pak předvádí výkon mající za úkol vykulené modré oči s pohledem silně mimo a pár ustřelených vět. Jsou ti lidé na drogách? Já myslím, že trochu ano – pár scén silně nahrává i slabší demenci (za všechny – rozhovor s pokojovou květinou….ouou). Film je slepencem slabších a silnějších scén, některé nepostrádají atmosféru (návštěva u babizny s citronádou). Celkově je to rádoby efektní drť, narychlo nabraná na lopatu a chrstnutá přímo do našich ksichtů. Pokud se oklepete, zůstane obyčejný průměrný film, který je velice jednoduché shodit, ale lehce zabavit dokáže. 60% ()

NICOX

A sakra. Sem se domnívala, že to takovej průser nebude, ale musím dát zapravdu většině. Scénář je uvařenej z vody, totální absence čehokoliv co by vysvětlovalo děj a dvojice Wahlberg-Deschanel se k sobě prostě vůbec nehodí. 45 % ()

Testament

Mé hodnocení je subjektivně o hvězdičku vyšší, než by mělo být. Stále věřím, že se Shyamalan ještě možná někdy najde. Náznaky tu jsou a je jich. dost. I tak mi ale film příjde, jako kdyby ve střižně přišel tak o půl hodiny záběrů. Pořád jsem očekával finální zvrat a NĚJAKOU pointu, ona však nepřišla. Jedná se o béčkové, mysteriózní, ekologické drama. Film si pohrává se zajímavým nápadem a prvních 20 minut je parádních (+ ještě scény z domu, kam se hlavní hrdinové zatoulají). Ovšem sžít se s hlavními hrdiny je těžké, jelikož Wahlbergovi nevěříte, že je učitelem ani náhodou. Nemluvě o Deschanel (nemluvě o nelogickém chování a nechtěným komičnostem). Takže tři hvězdičky, ale ušmudlané.. ()

Seti

Určitě mi zkazilo zážitek, že jsem znal pointu už na začátku (jinak bych hvězdu přihodil), ale i tak fámy kolem tohohle filmu nelhaly - je to celkem katastrofa. Biologicko-přírodní námět byl v pohodě a umění budovat napětí Shyamalan v pár scénách taky nezapomněl, ovšem to je z mé strany tak vše. Nikdy bych nevěřil, že hodinu a půl dlouhý film dokáže v celku vzato tak nudit. První půle ještě ušla, ale když jedna nelogičnost začla přebíjet druhou a jedna nudná návštěva baráku se začla vršit na další, tak jsem se vážně začal modlit, ať už to zkončí. Herci bouhužel vůbec nic nezachraňují, protože s takhle otravnou Zooey Deschanel jsem se ještě nesetkal, no a malinová nominace Marka Wahlberga mluví za vše. Ne ne, tohle se skutečně příliš nepovedlo. ()

Han22

No abych se přiznal, ze začátku jsem si říkal, proč to lidi hodnotí tak slabě? Námět tohoto sci-fi byl originální - virus, způsobující masové sebevraždy, původ viru ještě lepší a první půlka byla naprosto skvělá - scény jako skákání ze střechny nebo stromy plné oběšenců byly docela hrůzostrašné, skupiny lidí snažící se přežít parádní. Jenže film ztrácí šťávu, místo gradace se z toho stává komorní drama s pár WFT scénami (co měl znamenat ten barák a podivínská babka?) a ve finále sledujeme pouze hlavní dvojici, která není nijak sympatická a navíc je mizerně zahraná. Pointa nepřišla, akorát očekáváný zvrat. Z tak super nápadu šlo vykřesat mnohem více, proto dávám jen tři hvězdy. Ale minimálně ta první půlka je perfektní. ()

killjezor

Od tohoto filmu ně spousta lidí odrazovala, no nedal jsem na ně a podíval jsem se. Nelituju. Shyamalan sice stále drží stejnou linku vyprávění, naštěstí to vůbec není na škodu. Napětí graduje jenom místy, ale určité scény to vždycky poposunou dostatečně daleko. Konec je sice očakávaný, ale dobře udělaný. ()

jondoe

Chvilku som vahal medzi dvoma, alebo troma hviezdickami, ale preca len dam tri. Je to hlavne za tie vyborne napinave sceny, ktorych ma tento inak mie moc podareny thriller hned niekolko. M. Night Shyamalan vytvorit ultranapetie takmer znicoho. O tom nas vsetkych uz presvedil v Siestom zmysli a aj vo Vyvolenom. Tam vsak mal k tomu pripravenu vybornu pointu. A to je presne to co tomuto filmu chyba. Zacina vyborne. Divaka zneisti, zapletkou zaujme a drzi az do takmer do konca filmu v strehu. Ale ziadna sokojuca poita a necakany zaver v tomto filme nepride. A to je prave to co asi kazdy divak, ktory pozna tvorba tohto inak velmy zrucneho rezisera ocakava. Je to skoda, ale na druhu stranu ma cely film az do sameho konca uspesne drzal pri obrazovke a vo vela momentoch ma svojou atmosferou ohromoval. Skoda toho konca, ktory konecne hodnotenie meni, ale aj tak su to zasluzene tri hviezdicky. ()

divak84

hrozná sračka s tragedním wahlbergem a ještě tragednějším příběhem. wtf stromy zašumí, vydají nějakej obrannej vir a lidi skačou z lešení a pálí fárem do stromu na výpadovce do vsetína ve 210 km/h ()

martinez.

Čekal jsem fiasko, teď jsem navýsost spokojený - idylka. Osobně mi napětí okolo záhadných úmrtí přišlo velice dobře vyhrocené, pasáž ve strašidelném domě je přímo hororová, herci mi nepřišli vůbec tak špatní jak se píše a M. Night Shyamalan stále umí uplést z hovna bič, v tomto případě udělat šíleně hutnou atmosféru i z prázdné louky, a tomu já říkám umění. Jediné, co v mých očích selhává, je závěr. Manojovi v posledních filmech už nevycházely pointy, a proto do Stalo se radši nedal žádnou, to ale bohužel není řešení a spoustu lidí to naštve ještě víc, než předcházející dění. Myslím si, že jako scénárista už není to, co býval, ale jako režisér stále patří k nejlepším a lidi ho kritizují víc, než si zaslouží. Některým se Stalo se nelíbí vůbec, některým to přijde naschvál hloupé a baví se tím, mně to upřímně pobavilo. ()

GeorgeHans

Shyamalan nestratil svoje schopnosti. Scény, ktoré majú vyvolávať napätie sú v režisérových rukách stále geniálne mrazivé, no problém je v scenári. Kecá sa o ničom, kecá sa veľa a príbehovo je to taktiež slabé. Shy, nájdi si prosím scenáristu. PS: Wahlberg aj Zooey desne mimo. ()

JamesSi

Vítejte na Jamajce a užijte si to tady! Dělníci dokáží identifikovat dělo pouze z pohledu z padesáti metrů. Čtenáři knih se bodají jehlicemi z vlasů, protože neví na které jsou stránce. Krotitele tygrů už to globální oteplování taky žere. A za všechno můžou byliny. Takhle to vypadá, když lehce kvalitní filmař, který nerozumí vědě natočí roztomilou ekologickou agitku ve stylu Birdemicu. Open da door, bitch! Český dabing kazí génia komedie (hlavně Marky Markovo rozmrzelé šeptání) a proto doporučuji raději anglický dabing s titulky. Užijte si film a já se jdu přejet sekačkou a popovídat si s květináčem. Pořekadlo: -Proč šeptáte? Plánujete něco ukrást? -(šeptavě)neee, madaaam. -Plánujete mě zabít ve spánku? -cožee? neeee! ()

iXtr3m3

Film, ktorý niekomu sadne, niekomu nie. Spracovanie super, hlavné postavy super, úvod super. Škoda chýbajúceho rozuzlenia, ale inak temné a znepokojivé, keďže o svete okolo seba stále nevieme väčšinu... ()

Přemek

SPOILER: Je to slabé, závěrečné vyústění "když se nezmění náš vztah k přírodě, příroda se domluví a začne nás systematicky likvidovat" je pitomé a navíc jasné od začátku. Lepší konec vymyslela má přítelkyně: když uviděla, jak podivínská stařena rozzuřená na hlavního hrdinu, kterého podezírá z pokusu o krádež, odchází k rostlinám a mluví k nim, otočila se ke mě a pravila "Tak ONA to dělá..". Věru, byla by to lepší pointa. Bohužel, za chvilku si roztřískala palici i tato babička, a tak jsme o šokující pointu chudší. ()

M. Night Shyamalan zažívá malý comeback

M. Night Shyamalan zažívá malý comeback

20.02.2023

Virová nákaza ve filmech

Virová nákaza ve filmech

15.03.2020

Nejžhavější scénář v Hollywoodu?

Nejžhavější scénář v Hollywoodu?

25.03.2009

Už před několika týdny se objevila zpráva, že Mark Wahlberg si zahraje v „mstitelském“ thrilleru The Prisoners o otci unesené 6-leté holčičky, který vezme spravedlnost do vlastních rukou. Znělo to… (více)

Zlaté maliny rozdány

Zlaté maliny rozdány