Mohli jsme to vycítit šestým smyslem, viděli jsme znamení a teď se to stalo. Na světě se objevila úplně nová epidemie – rychle se šíří a je smrtelná. Nejhorším symptomem je totiž naprostá ztráta základního lidského pudu jedince – pudu sebezáchovy. Elliot Moore učí přírodní vědy na střední škole ve Filadelfii. Když napříč státy udeří tajemná smrtící epidemie, vyrazí spolu se svou ženou Almou, kolegou z práce Julianem a jeho osmiletou dcerou na zběsilý útěk před katastrofou. Míří do Pensylvánie a doufají, že na farmách mimo dosah velkých aglomerací se jim epidemie vyhne a jim se podaří přežít stále intenzivněji se šířící hrozbu. Brzy ale začne být jisté, že v bezpečí nebude nikdo a nikde… Režisér M. Night Shyamalan (Šestý smysl, Znamení) přichází s dalším ze svých paranoidních thrillerů, které se vyznačují neočekávanými zvraty, temnou atmosférou, promyšleným budováním pocitu nebezpečí a nečekanými pointami. Film Stalo se je návratem k poetice, kterou diváci i kritici tolik oceňovali v jeho prvních filmech. (oficiální text distributora)

lady01

Udělali jsme si s přáteli filmový večer a zkoukli The Happening. A když to skončilo, tak jsme všichni prohlásili, že to teda vážně nic moc... Nějak jsme všichni očekávali víc a nějak se nám toho nedostávalo. Bylo to takové slabounké, že i já, která prožívám kde co, mě takovýto příběh nechával naprosto chladnou. ()

ypres.bass

Proč mi to jenom připomínalo dobře natočenou kombinaci Dne triffidů a jakéhokoliv katastrofického filmu? Co mne ale dostalo, tak nápad projevu epidemie. Donutit lidi se zasebevraždit! Tak to mne poděl! A ta škála sebevražd? Fíha! ()

Rocket

Som rad, ze v konecnom dosledku som tento film i napriek nizkym hodnoteniam neodignoroval. Ujo Shyamalan to pri písaní scenára myslel dobre, akurat ta rezia. Verim, ze niesom sam co som si vsimol, ze tu boli az "prilis" kopirovane jeho vynikajuce Znamenia. ()

Luqi

Nenapísal ten scenár náhodou Al Gore? ................... Nie nenapísal, bohužiaľ to napísal sám Shyamalan a veru tento scenár si teda nedá "za rámeček".................... Aj keď ako režisér nesklamal, atmosféru to malo dobrú a miestami veľmi dobrú, ale ten scenár je veľmi slabý - už hlavná myšlienka je prinajmenšom čudná, naviac plná logických nezmyslov a nudných dialógov. Čo sa týka Wahlberga, veľmi zlá voľba, ako vedec nula bodov. ()

KOZEL84

V tomhle všichni hráli jako by je někdo něčím pořádně přetáhl po hlavě.Opravdu herecky neuvěřitelně debilní.Kdybych pozbíral lidi na ulici,tak věřím,že by to zahráli líp.Celkově prostě divné. ()

TomasKotlant

Perfektně natočený naturalistický film. Úplně nejlepší na tom je, že stejně jako většina lidí brzo zapomene na varování přírody, tak stejně rychle zapomene i na tento "pro ně" nezajímavý film. Sice to ve mně nenechalo nějaký extra hluboký zážitek, ale i tak mi film přijde hodně originální a zajímavý. Navíc je z filmu cítít, jak mechanicky ničí jeden život za druhým bez sebemenšího mrknutí, stejně jako to spousta lidí dělá přírodě. *** Ve zkratce: Až včely zmizí... Tedy pardon: Až lidé začnou létat z mrakodrapů... bude osud lidstva viset na vlásku. ()

Eragon93

Pro zabití hodiny a půl na intru je to "dobrý". Stačilo jednou a už to nechci vidět. Čekal jsem nějakou pointu, prostě něco. Tenhle film je jednoduše o ničem. ()

Wardan

Shyamalana jsem měl vždycky rád a na tento film jsem se dlouho bál podívat (stejně jako na Ženu ve vodě), kvůli tomu že jsem očekával brutální zklamání. No nakonec se nestalo. Ano zatím jeho nejhorší dílo (ke zmíněné Ženě ve vodě jsem se pořád nedokopal), ale i tak jsem dostal velmi dobrý a poměrně napínavý film. Shyamalanova režie a Fujimotova kamera mě pořád uchvacují, Mark Wahlberg a Zooey Deschanel jsou výborná dvojice a některé scény jsou fakt nářez. Samozřejmě šlo z toho vytřískat mnohem víc, ale přesto jsem velmi spokojen a ty čtyři hvězdy si to určitě zaslouží. P.S.: Ani ta průhledná ekologická agitka mi tady vůbec nevadí. ()

Chundys

Tak se mi konečně povedlo po X letech dokopat k tomuto snímku a asi jsem ho měl nechat ještě pár let uchován v archivu, třeba by mi ho nějakou záhadou odnesl vírt, jako ve filmu, protože ten si jak to tak vypadalo vál jak se mu zachtělo a ejhle hlavních hrdinů se ani nedotknul! WTF jak může vírt takhle postupovat :D... No prostě mě to moc neohromilo a ještě jsem to viděl s dabingem, který bohužel nebyl dobrý! No a také v poslední době hlavní hrdinky: tak to jsou pěkný čůzy!!! Přitom tuto herečku mám celkem rád :-( ()

Saur.us

Milionový nápad, který je zprasen pitomými dialogy, zbytečně protěžovanou romantickou linkou a wiseaovským M. Wahlbergem. A přitom začátek vypadal víc než nadějně. ()

Snape

Naštěstí se vůbec nejedná o tak špatný film, jak se tu po novinářské projekci snažili tvrdit někteří uživatelé. „The Happening“ se mi líbilo daleko více než „Žena ve vodě“; ale na druhou stranu je bohužel pravdou, že očekávání byla o mnoho větší. Shyamalanovi se podařilo vytvořit velmi zajímavou premisu, ale udělal tu chybu, že z ní v podstatě všechno prozradil už v upoutávkách. Většina scén ve filmu vám proto připadá jako zbytečné opakování toho, co dávno víte, přičemž chybí nečekané zvraty a překvapivá pointa. Shyamalan vsadil na ukázání děsivých sebevražd a na docela časté úsměvné dialogy, ale kvůli obojímu nestíhá budovat to, co uměl vždy nejlépe – strach z netušeného, tíživou temnou atmosféru. Jako vždy výborná hudba Jamese Newtona Howarda tak paradoxně vyniká spíše při samostatném poslechu; ve filmu je docela nenápadná. „Stalo se“ má de facto tři zakončení, přičemž minimálně to prostřední zbytečně přeplácává předchozí krásnou a ve filmu nejsilnější emocionální scénu. Úplnou tečku obstarává něco, z čeho pokaždé lehce mrazí, i když navlas stejný koncept použilo už mnoho scénáristů. Velmistr Shyamalan tentokrát natočil pouze lehounce nadprůměrný thriller, bez mysteriozity, originality, strašidelnosti a hry s divákem, které předvedl ve svých nejlepších dílech, patřících do mé osobní Top 10. Přesto mu uděluji čtyři hvězdičky, a to nikoliv za zásluhy, ale zcela po právu za kvalitně strávených 90 minut v kině. Modré „novinářské“ hodnocení „Stalo se“ by si dotyční pisálkové měli raději šetřit pro některé české filmy. :) ()

Matthew01

Stalo se, to si přečtete v titulkách dost často. Jinak film, který má mimo jiné spád stejně jako AVP2, hlavně díky velmi krátké stopáži působí jako jakési ekologické upozornění na lidskou hrozbu pro přírodu. Film je natočen dost svérázně a velmi komediálně. Až na pár mrazivých scén v závěru, je to opravdu velmi funny, což ale nebylo záměrem. Celkem 35% :-( ()

JanKukulín

tak dalšího Shyamalana mám za sebou :-), pořád si myslím, že šestý smysl je jeho nejlepší dílko, ale troufnu si říci, že Happening je na druhém místě. Bavilo mě to daleko víc než Vesnice, Znamení a žena ve vodě dohromady. Zaujal mě nápad. Téma filmu je docela originální a ve filmu docela neokoukané. ()

wakeup

Nebylo to vubec zly. Tyhle ty Shyamalanovky mi posledni dobou moc nesedi. Nejak , a nevim proc, film nepusobi jako celek. Kdyz vyskoci na platno zaverecne titulky - zklamani. Ale po celou dobu filmu jsem citil ten samej neklid, jako pri Signs. Atmosfera je pekne vybudovana a koreni v podobe ruznorodych sebevrazd je pekne ostry. Dobre zvladle i charaktery postav. Zapomente uz konecne na Sestej smysl a uzijte si peknej, mrazivej a napinavej filmecek. ()

Eluin

Asi jsem trochu divný, ale mně se to fakt líbilo... :-). Hned ta úvodní scéna v parku, kde se lidé náhle zastaví..z toho mrazilo. ()

-Marc-

Z mého pohledu by tento film mohl být velice dobrý, ale. Ano je tu ale a také mohl by být. Film je na můj vkus velmi krátký.. opravdu si myslím, že kdyby byl jenom o pulhodiny delší mohl by být lepší, mnohem keoší. A hlavně ten hrozný konec. Divák přišel do kina natěšen z tralerů (jako vždy) a očekává podobnou jízdu. Jenomže v celém filmu se dozvíte to co už víte a nakonec když ta věc přestane a vše se vrátí k normálu... vše začne nanovo ale my už se nedozvíme, jak to nakonec dopadne, nebo kdo zatím stál, proč se to dělo... Prostě se divák cejtí hodně ukřivděn, to by bývalo stačilo se podívat na trailer a bylo by. No, ale ja jsem optimista a tak vidím hlavně to dobré... vidím to "mohl by být..." ()

M. Night Shyamalan zažívá malý comeback

M. Night Shyamalan zažívá malý comeback

20.02.2023

Virová nákaza ve filmech

Virová nákaza ve filmech

15.03.2020

Nejžhavější scénář v Hollywoodu?

Nejžhavější scénář v Hollywoodu?

25.03.2009

Už před několika týdny se objevila zpráva, že Mark Wahlberg si zahraje v „mstitelském“ thrilleru The Prisoners o otci unesené 6-leté holčičky, který vezme spravedlnost do vlastních rukou. Znělo to… (více)

Zlaté maliny rozdány

Zlaté maliny rozdány