Mohli jsme to vycítit šestým smyslem, viděli jsme znamení a teď se to stalo. Na světě se objevila úplně nová epidemie – rychle se šíří a je smrtelná. Nejhorším symptomem je totiž naprostá ztráta základního lidského pudu jedince – pudu sebezáchovy. Elliot Moore učí přírodní vědy na střední škole ve Filadelfii. Když napříč státy udeří tajemná smrtící epidemie, vyrazí spolu se svou ženou Almou, kolegou z práce Julianem a jeho osmiletou dcerou na zběsilý útěk před katastrofou. Míří do Pensylvánie a doufají, že na farmách mimo dosah velkých aglomerací se jim epidemie vyhne a jim se podaří přežít stále intenzivněji se šířící hrozbu. Brzy ale začne být jisté, že v bezpečí nebude nikdo a nikde… Režisér M. Night Shyamalan (Šestý smysl, Znamení) přichází s dalším ze svých paranoidních thrillerů, které se vyznačují neočekávanými zvraty, temnou atmosférou, promyšleným budováním pocitu nebezpečí a nečekanými pointami. Film Stalo se je návratem k poetice, kterou diváci i kritici tolik oceňovali v jeho prvních filmech. (oficiální text distributora)

Puol

Mal som dať radšej na recenzie a nezabíjať čas týmto nepodarkom. Aj napriek znepokojivému námetu vo filme nefunguje nič od mdlého obsadenia až po neexistujúce napätie. ()

REBARB0RKA

Cosi ze starého dobrého Shyamalana tu je - zajímavá zápletka a hutné napětí, ale taky je tu něco, co se moc nepovedlo, a to jsou dialogy (typu "Ty jsi mi lhala?"), uzemňující pointa a nějaké to vysvětlení, proč se to stalo. Po vynikající trojici filmů Šestý smysl, Vyvolený a Znamení, má u mě Night mínus. Ale stalo se. ()

Akana

Slibný, originální námět zazdil hodně nešikovný scénář. Dílem béčkařina, dílem klišé. Začínám si myslet, že Shyamalan sice oplývá nápady, ale s jejich realizací je to čím dál horší. ()

sadlokan

Lidé,jsme fakt hovada.Přiroda by se mohla nasrat!Já si to představil a fakt sem se zalek!A nenaděláš lautr nic!!(Prof.Leguizamo pfff.) ()

Hapretor

Kytky nás zabijou. Možná. To, co děláme s přírodou je na vraždu. Já je jdu radši zalejt. Šalamane, tohle se povedlo. Sekačka? Paráda! Střecha? Paráda! Strom? Super! Kdo uvidí - pochopí. ()

Heroine

Ať už je zápletka sebedivnější. M. Night Shyamalan je prostě mistr napětí. To opravdu umí. I když jsou týpci ve filmu až příliš divní, zápletka poněkud nevysvětlená (možná ovšem tím líp), a konec je trochu divný, pořád je to působivé a napínavé. Herci odvádí skvělou práci, i když poulení očima Zooey Deschanel jsem měla už po deseti minutách filmu plný zuby. Pro mne to Wahlberg zvládl. A ještě se tam objeví trocha trpkého humoru, ve chvílích kdy ho skutečně nikdo nečeká, což podle mne přidalo na působivosti. K tomu vynikající hudba, a stačilo bohatě k tomu, abych měla následujících pár dní lehce nepříjemný pocit ze zvuku větru ve větvích. ()

Ydrosten

Napřed jsem čekal že něco bude. Když už to bylo , tak jsem čekal co to teda mnělo být. Potom jsem čekal aspoň na nějakou vysvětlující rovinu. Při všem tom čekání jsem zjistil že mě to nebaví. 2* za tu úplně " hustou " atmosféru. ( scéna na konci filmu mi úplně unikla , takže ani nevím proč to ty stromy přestaly vypuštět ) ()

hororwatch odpad!

Demence. Promiň Marku, furt tě mám rád, ale už mi to, prosím, nedělej. Ze začátku jsem se tomu i smál, ale jak došlo na lámání chleba, tak už tý komedie bylo až moc, moc na to, že to nemá být komedie. ()

owwidius

Od zaciatku velmi divny styl, taky televizny, alebo ako z 80's a nie spred 5 rokov. Neviem cim to je, ale aspon mne to tak prislo. Zase, namet super, ale ked som celu dobu cakal ze co z toho bude, a ono z toho nebolo nakoniec nic moc, tak je to dost sklamanie. A to som isiel do toho ze nebudem cakat vela, mozno ma to prijemne prekvapi... Nakoniec mi to prislo ako taky dlhsi diel zo serie Outer Limits. A zaverecna eko-agitka to uz len zabila. [#66/2013] ()

MickeyStuma

Tak trochu jiný snímek o neviditelné hrozbě, před kterým není takřka úniku. Záhadný vir udeří náhle, nečekaně, zákeřně. Kdo může prchá, ale neví vlastně kam. Stačí sebemenší vítr a dílo zkázy je dokonáno. Příběh se nejeví býti špatným. Sleduje zoufalost a strach dotčených lidí a vynechává nějakou karanténu či boj proti šíření nákazy. Má to myšlenku a patřičný, byť nijak složitý děj. Některé herecké výkony jsou však na bodu mrazu. Hrůza a děs se nedá uvěřit ani omylem. Škoda, dost to celkově shazuje věrohodnost prezentovaných událostí. ()

skeptic

Nemyslím si, že tento film myslel Shyamalan vážne. Predsa len, keď sa pozrieme na jeho predošle zárezy vo fimografii nájdeme tam určite aspoň zopár filmov velebených či už bežnými divákmi, alebo kritikmi. ___ "Udalosť" je pre mňa jednoducho béčkovým hororom. V ktorom by všetko dávalo väčší zmysel, keby u hlavných a vedľajších postáv dlhodobo pretrvavalo "1. štádium", 1 symptómy nakazenia, a teda zmätený prejav/rozprávanie (ako nám to bolo opísané vo filme) - to by vysvetľovalo tie stupidné monológy, dialógy a správanie. ___ Takže "Udalosť" treba brať s veľkým nadhľadom, vtedy sa aspoň (možno) trochu pobavíte. No aj to má svoje medze. Bral som film s nadhľadom, pár krát sa zasmial, napätie a hustá atmosféra (tak typicky silné prvky u Shyamalana) ma tentoraz obišli oblúkom. Niekedy aj technicky to na mňa pôsobí ako čistá amatérština, ale to je len asi "brakový" zámer. Fakt neviem čo by som mal na tomto filme obdivovať - lacné hororové vychytávky?, psychpaticky pôsobiacu ústrednú dvojicu?, zbytočnosť celého konceptu?,. Fakt nechápem načo TAKÝ FILM, natočil TAKÝ REŽISÉŔ. Pre mňa totálna zbytočnosť. 30% ()

Folky

Perfektní guilty pleasure. Toporný Walhberg a několik wtf momentů, ale super atmosféra, nezapomenutelné scény a výborná hudba. ()

GOREGASM

Shaymalan v plnohodnotné tvůrčí krizi. A nebavím se jenom o scénáři. Ten by jistě fungoval lépe, kdyby fungovaly ostatní složky filmu. Přitom začátek svým nekompromisním tahem na branku, kdy se jde okamžitě na věc, dokáže navnadit. První problém ovšem nastává s nudným a na podobné role nestíhajícím Marky Markem, který tady doslova plave. Nevyužitý potenciál Zooey Deschanel potom padá na hlavu režiséra, který nejenže nijak nerozvíjí na ploše svých 87 minut vztah mezi těmito dvěmi postavami, ale to platí obecně pro celý film, kde na vás nelogičnosti, který se snadno dalo vyhnout, řvou tak hlasitě, že to snad ani není normální. Pointa je hezká, ale když prokoučujete 70% času předtím, tak se pak sami divíte, kde je ta údernost, kterou jste na závěr chtěli divákovi naservírovat. Zajímavá myšlenka, zpracovaná velmi amatérským a hloupým způsobem. 40% ()

animario

Bez napětí,bez snahy rozvinout zajímavej nápad,bez významější a hlubší pointy.Tajemný asi jako Wahlbergův monolog k umělý květině.Bohužel,Stalo se. ()

maZSlicko

a Stalo se,davam 4*,za vybornej napad,vybornou hudbu,vcelku normalni herecky vykony,za par slusnejch sebevrazd,a mrazivou atmosferu..Shyamalanovi filmi mam rad,a tvrdi si rict ze pro me je tenhle film mnohem krat lepsi nez jeho posledni film zena ve vode..chlape sem zvedavej scim prides priste.. ()

Jimmmy

Nejsem člověk s potřebou dělit se o své názory k právě zhlédnutým snímkům, ale nedostatečný nadhled zdejších komentářů mě tentokrát donutil vyzvracet několik myšlenek. To si opravdu drtivá většina zdejších filmových nadšenců myslí, že si Shy, který nám již několikrát předvedl svou originalitu a inteligenci, nevšiml, že je jeho nejnovější výtvor totální béčko? Propleskněte se, proboha. Vždyť to doslova prýští z celého snímku - herecké výkony, záběry kamery, dialogy, příběh. Dokonce už úvodní titulky dávají tušit. Je zcela očividné, že to Night věděl, s myšlenkou béčkovosti si pohrával po celou dobu, kdy Stalo se psal a točil. Otázkou ovšem zůstává důvod. Proč se rozhodl natočit něco takového? Omrzela ho škatulka, do kterého fanoušci zavřeli, chtěl se vydat jiným směrem a parodovat? Rozhodl se vzdát hold béčkovým hororům (stejně jako např. Tarantinův Grindhouse)? Má Stalo se hlubší smysl, který se většině diváků nepodařilo rozlousknout? Vysmívá se nám? Nebo prostě začal brát drogy? ()

Karasman

Napad mozna zajimavy, zpracovani uz ne. Film je az na par momentu nudny, nezajimavy, plny zbytecneho balastu a doplneneho o naprosto stupidni konec, ktery jako by byl vykraden z 28 dni pote (nebo tydnu, ted nevim). Zklamani. ()

M. Night Shyamalan zažívá malý comeback

M. Night Shyamalan zažívá malý comeback

20.02.2023

Virová nákaza ve filmech

Virová nákaza ve filmech

15.03.2020

Nejžhavější scénář v Hollywoodu?

Nejžhavější scénář v Hollywoodu?

25.03.2009

Už před několika týdny se objevila zpráva, že Mark Wahlberg si zahraje v „mstitelském“ thrilleru The Prisoners o otci unesené 6-leté holčičky, který vezme spravedlnost do vlastních rukou. Znělo to… (více)

Zlaté maliny rozdány

Zlaté maliny rozdány