Mohli jsme to vycítit šestým smyslem, viděli jsme znamení a teď se to stalo. Na světě se objevila úplně nová epidemie – rychle se šíří a je smrtelná. Nejhorším symptomem je totiž naprostá ztráta základního lidského pudu jedince – pudu sebezáchovy. Elliot Moore učí přírodní vědy na střední škole ve Filadelfii. Když napříč státy udeří tajemná smrtící epidemie, vyrazí spolu se svou ženou Almou, kolegou z práce Julianem a jeho osmiletou dcerou na zběsilý útěk před katastrofou. Míří do Pensylvánie a doufají, že na farmách mimo dosah velkých aglomerací se jim epidemie vyhne a jim se podaří přežít stále intenzivněji se šířící hrozbu. Brzy ale začne být jisté, že v bezpečí nebude nikdo a nikde… Režisér M. Night Shyamalan (Šestý smysl, Znamení) přichází s dalším ze svých paranoidních thrillerů, které se vyznačují neočekávanými zvraty, temnou atmosférou, promyšleným budováním pocitu nebezpečí a nečekanými pointami. Film Stalo se je návratem k poetice, kterou diváci i kritici tolik oceňovali v jeho prvních filmech. (oficiální text distributora)

darkreider

Zaujímavý nápad tomuto filmu nikto nevezme. Ale tie dialógy! Od polovice filmu som už len nechápavo krútil hlavou, čo tí ľudia melú. Mark Wahlberg dokáže zahrať veľmi dobre, ale tu mu to nejak nesadlo. No a Zooey Deschanel vyzerala hneď od začiatku nejak "jete". ()

bend-ik

Velkolepa hovadina.. Pre mna je tento dalsi Shyamalanov pocin "neocakavane" nepresvedcivy (vykony hlavnych "hrdinov"), nestrasidelny (akoze jeden domcek s neprivetivou tetou ma byt setko?!), trapny (zbytocne sceny so zvacsujucim sa nosom ci rozhovor s umelou rastlinou- akoze naco?), no hlavne nedotiahnuty (hoci mam rada filmy, kde je na divakovi, aby zapojil mozgove bunky a domyslel si pointu ci dovod, tu vysvetlenie, preco k "udalosti" doslo, stopercentne chyba).. Slusny napad, a tak chabo zvladnuty- skoda len, ze Shymalanovi sa to stava az prilis casto, a tiez bez vysvetlenia.. ()

Hovado

Opět jsem se na něco těšil a opět jsem spálil.Shyamalana mám rád a podotýkám Ženu ve vodě jsem neviděl.Stalo se z ukázek vypadalo dobře, ale chyba lávky.Celý film se táhne v takovém hodně laxním tempu.Občas se něco stane,ale nic převratného.Dialogy, herci a celý děj nikoli námět stojí za starou bačkoru.Kdo máte rádi Shyamalana tak na to ani nekoukejte pač si o něm zkazíte reputaci. ()

Harts odpad!

Ne, toto neni film, toto neni skoro ani komedie, to je proste tragedie, takovou povrchni omacku, ktera jedine co ma jsou herci, jejichz dialogy jsou tak otresne, tak primitivni, v podstate on dej je primitivni, no uvazuji, kdyby to byl nemy film, zda by to nebylo lepsi, protoze opravdu nejhorsi tam byly ty kecy, pokud by ten film bez slov, tak garantuji, ze dej bude pochopen totozne. ()

Pasifae

Šéf castingu by zasloužil rákoskou, dřevěnější než Wahlberg v tomhle filmu je snad už jenom kamarádův srub, provedení je chvílemi dost diskutabilní, ale nápad nemůžu než pochválit, z několika scén obstojně studil zátylek a ta zmiňovaná "nejtrapnější" scéna se mi moc líbila. Nutno ovšem podotknout, že já se svými kytkami mluvím taky. ()

Tryman

Taky se vám zdá, že Shyamalan už pomalu ztrácí schopnosti natočit pořádný film, horor, u kterého vám mrazí v zádech od začátku do konce? The happening mě už vlastně ani nepřekvapilo. Bylo to tak hrozně blbé a nudné, že ani nevím, co k tomu napsat. Nevím co se se Shyamalanem děje, dříve by nic takového do světa nevypustil. Celý film je narozdíl od jeho nejlepších hororů založen na béčkových lekacích scénách a diváka má asi mrazit při pohledu na strom plný oběšenců, muže lezoucího pod jedoucí kombajn, či stařenky ukazující prstem na kameru se slovy: "Vy mě chcete vykrást!". Jenže nemrazí, divák se nebojí, divák se nudí. Je to škoda a doufám, že Shyamalan chystá nějaký pořádný comeback, protože jinak u mě asi skončil... ()

Yomega

No…Ženu ve vodě jsem bral ještě jako úlet, kterým si Shyamalan splnil svůj sen o natočení „pohádky“ a dále ho považoval za geniálního filmového tvůrce. Ovšem po „Stalo se“ se můj názor změnil a pouze jsem se utvrdil, v tom, čeho jsem se v duchu obával. Výše zmíněná genialita je ta tam. Každý režisér má slabá a silná období, ale to co předvádí Mr. Shyamalan je tak razantní obrat od skvělých a originálních filmů k totální žumpě. Celou dobu jsem nevěděl jestli se smát, nebo brečet. Scénář je velmi slabý, byť v sobě jisté prvky originality také nezapře. Co mě ovšem vytáčelo nejvíc, byl opravdu příšerný výkon Marka Wahlberga. Měl radši zůstat u rapu, protože jeho tři starostlivé vrásky mezi očima, které má při svém jediném výrazu v každém filmu od začátku do konce svědčí o jistém problému s mimickými svaly. Jediná pozitivní věc na celém filmu je cca 15 minutek, kdy prapodivná „rodinka“ prchající před tajemným zlem dorazí do domu obývaném strašidelnou Betty Buckley, ta také jako jediná předvádí přesvědčivý herecký výkon. Najednou jsem zase cítil tu úchvatnou atmosféru, kterou uměl Shyamalan vytvořit ve svých filmech. Pan režisér asi nadobro ztratil svůj šestý smysl, pokud ještě někdy natočí něco jedinečného, budu předstírat, že tohle se NIKDY nestalo. ()

Skleni

Asi prvá raz hodnotím v porovnaní s inými filmami režiséra tak ako teraz. Totiž shyamalan je môj obľúbenec, ale to čo vyviedol s týmto filmom ma zarazilo. Koniec žiadny, príbeh miestami nejasný a nudný. Herci otrasný. neviem teda načo som sa mal uprieť. Dal by som jednu hviezdičku, ale zas až tak hrozné to nebolo a ako som povedal M. Night je klasa. (aspoň teda bol). 42% ()

ceBBek

Jsou to slabší tři hvězdičky. Děj se mi zdál trochu hloupý, ale na druhou stranu mě to nenudilo, což taky oceňuju. ()

Blaogranas

Stalo se mi přijde svými prvky jako laciný horor, kde nějaký zmutovaný vir způsobí, že se z lidí stanou zrůdy a začnou se navzájem likvidovat; v tomhle případě však likvidují "pouze" sebe. Nevím jestli tento počin bral Shyamalan jako poselství, ale mám pocit (a dle hodnocení to asi nebude jenom pocit), že jeho režisérské schopnosti jdou nějak z kopce, a to mě velice mrzí. V tomhle filmu je celkem jednoduchá posloupnost událostí, která je jasně předvídatelná, takže se divák ničeho moc neobává, protože stejně ví, co se přihodí a pak ... pak to prostě skončí, protože si prozatím příroda řekne dost. A ruku na srdce, kdo nečekal, že se to projeví i jinde (viz otevřený konec)? ()

desolator6

Toto nemohlo byť myslené vážne, však? Na tomto filme bolo stupídne proste všetko! Spomeniem hlavne dialógy, pri ktorých som mal pocit že súťažia, kto bude najjebnutejší. Dostalo ma aj to, že v aute stále vypínali rádio a potom keď nejake našli na poli dychtili po informáciach. A rádio ako na just nefungovalo.A mal som pocit že Alme nasrali do hlavy hneď v úvode filmu. Pointa ani nehovorim. Bacha na stromy chodte radšej to zatuchnutých budov. A potom prečo vyzerajú amíci tak ako vyzerajú. Hviezdička za pošahanú babku. ()

foundation

Zatial jednoznacne najslabsi Shyamalanov film ktory som videl. Prakticky vsetko co som u neho mal rad na predoslych filmoch alebo aspon na vacsine z nich/ Village, Unbreakable, Sixth Sense/ zmizlo a nahradilo to len totalne povrchne blabotanie postav. Ani chyru ani slychu po nejakom vacsom napati alebo budovanej atmosfere nehovoriac o tom ze filmy tohoto rezisera sa jednoznacne vyznacovali vynikajucim vsytupnovanim zaveru a nie menej genialnou pointou. V tomto pripade budete taketo veci hladat marne. Co sa rejzovi takisto vobec nepodarilo bol casting. Zooey Deschanel este ako tak, aj ked je to jedna z tych ktoru nemusim ale Marka Wahlberga nemam rad uz vobec a neviem ci je to tou mojou zaujatostou proti nemu alebo len cistou pravdou ale nesedel mi do tej ulohy ani len trosicku. Podla mojho nazoru film ktory sa neoplati vidiet ani len ako jednohubku. Snad len povinnost pre fanusikov Shyamalana ako som ja ale po tomto tu moja viera v neho silno zakolisala a jeho Airbendera sice stale ocakavam ale uz vobec nie s takym nadsenim ako by tomu bolo byvalo keby som nevidel Happening. ()

Luisis

Shyamalan je bezesporu geniální režisér.Kamera,hudba a střih, vše perfektní.Tenhle Ind dokáže vyvolat v divákovi napětí na maximum.Nápad se smrtícími rostlinami?Hmmm asi jsem to nepochopil a proto dávám průměr.Nezachrání to i velko-modro-očka Zooey.Ty profily na její tůňky mě nenechaly suchého:-) - 60% ()

dandislav1991

Nevím co chcete víc, originální příběh, skvělá režie, kamera a geniální konec ... kdo dal mín jak 3* tak by se měl kouknout znova! ()

Haide

Ani po druhém zhlédnutí mi nezbývá nic jiného než přemýšlet, zda jsem to prostě a jednoduše nepochopila, nebo je to tak špatné. Bohužel si myslím, že jde o druhý případ. Tento film nemá oproti předchozím Shyamalanovým filmům už naprosto nic, čím by mohl diváka překvapit, zaujmout, či oslnit. Takto nudný film jsem už neviděla velmi dlouho. Natočené špatně to není, jen je to prostě hrozně nudné. Vše, co se ve filmu objevilo, tu už někdy bylo a často i daleko lépe. Zbytečný film. ()

maciii

Byla jsem z toho poněkud na rozpacích... jako by film nevěděl, jestli se chce brát vážně, nebo s nadsázkou. Na druhou stranu byly ty malé vtípky skryté mezi šokujícími (chytře a hezky natočenými) scénkami docela příjemné zpestření, čož dělá z The Happening vcelku netradičně pojaté apokalyptické sci-fi/drama. ()

kiimi

Tudy cesta rozhodně nevede. Celý film se snažíte přijít na to, co vám vlastně uniká, až zjistíte, že neuniklo vůbec nic. Vysvětlení totiž není - vše je jen náhodou. Neuvěřitelnou náhodou jsem ten film dokoukal, ale jsem velmi zklamán. Chvilkami jsem se chtěl i bát, ale nic z toho nebylo. ()

M. Night Shyamalan zažívá malý comeback

M. Night Shyamalan zažívá malý comeback

20.02.2023

Virová nákaza ve filmech

Virová nákaza ve filmech

15.03.2020

Nejžhavější scénář v Hollywoodu?

Nejžhavější scénář v Hollywoodu?

25.03.2009

Už před několika týdny se objevila zpráva, že Mark Wahlberg si zahraje v „mstitelském“ thrilleru The Prisoners o otci unesené 6-leté holčičky, který vezme spravedlnost do vlastních rukou. Znělo to… (více)

Zlaté maliny rozdány

Zlaté maliny rozdány