Klikař Charlie

Good Luck Chuck

Pritiahni si šťastie

Romantický / Komedie / Drama

USA / Kanada, 2007, 96 min (Director's cut: 101 min)

60%(16.12.2008)

Nemůžu si pomoci, ale z řady romantických komedií, které jsem měl možnost vidět je Good luck, Chuck jedna z těch opravdu povedených, které se nemají za co stydět. Příběh sice žádný zázrak, to se ani čekat nedá. Začátek, průběh, konec, nic světoborného, ale herci za to rozhodně stojí. Jessica Alba mě příjemně překvapila. Z roztržité frajerky se rázem stala záchranářka tučňáků, která také dokáže býti sympatickou. K ní se přimotal Dane Cook, který mi až do té doby nic neříkal, ale jeho důrazný hlas, sympatický vzhled a povedený herecký výkon mi vnutil myšlenku, že jsem si ho okamžitě na první pohled musel oblíbit. Romantických komedií nikdy není dost, a pokud jsou tak bláznivé jako 50x a stále poprvé se Sandlerem, rád se na ně podívám znova. Tato jeho kvalit rozhodně nepřesahuje, ale rozhodně mě opět s radostí pobaví. --- Nechal si nějakou, kvůli jejím vadám? - Jsem plastický chirurg. Když vidím vadu, beru na ní skalpel.(10.2.2008)

Docela kroutím hlavou nad vkusem místních přispívajících. Konečně totiž zase někdo přišel s originální a takřka po celou svoji metráž nenásilnou komedií, která jen nekopíruje své slavnější předchůdce. Mimořádně svěží záležitost těží z komediálního talentu neokoukaného a prakticky neznámého Danea Cooka, který coby sexuální talisman pro ženská přání konečně objevil tu pravou. A tou je neskutečně roztomilá Jessica Alba, která ač nedisponuje nějakým závratným hereckým nadáním (o čemž jsme se mohli přesvědčit úž třeba v dobrodružném dramatu Do hlubiny nebo u obou pokračování Fantastické čtyřky), spolehlivě prozáří každý záběr a tu a tam si urve scénu jen pro sebe – ostatně buďme rádi, že roli odmítla Jennifer Love Hewitt!! V poslední době se navíc snaží obměňovat žánry (thriller Awake, horor Oko) a všem pochybovačům dokázat, že v ní kromě krásné tvářičky i krůpěj něčeho je. K tomu všemu navíc bonusový bratr-zhulenec a absolutně nekorektní kamarád-plastický chirurg, kterému ke štěstí stačí z mikrovlnky dobře nahřátý grapefruit a x-tý pokus o sbalení nějaké fešandy. Debutující režisér Mark Helfrich dokáže udržet diváckou pozornost, nabízí mu vlídný humor, obyčejnost i civilnost, s níž se může lehce identifikovat. Jeho postavy mluví tak jak mluví, tu a tam překvapí jedinečným dialogem, nesklouzávají k samoúčelnému „fuckování“, i když někdy se tu tlačí na pilu až příliš. Bavil a dojímal jsem se zhruba stejně jako u momentálně frčícího Judda Apatowa, nicméně Kevin Smith je nedostižným vrcholem. Přesto tvůrci ignorovaly lákadla (SAMOZŘEJMĚ nejsou bezchybní), která se nabízela a po kterých by celá řada zaoceánských (navíc debutujících) tvůrců bezmyšlenkovitě skočila!! A to se cení.. Moc příjemné překvapení..(25.3.2008)

Sympaťák Dane Cook se zatraceně snaží, na Jessicu se dobře kouká a i když jsou mnohé vulgární fórky hluché, nikdy nesklouznou do trapnosti. A těch koz. Po RANDE MĚSÍCE další příjemné překvapení.(2.8.2008)

• JohnnyD

Je veľmi sympatické, že do áčkového hollywoodskeho filmu sa po rokoch opäť dostávajú ženské vnady, no ani tie (a je ich požehnane) nedokážu zakryť scenáristickú neschopnosť. Vnútorná logika filmu nefunguje, mnohé scény i celé pasáže na seba nenadväzujú, viaceré motívy sú nedovysvetlené alebo odbité jednou vetou. Good Luck Chuck je hlúpy a trápne nevtipný film, ktorý dal ľudstvu ďalší argument toho, že Jessica Alba je analfabet a nevie čítať.(8.7.2010)