13: hra smrti

• Thajsko 13 game sayawng (více)
všechny plakáty

Nová tajná soutěž bohatých nabízí možnost vyhrát obrovskou sumu peněz. Nabídka hry však přichází pouze těm, kteří mají problémy v práci, s penězi, rodinou a láskou. Pokud se jim podaří splnit 13 úkolů, dostane se jim bohatství, které přesahuje jejich nejdivočejší sny. Ale má to háček, úkoly prověří veškeré jejich schopnosti - od lásky přes náboženství až po morální hodnoty. Jako v každé hře, i zde jsou však pevně daná pravidla a kdo je nedodrží, ZEMŘE! Jak daleko jste ochotni zajít v honbě za penězi VY? (oficiální text distributora)

Radiq

Nenechte se odradit názvem. Rozhodně se nejedná o žádnou romantiku ani film typu jak kdyby ho dělal Kar-wai Wong. Nebudu prozrazovat, že se to časem rozjede do brutálních obrátek. Aha, pozdě. Musím říct, že originální nápad to je, ale časem vám začne vrtat hlavou plno nesmyslností a přehnaností a nelogického chování postav. Což ale neubírá nic na tom, že jsem to hltal až do konce. Škoda - ten konec je v podstatě to nejhorší... Do hlavní role vybrali sympaticky rovnookýho míšenýho thajce. ()

okkac

Velmi dobrý thriller, který si bere to nejlepší z The Game, Saw a podobných snímků. Co všechno je člověk pro prachy ochotný udělat? A jak hluboko dokáže pro to klesnout? Projdeme všech 13 úkolů, přičemž ten v restauraci je opravdu pěkná "chuťovka" a pak následuje ještě studna a věšení prádla :-). Plus ještě nečekaný konec. Akorát ten hlavní webmaster by mohl být trochu starší, než ten malý fracek. A pokud Američani chystají remake, tak ať na něj raději rychle zapomenou, jelikož takhle přesně to zremakeovat nemají odvahu. ()

TomStall

Sympaticky budovaný snímek doplácí na naprosto debilních 15 minut, které tvůrci zamýšleli jako bombastickou gradaci. Ta bohužel sklouzává až do parodie a výraznou měrou k tomu přispívá ukrutně špatná hudební stránka filmu. Autor asi moc koukal na Saw, přičemž ale zároveň zapomněl, že méně je někdy více a tak si divák chvílemi připadá jako v cirkuse, kde desítky opiček mlátí do bubínků a fidlají na housle. A závěrečné rozuzlení, kdy se konečně dozvíme, kdo celou dobu tahal za nitky, ve mě také vyvolalo jen lehký ironický úsměv. Ale jak jsem napsal, zajímavý nápad a je velká škoda, že se režisér snažil tak tlačit na pilu. 60% ()

Cedr

Zajímavý námět a až na drobnosti vše dost slušně provedeno. Bohužel to celé zabil nemastný neslaný závěr. ()

Khumbac

Prvních 15 minut šílená nuda. Potom plnění opravdu divných úkolů. Za kolik byste snědli hovno? 100 000 kč 200 000 kč nebo za mega??? ()

ecceHOMMO

...veľmi podarený thajský snímok, so zaujímavým námetom...a vcelku originálnymi prvkami, ktoré sú skombinované s vecami už použitými v niekoľkých filmoch ale sú zabalené do nového šatu....medzi ***/**** ()

kinghome

Příšernej film ( rozhodně né horor ani thriller) s příšernejma hereckejma výkonama, stupidnim koncem a únavnym začátkem a k tomu příšernejma efektama. Slabá 1 * a to jsem ještě hodnej. ()

Bobik9

Nemám moc rád asijské filmy. V hercích se nevyznám a navíc se mi zdá, že ani moc hrát většinou neumějí, ael teno film mě velice překvapil. V hercích jsem se ani tentokrát příliš nevyznal,a le hlavního hrdinu jsem poznal a ostatní nebylo důležité. Skvělý říběh, i když chvilkami dost nechutný, ale to k tomua si patřilo. 13:hra smrti byla opravdu skvělá, ale myslím, že by to mohlo i snést americký remake. ()

lennyd

Phuchitovi se právě teď moc nedaří. Přítelkyně jej opustila, dluhy kam se podívá, a nyní ještě přišel o práci. Náhle mu zazvoní telefon, a cizí hlas mu nabídne 10tisíc bahtů, když zabije mouchu. Jednoduchý úkol, že ano. Po splnění mu ale hlas nabídne, že když onu mouchu sní, tak dostane 50tisíc. A když bude pokračovat v dalších úkolech, může mít až 100 miliónů. Když ale odmítne pokračovat, skončí zase na nule. Těžké rozhodnutí ..? Thajci (stejně jako dříve Korejci) si vůbec neberou servítky, a dokáží na plátno naservírovat cokoliv (poslední dvě slova stoprocentně korespondují s pátým Phuchitovým úkolem, který byl opravdu ... nechutný). Na druhou stranu jsem byl hodně zvědav, co přinesou filmaři dalším úkolem (a k tomu pátému se pak snad vyrovnal ten s motorkáři, byť tam byla Phuchitova role vcelku nevinná). Každopádně skvěle zahrané a napínavé až do vcelku překvapivého závěru. Rozhodně jde o jeden z filmů, na který divák (minimálně kvůli oné scéně v restauraci) hned tak nezapomene... ()

Yoshimitsu

13 úkolů pro thajského mladíka, který prakticky přijde o vše v jedné chvíli, tak co šli byste taky do toho? Dávám 70% ()

zdenny

Film se mi moc líbil. Má výborný námět a i trochu překvapivý závěr. Splnit třináct úkolů a zbohatnout. Po prvních třech by se dalo říct "pohoda". Sežrat hovno ze stříbrného talíře jako čtvrtý úkol - kdo splní tohle, musí splnit snad už všechno. A to jsme pořád ještě na začátku... ()

Danny F.

Jde snad o thajskou verzi SAWa? Tempo to mělo ale bylo to až přespříliš narychlo. Úkoly byly některé nechutné (viz. restaurace), odporné (viz. studna) a originálni (viz. motocyklisté). Pár nelogičností by se taky našlo. Celkově je film koukatelný ale tak nějak ''umělohmotný''. 60% ()

Andreas83

Skvělí scénář kdy zpracování začne lehce pokulhávat ale přesto si udrží standart. Přidal bych ještě půl hvězdičky. Čím méně o filmu víte tím lépe si ho užijete! ()

VanTom

Zajímavý nápad, slušné zpracování (to ochotnické přehrávání holt k thajským/asijským filmům patří), ale snaha o naivní moralizování a "nastavování zrcadla" se úplně minula účinkem, naopak mi celý film dost zprotivila (především odhalení strůjce a účelu celé hry). Čím byly úkoly extrémnější a nechutnější, tím silněji mě přemáhala nuda a nemohl jsem proto nezačít přemýšlet nad (samozřejmě nerealizovatelnou) organizací, logistikou a technickou přípravou celé akce. ()

Ichabod

S dojmem, že půjde jen o thajskou verzi Douglasova Falling down jsem zjistil, že je to vlastně říznuté spíš The Game a Saw... a ono je to tak nějak od každého kousek. Thajci nejsou zdaleka tak sympatičtí jako Korejci či Japonci a mají podobný styl vyprávění příběhu. 13 Beloved je totiž první hodinu velmi slušným thrillerem ale v druhé části sklouzává k nerealističnosti a absurditě a to bohužel jako u většiny jejich filmů mi prostě vadí, ale i tak jde o slušný film. Dobře natočený, nechutný, herec v hlavní roli podává přesvědčivý výkon, skvělá hudba a nápadité úkoly se starají o divákovu zábavu minimálně po dvě třetiny filmu. Asijskou "klasikou" jsou slabé konce a voilá, ani tady tomu neni jinak, je prostě divný, ale celkový dojem je hodně pozitivní a určitě se film dá doporučit. Jde o dobrý mix napětí, pochyb o tom co je morální, co je nutnost k přežití a co obyčejný chtíč a to mě baví. ()

Dino07

Film, jenž při svém zrodu dostal pytel s napětím a spolu s filmem se na vás sype z obrazovky. Každou chvíli jsem čekal, co se stane a jak hlavní hrdina zareaguje. Bylo to propracované a nápadité. Bavil jsem se celý film kromě 10 minutového nudného začátku, které jsou v některých případech skoro nutností.. I když asijské filmy moc nemusím tohle je jedna z možných vyjímek. ()

jenik71

Splnit 13 úkolů a získat tak balík peněz je velké lákadlo. Zvlášť když jste finančně na dně. Na úvod sníst mouchu, to se dá ještě vydržet. Ale s naservírovaným "překvapením šéfa kuchyně" v restauraci už přestává být legrace. A následují drsnější a krvavější úkoly. Já hlavně čekal na závěrečné rozuzlení, proč se to vlastně všechno děje a kdo za podivnou hrou stojí. A právě tady přišlo zklamání. Je také velká škoda, že je v tomto thrilleru tolik nelogických momentů a jednání postav je dost zmatené. Jinak bych dal hodnocení asi lepší. ()