13: hra smrti

• Thajsko 13 game sayawng (více)
všechny plakáty

Nová tajná soutěž bohatých nabízí možnost vyhrát obrovskou sumu peněz. Nabídka hry však přichází pouze těm, kteří mají problémy v práci, s penězi, rodinou a láskou. Pokud se jim podaří splnit 13 úkolů, dostane se jim bohatství, které přesahuje jejich nejdivočejší sny. Ale má to háček, úkoly prověří veškeré jejich schopnosti - od lásky přes náboženství až po morální hodnoty. Jako v každé hře, i zde jsou však pevně daná pravidla a kdo je nedodrží, ZEMŘE! Jak daleko jste ochotni zajít v honbě za penězi VY? (oficiální text distributora)

rollman1

Vítejte v naší hře, kde si můžete přijít k hezkým penězům. Stačí splnit 13 úkolů. Toto slyší hlavní hrdina v telefonů poté, co mu zavolá neznámé číslo. Od této doby film jede na plné obrátky a úkoly jsou čím dál náročnější a zkoušejí trpělivost hlavního hrdiny. Ve filmu nechybí plno černého humoru, který mi zde sedl náramně a nejednou jsem se uchechtl. Dva úkoly ve mě vyvolali docela odporné pocity a za to dávám hvězdičku navíc. Finále docela epické a nečekané. ()

honajz

Naprostý blábol, který není ani hororový, ani napínavý, nic, jen směšný, jak se snaží být vážný a sdělit jakési poselství o lidech, kteří pro prachy udělají fakt, ale fakt všechno, třeba sežerou ho.vno nebo třeba zabijí vlastního otce. Postavy nesympatické, ta holka z kanclu divná (navíc holka vypadá jak chlap, zato její brácha vypadá jak ženská a maluje si nehty - wtf?) a policajt se tam objeví krátce dvakrát a stejně je to pokaždé k ničem. Kdyby to alespoň dospělo do nějakého zajímavějšího odhalení, nějakého řešení, ale nic, prostě jde jen o ty pitomé úkoly a co nejvíc zbytečného násilí. --- EDIT: Po zhlédutí americké verze musím dát hvězdu za vizuál. ()

Xeelee

Začalo to nebohou mouchou… Tohle je skvost, geniální dílo s naprosto uvěřitelným chováním postav i v těch nejabsurdnějších a nejdrsnějších momentech. Vážně jsem si říkal, že s takovou motivací a psychickým rozpoložením, které postupně směřuje někam k šílenství, by to udělal každej. Schválně, kde máte hranici vy? Vážně tomu věříte? I kdybyste zažívali to co vás tlačí stále hlouběji a hlouběji do křesla? Už úvodní scéna na mě silně zapůsobila a říkal jsem si, že to bude pecka, ale to co přišlo mnou opravdu hluboce otřáslo. Úkoly, flashbacky, psychologie, poselství, černočerný humor, pár mouder o lidské přirozenosti… to všechno tvoří bravurní mozaiku, která vás doslova a do písmene vtáhne do hry a vy jste najednou troska na mizině a děláte čím dál šílenější věci. Navíc to je skvěle natočený a přestřelené a naprosto zbytečné finále už nemá moc šancí zkazit výsledný dojem. Tohle dynamické dílko s nezapomenutelnou atmosférou je prostě moc rozjeté na to, aby vás taková drobnost mohla rozhodit. Já ho nezabil. ()

eraserhead666

Vždycky když si pouštím nějaký asijský snímek, o kterém vůbec nic nevím, čekám jen další variaci klasické asijské duchařiny. Jak mile překvapený jsem byl, když jsem zjistil, že tohle je něco jiného. Další filmová hra na úkoly. Zpočátku dobře rozjetá, jen mě osobně ty úkoly připadaly trošku blbě seřazené (např. úkol č. 5 bych dal mnohem později, protože některé úkoly, které následovaly po něm, mi ve srovnání s tímto připadaly jako slabý čajíček). Herec hrající Phuchita, byl vynikající, námět dobrý, exotické prostředí dobré, jenže.... Film je zbytečně dlouhý a po tom pátém úkolu již dost utahaný, ztrácí tempo a někde po půlce filmu, kdy už dochází k příliš mnoha náhodám (Phuchitova kamarádka), mě už tak nějak přestalo zajímat, jak to přesně skončí a jen jsem to prostě dokoukal. A musím říct, že závěr mě nejen nepřekvapil, ale ani nějak nezaujal. Je to škoda, mohl to být napínavý a zajímavý thriller, ale nakonec není. ()

SOLOM.

Asijské filmy (horory, thrillery) patří mezi moje nejoblíbenější a to hlavně díky své atmosféře. Právě v ní jsou opravdovými mistry. Dokáží jí podle průběhu filmu rytmicky měnit a tím se stává film zajímavější. Dramatické a komické prvky doprovází taneční muzika, která má odlehčit některé nudné scény a právě když jde do tuhého a hlavní hrdina prolévá krev, nebo je někým pronásledován, tak přijde na řadu trochu ponurá tvrdší muzika, nebo tajemné zvuky, které občas dokáží i způsobit pár kapek potu na čele. Samotné efekty a střih dokázal nabídnout divákovi vždy to podstatné a důležité, co bylo potřeba vidět. Některé úkoly nebyly zrovna dvakrát důležité a tak jsme měli možnost vidět jen krátký sestřih co se událo.Jde o hodně povedený thajský psychothriller s hororovými prvky, který můžu jen doporučit milovníkům podobných věciček. Ani tentokrát si neodpustili vynechat nějakou tu scénku, ve které figuruje studna, za což mají u mě velké plus. Peněz za toto DVD určitě nelituji a brzy si film pustím určitě znovu. Režisérovi budu držet palce, ať velmi brzy natočí další povedený kousek. ()

TheEvilTwin

Všichni vychvalují tuhle klasickou verzi před novějším remakem, ale mi přišla jen jako horší průměr a možná dám spíše šanci nové verzi, protože ústřední nápad “Chcete být milionářem” ve smrtící verzi je přesně moje oblíbená kategorie. Film má občas příjemný nádech Saw atmosféry, kdy se kalibr úkolů s časem přiostřuje, ale naopak napětí diváka klesá. Stejně tak dialogy mi přišly mnohdy hodně hloupé, jednoduché a zpracování dost béčkové, herci neuvěřitelně přehrávali a taky mi chybělo psychické vykreslení, morální rozvahy peníze X problémy, které by zde určitě měly být alespoň základně načrtnuté. Nápad dobrý, ale přijde mi to mnoha uživateli dost přehodnocené a možná je to přesně ten případ, proč úplně nemusím asijské filmy, jelikož potenciál zde nebyl využit ani z půlky. ()

Karamanlis

Drsný thajský thriller, ktorý je zjavne inšpirovaný Fincherovou Hrou. Občasné pokusy o odľahčenie mi tu akosi nesedeli, napriek tomu však ide o jeden z najlepších ázijských filmov, čo som za posledné roky videl. ()

ARI50

Začátek jsem bral zajímavě ono přeci jen už pár kousku na tohle téma je ale pak mi to přišlo o ničem a bez nápadu no a ani konec nepřesvědčil být spokojený. ()

mm13

Úvodná scéna je pre každého šprtala dostatočným varovaním, aby to vypol... ja som tak neurobil, chvíľami potom zaľutoval, napriek tomu sa však nedokázal odtrhnúť a nakoniec musím konštatovať, že to predsa len stálo za to. Úvahy o nezrealizovateľnosti takejto hry (a v takom rozsahu) bokom, rozhodnutia hlavného hrdinu chyteného do jej siete sú naopak veľmi uveriteľné (až na tie hovná hneď v úvode), ako alegória na krehkosť našich "civilizačných-morálnych-spoločenských" zábran nemá 13: Hra smrti konkurenciu... aspon čo do nekompromisnosti určite nie... záver sa v tomto smere tiež vydaril. Napriek tomu nemôžem dať tejto kombinácii Hry a Saw viac, než som udelil im (pretože než aby korigovala, tak ešte viac trpí neduhmi uvedených predobrazov - hlavne nemožnými náhodami a prekombinovanosťou poínt). ()

Morholt

Jako první jsem viděl americký remake, který je ovšem oproti originálu docela light. Sice se jdedná vesměs o podbné úkoly, ale některé Američané vynechali a i příběh si trošku upravili k obrazu svému. Thajská verze je přímočařejší, syrovější a z mého pohledu i lépe zahraná. V některých momentech, třeba v restauraci, jsem se musel znechuceně odvracet, což mi u remaku chybělo. Tím nechci říct, že si libuji v žaludečních nevolnostech. Na maximální hodnocení to není, ale pořád se jedná o výživně pojatý thriller. 80% ()

Lacike

Po dlhých rokoch som si to pozrel znova až dnes a už viem prečo. Má to síce skvelý námet na zamyslenie a nie je to len prvoplánovo drsná vyvražďovačka, ale atmosféru to má riadne depresívnu a rozhodne mi nebolo príjemné to sledovať. Tretíkrát si to rozhodne nepustím. Asi nie som až taký zvrátený voyer ako diváci, ktorí si tento typ zábavy vychutnávajú. No a keď by som sa mal zamyslieť nad tým jak ďaleko by som na mieste hlavného hrdinu zašiel ja, tak piate kolo v reštike by som v žiadnom prípade nedal. A aj u tých predošlých kolách by som mal problém. Asi nie som taký zúfalý, zlý alebo skazený? Kto vie. Za jedno pozretie to stojí. Film pekne tvrdo nastavuje zrkadlo priaznivcom všetkých tých gore uchylných filmov. 8/10. ()

Chermy

Poprvé opravdu lituji, že jsem se nechal přesvědčit zdejšími hodnotícími. Český název varuje před kategorií B, ale když jsem četl srovnávání s Falling down, Fincherovou The Game a podobně...musel jsem to zkusit. Chyba!! Většina postav snad ani nejsou herci, avšak doufal jsem že konec by tuhle naivní povídku mohl vytáhnout......ale dočkal jsem se akorát směšných, rádoby cool světáckých frází... ()

Hoyt

Námět k tomuto snímku se mi velmi líbil ale to provedení nestálo za nic. Scénář podprůměrný a všichni herci byli hrozní. Nechutnosti mi moc nevadí ale tady byly zbytečné, tady měla být hlavně atmosféra což byla jen chvíli na začátku. Pak začaly zhovadilosti a amatérské triky. ()

corpsy

Snímok sa snaží ukázať, že človek je proste nemorálny, ak ide o materiálne vlastníctvo ( a zrejme aj čo sa týka nemateriálneho ). Hra, kde sa ukážu možnosti človeka, jeho slabiny ale aj jeho temné stránky. Príde mi, že v tejto dobe žijeme podobný život, naša existencia záleží na veciach, ktoré možno chceme, ale nepotrebujeme. Alebo skôr robiť musíme. V tomto filme zvoní telefón a dá tej ktorej osobe na výber. V dnešnej dobe, ale ,,tí na druhej strane,, na výber nikomu nedávajú. Záleží iba na nás. ()

pivo

Naozaj super film, s takou pomaly hustnúcou atmosférou, že na konci som už len civel na obrazovku a čakal, čo sa stane. Hlavný hrdina je vynikajúci a dosť pripomína Christiana Balea. Problémom pri takýchto filmoch je vždy pointa, ktorá tu síce nie je vôbec zlá, ale predsa len je toho veľa nedopovedaného a zišlo by sa nejaké bližšie vysvetlenie. Ale to je len malá chybička krásy, kvôli ktorej rozhodne nemôžem dať horšie hodnotenie. ()

FFilipCZ

Tak nějak pořád přemýšlím nad tím, proč tomuto snímku nedát 5*. A na nic nemůžu přijít. Opravdu perfektní. Od začátku (kdy budeme záhadným telefonátem vtáhnuti do hry) až do konce (který končí naprosto neočekávaně). Úkoly jsou vybrány rozmanitě, u některých se budeme smát (moucha), některé jsou nechutné (exkrement) jiné zase drastické(motorkáři). ()

ledzepfan

Vcelku překvápko. Jasně-je to celé konina bez logiky, ale na to prostě musí divák přistoupit aby příběh fungoval. V prvních 2/3 dokonce film operuje s velmi příjemnou dávkou nadhledu a černého humoru a člověka pak trošku mrzí, že se tenhle dobře fungující mix- někde okolo úkolu 9 -přehoupne do větší vážnosti s občasnou ztrátou tempa(tím spíše, že tady by měl příběh začít gradovat). Naštěstí vše zachraňuje finální(překvapivá?) poenta, která přicházi přesně v momentě, kdy si člověk začíná rvát vlasy nad ubohostí téhle zdánlivé moralitky. Nakonec hodnotím 4-už jen pro tu krásně rozjetou první polovinu a hezký závěr. ()

hous.enka

Bláznivá thajská hororová komedie o tom, že když vám někdo nabídne deset míčů, neměli byste mu hned skočit na špek. Zvlášť když vás sleduje, když zabíjíte obtížný hmyz, a slyší každý váš prd... Dávám jen tři hvězdy, protože si to přes komediální žánr chtělo hrát na závažnější film s hlubokou myšlenkou. A to mě moc nebaví. Jako mrazivá komedie to ale funguje skvěle. Jen, prosím, nečekejte hororovou hru ve stylu Saw. O tom to totiž fakt není a mohli byste být pak stejně rozčarovaní jako já. ()

maddy

Veľmi slušný a originálny thriller. Zo začiatku sa odvíja pomalšie, ale neskôr nastupuje zbesilé tempo a koniec diváka úplne dostane. Pri sledovaní som mal síce k pár scénkam výhrady (jedenie hov*a bolo až trocha moc nechutné, niektoré scény príliš prehnané - napr. muž na zastávke atd.), no aj tak som sa po celú dobu slušne bavil. Do posledných cca. 15 minút som bol odhodlaný dať 4*, potom však prišiel koniec a ten bol vynikajúci - napínavý, atmosférický, vynikajúco zapadal do nastoleného príbehu. Vďaka tomu som sa predsa len priklonil k 5* ()

Hannibal92

Musím uznat, že na mě třináctka hra smrti zapůsobila. Rozhodně se mi líbí nápad s psycho reality show s občas až přehnaně nechutnýma a morbidníma úkolama, které dorůstají až do neuvěřitelných hladin. Nápad všude přítomných kamer, které je naprosto nereálné, hlavního záporáka který je nečekaný a závěrečného vítěze který je řekl bych až šokující, dává dohromady více než povedený thriller. Mě tento film rozhodně zaujal ()