Houbičky

• Irsko Shrooms

Partička amerických teenagerů, která si vyrazila do Irska, se jen chtěla pobavit uprostřed lesa s halucinogenními houbami. Ale nyní si chce někdo pohrát s nimi. A pak je zabít. Originální koprodukční horor, který vám opravdu nažene strach, natočil Paddy Breathnach.  Kdo si chce zahrávat s halucinogenními lysohlávkami, musí počítat s tím, že i o malé, nevinně vypadající kloboučky hub se dá dost šeredně spálit. Jenže vysvětlujte něco takového americké omladině. Proto se partička zámořských teenagerů vydává do Irska, aby si zde pod vedením zkušeného guru Jakea pořádně zařádili a zažili ten nejbestiálnější trip svého života. A jejich přání se jim také brzy vyplní. Společně s děsivými vizemi totiž v lese přichází i něco mnohem horšího. Něco, co lační po krvi a nebojí se vzít si ji i za cenu absolutního masakru. Ne každá cesta za zážitky vede do ráje a ne všude má cenu křičet o pomoc. Mykologové amatéři, třeste se, houbičky v originálním koprodukčním hororu režiséra Paddyho Breathnacha už si na vás chystají výtrusnice. (oficiální text distributora)

LukasLongr

Docela dobrý film o partičce, co si jede dát houbičky a náhodou jedna najde speciální druh s vedlejšími účinky. Párkrát jsem to už viděl, ale prvnímu zhlédnutí bylo nejlepší, protože konec u tohoto filmu překvapí jenom jednou. ()

lahvi

Překvapují mě nízká hodnocení. Toto je bezkonkurenčně nejlepší psychárna, kterou jsem kdy viděl. Na tento film je třeba se asi správně "naladit" a pustit ve 3 ráno s partou kamarádů na závěr náročného víkendu :) Potom Vám garantuju, že nebudete mít daleko k tomu, aby Vás odvezli, stejně jako mě .)) Takle jsem se snad nikdy u filmu nebál. Naprosto mě to pohltilo, pořád dokola jsem vymýšlel teorie, jak to vlastně všechno je. Některé střihy a záběry jsou přímo luxusní. Kdo má trochu temnou zvrácenou duši a umí být nad věcí, lepší film v tomto duchu jsem zatím neviděl. ()

xxxBaraxxx

Pár dobrých lekaček,ale jinak mě to nezaujalo. Podle mě,má dobrý horor osobu vtáhnout do děje,ale u tohohle hororu jsem se nudila. No,jestli se to vůbec dá nazvat hororem. Pro mě to byl film,u kterého jsem se každou chvilku dívala na hodiny,kdy už to skončí. Jediné,co bych považovala za světlou chvíli filmu,byl konec,který mě dostal. Jinak se mi na filmu nelíbilo snad nic ;) Proto jen dvě hvězdy. ()

JIP.XF.cz odpad!

Nuda. Blbost. Nechápu tak vysoké hodnocení (dle by mělo být do 10%), ale očividně každé zboží má svého kupce.. ()

folkos

Těšil jsem se na takový pěkný depresivní a děsivý horor, ale jediné co jsem dostal bylo zklamání. Partička feťáčků běhá po temném lese a někdo se je snaží zabít? Teda vlastně.. trochu té depresivity tam bylo, ale to zapříčinil ten les a prostředí celkově. A ten konec? Vážně? ()

Morrigen

Tak na tenhle film jsem se poměrně dost těšila (výjimečně jsem koukla na trailer před shlédnutím filmu) a musím říct že nezklamal. Sympatická (a plně dostačující) stopáž, rychlý rozjezd, atmosféra vynikající. Prostředí jako les, temný močál a opuštěný blázinec jsou sice hororovými klišé, ale stále dobře fungují. A pointa? Pro někoho možná předvídatelná a lehce odhalitelná, já však nad takovými věcmi během filmu nepřemýšlím a jen se nechávám strhnout příběhem a atmosférou, proto mě vždycky vysvětlení překvapí. A přiznejme si, já se prostě chci nechat překvapit. A co v tomhle filmu nefungovalo? Charakteristika postav je v podstatě nulová. Obzvlášť dát vedle sebe dvě typově stejné brunetky nebyla šťastná volba, i ke konci filmu mám problém poznat, která je vlastně která a kdo je/byl její její kluk. Další, co prostě správně nehraje, jsou ty "věštecké vize". Jednou vidí, co se má stát, podruhé vidí, že už se to stalo. Sice po prohlédnutí pointy není tahle nelogičnost až tak podstatná, ale pro diváka, co žije ve sladké nevědomosti, to může být matoucí. Poslední, co mi trochu chybělo, byla vyváženost mezi sledováním party holek a kluků. Mě prostě vadilo nevědět, co dělají kluci mezitím, kdy holky pobíhaly po lese a bojovaly o život. Sice tam jedna nebo dvě scény jsou, ale to mi prostě nestačilo. V celkovém důsledku ale tenhle film funguje prostě dobře, tak jak má, i když by se houbičkový potenciál dal bezesporu víc rozvinout. ()

asmodias33 odpad!

nepochopil jsem to jak tam řikal ten jejich průvodce, že v lese tam někdo zablika světlama, ty přijdeš a strčiš ho do okýnka, a on/ona ti uděla pomylšni. To ře jsem to nepochopil mně tak nasralo, že namísto planováne jedné hvězky dávám odpad. ()

Yossaretix

Les byl skvělý, ten podal nejlepší herecký výkon, jinak pointa byla jasná dost brzo, pár nedotažených originálních nápadů tam bylo, nesedlo mi až moc rychlé, i na takový horor, přeskakování záběrů. ()

Wiceman

První polovina filmu začíná velmi dobře. Navozuje se atmosféra divnýho lesa plnýho halucinogenních houbiček, divnejch retardů, blowjob kár a do toho se u ohně vypráví ,,pravdivý legendy" o sanatoriu a celkově to budí i strach. Jenže od druhý poloviny filmu se to semele do prachsprostý tupý vyvražďovačky bez špetky napětí a konec (tady jsem to čekal narozdíl od Visit) to úplně celý zabil a tak trochu vykradl Noc s nabroušenou břitvou. Těch 50% hodnocení sedí. Tři hvězdy. ()

Zacharod

Jo, tak tohle můžu. Některé scény jsou fakt nezapomenutelné (rozhovor s krávou) a herecké výkony jsou překvapivě uvěřitelné. Už jak na začátku jedna z postav vyprávěla příběh jsem měl problém se svěračem. Proč teda jen tři? No od začátku jsem tušil (věděl) jak to dopadne, což je u hororů fakt problém, a tady za to může místy hloupý scénář, ale těch 60% to bude. ()

drkaldj

Někomu může tenhle typ sedět, ale mě bohužel ne. Když se v první minutě objevily šedé záběry v kombinaci s utíkající dívkou, což mělo zřejmě působit dojem úzkosti a vystrašení, řekl jsem si že na začátek celkem dobrý. Málokterý horor se vám pokouší nahnat strach nebo úzkost hned od začátku, což mohla být příjemná změna. Ale mýlil jsem se a po první minutě jsou v zde dva týpci na letišti kteří se baví o houbičkách, z nichž samozřejmě jeden který je zkušenější (s drogami) musí už od pohledu působit jako vyhulenec na druhou. Při scéně kdy srazí v lese jelena a dva divní chlapi se sekerami jsou celý unešení když si ho můžou odtáhnout, tak jsem si říkal co to má sakra bejt. Dialogy jsou otřesné, ať už mezi člověkem a člověkem, nebo ty mezi člověkem a krávou (ano skutečnou, bohužel to není vtipný). Taky zde nesmí chybět scénka kdy holka jde za tmy lesem sama hledat kamaráda a nenapadne jí nic lepšího než přes celý les řvát (což působí komicky, když před si tím vyprávěli strašidelný příběh který se tam stal, ona mu věří, a chvíli před tím slyšeli někoho chodit okolo jejich stanů). Logika je mimo, chování postav (i když nejsou sjeté), děj (pokud se tomu ta dá říkat) nebo celkově scénář. To co melou dva chlapi z chajdy je taky slušný hnus. Záchvaty s vidinami budoucnosti stojí za nic. Konečné vysvětlení kdo je nakonec pravý vrah je dost neuspokojivé a stejně nevysvětluje proč. Že by houbičky? ()

TylerD.

Když jediný "herec", který není otravný a dokonce velmi zábavný je kráva :) Viděno už dříve a uvědomil jsem si to až v poslední třetině filmu, což obvykle svědčí o vysoké kvalitě. ()