Houbičky

• Irsko Shrooms

Partička amerických teenagerů, která si vyrazila do Irska, se jen chtěla pobavit uprostřed lesa s halucinogenními houbami. Ale nyní si chce někdo pohrát s nimi. A pak je zabít. Originální koprodukční horor, který vám opravdu nažene strach, natočil Paddy Breathnach.  Kdo si chce zahrávat s halucinogenními lysohlávkami, musí počítat s tím, že i o malé, nevinně vypadající kloboučky hub se dá dost šeredně spálit. Jenže vysvětlujte něco takového americké omladině. Proto se partička zámořských teenagerů vydává do Irska, aby si zde pod vedením zkušeného guru Jakea pořádně zařádili a zažili ten nejbestiálnější trip svého života. A jejich přání se jim také brzy vyplní. Společně s děsivými vizemi totiž v lese přichází i něco mnohem horšího. Něco, co lační po krvi a nebojí se vzít si ji i za cenu absolutního masakru. Ne každá cesta za zážitky vede do ráje a ne všude má cenu křičet o pomoc. Mykologové amatéři, třeste se, houbičky v originálním koprodukčním hororu režiséra Paddyho Breathnacha už si na vás chystají výtrusnice. (oficiální text distributora)

LCH

No na mě tento film zanechal dobrej dojem....osobně mě se hodně líbil...mám rád filmy podobného rázu. Já tento film hodnotím pozitivně a rád se k němu vracím. Ta atmosféra ponurého lesa na mě zapůsobila...a i přesto, že jsem asi po půl hodině věděl co se tam děje...a kdo za tím vším je...i tak jsem se bavil. Dávám 5 hvězd. (90%) ()

Keytt

Ačkoliv nápad s halucinogenními houbami byl poměrně zajímavý, nijak moc mě tento film nezaujal. Mohl za to především jednak poněkud přiblblý děj, kde hlavní postavy pouze běhají z místa na místo a do toho řeší, jak moc jsou vymaštěný a také předem jasná pointa. Druhou hvězdu přidávám za scénu s mluvící krávou, která mě pobavila. ()

Nominant

Kto iný, než hlúpe americké decká vyrazia za halucinogénnymi hubičkami kamkoľvek? Už sa dalo čakať, že to nebude len obyčajné posedenie pri ohníku, kde si všetci rozprávajú desivé príbehy. Aj taký plytký film má niečo do seba a dá sa na to pozrieť. Nezabudnite, nežerte lysohlávky, lebo sa aj vy môžete stať hlavnou postavou v nejakom horore. ()

Ilus

Film jsem poprvé viděla na výletě v Amsterdamu, tak trochu pod vlivem čehosi podobného. Tehdy se mi líbil :-) Ze zvědavosti jsem se podívala znovu zastřízliva. Ano, blbost to je, to se celkem dalo čekat, na druhou stranu v podstatě příjemná oddychovka, zábava na dlouhý večer někde s přáteli. ()

Jessicahamby

Rozhodně jsem od toho čekala víc, námět je skvělý, ale zpracování se mi zdá zmatené a nepovedené. Jedna hvězdička za konec. ()

TonoM

Paddy Breathnach má můj obdiv takřka s nulovým rozpočtem, bídným scénářem a slabými herci šel do tohoto filmu, v názvu sice stojí originalita, ale kolik hororových masakrů v lese bylo 100? to moc originální není, nepopíratelný děj a nuda... za Paddyho 1. hvězda 30% ()

Majoslav11

Mal som teda väčšie očakávania. Film ponúka len stokrát videné (retardovaní domorodci, polepšovňa s duchmi), slabé herecké výkony a prostoduchý scenár. Nemôžem sa zbaviť pocitu, že sa z toho dalo vytrieskať oveľa viac, takto vznikol len podpriemerný horor s naozaj lacnými ľakačkami. Jednu hviezdu len za atmosféru írskych lesov. Btw. užitie lysohlávok určite nemá účinky aké sú zobrazené v tomto filme. Ak si chcete pozrieť dobrý horor z prostredia lesa, siahnite po klasike The Blair Witch Project alebo vynikajúcom Eden Lake. ()

LencaN

Hororům moc neholduju, ale pár jsem jich viděla. Opravdu jen pár :) stejně to ale stačí k tomu, abych si troufla ohodnotit i toto dílko. Filmařská práce tady byla asi méně náročná. Především na kulisy a upatlanost herců. Stačilo je hodit někde do bažiny a bylo. Skupinka studentů na výletě v Irsku za účelem zhulákat se tam houbičkami. Už to vypovídá, jakým směrem se bude ubírat scénář. Lesík není zrovna na romantickou procházku, ale nějaké individuum by se zde potkat dalo. Jednání postav budilo dojem, že jsou asi padlí na hlavu. Ale zase kolik z toho byla realita a kolik houbičky, těžko říct. Několik lekacích scén tu bylo, i nějaká ta hnusná příšerka. Jinak bohužel nic světoborného. ()

Catella

Na to, jak (relativně) krátkej film to je, má až nudně táhlej začátek, kterej nic moc neříká. A aby toho nebylo málo, tak po nudným začátku přijde zmatenej střed, kdy jsem pomalu nechápala, vo co gou. Je to vo tomto: Parta lidí se chce zdrogovat houbičkama někde uprostřed lesa. Film začne být trochu zajímavej když nastane noc a v lese se začnou dít (hlavně vlivem hub) divnosti. Jedná se víceméně o podprůměrnej slasher, kterej mě prostě nebavil a chtěla jsem dát odpad, ale je pravda, že tvůrci si s divákem slušně hrajou až do konce a vlastně celou dobu není úplně jasný, jak to dopadne.. tak za to si dvě hvězdy zaslouží. ()

endrix

Bohužel, škoda dobrého nápadu. Ale naprosto nesympatičtí hrdinové, logika na houbách a především "překvapivá" pointa zcela bez AHA efektu odsuzují tohle dílko k zapomnění. Tedy až na povedený plakát. ()

hansen

Já má tyto vyvraždovačky rád a proto moje hodnocení je takto "vysoké",nebýt příznivec hororů je to určitě o hvezdičku níž.P.S. někoho možná unudí přechody mezi realitou a halucinacemi.P.P.S. konec co měl překvapit.....,ale jistě ho někteří budou v tomto duchu očekávat. ()

knoxville

MUSHIEEE!!! Horory teda nemusim ale tento sa mi pacil! Perfektna mraziva atmosfera, strhujuce tempo, velmi pekne znazornene halucinacie. Cely cas som bol zatlaceny v kresle, sem tam sa striasol - mykol, popri tom som spominal a porovnaval ;) Mna teda tento film plne uspokoji, dostal som viac nez som cakal!! (Ako tak kukam mozno to funguje len na "experienced") ()

Adoshek

Začátek filmu vypadal relativně slibně. Sice klasické americké klišé - banda namyšlených Amíků jedou někam do Evropy si užívat, jeden namyšlenej blbeček co umře jako první, jeden místní domorodec, jedna moralistka - která všechny zrazuje a doplňkové páry, které jsou tu jen do počtu aby se vyvraždily. Postupem času začne děj filmu uvadat do relativní nudy, předvídatelnosti a čekání na konec, který přeci jen není klasickým klišé, jak by se z prvních minut zdálo. Každopádně jednou vidět bohatě stačilo, už nikdy více. ()

Lailath

Horory v zasade nepozeram, ale uz nebolo ine vychodisko, tak som sa dala nahovorit na Houbicky. A cuduj sa svete, pacilo sa mi to. Nebolo to vobec hrozostrasne, a malo to dobru atmosferu. Den predtym davali v TV ,,Hmlu,, co som tiez kukala napriek tomu, ze je to zadefinovane ako horor, a nic v zlom lidicky, ale ako tak pozeram a porovnavam hodnotenia tychto dvoch filmov, tak mi trosku nejde do hlavy, ako moze mat taka blbost skoro o tridsat percent viac ako Houbicky. Tym nechcem povedat, ze by to bol nejak technicky a herecky perfektny film. Ale malo to aspon atmosferu a napad...coz sa o Hmle povedat neda...lietajuce ,,dinosaury,, obrovska chobotnica a pavuky, a particka blaznivych ludi zavreta v obchode, tak to nie... :( Ale sto ludi, sto chuti ako sa vravi... ()