Houbičky

• Irsko Shrooms

Partička amerických teenagerů, která si vyrazila do Irska, se jen chtěla pobavit uprostřed lesa s halucinogenními houbami. Ale nyní si chce někdo pohrát s nimi. A pak je zabít. Originální koprodukční horor, který vám opravdu nažene strach, natočil Paddy Breathnach.  Kdo si chce zahrávat s halucinogenními lysohlávkami, musí počítat s tím, že i o malé, nevinně vypadající kloboučky hub se dá dost šeredně spálit. Jenže vysvětlujte něco takového americké omladině. Proto se partička zámořských teenagerů vydává do Irska, aby si zde pod vedením zkušeného guru Jakea pořádně zařádili a zažili ten nejbestiálnější trip svého života. A jejich přání se jim také brzy vyplní. Společně s děsivými vizemi totiž v lese přichází i něco mnohem horšího. Něco, co lační po krvi a nebojí se vzít si ji i za cenu absolutního masakru. Ne každá cesta za zážitky vede do ráje a ne všude má cenu křičet o pomoc. Mykologové amatéři, třeste se, houbičky v originálním koprodukčním hororu režiséra Paddyho Breathnacha už si na vás chystají výtrusnice. (oficiální text distributora)

JohnCoffe

mnohokrát zfilmovaný námět o partě mladých lidí která si vyrazí na výlet aby si užila něco těch drog a nakonec bojuje o holý život..ani neurazilo ani nenadchlo..jediné čím se film lišil od ostatních byl konec kdy jsem čekal že zamilovaný páreček se z toho dostane a ono to všechno bylo nakonec uplně jinak..55 % ()

Via

Po dlouhé době a zase na dlouhou dobu horor... dobrý... utvrdil mě v mém názoru na "houbičky"... hodně mě překvapil závěr... ale podruhé vidět nechci... ()

toomm

Pan režisér si zaslouží potlesk, člověk co napsal scénář kopanec do prdele. Atmosfericky poměrně našplápnuté prakticky od začátku do konce. Tajemné prostředí lesa s úchylnými burany a opuštěnou psychiatrickou léčebnou je děsivé. Ale, ten scénář? Pointa naprosto průhledná a děj zmatkovitý, nehorazně připomínající Nezvratný osud.(vidina smrti, která se pak stane) Nicméně přestože slashery nemám moc rád, tenhle se docela povedl. 60% ()

chraap

Asi jsem divnej, ale i když druhá půlka byla dost zmatená a konec šíleně šroubovaný, tak třeba v první půli mi například dialogy mezi postavami přišly, narozdíl od většiny "teen hororů", i docela uvěřitelné.. Plus hezké prostředí, takže to nebylo tak strašné, jak jsem čekal.. A třetí hvězdička je za to zažité deja vu.. Věřte či ne, ale jednou jsem si opilý taky povídal se stádem krav asi hodinu.. Sladké vzpomínky.. ()

pivomamrad

Dlouho jsem se tomut filmu vyhýbal, podvědomí asi vědělo proč. Nic neříkající film, ve kterém nezaujmou ani vraždy, ani "bubáci" v černém. O nějaké atmosféře nemůže být vůbec řeč. * za mluvící krávu, ta byla super, a za poslední 3 minuty filmu, které zvedají film od naprostého odpadu. ()

wowylgu313

45-50% maximálně. Pred X lety když jsem to viděl poprvé by jsem dal klidně i víc, co si tak pamatuju byl jsem z toho paf jenže dnes když jsem si pustil film Houbičky je vše jinak, vidím partu lidi co se naladuje halucinogenní drogou a pak už to jede, bez pointy. Zápletka je tu jediná a ta přijde na závěr spíše očekávaně. Nic extra nečekejte ale taková večerní "jednohubka" asi dobrý :D ()

Warden75 odpad!

Neskutečně neoriginální a pitomý horor.O nějaké atmosféře nemůže být ani řeči.Tento film jsem do laciné pointy doslova "přetrpěl".Nelze než varovat! ()

david666

Po celou dobu sledujeme víceméně stejné scény, kdy hrdinka upadne do snového stavu, něco se stane ona se "vzbudí" a tak je to pořád. Myslím, že se dalo vytěžit více z tohoto filmu, kdyby se více zapracovalo na atmosféře lesa uprostřed ničeho a dal se větší prostor těm dvěma divným chlápkům. Navíc mě štvalo, že se film odehrává skoro pořád v noci - takže toho moc vidět nešlo. A konec? Nevím jestli přidat * nebo ne - tušil jsem už delší dobu, že to tak dopadne. ()

Tartaros

Skoda ze sa tvorcovia pridrzali scenara s bandov hulicov... fakt trotlovina kde par ludi ide hladat do irskeho lesa huby z ktorich sa riadne zhulia, a aby sa nepovedalo, tymto hubam su jedny ine huby veeeelmi podobne, az nato ze maju ciernu "bradavku" na klobuciku so psychopatickymi ucinkami. Naopak sa mi pacili zaporne postavicky (ktore si vlastne len vymyslela zhulena hlava) ako bol temny brat, dvojca a banda retardov... len tieto postavy nevedeli zasadit do normalneho pribehu ()

sAreOn

Klišééé, opředené pouze houbičkami. Konec, který pak osvětluje to, co se vše předtím odehrálo už je také ohraný (navíc poměrně očekávatelný). Navíc mi dost vadily ty halucinogenní sekvence, které film často kouskovaly a působily spíše agresivním dojmem... ()

wray

Nebolo to vôbec zlé... Obyčajný horor (v zmysle - partia mladých, pár z nich pomrie ale dôležitá postava na konci prežije), v osvedčenom hororovom prostredí (les - blair witch/wrong turn), a aby to nebolo až tak obyčajné tak na konci nejaký ten zvrat/dôležité odhalenie. (ktoré mňa sklamalo pretože aj to sme už v pár filmoch videli, ale nebudem prezrádzať). Herci - určení pre mladé publikum, nie sú zlí, ale dôležitejšie je aby dobre vyzerali, herecké výkony sú vedľajšie. Ok - a teraz to prečo si myslím, že to nebol zlý film. Hlavný nápad spočíval v halucinogénnych hubách. No a práve pre tie halucinácie nebolo tak ľahké predvídať čo sa ako stane a čo je reálne - vďaka tomu to bolo stále napínavé a to že to nemalo vlastne zmysel sa dalo ospravedlniť tým že to sú iba vízie. Film nemá ani 90 minút, ale autori neplytvali časom na "nudné" scény - film je napínavý skoro stále. Napriek tomu, že v podstate nič originálne neuvidíme, je tu pár pekných scén pri ktorých ma trhlo ako sa na dobrý horor patrí. No a hlavné plus dávam tomu že sa to odohrávalo cez deň! Nespomínam si na veľa filmov, kde som sa bál aj za bieleho dňa. Nemôžem stále nejak prísť na chuť britským filmom, a anglické horory sú väčšinou (u mňa) nič moc ale Shrooms radím k tomu lepšiemu, takže (až) 3 ()

gpx

Až na ten konec je film celkem zábavnej. Ale rozuzlení (zpravidla posledních 30 minut) jsou u většiny horrorů axiomaticky stupidní. Tady je konec 6ti minutovej, což je určitě plus. ()

brasek

Možno priemerný horor, ale určite zaujímavý. Podľa mňa tento snímok má ďaleko od teen vyvražďovačiek a tak sa divím niektorým hodnoteniam. Asi ak by sa jednalo o partiu dôchodcov na výlete, tak by sa kritizoval nejaký druh geriatro hororu. ()

Ondrew

Pacila sa mi temna atmosfera lesa, ale to je asi tak vsetko. Od filmu, ktory ma priamo v nazve "Houbicky" som cakal, ze ich pritomnost v ramci deja bude vyuzita na ine ucely. Miesto toho sa na scene objavuje akasi nezmyselna "pseudolysohlavka", ktora ma mat desive vlastnosti. Autori si mali pred natacanim radsej skutocne uvarit nejaky ten hubovy cajik a mozno by to cele dopadlo uplne inak. Takto sa z toho stala len akasi patlanina s vecnym behanim po lese a maximalne predvidatelnou pointou. Skoda, pretoze nebyt totalne slaboducheho scenara z toho mohlo byt aspon prijemne priemerne becko. Davam 18% a aj to len s prizmurenym okom (za napad o hribikoch). ()

Venceslao90

Čekal jsem další béčkový teen slasher, ale nakonec jsem docela mile překvapen. Chování postav je sice jako z béčkového hororu, ale atmosféru má snímek dobrou. Pár nelogičností se také najde, ale ty výsledný dojem nezkazí. No a k tomu ten relativně překvapující konec. Určitě jedna z těch lepších vyvražďovaček a podle mě si tři hvězdy právem zaslouží. ()