Houbičky

• Irsko Shrooms

Partička amerických teenagerů, která si vyrazila do Irska, se jen chtěla pobavit uprostřed lesa s halucinogenními houbami. Ale nyní si chce někdo pohrát s nimi. A pak je zabít. Originální koprodukční horor, který vám opravdu nažene strach, natočil Paddy Breathnach.  Kdo si chce zahrávat s halucinogenními lysohlávkami, musí počítat s tím, že i o malé, nevinně vypadající kloboučky hub se dá dost šeredně spálit. Jenže vysvětlujte něco takového americké omladině. Proto se partička zámořských teenagerů vydává do Irska, aby si zde pod vedením zkušeného guru Jakea pořádně zařádili a zažili ten nejbestiálnější trip svého života. A jejich přání se jim také brzy vyplní. Společně s děsivými vizemi totiž v lese přichází i něco mnohem horšího. Něco, co lační po krvi a nebojí se vzít si ji i za cenu absolutního masakru. Ne každá cesta za zážitky vede do ráje a ne všude má cenu křičet o pomoc. Mykologové amatéři, třeste se, houbičky v originálním koprodukčním hororu režiséra Paddyho Breathnacha už si na vás chystají výtrusnice. (oficiální text distributora)

Andronikos

Ako osveta proti "houbičkárstu" by to možno nebolo zlé, len keby nešlo o poriadnu nudu. A ako horor to je katastrofa, pretože to je práve oná poriadna nuda. Snaha o využitie psychedelických scén tu bola, ale podľa môjho skromného vkusu sa nevydarila. Mám pocit, že scenárista prepadol omylu, že môže divákov naťahovať ohľadom toho, ako to vlastne je. To by zaiste mohol, ale nemal by pri filme natoľko neumeleckom, resp. tuctovom (vyvražďovací horor s partičkou mladých hédonistov) divákom odopierať zábavu (v najhoršom prípade zábery na vražedné nástroje konajúce svoju "prácu") a hlavne istotu o tom, v akej vrste deja práve sme, na aký "svet" sa práve pozeráme. Celková pointa je bohužiaľ natoľko podobná tej, ktorú som nedávno videl v podľa môjho názoru skvelom Devil's Chair, ale aj málo výraznom Tajomnom okne, že celkový dojem z filmu mi napraviť nemohla. ()

Heroine

Nebylo to jako horor až tak špatný. Docela se na to dobře koukalo, a na konci nepřišlo takové zklamání jako u většiny hororů. Nápad je vcelku zajímavý, docela je to občas i děsivé, a závěr je i trošku překvapivý. Je to takový trošku dobrý horor. ()

mourinho

Zmatek nad zmatek. Divák chvílemi (a od poloviny filmu vlastně furt) absolutně netuší, co se na obrazovce děje a tak jen nechápavě zírá a kroutí hlavou, případně klimbá, jelikož si HOUBIČKY pustil kvůli atmosféře pozdě v noci. Pravdou je, že vzhledem k námětu můžeme jistou nepřehlednost vnímat jako záměr, ovšem čeho je moc, toho je příliš. Přičteme-li pak k tomu chaosu ještě partu totálně vygumovaných teenagerů a poměrně lacinou pointu, zjistíme, že tuhle haluz od odpadu zachraňuje jen ta "mluvící kráva". ()

merigieren

partička lidí běhá po lese a přitom jeden za druhým umírá. Vypadá to že je honí nějaká potvora (mnich ze sirotčince) ale je to jen hezká blondýnka se sekyrou. ()

Junys

Originální koprodukční horor, který vám opravdu nažene strach... Aha to bylo strachu teda. Hvězdička za prostředí a ta druhá za občasně dobrý scény, kterých tam bylo fakt málo. 40% ()

foundation

Shrooms si nezasluzia to velke zatracovanie ktore sa im dostalo. Napad pouzit lysohlavky tu este nebol a aj ked z toho nevzislo nic ine ako obycajna teen vyvrazdovacka je to svojim sposobom mierne originalne. Od scenara som nic vysostne necakal takze ziadne sklamanie ani neprislo. Hlavne bolo ze postavy nas nezasobovali nejakymi strasne nezmyselnymi dristami ale iba dialogmi vseobecne pouzivanymi pri podobnych filmoch. V niektorych momentoch ma to vlastne aj celkom chytlio. Atmosfera vo filme je nahodou v istych zaberoch velmi dobra. A ten zaver? Ked uz nic originalne aspon dostojne ukoncene. Houbicky v ziadnom pripade nehadzte do odpadu a nepluvajte na ne pretoze existuje milion o porovnanie horsich filmov. Myslim ze okolo 60 percent si to uz mna zasluzi. A ci sa to oplati pozerat ak ste to este nevideli? Ak po Shrooms siahne horrorovy fanusik myslim ze sklamany nebude. Zalezi na tom aky narocni pri takomto filme chcete byt. ()

AngelG

Tak na to, že mi každý tvrdil jak je to strašidelné a dobré.... jsem zjistila, že moji kamarádi nemají zrovna dobrý vkus :) Z velkou slávou jsem si to pujčila od kamarádky a pak to celé přetrpěla až do konce...film má opět tradiční stokrát omílané ,,hororové´´ téma z kterého vznikla tahle bezduchá slátanina s trapným koncem a ještě s trapnějšími postavami..!! ()

Dimo

Holka si dá v lese houbičku s černou bradavkou, která roste jen občas za pár let a nastoupí na safra zvláštní trip. Dobrý nápad? Docela ano. Ve výsledku? Divný horor s divnou atmosférou. Z počátku by se jeden i bál, pak už jsou to ale jen klipovité scény, kde se utíká já nevím půřed čím. V lese, v jezeře a v polorozpadlém baráku. Žel, v průběhu se kupí laciné lekačky s klasickými doprovodnými zvuky. Konec nečekaně objasní to, co jsem zmateně sledoval. Příjemným zpestřením jsou hezké herečky a snesitelný CZ dabing. ()

Ondr@932

Nečekal jsem od tohoto hororu moc žádné zázraky a tak jsem ani nebyl zklamán či překvapen. Škoda toho zmateného scénáře v kterém jsem se těžko orientoval. Ale jinak průměrný slasher halucinogenní horor:-) Takže dávám 5/10 ()

SimonShot

Tento snímek je zajímavý už jenom tím že se natočil v těchto rozporuplných zemích, které nemají ani minimální filmařskou praxi až na UK. Některé ovšem scény mi přišly hodně prvoplánové, například scéna ve stanu a pak jak trefili tu srnu, nesnáším totiž násilí na zvířatech!!! Snímek se hlavně nese v duchu oslav, které náší hrdinové neoslaví zrovna křesťansky. Objevil se na scéně totiž sadistický černý bratr který vypadal tak hrozivě až jsem se z toho v sále pozvracel. ()

Rockerman

Je to zase podobné, jako v jiných "vyvražďovačkách". Skupina mladých lidí jede na nějakou samotu a tam je postupně někdo zabíjí, nic zvláštního. Ale přece jen tu jeden podstatný rozdíl je. Zatímco většina podobných hororů staví na krvavých scénách, zde se spíše sází na tísnivou atmosféru a je to tak dobře. Opravdu některé scény v lese nebo v bývalém sirotčinci navozují tu pravou nervní náladu a přivolávají na diváka příjemné mrazení po celém těle. Přidávají se k tomu ty snové vize, které má Tara v rychlých střizích a na solidní horor je zaděláno. Závěr se sice tváří překvapivě, ale leccos se dalo uhodnout už předem. Já jsem spokojen, neb jsem se bavil. P.S. Pozor na houbičky, mohou být velmi zhoubné! 3 a půl *. ()

Mandalorian

Postupem času mi už nedělá takový problémy, věřit američanům jejich demenci. Navíc nejsou tam na pytel všichni a ten příběh má smysl a koule. I když se z něj dalo vytěžit i víc.. Aha. A ono to z USA není. Nevadí... ()

Alexandre

Nadprůměrná psycho - mrazivá podívaná. Velká pochvala za prostředí - (ne)opuštěný les působí dokonale a za konec, který překvapil, i když o originalitě se tu asi moc mluvit nedá... Jen postavy mi nebyly moc sympatické, ale jinak to byl místy pěkný krváček... 60% ()

Italiano

Nemohu dát víc než tři hvězdy, protože mi film nedal to, co by každý správný horor měl mít..Hlavní, co mi tam chybělo byly lekačky - já osobně jsem se lekl maximálně jednou a to ještě tak na půl :-) Jinak na příběhu by ještě nebylo nic, až tak zvláštního..Jasný, parta mladejch lidí jedou do lesa, tam se zhaldujou lysnama a pak jedna z nich vyvraždí všechny lidi tam..A právě to, že blonďatá Tarra vyvraždí všechny svoje známý, to mi přijde osobně jako otřepaná limonáda...Podobná situace vznikla i ve filmu Haute Tension, ale ten mě zaujal víc..:-) ()

Skautka

Viděli jste Tajemné okno? Zápletka prakticky stejná akorát v hlavní roli sexy herec Johnny Depp. Až na to, že jako hlavní hrdina nebyl sjetej. Nebo alespoň ne tolik :D :D. Pokud máte trochu fantazie a víte jak horory většinou dopadají, tak vám dojde, že po celý ten film co hrdinové umírají postupně jeden za druhým, za tím vším nestojí nikdo jiný než jejich přítel. Chudák holka byla tak sjetá, že ani nevěděla, že jenom díky svým rukám přicházejí její nejbližší přátelé o život. Výborná práce kamery! ()