Rallye smrti

V roce 2012 vládne finanční krize, o práci je nouze, a tak se vydělává různými způsoby. Jedním z takových způsobů je nejbrutálnější automobilový závod, ve kterém skupina vězňů řídí zbraněmi vybavené obrněné automobily, snaží se zlikvidovat soupeře a dojet do cíle jako první. Bývalý závodník Jensen Amese se o něco podobného příliš nezajímá, žije relativně šťastně se svou manželkou, malou dcerkou, a i když zrovna zavřeli továrnu, kde pracoval, tak se nevzdává. Do jejich domu ale vtrhne maskovaný muž, zavraždí jeho ženu, jeho omámí a vloží mu do ruky zbraň. Jensen je zatčen a dostává se do věznice, která pořádá zmíněné závody pod dohledem nekompromisní a zákeřné ředitelky. Na svobodu se může dostat jen tak, že se zúčastní závodu na život a na smrt v opuštěné části ostrovní věznice. Pokud se mu podaří přežít a vyhrát pět etap po sobě, bude mu vymazán trestní rejstřík. V závodě ale neexistují žádná pravidla, každý ze závodníků musí jet co nejbezohledněji, aby byl první v cíli. (TV Nova)

gicous

Jednoduchý scénář, na který jsou navěšeny skvěle zvládnuté akční sekvence. Všechno šlape stejně nadupaně jako motor nabušeného Mustanga Jasona Stathama. ()

Stejšn

Film sám o sobě je samozřejmě ptákovina, jako jiné podobné (v čele s Running manem), v podstatě to má typické schéma počítačové hry (např. Roadkill). Dokonce je tu i souboj s "bossem" (kamion). Ale co musím filmu přiznat, má velice dobrou výpravu, všechna ta vozidla jsou parádní. Také vynalézavou kameru a hlavne perfektní střih akčních scén. Už dlouho jsem neviděl takhle dobře sestříhaný film. Bavilo, pěkné tři hvězdičky. Musím se podívat i na originál. ()

Romeroo

Nemám sebemenších výhrad, čekal jsem akční výplach - dostal jsem akční výplach. Je dobře, že člověk, když se na tohle kouká tak absolutně nevnímá jaká je to zhovadělost....jo a na konci jsem se málem pomočil smíchy, opravdu tohle na silnicích nezkoušejte..... ()

AlexUnited

Paul Anderson ukázal ako sa majú točiť filmy. Vymakaní borci a ich drsné hlášky, pekné baby, rýchle prestrihy, nadupané tempo... Takto by to asi malo vyzerať. ()

kubilov

Brilantní akce, skvělý Statham, výborný (převzatý) nápad a celková atmosféra filmu. Filmy s rychlýma autama jsou u mě většinou srdcovky, což se může lehce stát i tady. V druhé polovině se však zdá děj příliš zdlouhavý a opakující se, zkrácení by neuškodilo. 4* s odřenými zády. ()

macetoma

Dávám 3 hvězdy za za za co vlastně? Vizuální stránka OK (auta, prostředí závodů, pěkné holky, drsní kluci), zábava taky ujde (i když jde o čistý výplach mozku) a do toho již legendární Statham. Už se mu ty jeho role stávají osudnými - pořád je nesmrtelný a pořád vozí nějaké kočky autem. Víc nedám - aby holky z vězení vypadaly jako miss universe, tak na to nehraju. ()

anyonecek

Skvělé akční závodění se spoustou efektů a slušně vypadajících aut. Hudba se tentokrát vyznamenala a tvořila velkou část filmu, samožrejmě na tom měl podíl i samotný Jason Statham. Pár vtipů se mi taky dostalo, ale hlavně spousta zábavy, která velice rychle utíkala a překrásné smrti, které prostě nevymyslíš. Příběh byl jednoduchý a účinný, dostalo se nám i pár dobře znějících vět na zamyšlení. No a samozřejmě nejvtipnější na tom všem bylo Stathamovo jméno Frankenstein, které mi na jeho zjev naprosto pasovalo ;). ()

PATWIST

Krutá dávka, napätia, adrenalínu a rýchlosti pri ktorej nebudete chcieť otrhnúť oči z obrazovky. Vďaka zaujímavostiam na ČSFD som sa dozvedel že jednu z mojich starších obľúbených hier Carmageddon vytvorili na základe predchodcu tohto filmu Cesta gladiátorů 2000. Námetom že je niekto donútený ísť do väzenia a hrať hru pripomína najviac filmovú sériu Neporaziteľný, Zabi, lebo budeš zabitý či Plán úteku. ()

kirmakX6on

trhaná kamera a neustále běžící kulomet. V průběhu prvního zhlédnutí je divák ještě držen v napětí, protože neustále očekává, že se každým okamžikem konečně něco pořádného začne dít. Závodníků je málo a způsob, jakým závodí, je nenápaditý. Je tam pár dobrých momentů, ale je jich málo...většinou auta furt jezdí dokola (na velmi malé ploše) a kulomet furt střílí (ale v podstatě naprázdno, protože kulky se prostě jen odráží od brnění aut..trochu mi to připomnělo éru pancéřových lodí z 1. pol. 19. století a jejich nudné bitvy, kdy jejich děla nebyly schopny prorazit pancíř nepřátelské lodi a tak žádná loď nebyla schopna zničit žádnou jinou), ale jinak se nic moc neděje...sem tam nějaký auto vybuchne, většinou poté, co do něčeho narazí. Neumím si moc představit, že by se na to někdo díval dvakrát...už jen znovuprojítí akčních scén, abych mohl dát filmu finální hodnocení, bylo poměrně vyčerpávající díky té otřesně trhané kameře. Pokud by se někomu líbila Natalie Martinez a chtěl se na film podívat kvůli ní, naprosto to nedoporučuji, protože se ve filmu vyskytuje velmi málo, navíc trhaně a žádný románek mezi ní a Stathamem se nekoná. 40% ()

Guran

Příjemné překvapení. Nemyslím si, že je film béčko. Akční scény jsou výborně udělané, dialogy postav mají hlavu a patu a herci hrají. Možná samotný příběh vám naladí béčkovou laťku, ale stejně se mi film dost líbil. Jason Statham v takovýchto rolích nikdy nezklame. Akční filmy jsou v současné době jenom jeho a zde opět podal svůj akční výkon. Překvapila mě role v té době začínajícího Jasona Clarka, který hrál zlého bachaře a rozhodně jsem nečekal, že tvůrci udělají z hlavního záporáka ženu. Je jí Joan Allen. Film je akčně nabitý, užijete si rallye závody + Call of duty střílečky. Vyjde vám z toho pěkná podívaná, která hodně pobaví. ()

zubrik66

Kuriér Jason tentoraz šoféruje mašinku v zvrátenej play station pre bohatých...Atmosféra z čias prvého Ramba ešte dobrý film nerobí... ()

johnsnow

Preteky na ktorých sa zabíja: paráda. Režisér Anderson: ops. Veru bál som sa ako to spracuje ale podarilo sa mu to fakt dokonale, nenudíte sa počas pretekov ba i mimo nich sú dialógy dobré a nie blbé. Záporáci fajn, obzvlášť Pachenko je pán, Stathamovi to verím, kouč je vynikajúca postava a guľomet joe, tak ten nemá chyby. 5* hviezd bez debaty. ()

JosefTomas

Sice je scénářem občas béčkové, ale koho to zajímá. Perfektní akční jízda, která jede a až na pár odpočinků se nezastaví. Závody jsou opravdu něco a dívat se na ně, je jako kdyby jste smíchali Rychle a Zběsile s Johnem Woo a Mad Maxem, prostě nádhera. ()

mrclTV

Ak chcete bezmozgový akčný film, máte ho. Pamätáte sa na PC hru Carmageddon? Tak nejako by vyzerala v skutočnom svete. Čo sa týka filmu, ide o kombináciu, ktorej ja hovorím ABC - Action, Boobs, Cars. Samozrejmosťou je ešte plytučký príbeh, obludné množstvo prostoduchých prvoplánových hlášok, hlavne od černoška, ten hláškoval a fakoval ostošesť a nekonečnu akciu, ktorá ma netankovala. (Got it?) Autá len jazdia dokolečka, vkuse strieľaju mimo! ďalších áut a občas zadymia, šmyknú sa alebo havarujú.. Jednoznačná oddychovka, ktorá ma ale jednoznačne nebavila. Neviem, načo majú všetky tie rotačáky a guľomety, keď autá su pancierované ako tanky. Ale viem, pre efekt. Bod dávam za akože ten jeden dejový zvrat pred koncom a za dizajn áut, i keď trochu farby by im neuškodilo, všetky oplátované a nudne sivo-čierno zafuľané..... ()

V.N.

Naprostá srágora. Statham se svýma dvouma výrazama komplet to nemůže zachránit. Divný béčko bez nápadu, srandovní dialogy a primitivní filmařina s nepochopitelně dobrou produkcí. Pro fanoušky Rychle a zběsile, dobrý, lepší a ještě lepší. ()

cinema_cz

Rallye smrti měla slušný rozpočet, může se pyšnit slušnými triky a kaskadérskými výkony a dokonce je radost se koukat na většinu herců (i když často jde jen o dobrý casting a make-up, protože spousta postav řekne v průběhu jen pár slov). 40 % (František Fuka, Ci 11/2008, str. 63) ()

Blazkowicz

Krutopřísná řežba u které je nejlepší vypnout a jen se kochat. Nic jiného bych v tom nehledal. Oproti původnímu Death Race 2000 je to víc akční, ale ztrácí to na černém humoru. Gore chybí a převažuje jen čistá brutalita. No prostě modernější podívaná. 4* ()

PlysovyMacko

Hardcore testosteronova akčná jazda. Je to jednoduché, ale veľmi zábavné. Obidvaja Jasonovia super. Samotné závody sú šialené zostrihane. Keby sa do scenára podarilo prepasirovat nejaký originálny prvok, bola by to pecka. ()

Hyperbolic

Kouř jo, olej jo, na-na-napalm?! Jooo! Ze skoro 2 hodin je to 95% čistá akce, prolínající se se závody drsných aut s kulomety, který se navzájem snaží vyřídit. Výbuchy, drsňáctví a kamerové zoomy a prostřihy tak šílené, že to rozhodně není vhodné pro epileptiky. Jason Statham je prototyp chlapáka, má charakterový vývoj a dokonce i ukončení. Potěšily všechny odkazy na Frankensteina a jeho monstrum a jeho ošklivého pomocníka Igora. A ta maska a celá image Franka byly mistrovské. ()

izual

Ta 4tá hvězda slouží jako uznání tvůrcům, že si vůbec dovolili takový film natočit. Od doby co jsem hrál Carmageddon, Interstate 76(82) a Death rallye, jsem si přál, aby někdo natočil film v podobném duchu. Pokud by autoři přidali více "crashů" a "pedestrian killů", dal bych 5*. Jasně že je to výplach, ale tady je mi to fuk! PS: Na Natalii Martinez je skutečně moc hezký pohled. ()

Tyrese Gibson pojede sólo

Tyrese Gibson pojede sólo

03.02.2015

Sekaná z upírů a zombíků

Sekaná z upírů a zombíků

24.07.2009

A to ve dvou videoherních adaptacích, spojených se jménem Paula W. S. Andersona. Ten se v očích některých svých odpůrců částečně rehabilitoval nářezovou Rallye smrti. Teď se vrací k sérii, kterou… (více)

Spy Hunter opět na programu dne

Spy Hunter opět na programu dne