Rallye smrti

V roce 2012 vládne finanční krize, o práci je nouze, a tak se vydělává různými způsoby. Jedním z takových způsobů je nejbrutálnější automobilový závod, ve kterém skupina vězňů řídí zbraněmi vybavené obrněné automobily, snaží se zlikvidovat soupeře a dojet do cíle jako první. Bývalý závodník Jensen Amese se o něco podobného příliš nezajímá, žije relativně šťastně se svou manželkou, malou dcerkou, a i když zrovna zavřeli továrnu, kde pracoval, tak se nevzdává. Do jejich domu ale vtrhne maskovaný muž, zavraždí jeho ženu, jeho omámí a vloží mu do ruky zbraň. Jensen je zatčen a dostává se do věznice, která pořádá zmíněné závody pod dohledem nekompromisní a zákeřné ředitelky. Na svobodu se může dostat jen tak, že se zúčastní závodu na život a na smrt v opuštěné části ostrovní věznice. Pokud se mu podaří přežít a vyhrát pět etap po sobě, bude mu vymazán trestní rejstřík. V závodě ale neexistují žádná pravidla, každý ze závodníků musí jet co nejbezohledněji, aby byl první v cíli. (TV Nova)

Jackxx

Nečekaně se u toho dalo vydržet a nenudit se až do konce. Akční filmík na zahnání nudy a vypálení pár mozkových buňek z hlavy. Rozhodně se je však na co koukat. Ostatně u toho vydržela i moje mamka a to je sakra co říct. Tak jako tak, truchlícího vdovce Jason bravurně nezvládl jako vždycky:o)) P.S.: Nechtěl bych být zrcadlo u něj doma, na který si zkouší svoje nasr..., ehm, velice rozlobený pohledy. ()

Lachtaan

Rychlá auta, Jason Staham, vězeňské prostředí, řádná smršť akce. Směsice těch vůbec nejlepších faktorů pro dobrý akční film. Škoda, že zrovna nadějný Death Race je tou typickou frančízou, která sama sebe pohřbila nechutnými sequely, či prequely. Cituji jediné slovo z GOT: "Shame"! ()

chelseaman22

Míra absurdity filmu je tak značná, že pro mou osobu bylo nadmíru obtížné hledat negativa. I přes skutečnost, že zápletka si často protiřečí, tak se jedná o oddychovou podívanou na suverénního Stathama, který se pro podobně debilní role narodil. 74% Celosvětový příjem k 6. 8. 2018: $75,677,515, což je 1,68 násobek rozpočtu ()

baruss

Budú spoilery, tým som si istý.. Nápravno - Výchovné zariadenia, nuž netuším čo na nich bolo nápravné ani výchovné.. Ale biznis je biznis.. Film s obrovskou dávkou nelogickosti, ale pripúšťam, pozeralo sa to dobre... Nesmrteľný pretekári, ktorí vyvraždili na okruhu nespočet veľa sokov, zrazu všetci pomrú na 18 tom preteku,, Nuž som veľmi zvedavý s kým by pretekal nesmrteľný Frankenstein na 19-tom preteku,, asi s úplnými zelenáčmi.. Musím pravdu povedať, nikdy som nesledoval nijakú reality šou, čiže je pre mňa obrovskou záhadou ako môže 70 miliónov ľudí sledovať preteky bez akýchkoľvek pravidiel.. Vypínají sa a zapínajú meče a štíty, objaví sa kamión, ktorý všetkých vyzabíja.. veď to je úbohá nuda, keby som to sledoval v akože live... Však to je choré,, ostatne ako väčšina reality šou... ()

SG_ever

Příběh má velmi přímočarý děj, ve kterém víte co se stane za 10 minut. Celý snímek připomíná počítačovou hru se sbíráním různých checkpointů. Akčních filmů, ve kterých hrajou důležitou roli auta už tu bylo hodně, tento film si zakládá ale pouze na nich. Veškeré scény jsou velmi efektivní a skvěle vizuálně zpracováné, výkon Stathama je jako vždy výborný, ale to je bohužel všechno. Filmu chybý především kvalitní děj nebo alespoň nějaká myšlenka (pravda, že při dobré vůli by jsme nějakou myšlenku možná i našli). RALLYE SMRTI je nehorázná blbina, oblečená ve drahém kabátě, která zaujme, pobaví, ale určitě se vám nevryje do paměti. Dávám tři hvězdy. (60%) ()

st.jim

Teenageři budou z detah race asi jako utržení z řetězu. Mně však tohle žhavé akční béčko nechává ledově klidným. ()

andriy

Můj jubilejní sedmistý hodnocený film na ČSFD. Celkově nezklamal, ale pohodovu adrenalinovou jízdu narušil hloupý, nenápaditý a očekávatelný konec. Typický nenáročný a odpočinkový béčkový film. ()

Mrkvič

Anderson předvádí, že mu akční scény celkem jdou (když si odmyslíte reálnost, která v tomto případě ještě není tak špatná). Horší je to ale s vážnějšíma scénama, které jsou spíše k smíchu. A to dokonce víc než rádoby vtipné pasáže. ()

LordSnape

Anderson je fakt mistr a už od doby Mortal Combatu potvrzuje, jak je velmi použitelným režisérem. Je mi úplně u řitě, že je to béčko a příběh o pomstě za mrtvou ženu se tváří, jakoby vypadl z tisíců dalších filmů. Death Race je konečně po dlouhý době pořádnej žvanec brutální akce, závodů, rvaček a tvrdých ksichtů. Statham se opravdu nezdá, ale svým vychlastaným hlasem namakanýma rukama mě opravdu dostával. Vždycky když šel do nějaké bitky, opravdu jsem mu to věřil, že ty negry namístě pozabíjí hasákem! Závody jsou velmi chytlavě natočený, mají spád a opravdu je se na co koukat. Ředitelka věznice je jako hlavní svině naprosto dokonale zahraná a nebýt připitomnělého konce, zřejmě bych hodnotil plným počtem. ()

Honzíno

On je cool, ona je cool, všichni jsou cool a všechno je cool. Nářez bez kapky inteligence. Prostě a jednoduše: zábava. Malinko krvavá (Director's cut) a postupem času monotónní. A ten závěrečný proslov ...si mohli odpustit. ()

Jizni Tlapa

Jako fanoušek filmových béček jsem po závěrečných titulcích zůstal opařen. Nikoliv však údivem nad bravůrním filmařským uměním, jakýmkoliv hereckým výkonem, smysluplným nebo vtipným dialogem, překvapujícím hudebním doprovodem nebo alespoň zajímavou zápletkou, ale totálním znechucením!! Na Jasona s proklatě "vysokým čelem" začínám mít pomalu averzi!! Veliké zklamaní! Před hodnocením "odpad" zachránila tento road průšvih jen perfektně nasnímaná akce! ()

Yesqward

Nebolo to vôbec zlé, práve naopak. Akčná klasa Jason Statham asi nikdy nesklame (aspoň mňa teda nie). Správne drsné, prehnane akčné a akurát napínavé. 75% ()

LiborGondek

Akční, nové, neotřelé. Navíc s vrozenou lidskou soutěživostí a chuti po krvi a hlavně po penězích si myslím, že to ani není moc nereálné. Abychom se ještě nedivili, až v budoucnu budou chtít majitelé věznic také konečně začít vydělávat... Jason Statham, akční superhvězda posledních a budoucích let a i ostatní herecké obsazení hrají skvěle, to není třeba dále rozebírat. Po shlédnutí prequelu musím ocenit i tvůrce, že vše na sebe krásně navazuje, nejen příběh jako takový, ale také vozidla, která závodí, prostě dobrá práce. Jen si myslím, že všeho je jednou dost a co se mě týče, když by vznikl jenom a pouze tenhle film a nenásledovalo by už žádné pokračování (v dějové linii dopředu, ani dozadu), nevadilo by mi to. Rallye smrti - velmi dobrý akční film. ()

Bobik9

Obrovská kravina! To každopádně. Blbost na entou, ale rozhodně to člověka zabaví. Skvělí Statham, Gibson a mcShane, sexy Martinez a spousta výbuchů, drsných řečí a krutých smrtí. Anderson ukazuje, že tento žánr umí, i když nedělá žádná veledíla, tak béčkové akčňáky umí na jedničku. Jsem docela zvědavý na pokračování, které přišlo o hlavní herce i režisére, ale nabralo Beana, Treja a Reiného. ()

karlik4801

Konečně film, ve kterém se spojí drsnej záporák s klaďasem a natřou to spolu všem. Tři hvězdičky za události před poslední dvacetiminutovkou, která má ode mě hvězdu navíc. Tohle je prostě paráda, akční, svižný, prostě to co divák potřebuje. A na to kolik se využívalo efektů při poměrně malém rozpočtu se značně povedli. ()

Tomasso001

Má to nápad a spád, dobré efekty. Předvídatelný scénář a spoustu dalších chybek vem čert. Chtěl jsem vidět akční film, žádná poselství jsem nehledal. Zato co jsem hledal jsem našel, akci která mě zabaví natolik, že sem film dokouknul na jeden nádech ()

MiCM

Závody ve vězení ve stylu hry "Death Race". Hodně zajímavý nápad a relativně slušné zpracování s možná trošku drastičtějším scénářem než by bylo nutné. Klasicky výborný a osobitý J. Statham a celkově docela slušný film. ()

lennyd

Jensen Amos (James Statham) se těší na další hezký večer se svojí manželkou a malou dcerkou. Ale místo toho se ocitá v nejhorším vězení na světě, obviněný z vraždy své ženy a jeho dcerka je kdoví kde. Vězení vládne železnou rukou Hennessey (Joan Allen), která zde pořádá drsné závody, zvané Ralley smrti. Není důležité kdo zvítězí, ale kdo přežije. A právě její horký kůň Frankenstein je v minulém závodě zabit, a ona urychleně potřebuje náhradníka - a kdo by se na tuto roli hodil víc, než Jensen. Ten ale zjišťuje, že jeho přítomnost zde není náhodou, a že by smrt jeho ženy někdo zařídil, aby se právě on dostal do tohoto vězení? Jediná jeho možnost je závodit ... Kdysi jsem hrával obdobně pojmenovanou hru na počítači, takže sledování tohoto filmu bylo něco jako návrat do dětských let. Paul Anderson se s touto tématikou dokonale vyrovnal, ve filmu nejsou žádná hluchá místa - neustále se něco děje (a když se zdá, že by závody mohly začít nudit, šupne se nascénu velká ozbrojená kráva, která ukáže závodníkům kdo je na trati pánem). Prostřihy na "počítačové" mezivýsledky celek perfektně doplní a oživí. Jasona Stathama si dneska už jinak, než za volantem představit nedovedeme a ostatní mu skvěle sekundují - ať chladná Joan Allen či Tyrese Gibson jako hlavní Jensenův soupeř - Machine Gun Joe. Pro mne rozhodně jeden z nejlepším letošních filmů! ()

Jazzzz

Velmi, velmi podařená akce. Člověk se u filmu nenudí... Důležité není osobní trauma ze ztráty manželky, nýbrž pořádné auto s co největším množstvím pancířů... V tomto filmu nesmíte hledat nic víc než v něm je... Takovéhle hry jsem hrál a opravdu mě bavili, tak proč si místo hraní neudělat poklidný večer s pouhým sledováním filmu místo zběsilého klikání či mačkání kláves na klávesnici... Dle mého názoru mohlo být zbraní víc, aut víc, víc prostě víc... Mohlo být lépe dořešeno průběžné vylepšování aut atd... Prostě chváli lze vymyslet hodně, kritiky asi nejspíš také... Film je svým způsobem výborný, ale já osobně se nemohu zbavit dojmu, že film mohl klidně být delší a lepší... (Sice jsem chtěl dát 3 hvězdy, ale no... Ne, dávám 4 hvězdy - protože tenhle film prostě neměl obsahovat žádné prvky dramatu, a není důležité co spělo k tomu, aby film skončil tak jak skončil... ) Důležitá jsou ty auta, zbraně... :-) ()

Tyrese Gibson pojede sólo

Tyrese Gibson pojede sólo

03.02.2015

Sekaná z upírů a zombíků

Sekaná z upírů a zombíků

24.07.2009

A to ve dvou videoherních adaptacích, spojených se jménem Paula W. S. Andersona. Ten se v očích některých svých odpůrců částečně rehabilitoval nářezovou Rallye smrti. Teď se vrací k sérii, kterou… (více)

Spy Hunter opět na programu dne

Spy Hunter opět na programu dne