Rallye smrti

V roce 2012 vládne finanční krize, o práci je nouze, a tak se vydělává různými způsoby. Jedním z takových způsobů je nejbrutálnější automobilový závod, ve kterém skupina vězňů řídí zbraněmi vybavené obrněné automobily, snaží se zlikvidovat soupeře a dojet do cíle jako první. Bývalý závodník Jensen Amese se o něco podobného příliš nezajímá, žije relativně šťastně se svou manželkou, malou dcerkou, a i když zrovna zavřeli továrnu, kde pracoval, tak se nevzdává. Do jejich domu ale vtrhne maskovaný muž, zavraždí jeho ženu, jeho omámí a vloží mu do ruky zbraň. Jensen je zatčen a dostává se do věznice, která pořádá zmíněné závody pod dohledem nekompromisní a zákeřné ředitelky. Na svobodu se může dostat jen tak, že se zúčastní závodu na život a na smrt v opuštěné části ostrovní věznice. Pokud se mu podaří přežít a vyhrát pět etap po sobě, bude mu vymazán trestní rejstřík. V závodě ale neexistují žádná pravidla, každý ze závodníků musí jet co nejbezohledněji, aby byl první v cíli. (TV Nova)

Psema

Jason je Bůh, Natalie Martinez hot a Anderson zase jednou sebral všechnu odvahu, vyškrábal ze dna své osobnosti nepatrnou vrstvu talentu a uplácal velmi výživný béčkový koláč, který chutná ráno, v poledne i večer. Rallye smrti je jistě monotónní a hloupá, ale to tvůrčí nadšení a zapálení pro věc je z ní cítit jako rozžhavený asfalt a když se přenádherná Natalie Martinez v závěru producíruje se svými kraťásky ve zpomaleném záběru, mám sto chutí dát Andersonovi čistě heterosexuální pusu. Koho zajímá logika, vážně hrající Joan Allen, když jsou akční scény zábavné a nápadité, Jason s jedním výrazem "hraje" jako z partesu a Ian McShane napravuje pošramocenou reputaci z Probuzení tmy. Už jen za ty jeho ultimátní pohledy, hromadu nadsázky a parádní hlášky nejsem schopný jít níž. That`s Entertainment. ()

Tuxedo

Slušná podívaná s docela cool Stathamem. Akční scény jsou povětšinou nadprůměrné, Joan Allen jako záporačka funguje o pěkných pár tříd méně než v Bourneovi. Pár nekorektních momentů se sotva vyrovná přejíždění důchodců a dětí v originálním Death Race 2000, ale od Andersona jsem žádný větší nářez nečekal. Průměrné béčko, kterému v druhé půli shází drajv (a ke konci koule) a mohl by být tak o 20 minut kratší. ()

Hal_Moore

[Unrated verze] Guilty pleasure jako prase. Paul W.S. Anderson nepatří mezi mé oblíbence, ale na druhou stranu jej ani nezatracuji a každý jeho nový film očekávám s nadějí, že by snad dokázal mé oko potěšit stejně jako u Horizontu události. S AvP se mu to částečně podařilo, i když tam mu hodně pomohly samotné válčící potvory. Tentokrát však udeřil hřebík na hlavičku. Obsadil do hlavní role Jasona Stathama, který sice pořád hraje stejně, já mu to však stále stejně žeru, doplnil okoukaná schémata závodů, nováčka ve vězení, soupeření vězňů v čemkoli o videoherní prvky, s životním výkonem střihače (kamera teda nic moc) perfektně nasnímal akci a definitivně si mě získal pár předtím neviděnými momenty (obrněná truck střelnice, bitka Jasona s Maxem Ryanem..). Death Race má sice pár mušek, ale za ten neskonalý pocit potřeby po shlédnutí skočit do nejbližšího auta a rozdat si to s prvním kolemjedoucím vozem na ně nehledím a střílím plným hodnocením. ()

TheDarKnig

pristupoval sem k tomuto filmu i pres vysoke hodnoceni tady znacne skepticky. Rikal sem si, no nekdo zas chce napodobovat beckove filmy z let minulych? No to neni nic pro mne (reknu na rovinu, az na par vyjimek becka nemam moc v oblibe). tak sem k tomu usedl (k dobru bylo i to, ze sem se dival ve vysokem rozliseni :-) a v rychlem (doslova) sledu na me Anderson zacal chrlit cool scény okorenene brutalni zapletkou o jakesi ceste za pomstou. Ale za ten maly rozpocet je to az neskutecne, jake glorious zavodni sceny tu jsou. Asi to bude z duvodu nepouzivani vizualnich triku, ale i tak mi to prijde strasne levne. A dostavame se k hlavni dejove lince filmu - zavodum. Jason Statham jako tajemny zavodnik (jmena po mne opravdu nechtejte, ty ja zapominam uz uprostred deje :-D) je charismaticky jak svina, Gibson je drsnej motherfucker jak v Transformers, ostatni zavodnici jsou chudaci, Joan Allen je bitch a Natalie Portman je krasna... navigatorka. no ja proste na takovyto cool "R" filmy muzu a Anderson u mne povysuje (Predator vs Alien se mi libil taky). A druhemu dilu se opravdu nebranim. I LIKE THiS GAME 4* jinak tenhle druh filmů poznam tak, ze po jeho shlednuti mam adrenalinu o hodne vice nez obvykle ()

TeeAge

Nie a nie. Už som z toho vyrástol. Je to niečo ako pokémon, len so super vizualitou a výborným Stathamom. Ale to im predsa nemohlo stačiť. Ale, ... ALE ešte ajtak omnoho záživnejšie než rudo ospevovaný SpeedRacer. ()

genetique

Tak tento film šlapal ako profesionálne navrhnutý a do poslednej súčiastky namazaný stroj a mám taký pocit, že toto je zatiaľ najlepšia Andersonova non-brain akčná jazda. Jedno obrovské B-éčko by mohol mať film v podtitule názvu a celý dej a zmysel príbehu sa ťahá presne v tomto štýle zábavy. Treba si to jednoducho vychutnať a vôbec sa nezamýšľať nad niečím iným ako povrchnou stránkou a vonkajším obalom. Statham valcuje súperov svojim pohľadom a hlasom lepšie ako keď sedí vo svojom nadupanom a opancierovanom Mustangu a ja som sa nenudil ani počas dlhšej verzie filmu. Teším sa na DC, ktorá mi vstrekne do žíl určite o pár percent silnejší adrenalínový koncentrát. Na totálny náznak kultového počinu to však nemá, chýbali razantnejšie a hlavne viac blýskajúce sa perly v podobe hlášok, ale hlavným kameňom úrazu bola nezvládnutá rola krutej a nemilosrdnej šéfky v podaní Joan Allen. 80%. ()

sniper18

Je to vydarený akčný film od Paula W.S. Andersona. Má výborný príbeh odohrávajúci sa v blízkej budúcnosti, kedy civilizácia trpí nižšou životnou úrovňou a tak je nedostatok práce a vysoká úroveň kriminality a tak sa ľudia bavia brutálnymi televíznymi hrami, v ktorých ide o život. Bývalý schopný pretekár je nespravodlivo obvinený z vraždy manželky a umiestnený do prísne stráženého väzenia, aby sa zúčastnil krvavých pretekov a nahradil doterajšieho najlepšieho šoféra, ktorého posledné preteky stály život, čo s vidinou možnej odmeny prijme, lenže uvedomuje si, že zákerná riaditeľka ho len tak nenechá. So spracovaním som nadmieru spokojný, táto tématika ponúka v rámci žánru veľký potenciál, ktorý sa našťastie aj podarilo takmer úplne naplniť. Celé je to mimoriadne zábavne a dynamicky prevedené, samotné preteky majú dostatok priestoru a sú výborné, ale veľmi dobre podaná je aj celá situácia vo väznici, hlavný hrdina a jeho nový tím, motív pomsty, chémia medzi konkurentmi, prakticky úplne všetko, takže tu sa ani nedá čo kritizovať, je to vydarená žánrová zábava od začiatku až do konca. Akcie je tu dosť a je výborná. Tvoria ju očakávane hlavne naháňačky, pričom okrem trochu menej výrazného úvodu a záveru sa tu nájdu dve hlavné preteky, ktoré sú dlhé, perfektne natočené, nadmieru nápadité, skutočne tých skvelých momentov je tu nespočet, či už rôznych zrážok, slušne drsných úmrtí a podobne. A okrem toho potešia aj dve surové väzenské bitky. Najviac sa mi páči celá časť s ozbrojeným kamiónom, ale všetka akcia sa vydarila. Herecké obsadenie je perfektné, Jason Statham v jednej zo svojich najlepších úloh, charizmatická Joan Allen ako riaditeľka väznice, dobre obsadení väzni ako Tyrese Gibson, Max Ryan alebo Robert LaSardo a plno zaujímavých vedľajších postáv. Réžia a technická stránka sú perfektné, Paul W.S. Anderson tu v rámci žánru odviedol skutočne prvotriednu prácu, či už vizuálna stránka, efekty, dynamické a drsné prevedenie a k tomu ten najlepší možný prístup k béčkovým prvkom, tu nemám čo vytknúť. Rallye smrti je výborná dynamická akčná jazda bez jedinej výraznejšej slabiny, ktorá baví aj opakovane. 82% ()

Ainy

Zajímavá věznice vedená šílenou kysličníkovou blondýnou, která neváhá jít do svého uspokojení skrze krev, intriky, nekalé praktiky a nesportovní chování. Mě teda její rallye smrti nijak extra moc nenadchlo. Co nadchlo, byly až děkovné dopisy od spokojených diváků, kteří její program sledovali na svých televizních přijímačích. Ovšem i akční blbinka dokáže zpříjemnit sobotní večer a kór, když tam hraje váš oblíbenec, jenž zde fakt rychle a zběsile bojoval o svůj život. ()

Hellboy

Moc zábavné mi to nepřišlo, je možné, že bych z podobnejch kravin vyrostl??:D (Prostě nemam rád ten koncept nějaké strašně zábavné show, na kterou koukaj miliony lidí, jako to bylo třeba i v Running Man, což je asi nejtrapnější Arnoldův film..a tohle je to samý. Debilní nápad) Na druhou stranu musim uznat, že alespoň závěrečná třetí fáze závodu byla skutečně povedená. Ale stejně se radši znovu podívám na Mortal Kombat! ()

Botič

Příjemně špinavé béčko, které si na nic nehraje a fakt, že baví i v těch neostřejších zatáčkách ho řadí k Andersenovu zatím nejpovedenějšímu filmu. A byť se nejedná o adaptaci žádné počítačové hry, k jejich poetice má snad nejblíže. Připočteme-li po Bayovsku nasnímané divoké kočky a trošku nefungující konec skoro při západu slunce máme tu kulervoucí podzimní zábavu. Přestože je venku zima a od úst se vám dere pára, v kině se zaručeně zapotíte. Go Stathame Go. 7,5/10 ()

Arachneuss

Ultimátní béčko roku Proč 4 hvězdy ? Rozeberme si tento kousek hvězdu po hvězdě. 1. Originální námět aneb "Carmaggedon 2000 rulez": Ekonomika v háji a největší zábava jsou brutální závody na "Ostrově doživotí". Podobnost s kultovní hrou mého dětství je jasná na první pohled a velmi často dokáže vykouzlit úsměv na rtech, za to jsem tvůrcům velmi vděčný, tohle je opravdu kvalitní "herni adaptace (pokud se to dá nazvat)". 2. Herci a herečky aneb "Svalovci a prsatice vládnou světu": Statham opět nasadil svůj typický "look" drsňáka s trápotami a chrlí jednu hlášku za druhou. Protivníci masérského hrdiny si velmi své role užili a co teprve hrdinův mechanický tým, komické postavy a krásná baba Natalie Martinez, která naprosto perfektně se svými trojkami prsy zastupuje něžnější část filmu (o sviňácké ředitelce se nedá mluvit jako o něžné části). Obsazení se povedlo jedničku. 3. Akční sekvence a příběh aneb "Bum, bum, hláška, bum": To, že se jedná o totální béčko se skvělou akcí bylo jasné od prvního traileru. Příběh se přesně drží osnov a nesnaží se diváka nijak překvapit (díky bohu). Akční sekvence možná místy mají až moc rychlý střih, ale adrenalin může konkurovat skvěle všem závodním hrám. Dá se i říci, že Speed Racer je zavodní film roku pro Áčka a Death Race pro Béčka. 4. W.S. Anderson aneb "Je zpátky a hezky zostra": Po hrozném Resident Evil ztratil tento mistr B filmů můj zájem, teď se ale vrátil v plné polní a svlastním scénářem. Nebudu chodit okolo horké kaše, Anderson zaválel a uplně mne vtáhl do "hry". Možná si to ani sám neuvědomuje, ale kdyby jeho film byli mašírovány dobrým scénářem, měl by velkou šanci dostat se do první ligy, i tak si Death Racem u mne obnovil reputaci a já jsem již zvědav na jeho další projekt. Nejlepší béčko roku a velký comeback pana Andersona, veledílo nečekejme, ale i tak se člověk bude královsky bavit. ()

3DD!3

Podařené béčko, kde svalovci závodí v autech, ve kterých bych se konečně nebál vyjet na české silnice. Stathamovo svalstvo mi navíc zase přihrálo myšlenku na to, že by mé novoroční přecevzetí mělo obsahovat i pravidelnější návštěvu posilovny. Jinak pan Anderson se vyznamenal, všechno mu šlape na jedničku (béčkovou jedničku), ale na to bych mu odpustil AVP se ještě bude muset snažit. A kdo by to byl řekl, ale Joan Allen jako ředitelka svou hrůzostrašností strčila do kapsy i všechny ty navigátorské krásky. ()

Le_Chuck

Snom každého béčkara je točiť za áčkové peniaze. Anderson mal azda poslednú šancu dokázať, že si ich zaslúži a po vzore topiaceho stískol slámku s parou 1500 konských síl. Síce stále ťažko nezvláda hercov ani dialógy, ale akcia je (minimálne pre rok 2008, vrátane pastelkového Speed Racera) bezkonkurenčný nátrhprdel. A o tom je Death Race. Yummy! 90% ()

Kaka

Počítačová hra převedená na filmové plátno s absencí joysticku, ale neskutečně uvědomělá. Anderson si překvapivě dal záležet a se svým filmem si vyhrál brilantně. Počítačovými "competition" vložkami začínaje, výtečně natočenými akčními scénami konče. Viděl jsem unrated verzi a krví se skutečně nešetří. Co na tom že je to hloupoučké až běda. O to tu absolutně nejde. Jako ryze akční zábava je to přímo výstavní kousek. Střílení a dravého ježdění je hodně a i když někdy celek působí trochu repetitivně (pouze jedna trať), Paul občas zapojí fantazii a zkrášlí lehce nabíhající stereotyp nějakou kvalitní a efektní krvavou nehodou. Bouračka cisterny je naprosto výstavní ! ()

Spiker01

Skvělý akční spektákl, odehrávající se ve velmi futuristickém roce 2012. Film má skvělé obsazení a především Jason Statham se tu opravdu vyřádil. Tento snímek patří mezi jeho vůbec nejlepší a je vidět, že se cítil jako doma, když uplatnil své zkušenosti z Kurýra. To by mě zajímalo, kdy ho konečně obsadí do Rychle a zběsile (A heleme se). Námět velmi výrazn kombinuje především dva filmy, kterými jsou Trestná lavice a Zabij, nebo budeš zabit. Což je jedině dobře, oba filmy mám rád a daří se z toho vytáhnout to nejlepší. Když ještě připočteme ikonické postavy z jiných filmů (Martin Pierce, Černovous, nebo agentka z Bourna) vyjde z toho parádní podívaná. Film je brutální, takže nic pro malé děti!! ... 85% ()

sud

Původně jsem na to ani nechtěl koukat, ale nakonec jsem nelitoval. Příběh je sice mnohokrát provařený a potažmo nijaký, ale akční scény jsou skvěle natočené (nepůsobí stylem klip sem klip tam), o napětí rovněž není nouze a Jason Statham má navíc charisma jak bejk. Slušná podívaná pro chvíle odpočinku s vypnutým mozkem. 50%. ()

Radko

Kvadratúra blbosti (primitívny dej, súperi s IQ idiota, stupídne dialógy a hlúpe vyústenie) nebránila tomu, aby som si všetky tie výbuchy a naháňačky za štítmi a mečami nevychutnal ako kedysi pri nociach strávených s dementnou a zároveň čímsi príťažlivou hrou Carmaggedon. Nepomenovateľná príťažlivosť surového primitivizmu slávi hody. Napalm! Oheň! Hrobka! Bum! ()

viperblade

Co si budem povídat, příběh je tak "nečekaný", někdy i tupý, že si můžete dát šlofíka a stejně o moc nepřijdete. Teda přijdete. O tu nabušenou akci!! To je něco neuvěřitelného. Paul. W. S. Anderson nám opět předvádí, že akční béčka mu jdou a to hodně dobře. Za normálních okolností bych dal za 4 jako většina ostatních, ALE... Představte si, že vás vše bolí, dva dny jste už pořádně nespali a musíte napsat pololetku z matiky... a potom se pustí tento film. Hned ze začátku mi dal takovou "facku" a upozornil mě, že tohle bude řezba. A jakmile film skončí, tak si uvědomíte, že jste v tak super náladě, že je vám úplně putna, že vás bolí břicho, nebo že nejste vyspaný... Takže za 5 * a to bez debat! ()

castor

Nic příznivého nás nečeká. Ale cílové publikum se bude vrnět blahem. Krize finančního sektoru, enormní nárůst nezaměstnanosti, značná kriminalita. Jason Statham se tak představuje v další roli sympaťáka, který vám kdykoliv poseče zahradu, nespravedlivě odsouzeného za vraždu milované manželky. V jedné z věznic právě frčí jedna automobilová show bez pravidel, která MĚLA svou hvězdu a právě náš ovdovělý hrdina má maskovaného Frankensteina za volantem nahradit, aby akcechtiví diváci nepřišli o svého „hrdinu“. Jen aby prachy tekly. Dojeď do cíle první a možná se podíváš domů za dcerou. Jednoduchost tu zapáchá jako ředěný benzín, chybí nadhled i humor (viz. nedávný Soudný den), alespoň je to řádně přehledné. Anderson, chlapík s ne zrovna dobrou pověstí, kloubí vězeňské drama s tím závodnickým, s děje si příliš hlavu neláme, exhibuje při výživných akčních sekvencí, sjíždí komando holek v těsných tričkách, odrbaný look vraždících kár i ty nejdrsnější zločince. Celé je to vesele krvavé, Statham opět cení zuby a co na tom, že prodavačky svých křivek asi nikdy žádnými hereckými kurzy neprošly? Určitě si ale nelze nevšimnout jisté monotónnosti, kdy to, co jsme hltali během první hodinky, se nám ve zbytku snímku několikrát opakuje. 65% ()

Tyrese Gibson pojede sólo

Tyrese Gibson pojede sólo

03.02.2015

Sekaná z upírů a zombíků

Sekaná z upírů a zombíků

24.07.2009

A to ve dvou videoherních adaptacích, spojených se jménem Paula W. S. Andersona. Ten se v očích některých svých odpůrců částečně rehabilitoval nářezovou Rallye smrti. Teď se vrací k sérii, kterou… (více)

Spy Hunter opět na programu dne

Spy Hunter opět na programu dne