Rallye smrti

V roce 2012 vládne finanční krize, o práci je nouze, a tak se vydělává různými způsoby. Jedním z takových způsobů je nejbrutálnější automobilový závod, ve kterém skupina vězňů řídí zbraněmi vybavené obrněné automobily, snaží se zlikvidovat soupeře a dojet do cíle jako první. Bývalý závodník Jensen Amese se o něco podobného příliš nezajímá, žije relativně šťastně se svou manželkou, malou dcerkou, a i když zrovna zavřeli továrnu, kde pracoval, tak se nevzdává. Do jejich domu ale vtrhne maskovaný muž, zavraždí jeho ženu, jeho omámí a vloží mu do ruky zbraň. Jensen je zatčen a dostává se do věznice, která pořádá zmíněné závody pod dohledem nekompromisní a zákeřné ředitelky. Na svobodu se může dostat jen tak, že se zúčastní závodu na život a na smrt v opuštěné části ostrovní věznice. Pokud se mu podaří přežít a vyhrát pět etap po sobě, bude mu vymazán trestní rejstřík. V závodě ale neexistují žádná pravidla, každý ze závodníků musí jet co nejbezohledněji, aby byl první v cíli. (TV Nova)

mzss1

Vynikající film. Příběh dobrej, akce a závody nejlepší. Dost soubojů tu je, dobrá hudba, perfektně zvládnutá režie od výborného režidéra Paula W.S.Andersona. Vedle kurýra je toto druhá nejlepší role Stathamova. Něco se najde co by mi vadilo, ale moc toho není. Celkově hodnotím na 95% = ***** ()

InJo

Slast pro všechny milovníky filmů jako je Kurýr, Soudný den nebo Šílený Max. Destrukční orgie, ve kterých se vystřílí miliony nábojů a rozmlátí spousty luxusně vyzbrojených aut v náramně efektních scénách a záběrech. Samozřejmě, že je to jen béčko, ve kterém je neradno hledat nějakou inteligenci nebo myšlenku, ale tenhle film si naštěstí na nic víc ani nehraje. Je to bezduchá a příjemně krvavá zábava ve stylu 80. let s technickými možnostmi současného hollywoodu, jednou netradičně obsazenou charakterní herečkou a s charismatickým bohem v hlavní roli (pro Stathama mám zkrátka slabost). Scéna s kamionem je naprosto fantastická! 80 % ()

Sobis87

Docela efektní pitomost. Škoda, že se Rallye smrti narozdíl od originálu bere smrtelně vážně. Death Race ze 70.let mělo navíc takovou tu zvrhlou béčkovou poetiku a po té se v téhle reimaginaci slehla zem, což mi citelně chybí. Drsňácké pózy Jasona Stathama a Tyrese Gibsona mi přišly směšné, atmosféra nulová jako v nějaké počítačové závodní hře, ještě že bylo dost peněz na efektní akci, jinak bych se asi ukousal nudou. Rallye smrti je tupé béčko, které v akčních pasážích docela baví, pokud ale dojde na dialogy a příběh, působí směšně a prázdně. Na to, aby se tenhle film dostal z bahna průměru, by té akce muselo být přece jen trochu více. 50% ()

IQ Tiqe

Hudba byla příšerná a film si znovu určitě nepustím, ale na druhou stranu předčil mé očekávání (nešlo jen o tupé závodění a machrovinky s dusíkemí) a o akci nebyla nouze, takže pro dnešek 70%. ()

Jordan

ľudia majä radi akčných hrdinov, preto, keď jedna generácia začala pomaly odchádzať (Arnold, Sylvester, Steven a Jean s Dolphom, ale nezabúdajme na Lorenza, Michaela či Marka), vystriedala ju na oboch poliach (áčkovom aj béčkovom) generácia nová (Craigov Bond, Clive Owen, Damonov Bourne, Vin a Jason); tento film stavia na vzrastajúcom kulte akčňáka Stathama, ktorý balansuje medzi áčkom a béčkom od snímku k snímku a občas dokonca zabúda (asi aj vedome) na to, že vie hrať (podobne, ako Willis) aj viac, než len svalovinou, preštylizovaným chripením rôznych hlášok a paletou drsných pohľadov do všetkých strán; kdežto adrenalínovú jazdu scenáristicko-režijno-kameramanského dua odrasteného na klipoch MTV, parení GTAčka a sledovaní akčných béčok CRANK som zhltol aj s navijákom a užil som si ju naplno, toto akčné béčko nie veľmi talentovaného žánrového rutinéra Andersona ma sklamalo a unudilo k smrti, vezie sa na počítačovo-comixovej vlne, no tá sa každým dňom rozrastá o stále nové a nové kúsky, takže konkurencia rastie, navyše tiež využíva mne nie veľmi sympatickú a mnou nie veľmi obľúbenú sekciu "pretekárskych" filmov, filmov stavajúcich na mýte "auta" ako stroja stelesňujúceho mužskosť, silu, slobodu . . . keďže 90% sú síce drsné, no po čase stále rovnaké a teda nie veľmi originálne preteky stále v tých istých autách (s nie veľmi originálnou a zábavnou výbavou zbraní a možností) a v tom istom prostredí, veľmi rýchlo to zunuje . . . človek tak už len čaká, kedy sa objaví nejaká bitka (kantýna, dielňa) alebo nejaký okulahodiaci kúsok peknej ženy, či už lýtka pani Allenovej alebo Natalie Martinez ako celok (ktorej tiež viac, než sedenie v polodetaile v aute prospieva detailným švenkom zaberané vystupovanie z auta); pomsta a hnev, túžba očistiť a oslobodiť sa, to ženie hlavného hrdinu, to je jeho motivácia niekde na pozadí . . . ale na to scenárista filmu kašle, kašle na hlášky, kašle na prekvapivé zlomy . . . vystačí si s rachotinami, ktoré sa stále dokola naháňajú po továrni; nebyť toho, že mám rád stathama, asi by som nedal ani tie 2 hviezdičky; ()

Anderton

Pri filmoch Stathama a špeciálne Andersona nikdy nič nečakám, vlastne ich vôbec nepozerám. Rallye chcel vidieť známy, tak som si povedal, že pretrpím. Nemusel som, Paulovi sa podarila slušná béčková zábava, ktorá pôsobí vysokorozpočtovým dojmom so solídnou drsnou atmosférou a niekoľkými hustými ksichtami a auto-honičkami. Originál som nevidel a zaobídem sa bez neho. ()

JosefGruber

Hodně solidní počin. Originální téma, skvělé obsazení, žádné zdržování, hlavně rovnou k věci. Lehké šrámy z pohádkového závěru, ale jinak jsem byl naprosto spokojen. 4-5*, 29.4.2014, pc ()

Kothy

Jason Statham tu celkem září. Nehraje jen klasického zabijáka, umí i závodit. Vězeňské závody se mi hodně líbily. Hlavně ten poslední byl hodně dobrý. Jejich partnerky byly taky pěkné. :) ()

Smok

Čo z našlápnutého vizuálu, keď obsah je žumpa? Niekoho napadlo skrížiť závodné autá s tankami a dať si Need for Speed vo väzení. K tomu trošku lásky a príbehu o pomste, nejaké baby na sedadlá spolujazdca, to všetko dobre premiešať a pretrepať. Podávať hlavne adolescentom do 18 rokov. ()

teutates

Paul W.S Anderson a jeho predstava blízkej budúcnosti je takpovediac veľmi atmosferická "vyvraždovačka", ktorá však ničím novým neprekvapila. Ide o nadpriemerné prevedenie B snímku plné známych tvári, aut pripomínajúcich tanky a tzv. "cesty smrti". Jason Statham by už mohol konečne dostať aj nejakú solídnejšiu rolu, pretože je to vyložený "drsňák"! 89minút ubehne ako voda, avšak Death Race nezanechá žiadne vyditeľné škody - tak ako prišla, aj odišla... 6/10 ()

swamp

Parádní odreagovačka plná rychlých aut, po koule naplněných olovem, napalmem a dusíkem. Namakaný Jason Statham, kterému snad neuškodí ani rána kladivem do ksichtu a namakaná Natalie Martinez (v jistém slova smyslu namakaná) vás provedou přímočarou tratí až do svého klasicky béčkového finále i zakončení. Joo, to byly časy, když jsme všichni hráli Carmageddon. :D ()

Okara

Tyhle závody na život a na smrt mi hodně připomněly Zabij nebo budeš zabit, taková hollywoodská vyvražďovačka za účelem co největší tržby. Ale originalita a fajn způsoby smrti mi to okořenily a dokonce to mělo nějakou zápletku a pointu, takže u mě spokojenost. 65% ()

predators

Akční jízda a to doslova :-) Některé pasáže a záběry jsou opravdu nevídané a postupné, ikdyž tušitelné rozvíjení příběhu mě taky nezklamalo. Opravdu je se na co dívat, ať už na "poslepované" plechové káry nebo na spolujezdkyně. J. Statham nyní nezklamal a jeho roli pomstychtivého řidiče jsem mu sežral i s navijákem :-) 80% ()

Slartibarkfast

Filmová verze jedné starší počítačové hry a můžu říct, že právě díky tomu zvyšuji hodnocení ze tří na čtyři hvězdy. Je to totální výplach mozku a dílo bez jakékoliv hlubší myšlenky. Bohužel si takové filmy v poslední době spojuji právě s Jasonem Stathamem. Nicméně je to věrná předělávka počítačové reality do skutečného světa. Nejde tu o nic jiného než akci, auta a šílené efekty, které jsou opravdu slušné. Velice zábavné. 70% ()

nascendi

Rallye smrti je neuveriteľný film, ktorý má neuveriteľné hodnotenie a jedného diváka, ktorý sa vyznačuje neuveriteľnou trpezlivosťou a dokázal toto veľdielo počúvať (nepomýlil som sa, ja som ho naozaj počúval popri inej práci a iba sem tam som sa pozrel na obrazovku) až do konca. Tá jedna hviezdička je výraz vďačnosti za poznanie, že filmy P.W.S. Andersona nemám pozerať, aj keby mi hrozil trest. ()

cukorek

W.S. Anderson svojimi režisérskymi kvalitami a prácou nepatrí na úplný vrchol, skôr sa drží nižšie pri zemi a pohybuje sa v kruhu akčných filmov, ktoré nedisponujú vysokou náročnosťou deja ani vysokým nasadením kvalitných hereckých výkonov a preto aj moje hodnotenie je tomu prispôsobene. Jeho diela konkurujú a sú porovnateľné vo svojej kategórii "akčné pumpy" ako sú Rýchle a zbesilo, Iron man, Expendables a ďalšie podobné, ktorých základom je natankovať divákovi poriadnu akčnú dávku. W.S. Anderson do Death Race okrem akčného naturalu vložil, dobre pracujúceho Stahthama, ktorý svojím účinkovaním ma na tento med prilákal a narozdiel od menej úspešného Kuriéra, sa ukázal v oveľa lepšom svetle, ktoré ho viedlo v lepšie prevedenom príbehu, s novým a lepším spracovaním auto naháňačiek, ktoré síce pripomínali pc hru, ale akciu oživili, keď si jednotliví jazdci mohli prilepšiť zbraňami či prejdením po zlom kontrolnom bode, ktorý ich celkom odrovnal.V bojových scénach Stathman dominoval ako kladný hrdina s výborným efektom, jednoduchého obratného chlapa, ktorý dokáže vymlátiť aj plný autobus rozzúrených chlapov. Pri týchto filmoch môžme ozaj hodnotiť len akciu, ktorá vás svojim spracovaním a zvukovými efektami osloví, alebo zarazí.Priznám sa mňa dostala a spolu so základným kameňom Stathmanom ju hodnotím na 80%. ()

Tyrese Gibson pojede sólo

Tyrese Gibson pojede sólo

03.02.2015

Sekaná z upírů a zombíků

Sekaná z upírů a zombíků

24.07.2009

A to ve dvou videoherních adaptacích, spojených se jménem Paula W. S. Andersona. Ten se v očích některých svých odpůrců částečně rehabilitoval nářezovou Rallye smrti. Teď se vrací k sérii, kterou… (více)

Spy Hunter opět na programu dne

Spy Hunter opět na programu dne