Rallye smrti

V roce 2012 vládne finanční krize, o práci je nouze, a tak se vydělává různými způsoby. Jedním z takových způsobů je nejbrutálnější automobilový závod, ve kterém skupina vězňů řídí zbraněmi vybavené obrněné automobily, snaží se zlikvidovat soupeře a dojet do cíle jako první. Bývalý závodník Jensen Amese se o něco podobného příliš nezajímá, žije relativně šťastně se svou manželkou, malou dcerkou, a i když zrovna zavřeli továrnu, kde pracoval, tak se nevzdává. Do jejich domu ale vtrhne maskovaný muž, zavraždí jeho ženu, jeho omámí a vloží mu do ruky zbraň. Jensen je zatčen a dostává se do věznice, která pořádá zmíněné závody pod dohledem nekompromisní a zákeřné ředitelky. Na svobodu se může dostat jen tak, že se zúčastní závodu na život a na smrt v opuštěné části ostrovní věznice. Pokud se mu podaří přežít a vyhrát pět etap po sobě, bude mu vymazán trestní rejstřík. V závodě ale neexistují žádná pravidla, každý ze závodníků musí jet co nejbezohledněji, aby byl první v cíli. (TV Nova)

Don Jebal

Rozpočet: 45 000 000 $ Otvárací Víkend: 12 621 090 $ (v 2 532 Kinách) Tržby USA: 36 316 032 $ Tržby Celosvetovo: 75 677 515 $ ()

MM_Ramone

Na ostrove Terminal je zriadené prísne strážené väzenie z ktorého sa vysielajú online súboje väzňov. Bojujú na život a na smrť, pre pobavenie platiacich divákov. Sledovanosť dosahuje rekordné hodnoty. Sú to novodobí gladiatori a ostrov Terminal sa stal ich Koloseom. Diváci však vyžadujú stále viacej a viacej akcie, násilia, vzrušenia a zábavy. A tak sa zrodil neúprosný závod ozbojených a opancierovaných automobilov. Brutálna "Rallye smrti". Death Race! **** ()

Niktorius

Paul Anderson myslí jako dítě, točí okrajová béčka na náměty počítačových her, kritika nad ním ohrnuje nos, ale jeho filmy si své diváky nakonec vždycky najdou... Ač Death Race nemá svůj digitální přeodobraz, je videoherním feelingem nasáklý pomalu ještě více, jak Mortal Kombat. Celé to vypadá, jak kdyby Anderson odehrál pár levelů nějaké hřmotné závodní pařby a pak kliknul na ikonku REPLAY. Výsledkem je podívaná, která upoutá neustálou demoliční akcí s vyloženě herními pravidly i navzdory nepřesvědčivé režii a značné repetivnosti. O víc, než pobavení pobeďarovaných milovníků destrukce tu nejde a svým nízkým ambicím snímek zcela dostává, tudíž se o jeho kultovní status mezi určitou skupinkou diváků vůbec nebojím. Nakonec si jej ze všech Andersonových filmů zaslouží nejvíc. ()

ripo

Tak toto tu už bolo ..... Nie raz som si povedal pri sledovaní tohoto filmu. Drsná Vandammovka z väzenia, alebo Obojok s Rutgerom Hauerom , alebo zo všetkého najviac Gibsonov Mad Max ? Olúpať, prebaliť, primaľovať, zabaliť a dať do vitríny. To spravil režisér W.S.Anderson ... akoby mu chýbal dobrý námet, alebo mu už došla šťava. (Dve scény z filmu stáli za povšimnutie : prvý kontakt Jasona so svojou celou (".... uklouzli...") a brutálne vykončenie obrneného krížnika...) ()

Spooner

Totální bečkovej nářez, jak má být! Paul W.S. Anderson se konečně vzchopil a natočil jednoduchou akční pecku,která si na nic nehraje a chce vyloženě jenom bavit. A to se mu opravdu daří a fandové béček a Jasona Stathama budou chrochtat blahem. Zápletka je sice primitivní až hanba, ale co i jiného bychom taky od Andersona očekávali. A navíc je to tady úplně jedno. Mega drsnej Jason Statham tady řídí trochu vylepšenýho Mustanga, má vedle sebe sexy navigátorku a za sebou pernamentně střílícího Tyrese Gibsona. No a pak tu jsou i ostatní závodníci, ti ale budˇ lítaj vzduchem nebo jim někdo urve hlavu. Celý to je ještě víc anarchičtější a brutálnější než Soudný den a závody jsou jak z nějaký hodně bláznivý videohry (taky to má všechny potřebný prvky videohry). Prostě pravý akční výplach podle mého gusta a já se tentokrát nebojím dát plné hodnocení, protože takhle perfektně už jsem se u akčňáku dlouho nebavil a vůbec se za to nestydím. I love this game!!! ()

JAn

Paul Anderson se konečně našel (u Rogera Cormana). Nadmíru zábavné béčko a jeden z nejlepších remakeů poslední doby. A zapojil se i samotný David Carradine coby Frankensteinův over voice. ()

Davies182

Když se Jason Statham posadí za volant, může a nemusí z toho vzniknout pekelně nadupaný adrenalinový film (zdravíme pokračování Kurýrů). Před nějakou dobou si vzal nejpřísnějšího plešouna na světě pod dozor šílenec Paul W.S. Anderson, a dali spolu vzniknout vezeňské ptákovině jménem Death Race. Jenomže pozor, ptákovině v dobrém slova smyslu! Stathamův hrdina má jedinečnou šanci, projezdit se díky krvavé soutěži v po zuby ozbrojených kárách z vězení. Podaří se mu to? ()

Mahalik

Není to úplně nejlepší béčko tohoto roku, rozhodně se ale jedná o Olymp Andersonovo filmografie, která (přiznejme si to) trčí svou rozporuplností na všechny myslitelné světové strany. Rallye smrti rozhodně potěší svou naivitou (hardcore parodie na Youtube je super nápad) a o krásné holky také není nouze (ony předčí v házení vlasů i Britney Spears ve Womanizer!), ale když dojde na lámání chleba, tak film nějak zadrhává. Jason Statham umí zahrát podobný prototyp chlapů jako když hvízdne a právě proto mě šokovalo, že Jensena pojal jako Bustera Keatona s větší muskulaturou. Po celý film si udrží jeden stálý výraz a místo toho, abychom ho respektovali či dokonce uctívali, je nám prostě Jensen ukradený. Je to prostě celkově strašně zmatený... Díkybohu alespoň za neuvěřitelné exploze aut, které vyráží dech nedozírným způsobem. Anderson se evidentně s dalším a dalším filmem zlepšuje (myslím teď z pohledu čistě efektního....bum bum a tak :D). A ano, konec je jedno velké "cože?", ovšem, když připustím, že jsem se po celou dobu bavil a ani jednou nepomyslel, že to natáčel TEN Vetřelec a Predátor, ve výsledku jsem šťastnej jako blecha.... Bum bác!!! ()

pepo

Fajnova blbina. Skoda, ze som videl rozsirenu verziu. V kratsej to mohlo byt este zabavnejsie a udernejsie. Anderson milo prekvapil. ()

Xmilden

Akční béčko, velice povedená práce a množství rozkřápaných aut a těl. PS: POKUD, ale chcete vidět perfektní honičku se vším všudy tak určitě neprohloupíte s Doomsday a samozřejmě s Mad Max 2, v případě Death Race se jedná jen o tupost bez napětí. Přiznejme si že stejně všeci víme jak celý film dopadne. ()

Real Tom Hardy

"MAN, THIS IS ONE ANGRY HOMO! --------- Originálny koncept pretekov na život a na smrť, bohužiaľ na filmové plátno neprevedený na adekvátny level. Herci sú fádni, nezaujímaví, chýba im šťava. Ku kamere sa snáď netreba ani vyjadrovať a zo samotných akčných scén by rozbolela hlava kdekoho. Na druhej strane je to ale podarený debut nekompromisne vzrušujúcej Natalie Martinez. Dve hviezdy za pár skladieb použitých v počítačovej hre Need for Speed Undercover a fakt, že som sa aj napriek technickej odpornosti celkom bavil. ()

lesumir

Já to říkal pořád, že bude Statham jednou dělat salta v autě, ale rozhodně jsem netušil, že si zahraje v novodobém Shawshanku :D Film nechce od diváka nic jiného než to, aby se pořádne pobavil a pri sledování závodů zářil. Splněno! ()

Hrabka

Na tento film jsem zavítal do kina a určitě nemusím litovat. Spíše naopak. Film má od začátku až do konce šťávu a ani minutu nenudí. Akční jízda vás nenechá vydechnout a budete jen čubrnět na tu směsku rychlosti, násilí, akčnosti,... V tomto filmu se nám představuje vězeňské prostředí trochu jinak, než jak jsme na něj zvyklí. Ve věznici probíhají brutální závody rychlých, po zuby ozbrojených aut na život a na smrt. Do vězení se neprávem dostává hlavní hrdina Jason Statham za vraždu své ženy, kterou nespáchal. Má nahradit zemřelou ikonu, Frankensteina, který zemřel v nedávném závodu. S jeho maskou, jeho autem a personálem se pouští do bitvy na čtyřech kolech a naskytá se mu i možnost k pomstě a vykoupení. Pokud vyhraje, bude volný. Vývoj charakterů během filmu je skvělý a samotná akce přímo neuvěřitelně nápaditě natočená. Celkový dojem a námět je poněkud hloupý, ale když si odmyslíme realitu, tak je to báječná akční jízda se skvělým koncem a ještě lepším superkoncem. 75% ()

cheyene

Spanilá a zběsilá akční jízda, jejíž tempo nedává vychladnutí, strhuje zrak na obrazovku, dynamická hudba podporuje zážitek a nepostrádá nic, co má svižný akčňák mít. Příjemné oddechové překvapení (taková šálovina pro vypnutí mozku), kterému dávám pěkné, lepší 4*. Jason Statham, Ian McShane, Tyrese Gibson a Natalie Martinez jsou velkými klady tohoto snímku. Závěrečné upozornění bylo dokonalou tečkou za uplynulou rallye. :) ()

Jamal

Dalo se z toho vytěžit ještě o trošičku více, ale co, bylo to stejně příjemné překvápko. Nebylo to až tak kruté, jak jsem si původně myslel. Takové Light Death Race. ()

juta

Další postupná vyvražďovačka, takže jsem byl ve svém živlu. Dobře propracované bouračky, které mohly být ještě víc krvavější a třeba také dát jim víc prostoru. Nebál bych se přidat víc záběrů a tak tu bouračku časově natáhnout, ale i takhle to úplně stačilo. Zavzpomínal jsem díky tomu i na dobré staré časy se hrou Death Rally. I Robin z Mortalu se tu objevil, kde nechal vlasy? :D Takových slabších pět, přeci jen jsem nebyl totálně vyšťavenej, ale nějaký náznak tu stejně byl. :-) ()

Kass

Přivřu obě oči a dám za 4*... protože upřímně - ten kdo si o své vlastní vůli pustí film se všeříkajícím názvem "Rallye smrti", ten dostane svou "Rallye smrti" :-) ()

Fiftis

Film určite ocení hlavne mužské publikum, ale ženské pohlavie určite nebude sklamané, keď sa fešák Statham zohne pod kapotu a ukáže nám svoje zadné proporcie, na ktorých sa mu určite za volantom sedí pohodlne. ()

Tyrese Gibson pojede sólo

Tyrese Gibson pojede sólo

03.02.2015

Sekaná z upírů a zombíků

Sekaná z upírů a zombíků

24.07.2009

A to ve dvou videoherních adaptacích, spojených se jménem Paula W. S. Andersona. Ten se v očích některých svých odpůrců částečně rehabilitoval nářezovou Rallye smrti. Teď se vrací k sérii, kterou… (více)

Spy Hunter opět na programu dne

Spy Hunter opět na programu dne