Rallye smrti

V roce 2012 vládne finanční krize, o práci je nouze, a tak se vydělává různými způsoby. Jedním z takových způsobů je nejbrutálnější automobilový závod, ve kterém skupina vězňů řídí zbraněmi vybavené obrněné automobily, snaží se zlikvidovat soupeře a dojet do cíle jako první. Bývalý závodník Jensen Amese se o něco podobného příliš nezajímá, žije relativně šťastně se svou manželkou, malou dcerkou, a i když zrovna zavřeli továrnu, kde pracoval, tak se nevzdává. Do jejich domu ale vtrhne maskovaný muž, zavraždí jeho ženu, jeho omámí a vloží mu do ruky zbraň. Jensen je zatčen a dostává se do věznice, která pořádá zmíněné závody pod dohledem nekompromisní a zákeřné ředitelky. Na svobodu se může dostat jen tak, že se zúčastní závodu na život a na smrt v opuštěné části ostrovní věznice. Pokud se mu podaří přežít a vyhrát pět etap po sobě, bude mu vymazán trestní rejstřík. V závodě ale neexistují žádná pravidla, každý ze závodníků musí jet co nejbezohledněji, aby byl první v cíli. (TV Nova)

Elissabet

Úžasná podívaná, ve které fakt nic nechybí. Vězeňský prostředí, pár borců, sexy instruktorky, nějaká ta brutalita a nakonec ten neuvěřitelnej Mustang GT...Je to vlastně jako hra...ber štíty a zbraně, vyhni se smrti. (a já si myslela že to bude blbost ;) ) ()

Išak

Slabota.Každa minuta filmu tak nějak předvidatelna, pořádná akce skoro žádná i když má film v popisku akční.Na druhou strnu toho sci-fi tam bylo zase dost. ()

kiwikiwi

uplne rovnaky namet ako vo filme "The Condemned". Rallye Smrti je inak celkom fajnova traposinka pre nenarocneho divaka :)) da sa na to ale pozerat, takze 2,5-3* ()

kondomxxl

Jason sa opäť ukazuje v akčáku na čo sme si už zvykli. Tentokrát sedí v base a čas si kráti jazdením resp. killením ostatných väzňov. Ako nápad to nie je zlý, aj keď som čakal trošku viac. Tyrese potešil, na Natalie bola radosť pozerať. Skôr oddychovka ale vcelku zaujímavá ;-) 78% ()

oceanic6

Jason Statham v hlavnej úlohe a fantasticky natočené automobilové naháňačky sú hlavnou zbraňou tohto inak čistého béčka, ktoré vo chvíľach kedy nezúri akcia, nemá takmer vôbec čo ponúknuť. Povesť filmu zachraňuje fakt, že sa neberie vážne a že tú hodinku a pol nuda takmer vôbec nehrozí... ()

svist10

Poctivé béčko, které se oproti názorům některých mých kolegů ani nesnaží o něco víc. Snaží se být tím největším béčkem mezi béčky a já musím říct, že se mu to s úspěchem daří. Anderson válí a rázem se ocitá na opačném konci autodráhy, než při ultratupém Žoldákovi. K dokonalému zážitku již chybí jen kousek, ale pokud bude pokračovat v trendu nastaveném Rallye smrti, možná se od něj dočkám i 5tihvězdičkového filmu. Jen tak dál, už se těším. P.S.: Záběry s kamionem-křižníkem si zaslouží tesat do kamene. ()

WHMMD

Geniálna záležitosť s nonstop akciou, videoherným strihom, krásnou Natalie Martinez a Mustangom V8 Fastback. ...s tou nezamestnanosťou a globálnou ekonomickou krízou mali tvorcovia nakoniec možno pravdu. Aj keď sa už nehovorí kríza, ale nová ekonomická situácia :-) ()

Majeros

Jo jo, tohle se mi líbilo. Takové odreagování. Po filmu 60 sekund asi další film, ke kterému se ještě vrátím. ()

shinlove

Fááááááákt dobrej film... nečekal jsem od něj nic, když jsem to zapnul a byl jsem naprosto hotovej, když jsem ho vypnul :) 4* ()

numan

Ještě rychleji a ještě zběsileji. Na téhle tuningové show s mnoha výbuchy jsou sci-fi maximálně ty r´n´b baby, co přicházejí z ženské věznice perfektne nalíčené a prudce sexy. ()

gonzo

Je to pitomost a mozek říká: jasné tři hvězdy. Ale ačkoliv ve mne tohle béčko nic nenechalo, tak těch 111 minut odsejpalo. Účel splněn. ()

Kimble

Pitomoučký scénář, předvídatelný děj a především otřesné dialogy srážejí Rallye smrti do béčkového podprůměru, od kterého jej nezachrání ani povedená vizuální stránka. O dabingu se raději ani nebudu zmiňovat. ()

josmart

O filmu jsem předem věděl jen to, že vychází ze staršího filmu Death Race 2000. Během úvodních titulků ovšem zazněla hudba, při které se mi okamžitě vybavil Resident Evil. A taky že jo, je to film od P.W.S. Andersona. Zdá se, že Anderson zvládá i jiný žánr, než akční horrory. Se starším filmem toho DR kromě základního schématu moc společného nemá. A to je možná dobře, jelikož zmíněná úchylárna není jen tak snadno stravitelná. Film ničím nepřekvapí, Statham je stejný tvrďák jako vždy ... vcelku jsem se bavil, přece jen, člověk nemá každý den chuť na Feliniho. ()

Tyrese Gibson pojede sólo

Tyrese Gibson pojede sólo

03.02.2015

Sekaná z upírů a zombíků

Sekaná z upírů a zombíků

24.07.2009

A to ve dvou videoherních adaptacích, spojených se jménem Paula W. S. Andersona. Ten se v očích některých svých odpůrců částečně rehabilitoval nářezovou Rallye smrti. Teď se vrací k sérii, kterou… (více)

Spy Hunter opět na programu dne

Spy Hunter opět na programu dne