Kokosy v pralese

• USA The Air Up There (více)

Jimmy Dolan býval hvězdou vysokoškolského basketbalového týmu, jeho nadějnou budoucnost však předčasně ukončilo zranění kolene. Nyní je asistentem trenéra jednoho z předních amerických týmů. Právě se svým kolegou přijímá vyhlédnutou posilu týmu, nafoukaného mladého hráče Buddyho Wilsona. Jimmy se s ním pohádá a porazí ho v improvizovaném utkání. Ze smlouvy tak sejde, což Jimmymu vyčítá nejen vedení klubu, ale také trenér. Nedlouho poté Jimmy náhodou na videozáznamu z jedné africké školy zahlédne talentovaného mladíka a rozhodne se ho získat pro univerzitní tým. Proti vůli nadřízených se vydává na dlouhou cestu do Afriky, aby vyhledal nadaného černocha. Saleh, jak se vytáhlý mladík jmenuje, je synem náčelníka kmene, který žije v polodivokých podmínkách a o Spojených státech, natož o profesionálním basketbalu, nemá ani ponětí. (TV Nova)

claudel

Dávno je tomu, kdy jsem viděl tuhle ztřeštěnou komedii, ale rozhodně si pamatuji, že to nebyla taková sranda jako Kokosy na sněhu. ()

5150

Ideální odpočinková záležitost a pokud máte rádi africkou přírodu, Kevina Bacona a basketbal, je tohle trefa do černého. ()

Marek1991

Koho už len takéto niečo mohlo napadnúť, mimochodom ten český a slovenský názov je marketingová zvrátenosť. Film je celkom zábavný, aj keď je z neho cítiť začiatok 90. rokov, chýba mu však iskra a švih. ()

Korbitch

Po Kokosech na sněhu velké zklamání. Není to zase tak chyba toho filmu, jenž je celkem svým způsobem docela povedený. Můžou za to hlavně čeští distributoři, jenž prachsprostě využili názvu veleúspěšné komedie Kokosy na sněhu! Co na to říct? Hnusný hyenismus! ()

gogos

Nazev me navnadil...Cekal jsem neco v podobe Kokosu na snehu... Jenze toto je bezduchy odvar puvodniho filmu, ktery nesaha jamajskejm sprinterum ani po podvazkovej pas... ()

rt12

Snaha navázat na úspěch ,,Kokosů na sněhu" se absolutně nezdařila. Kevin Bacon se zde při výběru role ve filmu, značně přehmátl. Jedná se o zapomenutelný snímek. ()

Martin741

pre fandov americkeho basketbalu je to zrejme dobry film, ja som sa vsak nudil, a pan Slanina /Hraci se smrti/ na tom nic nezmenil. 10 % ()

Rodriguez

Mladý a nadějný asistent trenéra Jimmy se rozhodne po ostré výměně názorů s vedením klubu, že si udělá cestu do Afriky. Nejdřív jde s cílem vyhledat nadaného černocha a získat ho pro klub, aby se mohl vrátit. Ale později si uvědomí, že dokázal daleko víc, než si doposud myslel. 50% ()

Juto

Celkový dopad filmu je dosť malý, pretože tu nie je nič strašné, ale zároveň ani nič príliš dobré je to zabudnuteľny príbeh. 5/10 ()

WolfR

Nechápu proč to nemá alespoň těch 60%, je to neškodný pěkný oddechový filmeček. A je tam basket a Kevin Bacon! 3 hvězdy. ()

otík

Ne příliš povedená sportovní komedie, chybí ji švih a odlehčenost Kokosů na sněhu. Navíc je to to samé jen s jinou omáčkou. ()

wendelin9

Tohle volné pokračování Kokosů na sněhu mě zklamalo. První díl patří k mým oblíbeným filmům, ale tohlé nesmyslné pokračování to u mě projelo na plné čáře.... Na film se koukat dá, ale je to o hodně slabší než jednička. ()

Decker

Nehrat tam Bacon tak je to za dva, takhle alepson pro jeho herecky prednes davam za tri, ikdyz mam nutkani byt prisnejsi nebot se jedna pouze o slabouckou komedii. ()

Master19

Obvykle mi nevadí, ale tady mi vlezlý dabing Jana Šťasného vyloženě vadil, takže ještě o hvězdičku méně. I tak je to ubohost, to jamajčani (ačkoliv se mi to původně srovnávat nechtělo) měli aspoň šmrnc! ()

P1tr

Se zapnutým mozkem to nešlape tak dobře jako v OFF režimu, ale díky sympatickému Baconovi se na to vydrží dívat každý. ()

iXtr3m3

Pozreté len kvôli Baconovi, inak to za veľa nestojí. Sympatická výprava, ale inak rozprávka so všetkým dobrým ale nanešťastie aj zlým. ()

Zagros

Tady český distributor a překladatel odvedli s českým názvem medvědí službu. S filmem Kokosy na sněhu to nemá téměř nic společného. Snad jen lehce námět sportovního outsidera a talentu, který se ovšem tentokrát ani neinspiruje skutečnou událostí. Názvem se jen vzbudilo falešné očekávání a to nebylo naplněno. Také kvůli tomu dostává film nižší hodnocení. Je to ale právem. Kevin Bacon se sice snaží, ale je na to sám. Příběh mě už moc nebavil a hlavnímu hrdinovi Salehovi jsem už fandit nedokázal. Kokosy v pralese mě zkrátka bavily o poznání méně a nemám potřebu se k nim už nikdy vracet, dvě hvězdy. ()