Kokosy v pralese

• USA The Air Up There (více)

Jimmy Dolan býval hvězdou vysokoškolského basketbalového týmu, jeho nadějnou budoucnost však předčasně ukončilo zranění kolene. Nyní je asistentem trenéra jednoho z předních amerických týmů. Právě se svým kolegou přijímá vyhlédnutou posilu týmu, nafoukaného mladého hráče Buddyho Wilsona. Jimmy se s ním pohádá a porazí ho v improvizovaném utkání. Ze smlouvy tak sejde, což Jimmymu vyčítá nejen vedení klubu, ale také trenér. Nedlouho poté Jimmy náhodou na videozáznamu z jedné africké školy zahlédne talentovaného mladíka a rozhodne se ho získat pro univerzitní tým. Proti vůli nadřízených se vydává na dlouhou cestu do Afriky, aby vyhledal nadaného černocha. Saleh, jak se vytáhlý mladík jmenuje, je synem náčelníka kmene, který žije v polodivokých podmínkách a o Spojených státech, natož o profesionálním basketbalu, nemá ani ponětí. (TV Nova)

Milan25

Nebylo to zlé, ale autor českého názvu by potřeboval záhlavec. Chápu že to diváka naláká, ale brát si do úst zrovna takovou klasiku jako Kokosy na sněhu, to opravdu ne. ()

Petr.Kocfeld

Bacon měl jistě lepší filmy.Tento není špatný a místy jsem se i bavil(hlavně na poprvé).Tato komedie není non-stop zábava a potěší i pobaví i více či méně náročného diváka. ()

Ještěřák

Příjemně exotická komedie, jako děcko mě to bavilo, i když je doslova přeplácaná kýčovitýma pitomostma typu úžasnej koš v poslední sekundě apod., což se mi těžce zajídalo už v době, kdy jsem býval ještě roztomilej. ()

Paldiny

Pre všetkých rýpačov sa v českom názve a údajnom priživovaním sa na značke. Áno, ide o príbuzný film, ale nie v typickom slova zmysle. Hrajú v ňom iní herci, ale dej o outsideroch so srdcom zostáva rovnaký. Tiež si stačí porovnať originál názvy oboch filmov /Cool Running – The Air Up There/, necítite v tom istú paralelu? A popravde Kokosy v pralese (na snehu) znejú o moc lepšie ako Vzduch tam hore (Studená Jazda). To iba na okraj. K filmu, je slabší ako o rok starší braček v zimnej čapici, menej vtipný, menej emotívny, ale nie špatný. Kevin Bacon charizmatický ako vždy a zápletka nech je akokoľvek jednoduchá, neprekuknete ju hneď. Celkom prekvapila explicitnosť rituálu Wanabi a vulgarizmus v dabingu. Predsa len ide o rodinný film a tam sa často nevyskytujú. Basketbalu nefandím, tu padol na úrodnú pôdu, čo si myslím, že je základ. Za mňa oddychovka aká neurazí, teda pokiaľ to od nej nebudete chcieť. ()

Angie91

Člověk by řekl, že je to fajn komedie, ale to by nesměl vidět Kokosy na sněhu... protože se to s tím nedá vůbec srovnávat. ()

gurmanik

Další z mnoha sportovních filmů, který jsem viděl. Jako malý jsem ho sledoval často, teď už bych ho znovu asi vidět nemusel. Na první zhlédnutí se pobavíte, pak už radši zase k těm na sněhu :) ()

zdeny99

Z africké buše do NBA je stejně tak nemyslitelné jako z jamajského tartanu do ledového koryto. Zatímco příběh jamajských bobistů byl založen na pravdě, tak tohle je prostý výplod lidské fantazie ušitý rychlou jehlou. I proto to tak dopadlo. Do zábavné komedie to má hodně daleko. Naopak Kokosy v pralese se vyznačují úmornými nudnými pasážemi bez něčeho, co by diváka pobavilo. [3400. hodnocení, 77. komentář, 50%] ()

MickeyStuma

Originální název snímku by se dal přeložit asi jako ´Vzduch nahoře´, což v češtině skutečně vyznívá na sportovní film o basketbalu podivně a tak, aby si to český distributor ulehčil, připodobnil český distribuční název snímku ´Kokosy na sněhu´ neboť je námět v podstatě totožný.Tam se z Jamajčanů stávali bobisté na zimní olympiádě, tady pro změnu máme domorodce v Africe hrající basketbal. Společného však jinak nemají vůbec nic. V kinech si jen konkurovali. Snímek má v sobě zábavnou formu a sportovního ducha a po filmové stránce stejně jako výše zmíněný snímek pobaví. Tentokrát však scénář na základě skutečné události napsaný nebyl. Snímků ze sportovního prostředí je spousta a tento se mezi nimi rozhodně neztratí. ()

Miki68

Tak bohužel. Zkoušel jsem nejdříve mozek přepnout do úsporného režimu. nepovedlo se mi nevnímat celkovou stupiditu tohoto snímku. Nakonec jsem mozek vypnul a zkusil jen vizuál. Ani tak nemohu, než ohodnotut tuto slátaninu pouhou jednou *. ()

salamandrr

Kokosy na sněhu jsou lepší, ale i tohle je podařená sportovní komedie, kterou by si fandové komedií neměli nechat ujít. ()

longercz

Mě na tom přijde nejzajímavější nepřeložený český název, který až podezřele připomíná název úspěšné komedie z předešlého roku... :) ()

P. J. D.

Hledal jsem po Kokosech na sněhu něco, co by na to navázalo, až jsem skončil nakonec tady. Možná za to mohla počáteční euforie z předchozího filmu o Jamajském bobovém týmu, ale když jsem viděl film poprvé, příliš nadšený jsem nebyl. Ano, pár scének stojí za zmínku, ty se skutečně povedly. Kevin Bacon není špatný a tahá tak snímek z bláta, jak jen může. Ale tím to končí. Tohle je prostě podprůměr a nestyděl bych se ani říci, že původním záměrem bylo něco si vydělat. Za mě dvě hvězdičky. ()

Razzor_82

"Tohle není ZOO, tohle je Afrika." Dávno zapomenutá sportovní komedie bez výraznějšího vtipu. Bacon na balancuje na hranici trapnosti. Kromě exotiky hýří snímek těžkou nudou k uzívání. Tohle nemá s Kokosy na sněhu nic společného, jen tupý překlad českého distributora!  4/10 ()

Black-star

Pokus o navázání na úspěšné kokosy na sněhu. Bohužel už né v tak povedeném stylu a s takovou grácií, přesto je to příjemná komedie, která vás dokáže i místy rozesmát. ()

Psycho.R

Viděl jsem lepší film, který se jmenoval Kokosy na sněhu. Projížděl kolem tohoto snímku rychlíkem a po dlouhý době se zastavil a řekl: "Na něco jsme zapomněli... na Kevina..." ()