Jack je Američan, Marion je Francouzka a společně žijí v New Yorku. Výlet do Evropy má dát jejich vztahu novou šťávu. Po nevydařeném pobytu v Itálii si chtějí spravit náladu v Paříži. To Jack ještě netuší, že budou bydlet hned vedle rodičů Marion, kteří neumí slovo anglicky. To jim ovšem nebrání podrobit Jacka sérii testů. Adept na pozici zetě pro změnu nemluví francouzsky. Jack musí čelit i dotěrným ex-milencům Marion a údajně miniaturním francouzským kondomům. Marion má k Jackovi také pár výhrad. Je jasné, že tahle dovolená bude pro jejich vztah opravdu přelomová. (oficiální text distributora)

Harts

Zdlouhavý děj, který ukazoval Evropu a hlavně Francii jako velmi svobodnou zemi, kde sex, erotika není žádné tabu. Místy pro mě až moc vulgární otevřené hlášky rodičů, při kterých jsem se docela styděl. Děj nic moc, prostě kecající film plný divné psychologie dvou lidí. ()

sumperacek

Vcelku podařená konverzační romantická komedie. Některé dialogy skvělé, jiné zase trapné a ujeté (s rodiči). Julie Delpy má dobrý výraz, ale vedle Adama Goldberga trochu zaniká. ()

Lucas87

Motivem proč si pustit byla účast Daniel Brühl, Adan Jodorowsky je to jen další případ totální blbosti, u které se zbytečné plýtvá materiálem,časem a kapitálem i když jde byla snaha prezentovat Francii kde sex není žádné tabu. ()

rainman93

Jaké to opravdu je poznat člověka, s kterým žijete a chcete žít i na dále? Velmi těžké! Vždy si můžete být jistí, že narazíte na něco co se vám nebude lítbit. Každopádně si taky můžete být jistí, že se v tom pořád budete šťourat. Stejně jako si neustále musíte strhávat strup. Okořeněné odcizení o jazykovou bariéru jednoho z ústřední dvojice jen dotváří paranoiu, kterou při podobných situacích chtě nechtě získáváte. ()

redBitch

V průběhu filmu jsem si říkal, že jej z průměru tahá hlavně výkon Adama Goldberga, ale závěr mě velice mile překvapil a bez výčitek uděluji 4 hvězdičky. 2 noci v Paříži asi nesednou každému, mě sedly... ()

fool-mood

Konečně dobrý scénář a dialogy. Julie Delpy snímek režírovala, zahrála si v něm jednu ze dvou hlavních rolí, napsala i scénář. Docela by mě zajímalo, jestli přitom čerpala ze svých vlastních zkušeností případně, zda neztvárňovala sebe samu, jak se usazuje, ač je to pro ni těžké. Pro mě sympatický filmek. ()

Mira90

Žádného Linklatera (alespoň prozatím :-)) neznám, proto pro mě byly 2 noci v Paříží bezprecedentním případem neutuchající zábavy. Paráda. ()

GTS_PUNK

"If you think about it,it was a blowjob after all, that brought down America's last chance at a healthy democracy." Julie Delpy (Marion) a Adam Goldberg (Jack) čoby milenecký pár na dvojdňovom výlete v Paríži, kde sa zastavili po ich návšteve Benátok. Tá možno nevyšla podľa ich predstáv a tak si to snažia vynahradiť práve v "meste lásky", ale to má pre nich obidvoch prichystaných niekoľko prekvapení a pre diváka nefalšovanú porciu zábavy. Film sa prezentuje ako pohľad na dve odlišné kultúry v jednom vzťahu, čo so sebou prináša značné množstvo patálií, ktoré spôsobujú práve kultúrne stereotypy. Ich kolízia však tvorí dokonalý celok, aspoň z diváckeho hľadiska a vnáša do celej veci dávku vtipu, ktorý funguje na jednotku. Nejedná sa ale o prvoplánové vtipy či trápne scénky známe z viacerých romantických komédií, ale film na to ide skôr šikovným a pasujúcim sarkazmom a sexuálnym humorom, ktorý svojou soft formou jemne nadvihuje kútiky úst každého diváka, hoci sa to pri sledovaní môže snažiť skrývať. Ale prečo sa nezasmiať naplno? Film k tomu nabáda nielen pri sexuálnych vtipoch o balónikoch na penise či umeleckej vernisáži s obrazmi s názvami ako napríklad "Fucking angels", ale aj pri sarkastických poznámkach o americkej spoločnosti, buržoázií alebo teroristických útokoch v európskych veľkomestách. Scény s americkými turistami alebo z metra len dokazujú, že film dokáže na humore postaviť solídne základy. Tie dopĺňa príbehom fakticky toho, že človeka, s ktorým žijeme vlastne ani nemusíme vôbec poznať. Romanticko-dramatická stránka rozhodne filmu nedominuje, ale dobre ho dopĺňa. 2 Days in Paris je veľmi príjemnou komédiou so sympatickým hlavným hereckým obsadením, hľadajúc skutočnú podstatu svojho vzťahu v meste, ktoré priťahuje zamilované páry z celého sveta. Pre nich dvoch to však neplatí, aj keď divácky to fungovať môže. Niekoľko pekných lokácií sa vo filme vyskytne a môžu zaujať. Solídna európska komediálna filmárčina, ktorá sa nebojí spraviť si srandu aj sama zo seba, z mnohých stereotypov, predsudkov a komplikácií v (nielen vzťahovom) živote. Ako oddychová záležitosť jedna z tých lepších a skutočne zábavných. ()

Psycho.R

Bál jsem se, že Adam Goldberg mi nesedne nebo se bude pitvořit. Naštěstí je jeho postava napsána racionálně, s mírnými sklony k hypochondrii. Julie Delpy plutonicky miluju a ve scénáři byl silně cítit její rukopis. Režii nemá nijak inovační, ale k filmu z Francie to pasuje. Filmy sice nedosahuje kvalit Linlaterovi trilogie Před... ale mám pocit, že se jí v jistých okamžicích snaží přiblížit. Výše zmíněným filmům jsem dal 5* - všem třem, takže 100%. 2 dny v Paříži dostanou 4, s tím, že to není 80%, ale spíš 75%. I to je myslím slušné. ()

perutman

Věřím tomu, že tenhle film ve Francii propadl. Oni totiž nemají moc rádi zpětnou vazbu. Je mi jasné, že tohle bylo přetažené za vlasy a na tolik stereotypů člověk během dvou dnů narazí dost těžko, přesto jsem se královsky bavil. Škoda jen, že si Delpy trochu víc nepohrála s hlavní dějovou linkou, ta mi přišla poněkud plytká. ()

merlik

Výborný film zachycující humornou formou každodenní situace, že se v příběhu nic zásadního neděje, nějaké zvláštní zvraty nenastanou, je celkem v pořádku, protože každodenní život rovněž nejsou vyhrocené momenty každý den. Hlavní postavy, milenecký pár, se znají dva roky a nakonec poznají, že se neznají, ale že se natolik zajímají, že jim stojí zato poznávat se dál, třeba ten celý život. Výborně hrají Julie Delphy i Adam Goldberg, představitelé Marioniných rodičů. Ostatní jsou jenom takoví přihrávači. Dobrá je rovněž práce kamery, zrychlené záběry, příběhy fotek. Scénář nijak zvlášť negraduje, prostě jen tak plyne, až doplyne do hezkého happy endu. Prima film. ()

touchud

V titulcích psali, ať hodnotím, tak jsem tady. Téma filmu není úplně můj šálek kávy, přesto jsem se celý film dobře bavil, mix angličtiny a francouzštiny měl svoje kouzlo. Ať tady někdo tvrdí, že je film plný klišé, přesto byl zábavný a o to jde. Postavičky Lukáše antiglobalisty a vyšinutého týpka v metru byly kouzelné. No nedovedu si představit, že bych šel někde na párty a sedl si vedle mě ten umělec (Mathieu tuším se jmenoval) a začal do mě hustit ty jeho kecy :). A toho králíka na víně bych si klidně taky dal... ()

snek49

Dva roky soužití jsou dost na to, aby se mohla dcera pochlubit svým novým přítelem u svých rodičů, kteří žijí v její rodné Paříži. Přítel je američan a francouzsky toho moc neřekne, navíc nepovažuje Paříž za zrovna normální místo pro klid k práci. Bohužel se jeho obavy potvrzují. Rodiče Marion (Julie Delpy) jsou cvoci každým coulem a bytový dům, který obývají není zrovna útulné místo pro milostné radovánky, navíc když prakticky každý známý má klíče od Mariiniho bytu, který je jen o patro víš než byt rodičů. Hned při úvodním obědě si rodiče Jacka (Adam Goldberg) pěkně prozkouší a ten se zdá být celý zmatený bláznivou francouzskou náturou. Jack postupně zjišťuje, že Marion není zas takové neviňátko, jak se na pohled může zdát a překvapuje ho jeden bývalý přítel za druhým. Navíc mu Marion o jejich vztahu s nimi stále něco zatajuje a to psychice Jacka rozhodně nepřispívá. Oba jsou v nové situaci a prakticky se začínají znovu poznávat. Těšil jsem se na to, že po dlouhé době spatřím komedii, u které se nasměju a trailery mi naznačovali, že by to konečně mohlo vyjít. Bohužel opak se stal skutečností. Ne, že by film neměl směšné okamžiky, pár jich tu bylo, ale více než humoru jsem se setkával s poněkud depresivnější atmosférou. Ústřední dvojice zahrála své postavy slušně (hlavně Adam Goldberg) a není k tomu žádné výtky, navíc dobře zapadli do celkové atmosféry Paříže, která se mi jevila jako město bláznů a chaosu... ale rozhodně to atmosférou sálalo. Zvuky města a jeho záběry krásně dýchaly do tváře a chvílemi jste se cítili být opravdu v Paříži. Zkrátka částěčne ztracen na dovolené:-) Hodnocení se mi zdá objektivní. Na 4 hvězdičky film určitě nemá a 2 hvězdičkami bych hodně ukřivdil... ()

GudMen

Sám sebe se ptám, jak moc autobiografické dílo je. Umím si představit, že Julie a Adam spolu prostě randili a natočili o tom film. Až tak moc věrně na mě snímek působil. Královsky jsem se bavil. Královsky! ()

fantomas19

Francúzsko-nemecká romanticko-komediálna dráma z minulého roku je o vzťahu francúzskej fotografky Marion (Julie Delpy) a amerického interiérového dizajnéra Jacka (Adam Goldberg). Režisérka a scenáristka Julie Delpy natočila zvláštnu sondu do duší jedného páru. Jack a Marion žijú v New Yorku a po neúspešnom výlete v Benátkach strávia dva dni v Paríži, v dome rodičov Marion (hrajú skutoční rodičia Julie Delpy - Albert Delpy a Marie Pillet). Počas dvoch dní nastáva nespočet konfrontácií spôsobov života v Amerike a vo Francúzsku, vyskakujú prekvapenia z minulosti v podobe bývalých partnerov, jazyková bariéra a iné svojrázne vlastnosti oboch aktérov vzťah i príbeh zamotávajú. Film je tak zmesou skvelých dialógov, prekvapivých situácií, ale i slabších chvíl až trápnych momentov. Postavy počas celého filmu odkrývajú rôzne podoby svojho charakteru, preto si ani jeden neudrží naše sympatie, ale ani náš odpor. Sú chvíle, keď obdivujeme nadhľad a optimizmus Marion, a za chvíľu neveriacky sledujeme jej emočný výbuch, a naopak odporný hypochondrický a sebavedomý Američan Jack sa v určitých momentoch stáva vtipným glosátorom. Celkový dojem z filmu mám našťastie pozitívny, úsmevné časti prevládajú. ()

walecz

Užvaněná nuda plná těch nejušmudlanějších klišé. Julie Delpy si asi pořídila kopie scénářů všeho kde hrála, vystříhala repliky a bílou lepicí pastou je vlepila do velkého sešitu a natočila podle toho film a skromě se obsadila do hlavní role (asi aby mohla pořádně přehrávat). Ta jedna hvězda je za Goldberga - mám pocit, že ani nemusel hrát a byl jen sám sebou. ()

MaxForValue

Marion nie je Céline, Céline je pohoďáčka, Linklater umelec, Marion je, nazvime to divná, Delpy ako scenáristky ešte nevyzretá. Goldberg je hrozný pohoďák, v jednom výraze dokáže stvárniť úžasné spektrum emócii a k Marion sa ako jej protejšok dokonale hodí. Chýba tomu viac ten uvoľnenosti, či už hereckej, režíjnej ako aj scenáristickej, nie je to už tak odzbrojujúca dialógová smršť, skôr príbeh o dvoch ľuďoch v jednom meste. Stále však príjemné, milé, rozkošné, no v niektorých momentoch značne nedozreté. Ale to sa snáď Delpy podarí po rokoch. Uvidíme, čo ukáže v New Yorku s afroamerickým kolegom. ()

huzgi

Odvážný pokus spojit Woody Allena a francouzskou Novou vlnu končí ohromnou prohrou. Film nedrží pohromadě, je to takový dort od Pejska a Kočičky. Míra nesmyslů a nelogičností je ohromující. O to žalostněji vyzní film ve srovnání s tím, jak sám lehce a svižně Allen točí v Paříži a přilehlých destinacích. ()