Spirit je příběhem zavražděného policisty Dennyho Colta (Gabriel Macht), který se za záhadných okolností vrací na svět jako maskovaný bojovník se zločinem, známý pod pseudonymem Spirit. Ve snaze zbavit Central City zločinu se pouští do boje s těmi nejhoršími kriminálními živly a nezastaví se před ničím, dokud nedojde spravedlnosti ten nejobávanější a nejšílenější z nich – Octopus (Samuel L. Jackson). Spiritovy osudy jsou ale úzce propleteny i s celou řadou půvabných žen, ať už jde o Octopusovu pobočnici Silken Floss (Scarlett Johansson), svůdnou zlodějku Sand Saref (Eva Mendes) či třeba šílenou tanečnici a vrhačku nožů Plaster of Paris (Paz Vega). (oficiální text distributora)

Joll

Sice vizuálně zajímavé, ale bohužel už ne objevné.Přiznám se, že po prvních 10 minutách jsem byl byl jen kousíček od toho abych tu hrůzu vypnul, ale rozhodl jsem se, alespoň kvůli zpracování tomu dát ještě šanci. V křečích jsem to vydržel zhruba do půlky filmu kde jsem samou nudou usnul. Byť nesnáším hodnotit něco co jsem neviděl celé, budu to tu muset překousnout, protože k dokoukání se určitě nedonutím. Takže jedna hvězda za zpracování. ()

Bohnice05

Parádní efekty a akce jako vystřižené ze Sin City... však je to také od Franka Millera. Tím bych skončil kladné stránky filmu. Ale spíš mi připomínal jen hromady různých scén naházených za sebe a vůbec ne jako plynulý film. Bylo to až moc přehnané. Vtípky až krapet infantilní. Komiks jsem naštěstí nečetl, protože potom bych snad film hodnoti 1*. Takhle bych těch pár líbivých scén ohodnotil 3* ()

Puol

Frank Miller sa veľmi nevyznamenal. Pôsobivý komiksový vizuál prebratý zo Sin City, ako i zaujímavé herecké obsadenie a v niektoých scénach i správna komiksová nadsázka zachraňujú tento "o ničom" film. ()

msroubek

To se vážně příliš nepovedlo...jedna * za (zkopirovane ale vkusne efekty) a jedna * za sličné dívky...jiné klady jsem bohužel... ()

Raziel_cz

Vizuálně je to dotažené mnohem dál než Sin City, ale celý film musíte brát spíše jako parodii, já se bavil. Nejlepší scéna: "Huííííí! Huíííí! Huííííí!" Tssssss..... "Áááááá!" ()

IvcaG

Po vizuální stránce naprosto úžasné, ale tak nějak né moc dobře a hlavně nezajímavě vyprávěný příběh hrdiny a ochránce města. Brrr to to se opravdu moc nepovedlo škoda. 50 % ()

-Marc-

Hrozná pí*ovina, opravdu, ani jsem ten film nemohl dokoukat. A to se mi jen tak nestává, i na sebevětší kravině vidím něco pěknýho. Ale tohle na mě bylo opravdu moc. Jediná hvězdička a to jenom za to že dotáhnul vizualizaci ze Sin City k dokonalosti. ()

bery71

Přestože jsem měl vzhledem ke zdejšímu hodnocení velmi nízká očekávání, jsem velmi velmi mile potěšen. Rozhodně netvrdím, že se jedná o nějaký kinematografický skvost, ale Millerovo Sin City jsem si zamiloval, nejen komiks a Spirit mě pobavil též. Sice je film podstatně posunutý a to především atmosférou a vtipem. Zatímco Sin City ohromuje diváka krví a temnotou. Spirit je téměř parodie. Tím nechci tvrdit, že nemá několik svých povedených vážnějších scén. Těžko říct, ale Miller se mi zkrátka trefil přesně do toho, co jsem čekal a v co jsem doufal, že uvidím. Výběr postav. Zpracování. Hudba. Zkrátka jsem spokojen. Ale ještě jednou, není to umění. Sin City téměř bylo, Spirit ne. Je to hlavně zábava. Jdu si sehnat komiks. / komiks u nás nikdy nevyšel a asi ani nevyjde ()

strikeman

Ke snímku jsem na základě zdejšího hodnocení přistupoval s despektem a první polovina mne v tom utvrdila - stylově napodobenina Sin City, říkal jsem si, scénář chabý, jakési rádoby filozofické žvásty komiksového hrdiny s nevalným charismatem a k tomu neskutečně přiblblý souboj v bahně a la wrestling. Ale jak tak ubíhal čas, přecejen jsem tomu jaksi začínal přicházet na chuť a v druhé půli už jsem se slušně bavil. K tomu musím připočítat neodolatelného Samuela L. Jacksona se zásobou vtipných hlášek, pár povedených "džouků" a neskutečnou plejádu sexy hereček s dračicí Evou Mendes v čele a ejhle - vyklubaly se nám tři hvězdičky:-) ()

Kolssteyn

Visuálně opojné stejně jako Sin City. Ale každou chvíli pozornost vypovídala službu a čas se vlekl jak utržená niť. ()

FilmWave

I přes úvodní podobnost se "Sin City", toto je jiná káva (i vizuálně je Spirit jiný - víc kombinuje skutečnou scénu s kreslenou). Spíš je to ztřeštěná parodie na comicsy. Pár dobrých scének a vtípků se zde najde, Jackson je cool, ale jinak je to hlavně nuda a zmatečný příběh. Navíc Gabriel Macht to opravdu zásadně nedává. ()

Faila

Je to potrhlé, chvílemi až hloupě, ale po většinu času je to potrhlé takovým zvláštním „cool“ způsobem. Millerův rukopis tu je poměrně znatelný a stejně jako v Sin City či 300 (rozdíly mezi jeho comicsy a jejich filmovými převedeními nevidím jako příliš závažné, proto si to dovoluju srovnat i s filmy) dodává hra se světly a stíny, s barvami snímků a stejně tak např. s detaily filmu pořádný „noir“ nádech. Trochu zde pokulhávaly herecké výkony několika jedinců, brilantní představení talentu jiných herců (Jackson, Johansson...) ale od těchto nedostatků odvedlo pozornost. Co se příběhu týče, silně připomíná 30. léta - detektivky a comicsy o superhrdinech, jenže tehdy se tyhle filmy braly vážně, dnes už to občas drhne, když si na „tehdy“ zpětně chceme hrát (a některým postavám tohle nedotažené „nednešní“ herectví hodně ublížilo). Bylo to takové hrrr a člověk kolikrát potřeboval zpomalit a všechno to vstřebat, ale děj nebyl zas až tak složitý, aby mu šílenější a zmatečnější tempo příliš uškodilo. A některé momenty (genetciké polypy, nejspíš Octopus a vše kolem něj ...) byly k popukání (teda asi jenom pro mě a další dvě tři výjimky). Ale podle mě je Spirit jakožto Milerrův první sólový režisérský počin na poměrně vysokém levelu a já osobně se na další (kéž by byly) docela těším. ()

drankeryth

Na Sin City sa to vobec nechyta. Tento film je dost nudny a prebiehajuce dialogy vo filme boli zbytocne natahovane do extremnej dlzky a boli aj dost nepodstatne. Moc toho sa tam neudialo, obcas nieco bolo zaujimave, ale nebolo toho prilis moc pre tento film. Chcelo by to viacej akcii zo strany Spirita, aby tomu dalo spravnu stavu pre rozhybanie lenivosti kazdeho herca vo filme:) ()

Rockerman

Je to sice "béčko" Sin City, ale i tak je to zase velká zábava! Nevěřil bych, že za tři roky po S.C. lze natočit stejným způsobem jiný příběh, ale jak vidno lze zase vstoupit do stejné řeky a výsledek je opět velmi dobrý. Velká nadsázka, téměř nesmrtelný hrdina typu Batmana (ale bez nějakých technických pomůcek) a krásné ženy. To vše naleznete v tomto filmu, který je černobílo kolorovaný a to právě ještě umocňuje zážitek. Já jsem spokojen. ()

char_t

Noirový komiks, který šel totálně mimo mě. A jak tu koukám okolo, tak nejen mě. Taková školně-besídková variace na Sin City atp. ()

Ydrosten

Chvilku jsem tápal v temnotách, než jsem zapnul mozek a nakonec vypnul bednu ( což už se mi dlouho nestalo ) Nějak sem se nedokázal přinutit, aby sledoval děj nějak moc do hloubky + mi unikalo o čem to vlastně má celé být. Co si nedokáže k sobě přitáhnout diváka ( mě ) hned od začátku, není zrovna dobrý film. 1 hvězda ( za S.L. Jacksona, i když ani ten nebyl právě ve formě ) ()

helloween93

Předlohu neznám, ale tenhle komiksák se moc nepovedl. Je to takové nemastné, snaží se to tvářit vtipně a cool a přitom to je jak Sin City přes kopírák (a to nejen kvůli černo(rudo)bílé, ale i kvůli temnému městu s temnými postavami. Mě to teda nesedlo, a to vůbec. 1* za Franka Millera jako komiksového scénáristu. ()

Woody vyměnil krásu za... zkušenosti

Woody vyměnil krásu za... zkušenosti

15.02.2009

Millerova další komiksová vykopávka

Millerova další komiksová vykopávka

22.12.2008

Byl velkou inspirací pro George Lucase. Jeho první dobrodružství si čtenáři přečetli v roce 1928 v pulpovém magazínu Amazing Stories. Pak se proslavil v dlouholetém komiksovém stripu, později se stal… (více)

Když se nedaří, je dobré začít znova

Když se nedaří, je dobré začít znova

07.08.2008

Věděl to Christopher Nolan a rozhodl se natočit Batmana od začátku. Věděl to i Louis Leterrier a dal novou šanci Hulkovi. A evidentně to ví i Frank Miller a Jason Statham. Na comicsovku Daredevil si… (více)