Prosincoví kluci

• Austrálie December Boys

Príbeh štyroch chlapcov zo sirotinca, narodených v decembri. Pri príležitosti ich narodenín podniknú výlet k moru. Mladý pár, nachádzajúci sa na pobreží, prejaví záujem o jedného z nich. Priateľstvo nerozlučných kamarátov je zrazu podrobené ťažkej skúške. Ktorý z nich bude vybraný a nájde si svoju novú rodinu? (jojoping)

velkyvezir

Příběh mne nijak zvlášť neoslovil, a tak jako hlavní klad tohoto filmu vidím v prokázání, že se Daniel Radcliffe bude schopen vymanit z role Harryho Pottera. ()

CSSML odpad!

První moje myšlenka spojená s tímto dílkem byla, kde si Harry zapomněl brýle. Roli pošahaného čaroděje tomuhle hejskovi hned tak někdo neodpáře. Nečekal bych, že v padesátých letech už byly takové kurvy, ale kdo ví. Podle paní vychovatelky Bůh nemá rád motorky, to už bych spíš souhlasil s Blonďákem, že nemá rád idioty, mezi něž tvůrci filmu beze sporu patří. Zahrnutí katolických reálií do takového amorálního snímku je vskutku výsměchem. ()

Merkin

Já vlastně nevím čím si snímek zasloužil 4*, protože nejde ani o nic originálního, scénáristicky také žádnou genialitu nenabízí a záběrů na různě pobíhající kluky(a starce) stopáž věnuje až příliž své délky. Ale stoletá ryba, nepochopitelně se chovající kůň, pojetí lásky(rodičovské, manželské, bratrské, milenecké) a určitá naivita toho všeho člověka nutí jít buď pod, nebo nad průměr. U mě nakonec převládla melancholická nálada a hodnotím kladně. PS:Byla jsem zvědavá, jaký herecký výkon podá Daniel R., jelikož jeho osudová role bradavického čaroděje s jasně danou cestou dobra a poslušnosti příliš prostoru nenabízela, ale úloha prosincového chlapce se tak nějak svými nároky podobala té Potterovské, tudíž na Radcliffeův herecký výkon si ještě budu muset počkat. ()

Janega

Nenáročný príbeh o štvorici chlapcov túžiacich len po jednom- nebyť sám. Nie je to film patriaci na strieborné plátno, ved tak aj dopadol, napriek tomu, že doň vsadili hlavného ťahúňa Dana R. Každopádne na to, aby ste ten film dokázali dopozerať do konca, musíte byť citlivý, empatický človek, aby ste dokázali pochopiť o čo v skutočnosti v tomto filme ide. Príjemná jednorázová oddychovka. ()

Ondis

Dojemný, nostalgický film. Radcliffe je docela sympaťák a tahle role mu sedla. Měl tam sice tradiční hysterický výstup, který bývá v takovýchto romantických dramatech, ale můj příjemnej dojem z filmu to nakonec nezkazilo. Na rozhraní 3 a 4 hvězdiček. ()

J*A*M*A*L

Vlastně kdyby v tomhle snímku nehrál hlavní roli Daniel Radcliffe tak bych se na to asi vybodl, protože už jsem konečně prahl po filmu s Danielem Radcliffem někde jinde než v Harrym Potterovi.Vlastně mi to ale nestálo za nic, protože zřejmě filmy kromě Harryho s ním stojí za kulový.Prostě mi to přišlo takový divný a nějak jsem tomu nepřišel na chuť i když se to jevilo jako docela pěkný film.20% ()

ElizabethB

Poznate ten pocit, ked film o ktorom ste ani netusili, ze existuje…vam da ovela viac ako ten, na ktory sa tesite par mesiacov? December Boys mozem zo spokojnostou zaradit medzi tie snimky, ktore ma milo prekvapili. Dojimavy pribeh- podciarknuty krasou australskeho pobrezia, opisuje vianocne prazdniny styroch sirot, ich neutichajucu nadej nad hladanim rodiny, prvu lasku, vieru v srdciach a ich vzacne priatelstvo….7/10 ()

AIMÉE

December boys určitě láká na fakt, že tu hraje Daniel "Potter" Radcliffe. A ačkoli má jeho postava jedinečný kukuč, je to asi tak všechno. Filmu by určitě víc 'slušelo', kdyby se jednalo o televizní počin, jelikož zápletka, herci, a (proboha) především ten konec nedosahují převratných kvalit. Závěr, ten beru jako nejslabší článek v tomto snímku. Čistý průměr. ()

sona123

Tak trochu neuvěřitelný příběh o jednom prázdninovém dobrodružství čtyř kluků z děcáku. První láska, radosti a zklamání, k tomu šumící oceán a trocha náboženské tématiky. Ostatně, ono se stačí podívat na poster, který hodně napoví. Je to retro, je to teenagerovské a je to milé. Kvalitní dílo, které večer nezkazí, ale do dějin se také nezapíše. ()

EllienPM

Daniel je úžasný. Tohle je jeden z těch silnějších filmů, plný emocí. Přesto to na plný počet není, neb cílení na sentiment a líbivost a tklivost přece jen tu a tam prosakuje trochu uměle a až moc snaživě. I to "vyprávění" mi přišlo až příliš strojené a rušilo. ()

Lilloos

Austrálie je nádherná, ale...Když chcete natočit doják, ve filmu by se měly objevit emoce. Postavy by měly mít nějaký vývoj. Koneckonců i příběh by měl někam plynout, pokud nepřináší nějaké super poselství, což v tomhle případě rozhodně nehrozí. Daniel Radcliffe je Harry Potter ne herec, navíc působí mezi těmi prcky trochu přerostle. A k závěru se radši ani vyjadřovat nechci. ()

Matli

Hezký filmeček, ale tak nějak bez šťávy. Kdyby se celý film nesl v duchu konce, tak by si určitě zasloužil o dvě hvězdičky víc. Hezká příroda a taky výběr písniček musím zmínit, obzvlášť jedna, která zazněla ve Strážcích galaxie mě překvapila. 35% ()

qenett

Na tento film jsem se podívala jen proto, abych viděla Daniela Radcliffa jinak než jako brejlatého Harryho. Mezi zbylími chlapci působil přerostle, a myslím že byli lepší herci než on. A film samotný se mi nelíbil, byl rozvláčný, celkem nudný, a po pár měsících už ani nebudu vědět o čem to vlastně bylo. Nezanechalo to ve mě žádný dojem a znovu už se na to nepodívám. ()

Radek.SCH

Z trojce Cherrybomb, Ballet shoes mi vychází December Boys jako nejsympatičtější záležitost. Hlavně pro svou autentičnost, uvěřitelnost a vřelost, když už nic jiného. ()

Olík

Poetické letní dobrodružství - něco mezi knihou Astrid Lindgrenové a Johna Irvinga - s kouzlem a nostalgickým nádechem a jednou velkou zdí do které neustále naráží. Tou zdí je téměř ve všech komentářích zmiňovaný Daniel Radcliffe. Nebavím se tady o tom, že ten kluk co se týče hraní moc talentu nepobral a ze čtveřice ve stejném měsíci narozených sirotků působí nejméně přirozeně, ale o tom, že osm z deseti se na jeden z mála Hardyho netelevizních počinů kouká jako na "ten film s Harry Potterem", což vůči snímku není přiliž fér. Prosincoví kluci si zaslouží, aby na ně bylo pohlíženo jako poctivé pocitové drama a ne jako Radcliffe má v Bradavicích letní prázdniny. ()