Prosincoví kluci

• Austrálie December Boys

Príbeh štyroch chlapcov zo sirotinca, narodených v decembri. Pri príležitosti ich narodenín podniknú výlet k moru. Mladý pár, nachádzajúci sa na pobreží, prejaví záujem o jedného z nich. Priateľstvo nerozlučných kamarátov je zrazu podrobené ťažkej skúške. Ktorý z nich bude vybraný a nájde si svoju novú rodinu? (jojoping)

Sandiego

Látka na hutné psychologické drama s dětskými hrdiny - výsledek: k uzoufání neoriginální rodinná selanka odehrávající se v idylickém prostředí, s postavami bez poskvrnky na duši. Vyřešit útržkovitě podaný konflikt mezi adepty na adopci deus ex machinou v podobě pádu jednoho z chlapců do rozbouřeného moře je vskutku ryzí ukázkou scenáristické nemohoucnosti, což ještě korunuje halucinogenní vize matičky boží. Pár momentů dokáže zaujmout úsměvnou poezií, například velmi "horká" zpověď v autě, ale většinou se vrší jen jedno povrchní klišé za druhým (a ten černý kůň lovící ryby už je skutečně daleko za čárou). Za druhý klad lze považovat i uměřený výkon Daniela Radcliffea, který již zde dokázal, že Harry Potter jeho hereckou kariéru jen tak nepohřbí. ()

kaylin

Film, který už od začátku naznačuje, že bude hodně emotivní. No, a také takový je. Čtyři kluci ze sirotčince, kteří se narodili ve stejný den. Jeden z nich by se mohl stát členem mladé rodiny. Který to asi bude? No, vzhledem k tomu, že jedním z nich je Daniel "Harry Potter" Radcliffe, zdálo by se, že výběr je jasný. Kdo by nechtěl mít doma Harryho Pottera? Nenechte se ale mýlit, třeba to tak jednoduché nebude. V závěru už je to pak až moc utržené z emocionálního řetězu a chce to diváka vyždímat. Škoda, drželo se to celou dobu celkem dobře. ()

Tony.cs

Málo využité prostředí a příběh. Nejpoutavější děj se odehrává mezi Danielem a Teresou a to hlavně díky její podmanivé kráse. ()

slunicko2

Poněkud melodramatický doják o potřebě lásky. 1) Na film se se díval proto, že jsem chtěl vidět Daniela Radcliffa v něčem jiném, než ve sterilních potterovinách. Viděl jsem a nebyl jsem překvapen mile ani nemile. 2) Příběh kolísá mezi laciným melodramatem "pro celou rodinu" a romantickou vzpomínkou na jedny zvláštní prázdniny v dětství, prázdniny krásné navzdory životu v sirotčinci. Při závěrečných sentimentálních scénách jsem měl slzy v očích. 3) Pět hvězdiček si zaslouží lokace ve státu Jižní Austrálie, pro malé kluky (a asi nejen pro ně) skutečný ráj. ()

Zmiu

Je to pěkný film, hudba, krajina i příběh potěší. Ale na druhou stranu děj se chvílema dost vleče a podobných příběhů už bylo natočeno dost. Prostě taková poetika bez zvláštních zvratů. ()

Nach

Melancholický příběh o sirotcích, kteří se narodili v prosinci a společně tráví zimní prázdniny u moře. Dětský hrdinové skutečně hrají perfektně, přičemž nejvíce pozornosti na sebe strhává samozřejmě Daniel Radcliffe. Romantická linka příběhu není moc silná, zato převládá linka spíše působící melodramaticky. To nemyslím jako kritiku. Příběh je vyprávěn pohledem již dospělého chlapce, který na tuto dobu prožívá, tak ona melodramatičnost přidává na příběhu onen subjektivní dojem něčeho pro onu postavu jedinečného, co se již nikdy neopakovalo. Závěr pak trochu sklouzává do slaďáku, ale díky bohu je film ukončen dříve, než to přejde do neúnosné meze. Prosincoví kluci jsou příběhem, kde pocity tvoří děj. Pár dramatických okamžiků se zde stane, ale i tak zde prioritní roli sehrává vztah čtyř dětí, které spojuje nejen to, že jsou sirotci, ale že jsou i přátelé a... prosincoví kluci. 75% ()

necisty

Pouštěl jsem si to jen kvůli Danielovi (jsem rád, že má stejný hlas) a od začátku a přes polovinu mě to fakt nudilo, málem jsem usnul, ale konec to hodně zlepšil. Úplný závěr tomu potvrdil 4. hvězdu. Teresa tu taky krásně září:). SA... Chlapci, mám skvělé zprávy. Otec Scully dnes přijímá zpovědi. ... SexyAjinka: A pro ženy:)? ()

KajusaK

Klidný film, žádné hrůzy spíš takový pěkný rodinný..D. Radcliffe byl úžasný, ale moc mi mezi ty malé kluky nezapadl :D) .. Dávám průměr 3* - pěkný konec.. ()

Honzíno

Tři s odřenýma ušima. Totálně průměrná a nudná záležitost, kde prim hraje jedině skvěle vybraná hudba, pěkné záběry kamery a že se přibližně v půlce začne konečně (alespoň) něco dít. Daniel Radcliffe potvrzuje to, co dávno možná víme. Z ústředních postav v HP umí hrát o třídu až dvě lépe než ostatní. Náběh na zasloužené tři kazí ale křesťanské výjevy a snad i podtext (???) a přetáhlý, kýčovitý konec. ()

Mrkvič

Na nedělní odpoledne až neskutečně parádní televizní trefa. Krásný příběh plný zajímavých postav a přírodních krás. Mile a hezky odvyprávěno, že máloco může být před Vánoci přesnější. ()

majkl44

Sympatický film s trochu moc idealistickým koncem, který zachytil bezvadnou atmosféru chlapeckých dobrodružství.. Hlavní postavy byly podle mě zahrány dobře. Příběh měl podle mě hloubku a nenásilně zobrazoval různé trable nejen dětí, ale i dospělých. ()

smolicek04

Krásny príbeh v ktorom konečne hrá Daniel Radcliffe a hrá to skvele. Konečne ho obsadili aj do niečoho iného ako je Harry Potter. Osobne nemám nič proti Potterovi ale myslím že tu to hrá lepšie emocionálne a efektívnejšie. ()

LondonGirl

No, čo povedať. Možno tak to, že Daniel Radcliffe má naozaj herecký talent a vie zahrať asi všetko, čo musí. Za jediné plus na tomto filme považujem Daniela a Teresu Palmer, medzi ktorými to iskrilo aj v skutočnosti, čo asi spôsobilo tie dôveryhodné herecké výkony. ()

made1

Na Ballet Shoes jsem se dívala kvůli Emmě Watson, na Driving Lessons kvůli Rupertu Grintovi a tak je jasné, že jsem musela shlédnout i December Boys. Původně jsem si z popisu děje myslela, že půjde o čtyři kluky, kteří si kvůli možné adopci budou provádět naschvály, jeden za druhým, ale vlastně je to hodně pohodový film. Dávám tři, míním tři a půl a to s tím, že bohužel film prošel srovnání s ostatními výše zmíněnými. ()

ZkuKol

Nuda, která mimojiné dokazuje, jak moc to bude mít Daniel Radcliffe se svým hereckým projevem těžké bez HP:-) Navíc Teresa Palmer není ani tak hezká, aby přebila své neherectví a divák pochopil, že je ta osudová. Prostě dva neherci a režisér Nicka Furyho s Davidem Hasselhofem, to nemohlo dopadnout lépe... 30% ()

uzzi

Film se snaží seč mu síly stačí o vyvolání sladké-retro-nostalgické nálady. To by v důsledku vůbec nevadilo, ale scénář není dostatečně silný a vykreslení postav je podprůměrné, spousta věcí je jen nastíněných a bez výsledku. Mám ovšem pocit, že sázky na herectví Daniela Redcliffa jsou předem prohrané, jeho toporné herectví mě štvalo celý film. Prosincoví kluci ovšem nejsou tak špatní jak se vám snažím namluvit. Na jedno pochmurné odpoledne je to ideální film. A na konci se i při pohledu na pobíhající staříky zasmějete..50% ()

GeorgeHans

Skutočne som tejto peknej rozprávke, akých sa v súčasnosti točí málo, chcel dať 4*. Krásne prostredie a slušní mladí herci na čele s Harrym, ehmm Danielom a krásnou Teresou Palmer zachraňujú na míle čitateľný príbeh ako len dokážu, no koniec skazí všetko čo sa dá. ()