Prosincoví kluci

• Austrálie December Boys

Príbeh štyroch chlapcov zo sirotinca, narodených v decembri. Pri príležitosti ich narodenín podniknú výlet k moru. Mladý pár, nachádzajúci sa na pobreží, prejaví záujem o jedného z nich. Priateľstvo nerozlučných kamarátov je zrazu podrobené ťažkej skúške. Ktorý z nich bude vybraný a nájde si svoju novú rodinu? (jojoping)

IPajule

Děj nádherný o 4 sirotcích, kteří se dostanou na prázdniny jejich snů. Hudba naprosto doprovázela děj. Zakončení úžasné stejně jako role Daniela Radcliffa a Teresy Palmer. ()

chrispe

Ten malej odpornej brejloun mě po celou dobu natolik iritoval, že jsem pomalu nedokázala myslet na nic jinýho. A díky tomu mě i ten konec SPOILER pěkně nakrknul - neb bych dokonce spíš brala i ten nejrůžovější konec (rozuměj třeba že by si je ti sousedi poadoptovali nějak mezi sebou) než tohle! // Brr... takhle je pro mě nejdojemnější scéna ta, kdy našli na břehu Henryho a vůbec nejhezčí na tom filmu byl ten překrásnej černej kůň. Tento film mě nijak zvlášť nepobavil a to zrovna ve chvíli, kdy jsem to potřebovala - rozuměj -> několikahodinová cesta autobusem. ()

loveless

Film, jehož jediným tahákem je obsazení Daniela Radcliffa. Obsahuje příliš náboženských témat, příliš klišé a nepravděpodobných událostí, příběh se nedá označit za originální. Při stejné míře originality tématu by se i tento příběh dal natočit neskutečně zajímavěji a lépe. Škoda... ()

Aurewen

Příjemný a nenásilný film se zajímavým námětem, i když Radcliffe je prostě Harry, ale snaží se. Krásné prostředí, to se musí nechat, až mi oči přecházely, zda je to vůbec reálné :-) ...Co víc říci, prostě oddychovka, ale trochu propracovanosti děje, postav a celkově zapadání "dílků a smyslu do sebe" by nezaškodilo. Samozřejmě neopominu ani hudbu, která byla vybrána stylově. ()

Magnolia666

Milé vyprávění o velkém přátelství, ztracených iluzích a těžkém rozhodnutí. 3* je málo, ale na 4 to zase není. Za mě 70%. ()

Oskeruše

Kdyby se z každého filmového políčka udělala jedna fotografie a nechala se vsadit do pozlaceného rámečku, měli by trhovci na německých hranicích minimálně rok co prodávat. Tolik kýče najednou se hned tak nevidí. Věřím, že australské pobřeží je romantické i bez bujného hřebce v příboji před právě zapadajícím sluncem. A bojím se, že zářící pannu Marii s otevřenou náručí bych neskousla ani jako člověk věřící. Příběh o klukovském přátelství je neslaný nemastný, táhne se jako přeslazený karamel a nic moc originálního nepřináší. Snad až na surreálný obraz jeptišek a hvězd. Asi si půjdu pustit Bylo nás pět… ()

jojoping

Slušne natočená rozprávka zo života detí žijúcich v sirotčinci. Nie je v nej nič nového, ničím neprekvapí, ale aj tak sa na ňu dobre pozerá. Ako plus by som hodnotil malebné prímorské scenérie, ako mínus nábožensky poddtón a mravoidne poučný záver, v celkovom hodnotení ale prevláda plus. ()

xxlch

Vidět Daniela i v jiné roli je velice osvěžující.Velmi pohodový a příjemný film o partě kluků z děcáku.Radcliffe zahrál více než dobře,hudba a prostředí je nádherné a závěr filmu je úchvatný. ()

cinema_cz

Příjemné retro inspirované románem Noonana nabízí nevzrušivě stylový příběh čtveřice australských kluků. Pozor zde na sebe strhává celkem zajímavý Radcliffe ve své první velké nepotterovské roli. (Alena Prokopová, Ci 05/2008) ()

Miloško

Pekný,občas dojemný príbeh o sirotách s D.Radcliffom v hlavnej úlohe.Tvorcovia si ale mohli odpustiť časté výjavy,náboženské zjavenia,ktoré tu vyznievali veľmi smiešno. ()

Seev

Nebýt té všudypřítomné náboženské symboliky tak je to ještě o hvězdičku výš. Herci přesvědčiví a Daniel Radcliffe nám (bohužel jenom herecky) roste - pro jeho fanoušky je film nutností. Jinak film výrazně neupoutá. ()

Don Martini

Dan Radcliffe dokáže zahrát nejen v Harrym Potterovi, ale i v dalších filmech. Má potencionál dosáhnout ke zlepšení svého výkonu, který musí neustále každý herec pilovat. Umí perfektně zacházet s cigaretou stejně, jako milovat se s holkou uprostřed skály. Děj zaujal jednoduchostí, ale emotivně by se dalo zlepšit. ()

melfea

Vcelku příjemný film, místy poněkud melodramatický, ale celkově se mi líbil. Vtipný film na zpestření nudného odpoledne. Možná jsou 4 hvězdičky trochu unáhlené, ale 3 se mi zdají málo :-) ()

tomas_j

V lecčem mi to připomíná Stůj při mně. Všechny postavy byly moc hezky zahrané a z každé byly cítit opravdové emoce. Velmi příjemný snímek, který připomene to, co už se dnes moc nenosí - opravdové lidské vztahy (bez Facebooku ;-). ()