Prosincoví kluci

• Austrálie December Boys

Príbeh štyroch chlapcov zo sirotinca, narodených v decembri. Pri príležitosti ich narodenín podniknú výlet k moru. Mladý pár, nachádzajúci sa na pobreží, prejaví záujem o jedného z nich. Priateľstvo nerozlučných kamarátov je zrazu podrobené ťažkej skúške. Ktorý z nich bude vybraný a nájde si svoju novú rodinu? (jojoping)

Teachman

Námět a zápletka: 5/10 ... Vizuální stránka: 5/10 ... Soundtrack: 5/10 ... Didaktický potenciál: 4/10 ... Celkový dojem: 5/10. ()

DrahciiiRe

Líbivé čtyřhvězdičkové pokoukání =) Parta "prosincových kluků" má to štěstí prožít úžasné prázdniny v tak bombastickém prostředí australské zátoky, které jim sám závidím :D Spousta lidí zhlédne tento film téměř jen kvůli Radcliffovi, ale na toho jsem nějak extra zvědavý nebyl, přesto mě film zaujal, myslím, že toho může nabídnout daleko víc. Kdybych na to náhodou znovu narazil, možná bych to zvádl vidět ještě jednou. Osobně jsem si představoval trošku jiný závěr, než že se všichni vrátí do sirotčince a jako důchodci se vrátí do zátoky rozprášit Radcliffův popel :D A náboženský podtext bych snesl až na topící scénu, kdy hoši ve vodě zírali na panenku Marii. No a ještě jednou, to místo je tak nádherné, že pohladí na duši samo o sobě. Bez toho by mohl být výsledek tragicky horší. ()

kaveit

Šlo by o průměrný snímek, nebýt tolika do očí bijících náboženských motivů. Kvůli nim je film vyloženě otravný a paradoxně chladný. ()

robbez

Milý, nostalgický a citlivý film, který ale jen tak příjemně sjede po divákovi a nijak zásadně či hluboce nezasáhne. Přestože je tam poměrně hodně různorodých postav a událostí, tak film po pravdě trochu nudí a zároveň se až příliš okatě snaží diváka dojmout. Celkem originální a nečekaný je závěr, kdy se na pobřeží po letech znovu sejdou už staří Prosincoví kluci, aby společně do moře vysypali popel svého staršího kamaráda. ()

Aloika

Celkom podarená dráma o štyroch priateľoch zo sirotinca, ktorý nachvíľu okúsili "normálny" život. Nečakajte však nič prevratného. Príjemné na nedeľné popoludnie. ()

Ziper

Zábavný film, u kterého jsem se nenudil. Zdokumentované dospívání prosincových kluků, kteří byli z dětského domova (Daniel Radcliffe, James Fraser, Lee Cormie, Christian Byers) bylo legrační, chvílemi i smutné, kdy na jejich společné dovolené zemřela paní domácí. Nejstarší z kamarádů si našel dívku (Teresa Palmer), se kterou se později nikdy více neviděl. Nakonec se stal knězem a v budoucnu zemřel stářím. Ostatní tři kamarádi si jezdívali připomenout to zábavné dětství, které společně strávili. 3,51* ()

KristKrist

Čekala jsem více. Není to vyloženě špatný film,ani výkon Daniela Radcliffa mi nepřijde nějak hrozný,i když o žádný zázrak taky nejde,ale film mě celkově nenadchl a nezaujal. ()

ladymarmelad

Je to roztomilý a zároveň i smutný film. Moc se mi líbil. Byl obyčejný, ale jak se říká v jednoduchosti je krása. Čtyři chlapci kteří nemají rodinu a ze všech sil se snaží aby si je někdo vzal, nádherná myšlenka.Ze začátku sem si říkala co to je? ale v průběhu filmu sem se do toho furt víc dostávala. Navíc bylo úžasné vidět Daniela jinak než Harry Pottra. Je to prostě roztomilý film. =) ()