Lovec pokladů Ben Finnegan touží najít poklad zvaný Královnino věno, který se potopil společně se španělskou lodí Aurelia. Zatím se však potýká s finanční tísní, která je stále horší. Dluží peníze gangsterovi přezdívanému Velký Králík. Navíc nestihne rozvodové stání a přijde nejen o manželku Tess, ale také o zbytek skromného majetku. Finn využije náhody, která mu do cesty přivedla milionáře Nigela Honeycutta, pro něhož pracuje Tess jako stevardka. Díky záchraně klobouku jeho dcery se dostane na jeho jachtu a milionáře natolik zaujme, že získá jeho pomoc při hledání pokladu. Ukáže se však, že není jediný, kdo po něm pátrá. Při honbě za pokladem jde o život a Finn se musí rozhodnout, jestli je pro něj přednější poklad, nebo Tess. (TV Nova)

lennyd

Finn (Matthew McConaughey) a Tess (Kate Hudson), ačkoli jsou právě v rozvodovém řízení, se vydávají hledat bájný poklad. Za pomoci výstředního milionáře Nigela Honeycutta (Donald Sutherland) a jeho přihlouplé (nikoliv blond) dcerušky se pouští do dlouhé pouti, na jejímž konci bude snad ono Bláznovo zlato? Ale nejsou v hledání sami - po zlatě jdou i jiní, kteří se ale spokojují se sledováním Finna... Stejně jako u českého Na vlastní nebezpečí i u tohoto filmu jsem měl pocit, že si Matthewš McConaughey a Kate Hudson chtěli vyrazit na nějakou pěknou romantickou dovolenou do Karibiku, a aby se jim trochu snížili náklady, natočili si při tom tento film. Scénář je tak zoufale neoriginální (to už bylo originálnější béčkové Ztracené město). Ale na všem se má najít něco pozitivního - tady tomu filmu určitě vévodí Kate Hudson a Alexis Dziena v plavkách, několik (asi pět) docela vtipných scén a docela hezká hudba... ()

anli

Romanticko-dobrodružná komedie na téma hledání pokladu.Co se na tom dá zkazit?No tady toho tvůrci zkazili dost a je to škoda,protože tenhle žánr svůj potenciál má stále a pořád.První vadou na tomhle pátrání po potopeném pokladu je velmi slabý scénář,bez jakéhokoliv živého nápadu a nevýrazná a suchá režie.Zřejmě si tvůrci mysleli,že diváci přijdou-stačí dát na plakát McConaughey a Hudson a k tomu nápis"dobrodružné hledání pokladu".No,to se spletli-duo Kate a Matthew nijak zvlášť užasné není a ani to mezi nimi(až na pár vyjímek)nejiskří.To samé se dá říct o humoru,který tady obstarávají především padouchovi poskoci-je slabý a je ho tu málo(zasmál jsem se asi třikrát).Navíc je film velmi dlouhý a utahaný(například,scéna,kdy je divákovi vysvětlováno kde a proč je poklad tam,kde je,je strašně dlouhá a neuvěřitelně nezajímavá)-střihal bych,co by to šlo a nechal odplavat tak 20 minut.Trochu se film rozjede v poslední třetině,která obsahuje 90% všech dobrých scén z filmu,jak dobrodružných,akčních,romantických,tak scén pod vodou.Nic jsem od téhle jednoduché komedie nečekal a tak jsem nebyl zklamán.S odřenými oušky dávám 50% za nenáročnou zábavu v televizi na večer(pokud bych byl na tomhle v kině za peníze,šel bych s hodnocením o 20% dolů). ()

terunka003

Vtipné, napínavé, smysluplné × levné. Ale hlavně nenáročné. Takový pohodový sobotní večer strávený u televize s filmem, který má nějaký děj, prohání se tam polonahý pěkný Matthew, loví tam zlato, je tam samozřejmě ničema, pak nějaká ta romantika, co víc chtít. ..ale ta vodička, to musí být žůžo.. ()

Pavlínka9

Dva krásní a mladí lidé, kteří mají to štěstí a žijí téměř v ráji a jejich zálibou je honba za pokladem na dně moře. A k tomu ještě milionář, který celé dobrodružství zaplatí a jeho velmi myšlenkově zaostalá dcerka, která jde jen po kreditkách. To je vše, co by se dalo o filmu říct. Trapné fórky, neustálé narážky na to, jak je Tessy bývalý manžel neskutečně skvělý v posteli, ale přitom se za to stydí, což nechápu :D :D Každý má holt nějakou slabost :D Sem tam nějaké pistole a záhady. Ale já si pamatuji hlavně sluníčko, krásné pláže a obrovskou loď :) Takže fotka jak z katalogu :) ()

uiu

Tady na film každý plive, ale já si užila oddychovou komedii v TV během nudného dopoledne. Matthew McCounaghey a Kate Hudson spolu už zazářili v jiné romanťárně (Jak ztratit kluka v 10 dnech), což byl totální odpad všech romantických komedií a proto mě udivilo, že tady to najednou funguje. Ale je to především tím, že to není "jen" romantická komedie, ale také dobrodružný film o hledání pokladu pod mořem. Navíc hlavní hrdinové jsou rozvedení, takže se vtipně kočkují, Matthew je lhář a podvodníček a velice sympatická role milionáře Donalda Sutherlanda film ještě víc ozvláštňuje. V podstatě jsem neviděla ještě něco podobného, ani to nic nekopíruje. Těch filmů o hledání pokladu s krásnými scenériemi Karibiku, moře a pláží bychom spočítali sotva na jedné ruce a právě proto si film zaslouží velké plus. Nevím jak vy, ale mě se příjemně dívá na písčité pláže, uklidňující vlny a bezstarostný život lidí v přímořských tropických státech a hned bych s nimi měnila, proto jsou pro mě tyhle filmy totální relax. ()

Mihail123

Zábavné to nebolo a vtipy pôsobili dosť trápne. O nejakom "dobrodrúžstve" nemôže byť ani reč. 1* za pekné prostredie a druhá za peknú Kate Hudson. ()

Master19

Nebylo to tak úplně špatné, ale po půl hodině to začne přešlapovat na místě a progrese veskrze žádná. Nelze se divit, že se u toho pak divák nudí. Navíc je tu kličkování mezi bláznivou komedií a akčním thrillerem. Nemohl jsem si vybrat, takže nakonec dvě hvězdičky za ústřední dvojici a to je vše. ()

blackJag

Ubohá snaha navázat na úspěch tématicky spřízněných LOVCŮ POKLADŮ a předchozího poměrně povedeného vystoupení Hudsonové s McConaugheym v JAK ZTRATIT KLUKA V 10. DNECH. Nepovedlo se. Film je zoufale nudný a dlouhý, s minimálním množstvím zábavných scén. Opravdu nepochopím, jak někdo může promarnit potenciál tak krásných, exoticky prázdninových lokací, které se nachází v tomto paskvilu (dvě scenérie mi dost připomínaly druhé PIRÁTY Z KARIBIKU - kostelík a mělčinu). Ústřední duo navíc nepěkně přehrává (nebo nedohrává - jak je libo) a je těžko říct, jestli je to tím, že jsou postavy neživotně ploché jako hrudník Kate Hudsonové, nebo tím, že se většina hereckého obsazení pravděpodobně skrze celý film snaží vylízat z hromadného úpalu. 25% ()

D28

Komentár Enšpígla ma pobavil viac než celý film.Naozaj kedysi dávno by to snáď divákovi stačilo, dnes chceme viac.Akcie,humoru,romantiky,dobrodružstva.Všetkého!!! ()

Guzo

Mám rád podobné filmy, McConaugheye už míň. Přesto mi zde vůbec nevadil, možná právě naopak (přišlo mi, že se tu netváří každou druhou vteřinu jako blbeček, ale to je jen můj osobní názor). Každopádně to celé hezky uběhlo a jako taková oddychovka je to naprosto ideální. ()

J-o-k-e-r

Dobrodružná romantika v exotickém prostředí, potápění, hledači pokladů...má to něco do sebe. Matthew jako vždy skvělý, tady mu do páru sekunduje K. Hudson, a docela jim to funguje. Na jedno pokoukání příjemné, i když prostě ulítlé, a spíše na kino s přítelkyní. ()

jenik71

Nic extra nečekejte. Žádný zázrak to zrovna není, ale ani propadák. Ve všech směrech jde o tuctovou dobrodružnou komedii, která mohla být o dost lepší. Prostředí a příroda jsou ale moc pěkné. ()

tommy187

Celkom priemerný film, na tento sa dalo pozerať - dokonca aj s úsmevom :). Začiatok bol podľa mňa slabší, ale na konci to "grádovalo" - a filmu nahráva fakt, že bol natočený (veľmi čiastočne) podľa skutočnej udalosti. ()

zsn

Komedie s Kate jsou zárukou, že to komedie budou. Na nich si postavila kariéru, na nich exceluje, ostatně tak jako její matka. Ale komedie, ve kterých hraje po boku Matthewa McConaugheyho jsou ještě lepší - ti dva jakoby byli pro sebe na plátně stvoření... Nicméně z komedií jsem přece jen už vyrostla... ()

ZkuKol

Nepíšu to sem poprvé, promarněná příležitost!!! Posledních 20 minut dává jasně najevo, že kdyby se první hodinu všichni neflákali, další půlhodinu kdyby se neflákal scénárista s režisérem a kdyby byl celkové tvrdší producent a nekompromisnější střihač, mohli jsme se dočkat skvělé letní zábavy, kterou minimálně obsazení slibuje. Velmi podobný pocit jsem měl už se Saharou. 45% ()

FeatherBoy

Taková dobrodružná blbůstka. Jediný co mě na filmu dost potěšilo byla Kate Hudson. Děj byl průměrný, ale moc očekávaný. :-) ()