poster

Ďáblovo dítě

 • USA

  Babysitter Wanted

 • Slovensko

  Vidiecka farma

 • Slovensko

  Opatrovateľka

Horor / Thriller

USA, 2008, 93 min

Scénář:

Jonas Barnes

Kamera:

Alex Vendler

Hudba:

Kurt Oldman
(další profese)
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Slasher
  ***

  Věřící vzorná mladá holka Angie přijede na kolej a rozhodne se přivydělat si hlídáním jednoho malýho nenažranýho špunta. Co se ale nestane? No věci se poserou, jak jinak. Hned první noci přijde na návštěvu neznámý zjizvený plešoun. Ten ale nebude zdaleka tím nejhorším.... A teď hádejte, je tenhle film slasher, exploitation, nebo snad nadpřirozený horor? To je právě ten problém, takový nakonec trochu přepísknutý hybrid toho všeho. Rychle jsem se dostal do děje, prvních 45 minut stačí k vybudování velmi slušný atmosféry, jenže pak se to prostě ne úplně ideálně vyvrbí. Ale pořád, celkově, se jedná o zajímavý horor, na který nevidím důvod proč se nekouknout. I na řezničinu dojde.(11.3.2009)

 • darkrobyk
  ****

  ,,Chtěl jsem na tebe bejt hodnej a podívej se, co jsi způsobila. Už jí tuhne krev!" Škoda českého názvu, který hloupě prozrazuje hlavní zápletku filmu. Satanský horror není příliš originální, zato má dobrou atmosféru. Nahánění Angie v domě je dostatečně napínavé stejně, jako čekání na smrt. Angie se sice občas chová jako hovado (nevyužije několikeré možnosti zabít svého mučitele, jen ho zraní), ale kdo by ji pak honil, že? Za zmínku stojí gore efekty, které nejsou pravda bombastické, ale dostatečně věrohodné ano (jen občas jsem měl pocit, že místo syrového masa jde o pečené...). Snímek rovněž naznačuje, že zlo a dobro se neskrývá toliko v nadpřirozených silách, jako spíše v lidech. Nikoliv Ďábel, ale ti, co mu slouží. A ti co slouží Bohu? Nu, na straně dobra všichni rozhodně nejsou, spíše je tomu často naopak. Mezi 3-4*, nakonec jsem se přiklonil ke 4*.(16.9.2014)

 • S.Quentin QUALE
  ***

  A to se ještě teď rozmýšlím, jestli tu jednu hvězdičku nepošetřím. S dějem zas až takový problém nemám, dokonce ho řadím mezi klady, ale je to mizerně odehraný, čímž to vůbec nepůsobí důveryhodně, a to je u hororů jako kosa na kámen. 50% a označení za nouzovku.(17.10.2012)

 • Ignus.cz
  *

  Narůstající demence hlavních postav hororů zde bravurně vrcholí...(5.4.2009)

 • HorrorVamp
  ****

  Zprvu jsem myslela, že koukám na druhý House od Devil a první půl hodina tomu docela odpovídala. On to vlastně nakonec taky byl "dům ďábla", ale trošku jinak, než ve výše zmiňovaném filmu. Byl to takový horrorový koktejl všeho možného i nemožného, kde předkrmem bylo stupňující se napětí, hlavním chodem rozhodně nečekaná zápletka - pozor na děti s čepicí či kloubouky:), a zákusek s třešničkou na dortu i pro příznivce exploitation. Babysitter Wanted je prostě zdařilý mix téměř všeho, co se dá v dnešních v hororech vidět, což každýmu asi vyhovovat nebude. Jen ten vampír tady chyběl a byla bych úplně spokojená:))(13.7.2010)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace