Ďáblovo dítě

USA, 2008, 93 min

Jonas Barnes

Alex Vendler

Kurt Oldman

Mish mash hned několika subžánrů, který funguje nejlépe v přímočaré první polovině, kdežto v té druhé, po odhalení všech karet, paradoxně ztrácí. Na hlavní hrdinku se hezky kouká, hudba je nečekaně průrazná a potěší i slušná dávka brutality. Za pozornost taky stojí účast hororového veterána Billa Moseleyho, tentokrát však v netypické roli policejního důstojníka, a Scotta Spiegela, jenž se tu na vteřinku mihne v závěru coby doktor. Správně, toho Spiegela, co dlouhá léta spolupracoval s Raimim, účinkoval v jeho trilogii, a natočil třeba kultovního Narušitele.(5.5.2011)

Věřící vzorná mladá holka Angie přijede na kolej a rozhodne se přivydělat si hlídáním jednoho malýho nenažranýho špunta. Co se ale nestane? No věci se poserou, jak jinak. Hned první noci přijde na návštěvu neznámý zjizvený plešoun. Ten ale nebude zdaleka tím nejhorším.... A teď hádejte, je tenhle film slasher, exploitation, nebo snad nadpřirozený horor? To je právě ten problém, takový nakonec trochu přepísknutý hybrid toho všeho. Rychle jsem se dostal do děje, prvních 45 minut stačí k vybudování velmi slušný atmosféry, jenže pak se to prostě ne úplně ideálně vyvrbí. Ale pořád, celkově, se jedná o zajímavý horor, na který nevidím důvod proč se nekouknout. I na řezničinu dojde.(11.3.2009)

Nejvíc se mi líbila ta část, v níž dostal nejvíce prostoru „otec“ dítěte připravující a komentující pokrm pro svého synáčka. To bylo fajn. Zbytek byl jen neoriginální stokrát viděné klišé mixující všechno možné. Nenudilo to, ale ani nijak nechytlo. 2,5*(30.12.2011)

• heyda

Samozřejmě že je to obyčejný, klišovitý a svým způsobem hodně hloupý horor. Ale do té přibližně 50. minuty měl svoji atmosféru i napětí. Pak to ale šlo úplně do kopru nejhloupějším zvratem, který asi mohl přijít. Tímto u mě klesnul tento horor až na 2 obyčejné hvězdičky. Škoda...(1.7.2011)

OMEN, MIKEY a VRESKOT v jednom. :-) Tento horor je zložený z dvoch rovnocenných častí. Úvodnej strašidelnej a "after twist" slasherovej. A obidve fungujú na jednotku. Na to aby som dal vyššie hodnotenie by tu ale nesmel byť klišéovitý záver, typický pre USA horory. Každopádne po dlhom čase slušná, intelekt neurážajúca zábava ozvláštnená už spomínaným a podľa mňa neočakávaným zvratom v polovici filmu. Odporúčam. (3.3.2009)(3.3.2009)