Ďáblovo dítě

Jonas Barnes

Alex Vendler

Kurt Oldman
  • Caminzind

Předvídatelné od první minuty, a to v mnoha směrech. Kromě omšelých slashing scén, stojí strategie tohoto horroru na kontrastu mezi jakousi slupkou dobra a civilnosti a šokujícího kostlivce ve skříni. Na tomto principu pak krystalizují postavy, ty černé jsou pochopitelně v jádru bílé a naopak (jak taky jinak, to už je prostě zásada, když chybí nápad a tvůrčí originalita). Po řemeslné stránce jde o sypání soli do moře a film nezušlechťují ani herecké výkony, emoční projevy postav jsou ploché. Chladnokrevnost a bohorovnost těch zlých není šokující, afektivita a strach hrdinů jsou odfláknuté a nedokáží si získat divácký soucit. Samoúčelný cynismus vyznívá již z principu směšně, stejně jako snaha o pohoršlivost. Jedna hvězdička za toho mrňavého hladového zmrda.(13.5.2011)

• kiddo

Rada scénáristovi: když už látáš příběh a „děsivé momenty“ ze stokrát viděných klišé, aspoň nenechávej postavy komentovat, co právě dělají, co budou dělat, popřípadě jim do úst nevkládej špatné divadelní monology. Měj taky trochu důvěru v herce, oni tam koneckonců od toho hraní jsou. Rada skladateli: jdi od toho. Mizerný bez přestání burácející orchestr nikoho nenadchne. Pro věřící konzervativce ve věku 15-18, kteří žijí na maloměstě a nemají úplně žaludek na vodě, je to film roku. Pro lidi s mozkem, kteří už dva nebo tři filmy v životě viděli, je to sračka roku.(15.3.2009)

Nejvíc se mi líbila ta část, v níž dostal nejvíce prostoru „otec“ dítěte připravující a komentující pokrm pro svého synáčka. To bylo fajn. Zbytek byl jen neoriginální stokrát viděné klišé mixující všechno možné. Nenudilo to, ale ani nijak nechytlo. 2,5*(30.12.2011)

"Jde o to, Angie, že krmíme Sama !! Problém je, že má rád jen ženský maso.. Kvalitní, čerstvý ženský maso !! Což, jak jistě uznáš, není vůbec lehký.." ;)(9.9.2014)

,,Chtěl jsem na tebe bejt hodnej a podívej se, co jsi způsobila. Už jí tuhne krev!" Škoda českého názvu, který hloupě prozrazuje hlavní zápletku filmu. Satanský horror není příliš originální, zato má dobrou atmosféru. Nahánění Angie v domě je dostatečně napínavé stejně, jako čekání na smrt. Angie se sice občas chová jako hovado (nevyužije několikeré možnosti zabít svého mučitele, jen ho zraní), ale kdo by ji pak honil, že? Za zmínku stojí gore efekty, které nejsou pravda bombastické, ale dostatečně věrohodné ano (jen občas jsem měl pocit, že místo syrového masa jde o pečené...). Snímek rovněž naznačuje, že zlo a dobro se neskrývá toliko v nadpřirozených silách, jako spíše v lidech. Nikoliv Ďábel, ale ti, co mu slouží. A ti co slouží Bohu? Nu, na straně dobra všichni rozhodně nejsou, spíše je tomu často naopak. Mezi 3-4*, nakonec jsem se přiklonil ke 4*.(16.9.2014)