Ďáblovo dítě

USA, 2008, 93 min

Jonas Barnes

Alex Vendler

Kurt Oldman

Nejvíc se mi líbila ta část, v níž dostal nejvíce prostoru „otec“ dítěte připravující a komentující pokrm pro svého synáčka. To bylo fajn. Zbytek byl jen neoriginální stokrát viděné klišé mixující všechno možné. Nenudilo to, ale ani nijak nechytlo. 2,5*(30.12.2011)

• pornogrind

V podstatě souhlasím s uživatelem J*A*S*M.Bill Moseley jako šerif byl dobrej,ale neměl pořádně prostor ukázat své herectví.A možná to je dobře protože zaporné role mu sedí líp.U mě za 2 hvězdy,protože tou druhou půlkou to scénárista fakt posral.(4.4.2015)

Mish mash hned několika subžánrů, který funguje nejlépe v přímočaré první polovině, kdežto v té druhé, po odhalení všech karet, paradoxně ztrácí. Na hlavní hrdinku se hezky kouká, hudba je nečekaně průrazná a potěší i slušná dávka brutality. Za pozornost taky stojí účast hororového veterána Billa Moseleyho, tentokrát však v netypické roli policejního důstojníka, a Scotta Spiegela, jenž se tu na vteřinku mihne v závěru coby doktor. Správně, toho Spiegela, co dlouhá léta spolupracoval s Raimim, účinkoval v jeho trilogii, a natočil třeba kultovního Narušitele.(5.5.2011)

• Freemind

Kristepanenanebi, já se snad přestanu dívat na horrory. Průšvih je, že v dnešní době si už každý amatér může dovolit slušnou kameru a ti hazlíci to ještě oklamou barevnými filtry, takže už nedokážu poznat podle traileru, že to je totální, primitivní béčko. Kromě kamery tady nestálo za řeč nic, hudba něky dosahovala průměru (většinou šlo ale o sprosté orchestry nahrané na kompu), ty světlější chvilky ovšem klasicky pokazila choromyslná hudební režie. Hlavními hrdiny tohoto průšvihu jsou ale samotní herci a scénář - vražedná to kombinace, která z toho místy dělá tragikomické varietní číslo. U některých scén sem se vyloženě smál, zbytek byl bohužel spíše k pláči. Mluvím konkrétně o scénách, kdy strýček Fester z Addamsovy rodiny chraptěl a dusil malého chlapečka a ten se zcela znuděně díval dolů, nebo chlap, který dostal ránu sekerou do zad, si jako by nic hrál dál. Já už nechci, už budu hodný, slibuju.(4.3.2009)

Film je pro mě překvapení, ale i zklamání zároveň. Úvodních 40 minut funguje suprově. I když jsem měl tedy problém si na Angie zvyknout, jelikož mi nebyla příliš sympatická (a není to proto, že byla křesťanka). Díky tajemnému chlápkovi je napětí zajištěno již od začátku a po příchodu na farmu, kde Angie vzala práci hlídání dítěte je naprosto ukázkově předvedeno, jak snadné je někoho jednoduše přivést skoro až do stavu šílenství. Stačí jen pár "hluchých" telefonátů. V tomto momentě bych dal snímku i **** a to zaslouženě. Nástává ale dalších 50min, které snímek sráží. A ne svým dějem, ten je, sice s přivřeným jedním okem, i dobrý, ale přemírou klišé. Nikdy jsem nechápal ve filmech, že postava které se podaří omráčit někoho, kdo jí chce ublížit, ho prostě nedodělá, ale ihned běží pryč, aby se onen dotyčný mohl mezitím probrat a jít po postavě znovu. Krucinál, i kdybych měl toho bastarda svázat, tak to udělám a nebudu riskovat, že mi bude moc ještě ublížit. No nic. Stejně tak nechápu, proč když Angie se již dostane ze zajetí, tak běhá po farmě jak blázen a nechá se znovu chytit, místo toho aby utíkala úplně do háje. A jedno kam. Prostě co nejdál. Takových věcí je tam více, ale druhou půlku filmy nejvíce sráží sám Sam, dítě které měla hlídat, dítě ďáblovo. Jeho herecký projev je tak tragický, že celý film sráží ještě více. Za celý film neřekne jinou větu než "Mám hlad." a celkově působí jakoby neměl všech 5 pohromadě. Paradoxně se mi v posledních několika minutách Angie líbila, protože se se situací, narozdíl od jiných filmů, nesrala a napravila tak 2 předešlá zaváhání, která jí vlastně do té situace přivedla, ale co. Babysitter Wanted umí upoutat divákovu pozornost v celé stopáži a umí si vybudovat i slušnou atmosféru, což je jeho plus. A i když člověk musí nad něčím více či méně přivřít oči, tak si ho i užije. Nicméně není to snímek, ke kterému by se člověk nějak extra vracel.(20.4.2013)