Ďáblovo dítě

USA, 2008, 93 min

Jonas Barnes

Alex Vendler

Kurt Oldman

OMEN, MIKEY a VRESKOT v jednom. :-) Tento horor je zložený z dvoch rovnocenných častí. Úvodnej strašidelnej a "after twist" slasherovej. A obidve fungujú na jednotku. Na to aby som dal vyššie hodnotenie by tu ale nesmel byť klišéovitý záver, typický pre USA horory. Každopádne po dlhom čase slušná, intelekt neurážajúca zábava ozvláštnená už spomínaným a podľa mňa neočakávaným zvratom v polovici filmu. Odporúčam. (3.3.2009)(3.3.2009)

"Jde o to, Angie, že krmíme Sama !! Problém je, že má rád jen ženský maso.. Kvalitní, čerstvý ženský maso !! Což, jak jistě uznáš, není vůbec lehký.." ;)(9.9.2014)

Film je pro mě překvapení, ale i zklamání zároveň. Úvodních 40 minut funguje suprově. I když jsem měl tedy problém si na Angie zvyknout, jelikož mi nebyla příliš sympatická (a není to proto, že byla křesťanka). Díky tajemnému chlápkovi je napětí zajištěno již od začátku a po příchodu na farmu, kde Angie vzala práci hlídání dítěte je naprosto ukázkově předvedeno, jak snadné je někoho jednoduše přivést skoro až do stavu šílenství. Stačí jen pár "hluchých" telefonátů. V tomto momentě bych dal snímku i **** a to zaslouženě. Nástává ale dalších 50min, které snímek sráží. A ne svým dějem, ten je, sice s přivřeným jedním okem, i dobrý, ale přemírou klišé. Nikdy jsem nechápal ve filmech, že postava které se podaří omráčit někoho, kdo jí chce ublížit, ho prostě nedodělá, ale ihned běží pryč, aby se onen dotyčný mohl mezitím probrat a jít po postavě znovu. Krucinál, i kdybych měl toho bastarda svázat, tak to udělám a nebudu riskovat, že mi bude moc ještě ublížit. No nic. Stejně tak nechápu, proč když Angie se již dostane ze zajetí, tak běhá po farmě jak blázen a nechá se znovu chytit, místo toho aby utíkala úplně do háje. A jedno kam. Prostě co nejdál. Takových věcí je tam více, ale druhou půlku filmy nejvíce sráží sám Sam, dítě které měla hlídat, dítě ďáblovo. Jeho herecký projev je tak tragický, že celý film sráží ještě více. Za celý film neřekne jinou větu než "Mám hlad." a celkově působí jakoby neměl všech 5 pohromadě. Paradoxně se mi v posledních několika minutách Angie líbila, protože se se situací, narozdíl od jiných filmů, nesrala a napravila tak 2 předešlá zaváhání, která jí vlastně do té situace přivedla, ale co. Babysitter Wanted umí upoutat divákovu pozornost v celé stopáži a umí si vybudovat i slušnou atmosféru, což je jeho plus. A i když člověk musí nad něčím více či méně přivřít oči, tak si ho i užije. Nicméně není to snímek, ke kterému by se člověk nějak extra vracel.(20.4.2013)

Horrorový crossover v oldschool balení. V druhej polovici sa film bezostyšne začne prepadávať do béčkového bahna, kde sa príčetnosti medze nekladú. Pozor, spoiler!: Ešte nikdy som nevidel takého dementného, prkenného a komického Satanášovho potomka (ktorý si svoje rožky vykúkajúce z detskej hlavičky zakrýva kovbojským klobúčikom; no vážne, nerobím si srandu), ale v tomto filme je možné naozaj všeličo. Záleží len na vás, či pri béčkových zhovädilostiach zvyknete dvíhať prsty do víťazného véčka, alebo si naopak, tie isté dva prsty (stredník a ukazovák) strkáte na záchode do krku. V čase "eighteesov" by sa možno Opatrovateľka stala menším kultom, dnes je to iba sentimentálne vyvolávanie bubákov z čias, keď sme ešte horrorom zvykli všeličo zhltnúť aj s navijákom.(9.3.2009)

• MM_Ramone

Sympatická, osemnásť ročná Angie Albrightová odchádza študovať na vysokú školu dejiny umenia. Presťahuje sa na internát. Keďže potrebuje peniaze, nájde si brigádu, aby si privyrobila. Prihlási sa na inzerát a začne pracovať ako opatrovateľka. Počas víkendov má strážiť malého Sama. Je to syn farmárov, ktorí žijú v dome pár kilometrov za mestom. Hneď prvú noc však trpko oľutuje, že prijala túto prácu. Dostala sa do domu vyznavačov Satana. Zaplietla sa s prisluhovačmi pekla. Malý Sam je totiž "Diablovo dieťa". **(7.7.2016)