Ďáblovo dítě

USA, 2008, 93 min

Jonas Barnes

Alex Vendler

Kurt Oldman

Spočiatku sa zdá, že pôjde o príbeh veriaceho dievčaťa z malebného zapadákova. V mestečku však čosi nehrá, záhadne v ňom miznú opatrovateľky a vládne iba zdanlivý pokoj - je to skôr ticho pred búrkou. Panensky čisté a slušné dievčatá má diabol jednoducho rád. A tak sa nemožno čudovať, že ho priťahuje aj Angie (už meno má ako anjel), ktorá spĺňa jeho diabolské kritériá. Zlovestnými náznakmi a falošnými motívmi je divák nasycovaný zhruba do polovice filmu, dovtedy je to mysteriózny príbeh. Keď sú tajomstvá odhalené a skutočná identita postáv odkrytá, razom sa všetko prudko zmení a z mysteriózneho príbehu sa stáva riadne drsné exploitation. Nevadí mi, že Babysitter Wanted obsahuje viacero žánrových klišé, tento film aspoň pôsobí ako celok, má kompaktný a plynulý dej, takmer bez hluchým miest...(20.1.2011)

"Jde o to, Angie, že krmíme Sama !! Problém je, že má rád jen ženský maso.. Kvalitní, čerstvý ženský maso !! Což, jak jistě uznáš, není vůbec lehký.." ;)(9.9.2014)

Film je pro mě překvapení, ale i zklamání zároveň. Úvodních 40 minut funguje suprově. I když jsem měl tedy problém si na Angie zvyknout, jelikož mi nebyla příliš sympatická (a není to proto, že byla křesťanka). Díky tajemnému chlápkovi je napětí zajištěno již od začátku a po příchodu na farmu, kde Angie vzala práci hlídání dítěte je naprosto ukázkově předvedeno, jak snadné je někoho jednoduše přivést skoro až do stavu šílenství. Stačí jen pár "hluchých" telefonátů. V tomto momentě bych dal snímku i **** a to zaslouženě. Nástává ale dalších 50min, které snímek sráží. A ne svým dějem, ten je, sice s přivřeným jedním okem, i dobrý, ale přemírou klišé. Nikdy jsem nechápal ve filmech, že postava které se podaří omráčit někoho, kdo jí chce ublížit, ho prostě nedodělá, ale ihned běží pryč, aby se onen dotyčný mohl mezitím probrat a jít po postavě znovu. Krucinál, i kdybych měl toho bastarda svázat, tak to udělám a nebudu riskovat, že mi bude moc ještě ublížit. No nic. Stejně tak nechápu, proč když Angie se již dostane ze zajetí, tak běhá po farmě jak blázen a nechá se znovu chytit, místo toho aby utíkala úplně do háje. A jedno kam. Prostě co nejdál. Takových věcí je tam více, ale druhou půlku filmy nejvíce sráží sám Sam, dítě které měla hlídat, dítě ďáblovo. Jeho herecký projev je tak tragický, že celý film sráží ještě více. Za celý film neřekne jinou větu než "Mám hlad." a celkově působí jakoby neměl všech 5 pohromadě. Paradoxně se mi v posledních několika minutách Angie líbila, protože se se situací, narozdíl od jiných filmů, nesrala a napravila tak 2 předešlá zaváhání, která jí vlastně do té situace přivedla, ale co. Babysitter Wanted umí upoutat divákovu pozornost v celé stopáži a umí si vybudovat i slušnou atmosféru, což je jeho plus. A i když člověk musí nad něčím více či méně přivřít oči, tak si ho i užije. Nicméně není to snímek, ke kterému by se člověk nějak extra vracel.(20.4.2013)