Ďáblovo dítě

Jonas Barnes

Alex Vendler

Kurt Oldman
  • matestlust

Já nevím, prostě ten film zbytečně plýtvá pěkným potenciálem. Celkem slušný nápad, prostředí, základ pro to, udělat příjemně mrazivý, dá se říci ,,netuctový " horor. Ale to provedení je fakt slabota. Nesympatická Angie, která se půl film posrává i z vlastního stínu a nakonec se z ní vyloupne nebojácná hrdinka, která nezapomíná při svých statečných skutcích přidat špetku černého humoru - trapný,...Vlastně v tom filmu není sympatická žádná postava. Satanovo potomek je gumák, každé druhé dítě z naší jihočeské vesničky by to zahrálo lépe. Jeho pěstouni jsou jak dva rodičové z Beverly Hills 90210...Na druhou stránku je zde celá řada solidního gore, krví zde nešetří a pár scén jsou jasně nekompromisní ( viz. obráběčka mladé dívky ). Každopádně má film zapečeno na dobrej kus, ale moc dobrej kus to prostě není.(3.12.2013)

• heyda

Samozřejmě že je to obyčejný, klišovitý a svým způsobem hodně hloupý horor. Ale do té přibližně 50. minuty měl svoji atmosféru i napětí. Pak to ale šlo úplně do kopru nejhloupějším zvratem, který asi mohl přijít. Tímto u mě klesnul tento horor až na 2 obyčejné hvězdičky. Škoda...(1.7.2011)

• sochoking

V 85- tom by som sa skutočne bál. Vtedy som mal 10 rokov a tento horor by bola novinka medzi zombíkmi a mutantami. Je to jednoduchý, blbo odkopírovaný a hlavne, už nenápaditý horor, ktorý je predvídateľný od počiatočných minút. ( Film i napriek tomu vždy dopozerám do konca. To je proste etika. ) A kedže nechcem spoilovať, tak už držím radšej hubu.(19.4.2009)

Film je pro mě překvapení, ale i zklamání zároveň. Úvodních 40 minut funguje suprově. I když jsem měl tedy problém si na Angie zvyknout, jelikož mi nebyla příliš sympatická (a není to proto, že byla křesťanka). Díky tajemnému chlápkovi je napětí zajištěno již od začátku a po příchodu na farmu, kde Angie vzala práci hlídání dítěte je naprosto ukázkově předvedeno, jak snadné je někoho jednoduše přivést skoro až do stavu šílenství. Stačí jen pár "hluchých" telefonátů. V tomto momentě bych dal snímku i **** a to zaslouženě. Nástává ale dalších 50min, které snímek sráží. A ne svým dějem, ten je, sice s přivřeným jedním okem, i dobrý, ale přemírou klišé. Nikdy jsem nechápal ve filmech, že postava které se podaří omráčit někoho, kdo jí chce ublížit, ho prostě nedodělá, ale ihned běží pryč, aby se onen dotyčný mohl mezitím probrat a jít po postavě znovu. Krucinál, i kdybych měl toho bastarda svázat, tak to udělám a nebudu riskovat, že mi bude moc ještě ublížit. No nic. Stejně tak nechápu, proč když Angie se již dostane ze zajetí, tak běhá po farmě jak blázen a nechá se znovu chytit, místo toho aby utíkala úplně do háje. A jedno kam. Prostě co nejdál. Takových věcí je tam více, ale druhou půlku filmy nejvíce sráží sám Sam, dítě které měla hlídat, dítě ďáblovo. Jeho herecký projev je tak tragický, že celý film sráží ještě více. Za celý film neřekne jinou větu než "Mám hlad." a celkově působí jakoby neměl všech 5 pohromadě. Paradoxně se mi v posledních několika minutách Angie líbila, protože se se situací, narozdíl od jiných filmů, nesrala a napravila tak 2 předešlá zaváhání, která jí vlastně do té situace přivedla, ale co. Babysitter Wanted umí upoutat divákovu pozornost v celé stopáži a umí si vybudovat i slušnou atmosféru, což je jeho plus. A i když člověk musí nad něčím více či méně přivřít oči, tak si ho i užije. Nicméně není to snímek, ke kterému by se člověk nějak extra vracel.(20.4.2013)

Zdánlivě nevinná větička "Babysitter Wanted" na inzertní vývěsce zaujme studentku historie umění Angie,pro kterou výhodná příležitost nabízí přilepšení si k průměrné finanční situaci,možná i k pohodlnějšímu bydlení,než tam kde je doposud,kde jí chybí i to nejzákladnější...vlastní postel. Po seznámení s rodinou,oboustranné otipování,ano...to by šlo,místo přijme,všichni se jí zdají natolik sympatičtí,jejich syn Sam trochu stydlivý(kupodivu o to víc "hungry"...ale co mu nedopřát)...se kterým jistě nebudou žádné potíže...ale zdání někdy klame,proto se nenechte ukolébat poklidným místem...jakým se farma Stantonových na první pohled jeví.(15.6.2009)