Ďáblovo dítě

USA, 2008, 93 min

Jonas Barnes

Alex Vendler

Kurt Oldman

Ten film má nezaslúžene nízke hodnotenie kvôli tomu, že nejaký psycho ho nechal uviesť pod šialene neuváženým distribučným názvom "Ďáblovo dítě", čím samozrejme všetko skazil. Ja som mal veľké šťastie, pozrel som si ho ako "Vidiecku farmu", takže som nemal ani potuchy, čo sa bude diať. Kvalita tu však nie je len o prekvapení - už veľmi dávno som nevidel tak intenzívne strašidelný film.(5.9.2012)

• Caminzind

Předvídatelné od první minuty, a to v mnoha směrech. Kromě omšelých slashing scén, stojí strategie tohoto horroru na kontrastu mezi jakousi slupkou dobra a civilnosti a šokujícího kostlivce ve skříni. Na tomto principu pak krystalizují postavy, ty černé jsou pochopitelně v jádru bílé a naopak (jak taky jinak, to už je prostě zásada, když chybí nápad a tvůrčí originalita). Po řemeslné stránce jde o sypání soli do moře a film nezušlechťují ani herecké výkony, emoční projevy postav jsou ploché. Chladnokrevnost a bohorovnost těch zlých není šokující, afektivita a strach hrdinů jsou odfláknuté a nedokáží si získat divácký soucit. Samoúčelný cynismus vyznívá již z principu směšně, stejně jako snaha o pohoršlivost. Jedna hvězdička za toho mrňavého hladového zmrda.(13.5.2011)

OMEN, MIKEY a VRESKOT v jednom. :-) Tento horor je zložený z dvoch rovnocenných častí. Úvodnej strašidelnej a "after twist" slasherovej. A obidve fungujú na jednotku. Na to aby som dal vyššie hodnotenie by tu ale nesmel byť klišéovitý záver, typický pre USA horory. Každopádne po dlhom čase slušná, intelekt neurážajúca zábava ozvláštnená už spomínaným a podľa mňa neočakávaným zvratom v polovici filmu. Odporúčam. (3.3.2009)(3.3.2009)

• Ignus.cz

Narůstající demence hlavních postav hororů zde bravurně vrcholí...(5.4.2009)

,,Chtěl jsem na tebe bejt hodnej a podívej se, co jsi způsobila. Už jí tuhne krev!" Škoda českého názvu, který hloupě prozrazuje hlavní zápletku filmu. Satanský horror není příliš originální, zato má dobrou atmosféru. Nahánění Angie v domě je dostatečně napínavé stejně, jako čekání na smrt. Angie se sice občas chová jako hovado (nevyužije několikeré možnosti zabít svého mučitele, jen ho zraní), ale kdo by ji pak honil, že? Za zmínku stojí gore efekty, které nejsou pravda bombastické, ale dostatečně věrohodné ano (jen občas jsem měl pocit, že místo syrového masa jde o pečené...). Snímek rovněž naznačuje, že zlo a dobro se neskrývá toliko v nadpřirozených silách, jako spíše v lidech. Nikoliv Ďábel, ale ti, co mu slouží. A ti co slouží Bohu? Nu, na straně dobra všichni rozhodně nejsou, spíše je tomu často naopak. Mezi 3-4*, nakonec jsem se přiklonil ke 4*.(16.9.2014)