International

• USA The International (více)

Agent interpolu Louise Salinger a zástupkyně státního návladního Eleanor Whitmanová bojují proti chobotnici v podobě mocné světové banky IBBC, jejíž chapadla sahají do policie, politiky, soudnictví i všech možných světových válečných konfliktů. Každý, kdo se proti bance postaví, buď zmizí, nebo zemře. Svědky, kteří by zastavili chystaný obří obchod se zbraněmi, vyšetřovatelé ztratí ihned, jak je najdou. Pátrání po podezřelých finančních tocích je zavede do Berlína, Istanbulu a Milána. Salinger zjistí, že si banka najala minimálně dvakrát za sebou stejného vraha, aby ji zbavil nepohodlných lidí. Vyšetřovatelé jsou nájemnému vrahovi na stopě, ten se tak pro svého zaměstnavatele stává nebezpečný a je nutné se ho okamžitě zbavit. Urputné vyšetřování se postupně mění v boj o holý život. (TV Nova)

JohnSmith

Celkem slušný thriller s rychlým spádem. Rozhodně nic pro milovníky akce, páč se dočkáme jen jedný přestřelky. Ovšem napětí je celkem dost. Clive Owen je jako agent Interpolu a bývalý policajt celkem civilní a není to žádný superagent, co by postřílel všechny bad guys. Naopak se mu při přestřelce klepou ruce. Pozadí špinavých obchodů bank sice není tak zcela fikce,ale místy to bylo trochu přehnaný. Prostě jen další slušný film na nedělní odpoledne ()

shantim

Dávám čtyři hvězdičky kvůli tomu namaděru rozstřílenému muzeu a konci filmu, kde beznaděj a marnost zvítězila. ()

!Malak-11!

Dokonalost! Napětí, Skvělí thriller. Naomi Watts a Clive Owen jsou dokonalý. Má to šťávu, rytmus, napětí, neočekávanost. Skvělá hudba a teraz mě ani nenapadá mínus, ikdyž tam nějké ty mínusy jsou ale ty jsem celkem přehlédl.! Celkové hodnocení: 84% ()

haj

Zábavnej konspiračně špionskej film, sice se místy možná až trochu moc povídá, ale jinak je tempo svižný, jediná přestřelka ve flimu se povedla, stejně tak jednoduchej hudební motiv, kterej funguje skvěle a zvyšuje napětí. Clivu Owenovi role sedne, na druhou stranu N.Watts je trošku do počtu. ()

Mishqo

akože príjemné pozeranie, Owen dobrý ale Watts jalová, good atmosféra ale je to jeden z tých filmov ktoré ste už niekedy videli len inak čiže nič nové to neprinieslo a ničím to neohúrilo...každopádne nie zlý film ()

Natabar

Když to režisér zmrví, ani Owen to nezachrání. Aneb - zkusme si představit, co by s tohoto materiálu vyčaroval Greengrass. Věčná škoda. ()

marie.en

Dvě hvězdičky za jediné dva dobré aspekty filmu: kamera a Clive Owen (jako obvykle k sežrání). Nebýt totiž sexy drsňácké hlavní postavy, byla by to nuda napěchovaná americkými klišé. ()

fefee

Zase jeden trošku prestrelený krimi thriller ale s celkom solídne hrajúcim Owenom, dalo sa to pozerať, no treba hlavne počúvať. Nie je to ten typ filmu kde sa bavíte len na akcií. ()

lykan9

Za mě se jedná o velmi slušný konspirační thriller, který sice není nervaný bůhví jakou akcí (mimo přestřelky v muzeu, ta byla opravdu boží), ale divák je i přesto napjatý a prakticky po celou dobu zaujatý. Jediné, co bych tedy mohl vytknout, tak to je trošičku vleklý začátek, ale to bude možná tím, že tématem je hospodářská kriminalita a člověk má problém, aby ho toto téma chytlo. Ve chvíli, kdy však člověk přejde prvních asi 15 minut, tak si pak užije už jen dobrou jízdu. ()

VanTom

Vyšetřování pofidérních obchodů nadnárodní banky (kšeftující se zbraněmi, a vůbec do morku kostí padoušsky prohnilé a zlé, jasné?) naráží na bezzubost Interpolu, dokud zarputilý agent nevykročí nad rozkazy a zájmy nepostižitelných mocipánů. Kritiku systému scénář servíruje na stříbrném podnose, přitom profesorská režie jen vypiplanými obrázky zdůrazňuje její naivní „důležitost“. Z nezáživného krimithrilleru tak vyčnívá (resp. vyloženě trčí) pouze skvělá přestřelka v galerii moderního umění. Uzívané 3* ()

zigíš

inteligentný a chytrý thriller, výborne nasnímaný a ozvučený ..niečo v duchu michaela claytona, firmy a bournea ()

NoFiction

Na první pohled docela dobře vypadající triller, který bohužel brzdí pár chybných momentů. Owen v roli agenta se snaží být jako vždy nejlepší, ale nějak mu to tentokrát nevychází. Ve filmu jde každopádně krásně vidět, jak moc a síla peněz nemůžou být zastaveny cestou spravedlnosti. ()

blackJag

Civilní thriller s jednou moc pěkně natočenou přestřelkou v Guggenheimově muzeu. Nečekejte žádné složité konstrukce, pracuje se tu s jasnými motivacemi a prostředí pohotově evokuje představy o běžné praksi nadnárodních společností. Owen s Wattsovou jsou dobře obsazení, Tykwerova režije v podstatě kazuprostá. Divák, libující si v konstantní akci a zamotanému příběhu, právem bude v rozpacích, mě film svou otevřenou koncepcí sedl skoro dokonale. Hudba: Reinhold Heil, Johnny Klimek, Tom Tykwer. 80% ()

Ravi

Mrazivý film Toma Tykwera je mnohem blíž pravdě, než si tady kde kdo myslí. Nejenže mají ekonomové a bankéři EU (včetně ČR) blízko africkým diktátorům, se kterými často studovali na téže škole a v téže třídě, ale rovněž to platí pro vlivné vládní i nevládní činitele Blízkého východu. Proč si někdo myslí, že zápletka je těžko uvěřitelná, to nevím. Asi byste si měli vytáhnout hlavu ze zadku a začít sledovat děj kolem sebe. A tím nemyslím to, co vidíte jako prostřihy ve zprávách, nebo v tisku den za dnem, ale dlouhodobé kauzy, které v informačním šumu zcela zajdou - přesně tak, jak vypráví i tento velmi důležitý film. Nedivím se, že pro filmožrouty se nejedná o nic, nad čím by bylo hodno se pozastavovat, jenže by mělo. No nic. Paradoxně si myslím, že jediným dramaticky nutným zlem je Clive Owen, který hraje drsňáka tam, kde není potřeba, ale bez něho by to asi nemělo žádnou šťávu. Hudba vynikající. "Narozdíl od pravdy, fikce musí dávat smysl" 90% = 5/5 ()

mkubalikova

Mám ráda špiónské filmy, kde hlávním tématem je politická či finanční konspirace a boj proti systému. Tykwer celkem slušně buduje atmosféru velmi evropským způsobem. Pomalé tempo mi vůbec nevadí, naopak. Owen i Watts jsou fajn. Ten německý Herr Direktor je sehr talentovaný. Ale Lola rennt je lepší. 70% ()

faraon

Keď som sa pri 2-3 scénach, ktoré nemali byť vôbec vtipné ani zábavné, zasmial, zistil som, že je niečo zle...Do scén vám z ničoho nič prídu ľudia, ktorých ste predtým nevideli a tvária sa, že je všetko OK....? 50% ()

Pecival

Nejvíc mě zaujal soundtrack, což je od filmu kde hraje jeden z mých oblíbenců a sekunduje mu k tomu vele hezká Naomi Watts poněkud málo. Nebylo to napínavé ani akční, dialogy taky příliš moudra nepobrali, je to prostě ten nejprůměrnější průměr, kde si zítra nevzpomenu o čem to bylo. ()

dinsdale

Aktuální téma: je dobré si jednou za čas uvědomit, že takhle nějak vypadá svět. Několik dobrých scén (přestřelka v galerii). Celkově ale docela nuda, nic nového, žádná psychologie postav, nic, co by chytilo za srdce nebo udrželo pozornost. Postavy pořád někam létají a občas se mi to zdálo zbytečně natahované a chaotické, co se mi film snaží říct, jsem pochopila až z novinových článků během závěrečných titulků. ()

jenik71

Bankéři, korupce, obchod se zbraněmi, politika, agenti. To všechno v tomto thrilleru najdete. Nehledejte tady ale nějaký hlubší smysl či větší dávku napětí. Jde totiž o průměrný politický film, který ještě trochu zachraňuje Clive Owen. Naopak Naomi Wattsová je vyloženě nevýrazná a kromě půvabu nepředvádí téměř nic. Velká škoda - zajímavý námět to je, ale přišlo mi to nějak nedodělané. Za pozornost ale určitě stojí přestřelka v muzeu, což je přesně parketa pro Owena. ()

Tom Hardy vyměnil Tarzana za Splinter Cell

Tom Hardy vyměnil Tarzana za Splinter Cell

16.11.2012

Ještě minulý týden jsme o Hardym psali jako o jednom z kandidátů na roli jódlujícího pána džungle v novém filmu potterovského Davida Yatese. Už to není pravda, roli nakonec dostal urostlý Viking z… (více)