Otec Saši Dluhoše zmizel v roce 1982, když se s partou kamarádů pokusil sjet Černou řeku. Sašovi se dostane do rukou otcův deník, fotografie a několik starých filmů z osudné výpravy, a tak se rozhodne vydat po otcových stopách. Obrátí se na specializovanou cestovní kancelář. Ta připraví cestu na raftu a zajistí zbytek posádky. Kromě Saši a zkušeného profesionála Ronyho ji tvoří nerudný učitel zeměpisu Kužník, Slovenka Míša a její milenec Dominik. Dramatické situace je čekají ještě dřív, než se dostanou na vodu. Při konfliktu s policejní hlídkou na ně policista Razvan vytáhne zbraň. Když se pustí po proudu, sleduje Saša na skalách znamení, která tu zanechal jeho otec. Bez potíží sjedou první peřeje, u dalších však jejich vinou spadne ze své loďky místní dívka Anica. Saša ji zachrání a její otec, starý rybář a pytlák Božko, je pohostí. Saša z jeho řečí pochopí, že ví o osudu výpravy jeho otce. Jenže dřív než se stačí dozvědět víc, znovu se objeví policista Razvan, který vodáky napadne a ti ho v sebeobraně zabijí. Pokusí se těla zbavit, před sebou však mají velký vodopád. Pokud se jim podaří přežít, možná se Saša přece jen dozví děsivé tajemství otcova zmizení. (TV Nova)

Ironhead

Jak uz v Photoshopu nevkusne preretusovany plakat a jmeno rezisera dava tusit, tak tohle je vpravde ODPAD! Jednu * davam jen za to, ze v tom filmu maj obe herecky luxusni kozy a ukazou je :_) ()

brasek

Po zaujímavom začiatku sa dej zvrháva, zápletka a vyvrcholenie sú len absurdným riešením prehajdákaného scenára. Odporúčam sledovať len na Na vlastné nebezpečenstvo. ()

Saxos

Herecky, kromě Krobota, velmi slabé. Příběh nudný a od začátku jasný. Zbytečně doplněno o nějaké zabití protiného poliše, zájem o blbej raft, slivovici. Z přírody a řeky také uvidíme málo. Ještě, že to rychle uteče. ()

Pan.Antonin

Poměrně netypický film z našich končin, nicméně Filip Renč šanci vytvořit český akční nářež neproměnil. A potenciál to mělo, protože pan režisér nám naservíroval pěkné záběry na krajinu jakéhosi balkánského národního parku, podložil to s panem skladatelem dobrou hudbou a navíc si vybral do hlavních rolí zajímavé herce, jako Langmajer, Blažek nebo hlaškující Krobot. Problémem je ale akce, které moc ve filmu není a divák si musí vystačit se sjížděním vodopádu, protože zápletka s duem policistů selhává na celé čáře. Nejvíc ale táhne film ke dnu scénář, který nenabízí pořádný děj a několika dobrými hláškami Krobota to nemá šanci zachránit. ()

Nick321

Nedoceněný český film o českých dobrodruzích, kteří se vypraví do bosenské národní rezervace, která je zakázanou oblastí a dostanou se až po uši do pořádného problému. Prověří to schopnosti i povahu každého z nich a Sašovi to pomůže zjistit pravdu o zmizelém otci. Jinak co se Bosny samotné týče , osobně jsem tam byl a takoví podfukáři a lidožrouti v podobě dotěrných policistů tam rozhodně nejsou. 😄 To tvůrci udělali nepochybně kvůli větší dramatičnosti. Naopak si myslím, že Bosňáci jsou na turisty milejší než v Chorvatsku . ()

Camp_nou

Filip Renč ve Film o filmu prohlásil, že věděl co točí a proč to točí. Ani se mi tomu nechce věřit, protože kromě jedné nebo dvou povedených kamer při najíždení do peřejí divoké řeky je to zase a opět hodně slabý odvar veškteré té novácké reklamní kampaně na tuhle "smršť" adrenalinu a akce. I jako thriller je to neskutečně suchý, až to zavání s ubohostí. Děj syna hledajícího svého otce v peřejích kruté a nemilosrdné řeky je trapně snadno prokouknutelný. Rumunky jsou hezké, ale kdo na ně nepotřebuju film ? I z tohohle kusu ničeho sem si ovšem něco odnes - Už nikdy se netěším na české "akční" filmy ! ()

njuska

Dle anoncí se mělo jednat o film s mimořádnou výpravou. Těšil jsem se. Výsledek? Po asi hodině a půl sledování krásné balkánské krajiny a semtam "fascinujících" přeletů kamery... spíše zklamání. Děj nudný, nudný, nudný. Miroslav Krobot působil později spíše rušivě, stejně jako nepříjemný hlas (přízvuk a intonace) Lucie Siposové. A to mám prosím jinak slovenčinu rád. Vrcholem všeho byly českými zvukaři bohužel hojně používané postsynchrony. Část peněz, které na tento film sehnal premiérův kamarád Marek Dalík (také za to od Renče ve filmu dostal drobný "štěk") z krachujících Českých drah se mi zdají, jako velmi špatnou investicí! ()

Leon34

Jsou v životě věci, které je lepší nezkoušet, nevidět, nezažít.Film " Na vlastní nebezpečí " je jedna z nich. Jedna * , za jedno pěkné poprsí. ()

SpeedyL

Cože?! Pod něčím takovým se podepsal stejný Filip Renč, který režíroval Román pro ženy?! No pane jo... 1* za hezké záběry krajiny a za zajímavou kameru při pádu raftu z vodopádu, ale jinak bída největší! Moje hodnocení 25%. ()

shinlove

Charisma Langmajera a skvělá kamera u filmu, pod kterým je podepsaný Renč zdaleka nestačí k úspěchu. Ano, dalo se na film dívat, ano, místy jsem si říkal, proč už tomu Krobotovi dávno nerozmlátili držku a ano, Blažek hodně cvičil, aby ve filmu vypadal jak vypadal...ale film byl jinak bez nápadu...takoví vodáci z ČT1, akorát zde častěji byly jezy (samozřejmě řádně předem označené - což byla blbost, prtoože sotva sjedu jez, vylezu, vrátím se zpět a označím ho? no nic), ale napínavost zaručoval jen ve výsledku mrtvý policajt, kterému bych vymyslel novou kategorii v Oscarech - největší debil ve filmu. Prostě podprůměrný a s ohledem k tvůrcům až katastrofální film! 2* ()

Rozmarýna odpad!

Šílená nuda. Filip Renč asi neviděl žádný akční thriller, takže nezná pravidla, jak takový film natočit. Budu ráda, když pro příště zůstane u točení reklam a předvolebních spotů pro ODS. Tam nemá co zkazit. ()

Butthead

Ty hvězdičky jsou jenom za kaskadérské výkony...kdo ví, co to znamená točit něco na vodě, tak pochopí... Jinak od Renče jsem čekal něco víc... Jo a málem bych zapomněl->Walter Kraft se hudbou opravdu vyznamenal (myslim to vážně) oproti jeho úžasnýmu klipu "Wie heißt du!!!":D ()

P.Venuše

Ach jo, proč už se nedělají dobrý český filmy? Posledních pár let je to zklamání za zklamáním. Ani zde to není výjimka. Pravdou ovšem je, že zrovna v tomhle případě jsem nic přeborného nečekala. Herecké výkony nic moc, pointa podle mě naprosto uhozená a od určité chvíle i očekávatelná. ()

Spike86

Úplně na začátku se to tváří jako nějaký napínavý thriller díky temnému melodickému podkresu. Ale pak jsou to takový "Účastníci zájezdu" křížení s "Rafťáky" přenesení do prostředí ciziny tvářící se naprosto vážně. Lámaná pseudo česko-slovensko-ruština, která je užívaná "srbskými domorodci" ale působí opravdu idiotsky a tragikomicky. Jediným kladem je občas nějaká scéna na řece efektně zabrána s pěknou přírodou, ale to je tak všechno. Jinak je to opravdu tragedie tři čtvrtiny filmu takřka o ničem, bez smysluplného děje. 20% ()

Nej filmy roku 2008

Nej filmy roku 2008