Otec Saši Dluhoše zmizel v roce 1982, když se s partou kamarádů pokusil sjet Černou řeku. Sašovi se dostane do rukou otcův deník, fotografie a několik starých filmů z osudné výpravy, a tak se rozhodne vydat po otcových stopách. Obrátí se na specializovanou cestovní kancelář. Ta připraví cestu na raftu a zajistí zbytek posádky. Kromě Saši a zkušeného profesionála Ronyho ji tvoří nerudný učitel zeměpisu Kužník, Slovenka Míša a její milenec Dominik. Dramatické situace je čekají ještě dřív, než se dostanou na vodu. Při konfliktu s policejní hlídkou na ně policista Razvan vytáhne zbraň. Když se pustí po proudu, sleduje Saša na skalách znamení, která tu zanechal jeho otec. Bez potíží sjedou první peřeje, u dalších však jejich vinou spadne ze své loďky místní dívka Anica. Saša ji zachrání a její otec, starý rybář a pytlák Božko, je pohostí. Saša z jeho řečí pochopí, že ví o osudu výpravy jeho otce. Jenže dřív než se stačí dozvědět víc, znovu se objeví policista Razvan, který vodáky napadne a ti ho v sebeobraně zabijí. Pokusí se těla zbavit, před sebou však mají velký vodopád. Pokud se jim podaří přežít, možná se Saša přece jen dozví děsivé tajemství otcova zmizení. (TV Nova)

Hove

A mně se to líbilo. Obecně vítám snad každý český film, který se snaží nebýt takovou tou "komedií" ze života, kterých se tady produkuje nespočet a jedna je hloupější než druhá, že.. Na vlastní nebezpečí určitě má svá úskalí, ale tu přehnanou kritiku a odpady, kterých se tu válí jak na smeťáku, prostě nechápu. Hudba je chytlavá, děj se většinou nevleče (i když začátek je docela zdlouhavý), herci ucházející a jednoznačným highlightem je scéna se zavražděním policisty, tam mi běhal mráz po zádech... V českých vodách je to přinejmenším průměr a za shlédnutí to stojí! ()

Mitsouko

Celé zlé. Nebyť tej prírody, tak to dehonestujem na odpad. Scenár skazený, dialógy zlé, herci najhorší. Načo zháňať tlupu debilov do raftu, keď tam chcete ísť indi-vindi? Langmajer chce ísť po stopách zmiznutého otca splavovať rieku v Bosne, preto tam ide s tlupou debilov. Starým a trápnym učiteľom, sliepkou a jej primitívnym frajerom, sprievodcom...atď. Prvoplánovo zobrazení Bosniaci ako prízemní blbci, incestná zápletka, vražda.... och... Renč by už konečne mohol prestať s tými drogami. Mohol by to byť docela dobrý film, nebyť toho primitívneho spacovania. Strata času. Bodka. ()

Mountain

Na tomto filmu je strašně moc věcí, který nechápu. Vévodí tomu naprosto diletantský scénař. Ale příběh o chlapci, který pátrá po 659 letech po smrti svého otce, se dá natočit svižně a zajímavě. Tady to dostává jednu ránu za druhou od zdémonizovaných celníků, až po neuvěřitelné souhry náhod. Takže jediný, na co se dá koukat, je krásná příroda, pěkně natočené průjezdy peřejí a dobrý Jirka Langmajer, který při vší dobré vůli to zachránit nedokáže. Myslím, že Filip Renč má hodně navíc. ()

Gugos

Nevím jak to celé popsat snad jen bylo to takové divné...:-))) chvilkama mi to přišlo strašně utažené za vlasy...někdy děj nereálný...plus za krásnou přírodu a Langmajera ten je vždy super... ()

cendacarovny

Fakt se mi ještě nestalo, že bych byl u filmu na Nově rád za reklamy. Na tenhle film já jít do kina, tak se asi po čtvrt hodině sbalim a odejdu. Nedalo se na to zkrátka dívat a tak jsem ho chtěl vidět ten film. Zklamání ve všech hereckých rolích a ani hudba k filmu nic moc nepředvedla. Každých pět minut pila slivovice nebo jiný alkohol. Co víc k tomu říct..? ()

tomkat odpad!

Málokdy film svým názvem sám sebe tak dobře ohodnotí. Stylová neukotvenost někde mezi Indiana Jonesem, reklamním spotem BalkanTouristu, ,,dusným thrillerem", vzpomínkou na ten loňskej čupr sjezd Vltavy s Bořkem a Novákovýma, a sobotní estrádou, úderně okořeněná pitvornými, mělkými postavami a národnostními stereotypy, to vše citlivě dochuceno mátožnými herci (ale ono taky kdyby měli co hrát). A jako bonus, záběry jednoho úseku řeky použité na pěti různých místech filmu a půvabná čechoslovenskoesperantosrbština. Pokus o světový biják nikdy nechutnal tak brakově! ()

andy60

Nejlepší na celém filmu je kamera. Záběry přírody, záběry pod vodou i nad vodou, pád z vysokého vodopádu - navíc zpomalený, to si zaslouží pochvalu. Bohužel, to je také vše, zbytek, v čele s bídným scénářem, je mizérie. ()

Milonak

Přemýšlel jsem o odpadu, ale dávám 1* za pěkný ženský. Chvílemí jsem nevěděl, zda se smát, nebo brečet - ale bohužel jen díky tomu, že jsem nebyl schopen rozpoznat, zda to Renč myslel vážně, nebo se jedná o parodii. Víc k tomu nemá cenu psát, přesně takto prostě dobrodružný - a ani jakýkoliv žánrově jiný - film nemá vypadat. ()

Jirkacek

Český film s mezinárodním obsazením Na vlastní nebezpečí z roku 2007 jsme si doma vybrali z nabídky společnosti NETFLIX, jelikož jsme měli chuť na nějaký film naší provenience. Předem jsme vůbec netušili, jak špatné hodnocení má zde na ČSFD a i kdybychom to věděli, tak by nás zřejmě od shlédnutí neodradilo. Už několikrát se nám totiž film s nízkým počtem hvězdiček líbil více než nadupaný snímek s 80%. A tak se jednoho večera tento film s dílny režiséra Filipa Renče, kterého zrovna moc nemusím, rozběhl na obrazovce naší TV. Na začátku jsme se seznámili s postavou Saši Dluhoše (Jiří Langmajer), jehož otec (Luboš Veselý) zmizel roku 1982 v Bosně, když se s partou kamarádů pokusil sjet Černou řeku. Sašovi se dostal do rukou otcův deník, fotografie a několik starých filmů z osudné výpravy, a tak se rozhodl vydat po otcových stopách. Obrátil se na specializovanou cestovní kancelář, která připravila cestu na raftu a zajistila zbytek posádky. Kromě Saši a zkušeného profesionála Ronyho (Filip Blažek) do Bosny a Hercegoviny po více než 20 letech od první výpravy odjel nerudný učitel zeměpisu Kužník (Miroslav Krobot), mladá Slovenka Míša (Lucia Siposová) a její milenec Dominik (Václav Jiráček). Sotva na Balkán dodávkou přijeli, čekala je první dramatická situace při konfliktu s policejní hlídkou. Dokonce na ně policista Razvan (Nicodim Ungureanu) vytáhl zbraň, ale naštěstí ho uklidnil velitel poručík Dragan (Constantin Barbulescu), který měl velký zájem o vodáckou výbavu. Rony mu musel neochotně slíbit, že po skončení vodácké akce mu vybavení hluboko pod cenou prodá a pak odjeli do nejbližšího města pro povolení pro plavbu v přírodní rezervaci. Pomocí úplatku se jim povolení podařilo sehnat a tak konečně mohli spustit raft na vodu. Během plavby Saša sledoval na skalách namalované znamení, která tu zanechal jeho otec. Bez potíží sjeli první peřeje, u dalších však jejich vinou spadla ze své loďky místní dívka Anica (Raluca Aprodu). Saša ji zachránil a její otec, starý rybář a pytlák Božko (Luboš P. Veselý), vodáky z vděčnosti vzal k sobě domů a tam jim uspořádal hostinu. Saša z jeho řečí pochopil, že ví o osudu výpravy jeho otce a tak nebyl proti, když se k nim Božko s atraktivní dcerou přidali. Nejprve plavba probíhala vcelku bez problémů, ale v jedné chvíli se znovu se objevil policista Razvan a vše se rázem dramaticky změnilo. Do konce filmu zbývalo asi 20 minut a já jsem byl zvědavý, co se vlastně Sašově otci před lety stalo, jestli dokonce ještě někde nežil, protože jeho tělo se pod osudným vodopádem nenašlo. Také mne zajímalo, jestli v onom velkém vodopádu nezahyne někdo další, protože vztahy mezi posádkou se začaly hodně komplikovat. Když vše skončilo, mel jsem rozporuplné pocity. Na jednu stranu se mi líbila rumunská příroda, kde se film natáčel, ale štáb mohl dát krásným scenériím více prostoru. Na druhou stranu film režíroval můj neoblíbený Filip Renč a moc se mu dílo nepovedlo a také v něm hrál nesympatický Miroslav Krobot, jehož fakt nemusím. A ty jeho řeči během plavby mne vážně klidu nepřidaly. Jiří Langmajer jako hlavní postava byl nevýrazný, ale asi za to mohl tak daný scénář. Líbila se mi Lucia Siposová, která mi ukázala prsíčka, zato její protivný filmový partner Václav Jiráček by zasloužil pár facek. I on ve mne vzbudil negativní emoce, ale možná je to lepší, než aby mi to celé bylo lhostejné….Nebylo. Bylo to celkem napínavé, zajímavé, přírodně atraktivní, ale špatně natočené. A to se odrazilo i v mém hodnocení. Suma sumárum, snímek Na vlastní nebezpečí ode mne získal dvě vlastní hvězdičky **. () (méně) (více)

Nej filmy roku 2008

Nej filmy roku 2008