Otec Saši Dluhoše zmizel v roce 1982, když se s partou kamarádů pokusil sjet Černou řeku. Sašovi se dostane do rukou otcův deník, fotografie a několik starých filmů z osudné výpravy, a tak se rozhodne vydat po otcových stopách. Obrátí se na specializovanou cestovní kancelář. Ta připraví cestu na raftu a zajistí zbytek posádky. Kromě Saši a zkušeného profesionála Ronyho ji tvoří nerudný učitel zeměpisu Kužník, Slovenka Míša a její milenec Dominik. Dramatické situace je čekají ještě dřív, než se dostanou na vodu. Při konfliktu s policejní hlídkou na ně policista Razvan vytáhne zbraň. Když se pustí po proudu, sleduje Saša na skalách znamení, která tu zanechal jeho otec. Bez potíží sjedou první peřeje, u dalších však jejich vinou spadne ze své loďky místní dívka Anica. Saša ji zachrání a její otec, starý rybář a pytlák Božko, je pohostí. Saša z jeho řečí pochopí, že ví o osudu výpravy jeho otce. Jenže dřív než se stačí dozvědět víc, znovu se objeví policista Razvan, který vodáky napadne a ti ho v sebeobraně zabijí. Pokusí se těla zbavit, před sebou však mají velký vodopád. Pokud se jim podaří přežít, možná se Saša přece jen dozví děsivé tajemství otcova zmizení. (TV Nova)

otík

Mně to přišlo až na ty hezké obrázky přírody v Bosně a Hercegovině dost prázdné a nudné. Kromě svěží hudby Waltera Krafta film nemá čím zaujmout - příběh je dost plytký a navíc každý už v půlce filmu chápe, čí dcerou je Anica a že otec hlavního hrdiny je asi opravdu mrtvý. Příběh policistů je naprosto trapný a ubohý. Jinak se ve filmu vlastně nic neděje až na několik slušných hlášek pana Krobota. Více než na 50 % tento film nemá. ()

Noviik

Kravina, která má zajímavou myšlenku, ale hrozné řešení (myšlenkou myslím pátrání po zmizelém otci). Až trapné pronásledování "správců (policistů, či co to je)", hrozné dialogy a nudné herecké projevy. Jediným zpestřením jsou kecy Krobota, který není špatný, ale prostě ho ten film stáhl. Nic jsem od toho stejně nečekal, tak ani nemůžu být zklamaný... ()

Radiq

Hezkej pokus, kterej nestačil. Každej pokus totiž nekončí s úspěchem. Je to jak kdyby laboratorní vědec pracoval bez rukavic a polil se kyselinou - na vlastní nebezpečí! S filmem to nemá nic společnýho, ale rozhodně by mě asi bavilo víc pozorovat toho vědce... Nevim, co se mi na tom nelibilo, asi teda všechno... Kromě přírody. Usnul jsem u toho. Každopádně teď onehdá jsem to viděl zas a už to nebylo tak hrozný. Zajimal mě totiž ten konec, kterej jsem neviděl... a teda né že by to bylo bůhvíco, ale nasranej jsem nebyl. No ale stejně - srat na to. ()

SeanLSD

Nie najvydarenejší pokus Filipa Renča pokračovať v hollywoodskej kariére na český spôsob tým, že vyskúša ďalší žáner. Z podoby a vizáže filmu je jasné, že malo ísť o žáner čistý, v našich končinách nepríliš (vlastne vôbec) rozšírený, ba ani skúšaný. Rôznorodá partia, izolovanosť, nebezpečenstvo, sexy ženy, drsná príroda, ľudským faktorom zavinené i nezavinené komplikácie. Vo výsledku však iba pohľadnicové obrázky, akcia ako z famáckeho cvičenia a trápne figúrkárenie zosmiešňujúce Slovenky, českých dobrodruhov a Juhoslovanov všeobecne. ()

sator

V knize "Nejhlubší údolí světa" autorů Roberta Kazíka a Josefa Urbana, která byla zdrojem inspirace filmu, v druhém vydání přibyla kapitola o natáčení tohoto filmu očima režiséra. ()

ing.Frosty

Renče mám rád, ale tohle krapet nevychytal. Má opravdu divnou představu o akčním a dobrodružným žánru. Většina "akčních, dramatických" scén spočívá v konfrontaci s otravnýma celníkama a 5minutové scéně, jak hrdinové padaj z vodopádu. Nějaký ty nebezpečný sjezdy divokými peřejmi, těch tam teda bylo jak šafránu. Závěrečná pointa měla nejspíš šokovat, ale to opravdu nebyl můj případ. Jiřího Langmajera mám taky rád, ale na to že tady hrál hlavní roli, tak byl absolutně nevýraznej a totálně se ve filmu ztratil. Jediné světlé chvilky nabízí Miroslav Krobot a pár jeho hlášek a vsutku zajímavá a monumentální hudba. Která ovšem nechápu, co tady dělá. Hodila by se spíš někam do historickýho nebo podobně výpravnýho a velkolepě pojatého snímku. Sorry Filipe. Rebelové se mi líbili. Román pro ženy se dokonce hodně líbil, ale tohle si nezvlád. ()

AntonG. odpad!

Ptákovina s naprosto marným Langmajerem, který tu, pravda, nemá co hrát. A Renč pro změnu chce trumfnout Zacka Snydera ve zpomalovačkách nicméně kvalitativní rozdíl v dovednostech obou zmíněných je ohromný... ()

Mrkvič

Od Renče dost odvážný snímek. Na české poměry něco dost nebvyklého. Ale výsledek tak špatný není. Když se podíváte na podobné filmy ze zahraniční produkce, tak bývají horší. Langmajer v hlavní roli hraje to, co už posledních pár let v každém filmu, o to víc potěší Krobot a Blažek. Ti sice také nepředvádějí nic převratně nového, ale zapadají mezi ostatní v této přírodě a seskupení postav asi nejlépe. Akční scény, na kterých by film asi měl stát, nijak závratné nejsou. V mém případě asi pomohlo, že jsem věděl, co kde a jak moc bylo náročné, takže jsem si tam tu akci našel, ale jinak je to nejslabší článek filmu. Vyváží to ale krásná nezasažená příroda a hodně povedené letecké záběry. Po herecké a technické stránce je to proto výborný. Po té dramaturgické a režisérské už tolik ne. Na český snímek ale pořád nadprůměrný ()

LordSnape

Neuvěřitelně tupý, debilní a rádoby dobrodružný film s pár hezkými scénami s krásnou řekou. Scénář se hemží perlami typu: "Vzal sis tepláky? Ne, já spím nahej." Všichni herci v čele s Langmajerem neumí vůbec hrát a vyvrcholení a odhalení pravdy je jen další stupidita na ntou, kterou si scénárista vycucal prstu, který měl předtím hodně dlouho v řiti! ()

Sfinkter

V Renčových snímcích je vždy vidět kus kumštu ať si píše kdo chce co chce. Ano, scénář je místy přiblblý, ale to pro mě není v českých filmech žádný ukazatel. Celé je to přitažené za vlasy a zápletka s vlastní sestrou je průhledná jak sklo. Ale komu to vadí? Mě to bavilo a víc jsem od filmu nechtěl. Krobot by si měl asi střihat pouze camea - pokud je na place celý film, tak to prostě není ono. Nádherná kamera! ()

Jizni Tlapa

Veliké překvapení, že lze sledovat Na vlastní nebezpečí na vlastní nebezpečí. Ono to ve výsledku nebylo horší než průměrné...poměrně zajímavá kamera, nešetřící vydařenými leteckými a podvodními záběry, mýticky tajemná hudba a R.Aprodu jsou tím "držákem" dvou a půl hvězd. Naopak tím největším "utopencem" jmenuji J.Langmajera. Jeho věčně utrápený pohled a buldočí oči jsou opravdu iritující...50%! ()

Ryuuhei

První třetina - náběh na zatraceně solidní český thriller. Výtečné uvedení do děje, skvělé prostřihy, prostě na českou produkci pecka. O to víc vše kleslo již před polovinou a vyšel z toho sice stále zajímavý, ale uměle protahovaný snímek, kde převládaly zbytečně dlouhé záběry a situace, které vlastně neměly nějak zvlášť dobré vyústění, až tedy na hlavní dějovou linku, kterou kdybych již předem neznal, byl bych zatraceně překvapený. I tak si nemyslím, že si tento film zaslouží tak příšerné hodnocení. 60% ()

Lachtaan

Film, co na hony daleko smrdí už jen tím, že jej splácal Filip Renč, se kvůli zasazení do srbské přírody na první pohled nejeví tak zle, jak o něm povídají jeho čísla. Jakmile jej ale zakusíte, zjistíte, že tu obě cifry visí zcela oprávněně. Zápletka je tuctová, kamera laciná a rozuzlení brakovité. Jirkovi jdou fakt lépe ty role vtipných sukničkářů. [viděno na Netflixu 4.3.2021] ()

Beky

Krásná příroda, ale za ni Renč nemůže, takže jedna hvězdička za odvahu vytáhnout naše prdele do zahraničí a točit. Jednou větou: V jednu chvíli jsem si myslel, že už je úterý ráno a já čumim na nejdelší film na světě!! ()

Endyis

Vzhledem k zoufalsti dnešní české mainstreamové kinematografie, za odvahu a risk, za (marné) snažení některých herců, za některé (občasné) experimentální kamerové pokusy a místy ne úplně zlou hudbu to dohromady dalo na 1*... Kdybych hodnotil film čistě po obsahové stránce, příběhové stránce byl bych s hodnocením nejspíše v mínusu a nezachránilo by to ani sebelepší řemeslo (které ovšem také u tohoto filmu neni nijak zvlášť geniální - ale furt neni odstrašující jako jiné atributy filmu)... Viděl jsem jenom určitou část, sice nemám ve zvyku hodnotit filmy, když jsem je neviděl celé, ale když jsem pak zjistil, že část, keterou jsem viděl byla nejlepší a viděl tam ty hatlamatilkou mluvící jugoslávce, kteří vypadali jak nějací "zmutovaní" rusáci, musím konstatovat" Děs!!! 10% ()

lennyd

Sejde se takhle jednou Langmajer s Krobotem. L: Hele Míro, docela bych si jel sjet nějakou řeku - co ty na to". K: "Já jsem pro, ale hele - ať nejsme za vocasy, co kdybysme se při tom jako natočili a dali to ven jako celovečerák. Minimálně nám to pokreje náklady" L: " Tyvole, to je supr nápad - hele, ale musíme vymyslet nějakou zápletku, ať to není tak podezřelý - já jako pojedu hledat svýho zmizelýho otce - co myslíš?" K: "Ty vole, to je super. Hele - a kam pojedem, Vltava už dneska není v módě - nezajedem někam jinam, třeba do Srbska?" L: "Vidíš to, aspoň nemusíme vymejšlet nějaký složitý dialogy s místníma, stejně srbsky nikdo neumí, tak vo co go" K: "Hele, a řeknem Renčovi, von nám to natočí. Zamíchá do toho nějaký kůl obrázky prostředí, a bude to". A tak taky udělali... ()

Nej filmy roku 2008

Nej filmy roku 2008