Píše se rok 1975. Ve 25. patře luxusního věžáku se mezitím usidluje mladý doktor Robert Laing (Tom Hiddleston), zlákaný životním stylem londýnské smetánky. Izolovaná od okolí ve svém vlastním bezstarostném světě vytvořeném architektem Anthonym Royalem (Jeremy Irons) je tato společnost držena pohromadě pouze loajalitou. Ta se však začne postupně vytrácet a na povrch začnou vyplouvat třídní nespravedlnosti, ukryté v nejnižších patrech budovy a hluboko v každém jejím obyvateli. Svojí troškou k vyhrocení nebezpečné sociální situace přispějí jak samotný Robert Laing, tak také jeho nový přítel, dokumentarista bydlící ve 2. patře Richard Wilder (Luke Evans). (Pria)

Michal687

Uvažuju o tom, jestli tahle historka o pošahaných lidech z paneláku byla napsaná tak blbě, nebo tak moderně. Každopádně nasnímané, nasvícené a vypiplané to bylo moc hezky. Tím, že jsem se v ději ztrácel, lépe řečeno ve smyslu děje, mě to vlastně nikdy nepřestalo bavit. I když pak nepřišlo kýžené zjištění o co sakra go, tak mě stále bavilo ho hledat. Interpretace můžou být asi všelijaké, od obrazu vzestupu a pádu společnosti, až po: Lidé jsou vlastně zdivočelá zvířata zavřená v bedně, každopádně výtvarně špica. EDIT ... Totálně obraz lidstva, které opustil jejich stvořitel. ()

PartyzanFilm

Kill List se mi nelíbil, ale měl alespoň nějakou atmosféru. Tohle chce být jakousi vizí post-kapitalistické společnosti, ale ta vize je jak od nějakého gymnazisty. Wheatley pokračuje ve svých těžkopádných, pro mě nepříjemných a strašně otravných filmech, které jsou o ničem takovým tím blbým způsobem. Po skončení mě vždycky napadne proč by to vůbec někdo chtěl točit, že to musela být strašná nuda už tvořit. Někomu tyhle hloupoučké in-depth vize mohou vyhovovat, ale mě vyloženě otravují svou existencí. Party v renesančních kostýmech jako symbol zkažené society? Paní přijede na koni a 'Which one of you guys will fuck me up the arse?' Přesně vím, o co se snažil, ale přesně vím, že to zůstalo u studentského pokusu. ()

holka218

První půl hodina filmu mi přišla celkem nudná. Naopak rozmezí mezi první půl hodinou a asi čtvrt hodinou do konce filmu mi přijde skvělé. Je to zajímavý pohled na to, co všechno jsou lidé schopni udělat. Pár scén je opravdu docela zbytečných, ale jako celek to působí celkem dobře. Středu filmu bych dala klidně pět hvězdiček, ale problém vidím v začátku a konci. Ze začátku má film docela pomalý rozjezd. Konec mi zase přijde ukončený moc rychle a trochu nesmyslně. Posledních pět minut je strašných. V postavách jsem se občas trochu ztrácela, ale to je spíš moje chyba. Ve vztazích Roberta Lainga se moc nevyznám do teď. Tom Hiddleston byl skvělý a role mu docela sedla. Sice už jsem ho viděla i v lepších rolích, ale to je jedno. Celkově bych film ohodnotila asi nějak takhle: začátek 3*, střed 5*, konec 1*. Původně jsem film ohodnotila čtyřmi hvězdičkami, ale nakonec jsem to změnila na lepší tři. V porovnání s ostatními filmy, kterým jsem ty čtyři hvězdička dala, tak tenhle opravdu trochu zaostává. ()

zvolsi

Je to sociologické drama a je dost nejasné, protože tam schází proč. Ale je to stylově vyladěné, takže i když to nepochopíte, tak se je na co dívat. ()

veverysiak

Interesantná hlavná myšlienka sa utopila v artových masturbáciách realizačného tímu, po ktorých nezostal zrozumiteľný umelecký dojem, vhodné akurát pre európske filmfestivaly, takže 15%. ()

Fuksinka

Rozhodně to není Thriller a rozhodně to není Sci-Fi. Tomuhle se zřejmě říká Art. ---- Jsou to dekadentní absurdní vizuální retroorgie. Režisér měl k dispozici Hiddlestona, Ironse a Evanse. Plně využil pouze Evanse, protože ten jediný má pořádně co hrát. Což je prostě neodpustitelné. Sledujeme komorní drama obyvatel jednoho mrakodrapu uprostřed ničeho. Wheatley se nám snaží předat svou kritiku konzumu a zkažené společnosti v nižších i vyšších patrech. Bohužel si k tomu občas vybere i taková trapná klišé, jako je shnilé ovoce, nebo rokokové kostýmy. Většinou dbá na vizuální stránku o mnoho víc, než na dialogy. High-Rise je chvilkama nudný úlet s výbornou vizuální stránkou, špetkou černého humoru a dost dobrou hudbou. Velmi by mu pomohlo trochu víc stříhat a nebrat se tak vážně! Rozhodně nesedne každému, ale dojem zanechá. ()

BarVo

Sci-fi nie je u mňa zrovna v obľube. Ani môj temer komatický stav pri polnočnej projekcii na festivale tomu nepridal, avšak že to bola neprehľadná a pózerská bublina, mi neušlo. Trochu prekvapuje u Wheatleyho. Nesadlo mi to (MFF Cinematik Piešťany 2016) ()

Scaevola

Bohužel opět došlo ke zklamání mého očekávání, a tak - aniž by za to vlastně film sám mohl - hodnotím níže, než by bylo záhodno. Přiznám se, že mne nalákalo slůvko sci-fi v záhlaví, a očekávaje něco ve stylu Weissova "Domu o tisící patrech" byl jsem poněkud rozladěn, když jsem sledoval myšlenkově, scénicky i příběhově složité melodrama sociálního úpadku, nebo snad metaforu vývoje libovolné civilizace odříznuté od okolních podnětů. Jistě jsem ochoten zdolat na první pohled nepříliš přívětivý způsob vyprávění, ale sociálních satir, navíc nepochybně levicově motivovaných, už snad bylo dosti. ()

Kalda69

Tak nevim, po druhe projekci nemuzu rict, ze to je vylozene spatny film. Artovy rozhodne, dej obsahuje mrte der a proto nemuzu dat vyssi hodnoceni jak 2*. ()

Eeve

Vysoko artistický film, ktorý ma zo začiatku jemne odrádzal, ale akonáhle si človek zvykne na aktívne striedanie obrazov a strih, dostane sa do toho. Majestátna budova je vlastne hlavným protagonistom tohto filmu, tak ako postavy neskôr potvrdia, je vnímaná skôr než domov ako živý organizmus, ktorý žije svojím vlastným životom a vedie kroky svojho obyvateľstva tam, kde chce sama. Čo zvýrazňuje aj samotná kamera, kde intenzívne vnímame od začiatku architektonické prvky, interiér a detaily všeho druhu. Je zaujímave sledovať, ako sa pomaličky, krok po kroku, mení a zvrháva spoločnosť, a tentoraz to nie je len o nejakej jednej skupine hlavných hrdinov, ale sledujeme tu naozaj veľké množstvo ľudí, pričom žiaden z nich sa nedá považovať za "hlavného" protagonistu, a už vôbec nie za kladného, dokonca ani samotný Laign, každý sa postupom času mení, a žiaden isto nezostane normálny. Toto všetko nás vedie k množstvu otázok, aspoň mňa určite. Je toto obraz spoločnosti, ktorá už je "na hrane", kde všakovaké zmeny bublali pod povrchom istý čas, a stačila len posledná kvapka, aby sa utrhli všetky zábrany? Naozaj ľuďom stačí niekoľko výpadkov elektriny a vody, aby sa to udialo? Je vôbec možné, aby si okolitá spoločnosť nevšimla, čo sa deje v 40. poschodovom vežiaku, a nechala to dojsť až takto ďaleko? Určite v tom malo prsty aj kvantum drog, sexu (štýlom každý s každým), cigariet a najmä alkoholu, v ktorom sa všetci utápali, no aj tak. Cca do polovice filmu som si sama nebola istá, či sa tieto zmeny odohrávajú len v tomto konkrétnom vežiaku, alebo v celej spoločnosti - čo mi ozrejmili až ďalšie zábery. Sama by som bola zvedavá, ako to bude ďalej - či táto novozrodená, až sekta by som povedala, bude ďalej rásť a rozvíjať sa, ako to predpovedal v posledných slovách Laign. To sa už ale zrejme nedozvieme - niekedy je škoda otvorených koncov :) Musím ešte spomenúť aj naozaj kvalitnú sprievodnú hudbu - konkrétne ma dostala interpretácia skladby SOS od ABBY - tým nemyslím tú, síce tiež dobrú, od Mansella, podanú orchestrom, ale omnoho pomalšiu od Portishead, ktorá ešte vygradovala dej a priniesla oveľa lepší punc chaosu, temnoty a ľudskej apokalypsy, než čokoľvek iné. Takisto vyzdvihujem aj výkon jednotlivých hercov, i keď ich bolo mnoho, a pri niektorých sme sa nestihli dostať až pod kožu, ale v tomto prípade si myslím, že to bolo aj cieľom tvorcov - tu sa nejedná o jednotlivca, ale o budovu, a jej spoločnosť. ()

Vaudevillain

Počet ľudí, ktorý tento film nepochopili je pre mňa dosť zarážajúci, obzvlášť keď vezmeme v úvahu že žijeme v post-socialistických krajinách. Jedná sa predsa o naprosto jasnú ukážku triedneho boja a revolúcie proti vládnucej triede. ()

fabregas1

Trajler navnadil, ale dostal jsem total zbytečnej nicnetušící blábol, který nevím o čem byl??? Měli to natočit jako Indonézani Zátah a srát na scénař, vyvraždit celý barák a zůstane jen Winner. Pravdou je, že by si zasloužili smrt všichni. ()

dynamyt1

Film odpovídá na otázku, jak by dopadla realizace utopistické, architektonické a společenské vize Le Corbusiera. Dokonalé zachycení hranice totálního rozkladu lidství. Výborná kamera, soundtrack a herecké obsazení. ()

WugWugs

S vekom prišlo, že si môžem dopriať a vychutnať veci, ktorým nerozumiem, presnejšie povedané - nemám zvláštnu potrebu im rozumieť. Obdivujem (aspoň na chvíľu) ženu, ktorá mi nedáva zmysel, aj tak sa potom stratí. Lost Highway si pustím bez potreby všetko ovenčiť vysvetlením, lebo i tak viem, že čokoľvek tým Lynch myslel, nebude to nič prevratné, a s veľkou pravdepodobnosťou nanajvýš nejaké laické chápanie psychoanalytických konceptov. Hľadať vo filmoch kľúč k realite je naivné. Radšej sa nechám fascinovať tým, čo v realite bežne nenájdem. High Rise sú dve hodiny dialógov a obrazov pozliepaných za sebou len nejakou nejasnou, striedavo blikajúcou a miznúcou kauzálnou niťou. Ako popri sebe rozložené fotky z dovolenky, niektoré sa k sebe zjavne vzťahujú, miesto a zážitok, ďalšia však z iného kontextu nemá iný zjavný súvis s okolitými, a predsa patria k sebe. A keďže High Rise nie je naša dovolenka, nedáva zmysel, nič jednotiace - okrem domu a režisérovej snahy zobraziť niečo znepokojivé. Stavím sa, že herci boli ešte viac mimo z toho, čo sa deje, ako diváci:) ()

Michalsafr

Je to hodně britské a to se mi líbí. Navíc je to asi nejblíž, co se kdy dostaneme k tématům známým třeba z Bioshocku (tedy Ayn Rand), aniž by mě to začalo hodně štvát. Film jako takový není nic moc, skáče od tématu k tématu, od scény ke scéně. Loki mi do role vůbec neseděl, ale to je vedlejší, protože film chce hlavně něco říct, bohužel se až moc zaměřuje na to jak, ale málo na to co. ()

Damnsinead

Čekala jsem sci-fi, podobenství o dekadentní společnosti, retro psycho-thriller....ale houby. Místo toho sledujete Hiddlestona, jak se v 70.letech přestěhoval do věžáku uprostřed betonové džungle, setkal se s architektem na super střešní zahradě, pak šel na kostýmovou párty,  jenže vypadla elektřina, a potom se všechno zvrtlo do jakéhosi WTF tranzu. Prostě se všichni zcvokli a začalo se mlátit, znásilňovat, a vraždit.   Film může sloužit jako názorná ukázka, jak zkonit zajímavý námět .  20% ()

Ammit

V naprosté izolaci bydlí v jednom věžáku dva typy lidí. Ti obyčejní bydlí dole a ti ,,lepší'' nahoře. Někde v prostřed bydlí ten, který se snaží vyplazit do vyšší společnosti, pro kterou nebydlí dost vysoko, a pro pomyslný plebs bydlí až moc nahoře. Nesnášenlivost mezi oběma stranami sílí spolu s výpadky proudu a výsledná vlna smete všechny nezávisle na čísle poschodí. Drsňárna, i když přesah do dnešní společnosti asi nemá. * navíc za vizuál. ()

kickassgirl

kafkovina ako vysita, vizualna dokonalost, uchylnost do spiku kosti, pre mna genialne dielo ukryvajuce parafrazy na "high society" v kazdej scene. Luke bol fantasticky a po dlhej dobe konecne Tom hral ()

Tomb Raider s Aliciou Vikander dostane dvojku

Tomb Raider s Aliciou Vikander dostane dvojku

04.09.2019

Dobrých zpráv není nikdy dost, a tuhle navíc čekal málokdo. Filmový reboot herní série Tomb Raider s Aliciou Vikander (Krycí jméno U.N.C.L.E.), který v kinech vydělal jen 274 milionů celosvětově –… (více)

Comicsovka Hard Boiled si našla režiséra

Comicsovka Hard Boiled si našla režiséra

22.11.2016

Pod názvem Hard Boiled si možná představujete akční klasiku Johna Woo, zároveň se ale jedná o třídílnou comicsovou sci-fi (u nás vyšla jako Drsná škola), jíž v devadesátých letech sepsal Frank Miller… (více)

UK/UH aneb „zimní filmová škola“ opět láká

UK/UH aneb „zimní filmová škola“ opět láká

17.11.2016

Letos se čtyřdenní přehlídka (24. – 27. listopadu 2016) v Uherském Hradišti zaměří na postkoloniální britský film a britské filmové novinky. Kromě dvou hlavních témat připravuje kino Hvězda poutavý… (více)

Wheatley láká známá jména

Wheatley láká známá jména

26.10.2014

Několik let si svými malými britskými filmy hledal diváky ve festivalových kruzích a dělal jméno mezi kritiky, mimo tuto ale režiséra Bena Wheatleyho málokdo znal. Ovšen zdá se, že jeho vyhraněný… (více)